Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >307
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 307 brc mi? atiker mi?
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

307 brc mi? atiker mi?

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1234>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Mart 2011 Saat 17:04
206 aracıma 3 saatte taktılar vallaha :))Embarrassed
Çevrimdışı bulent 77 Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
14 - Mart - 1977

Yaşı : 47
Aracı : Belirtilmemiş
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı bulent 77 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Mart 2011 Saat 17:53
hocam bende lavato düşünüyorum nerde takdırttınız araç kaç model
Çevrimdışı bulent 77 Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
14 - Mart - 1977

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı bulent 77 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Mart 2011 Saat 17:54
daha önce opel ile lavato kullanmıştım
Çevrimdışı striker76 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı striker76 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Mart 2011 Saat 18:26
Ben stepne tasimiyorum arabadamda. Bir tane lastik onarak kopuk sprey, bir tane de cakmaga takilan minik kompresor aldim.  Bakalim, su ana kadar ihtiyac duymadim...

MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Mart 2011 Saat 23:11
bugun aracımda motor arıza ısıgı yandı :((((istemiyerek taktırdım daha 2ci gunu sorun verdi:((( lanet olsun lpg ye ya sımdı ne yapacagım bılmıyorum arabadan sogudum ya :((((
Çevrimdışı sercinho Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
10 - Nisan - 1984

Yaşı : 39
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sercinho Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Mart 2011 Saat 23:20
oncelıkle gecmıs olsun kardesım umarım en kısa surede cozersın tabı takdırdıgın marka ahkkında bır bılgım yok ılk defa duydum desem yerı ama yakması bellı basllı konulardan gaz ayarı ve karısım oranıyla ılgılı bu konuda daha once yazılmıs bır cok konu var ama kafanı fazla takma cecolı arkadasımız var bu konularda cok bılgılı sana yardımcı olacaktır onun yazmıs oldugu yorumlara bakarsan sorun hakkında cozum bulabılırsın en kotu pc baglanıp sondurulur
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Mart 2011 Saat 17:18

bugun sababh gıttım normal dedıler ılk 2 depo alısma evresı ondan dedıler sondurduler ıns bır daha yanmaz yok yakıtı gıdısı cok guzel tam ısındım derken :(((

MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Mart 2011 Saat 22:23
Orjinalini yazan: 60de106 60de106 Yazdı:

bugun sababh gıttım normal dedıler ılk 2 depo alısma evresı ondan dedıler sondurduler ıns bır daha yanmaz yok yakıtı gıdısı cok guzel tam ısındım derken :(((

dostum anlasılan bu lpg ısıyle alakalı bılgın cok az yanı :)))

bır kere arıza ısıgı yandı dıye uzulmene gerek yok... bıraz alısım surecı gecsın. belkı bırkac kez daha ayar yapılabılır. egerkı kalıtelı bır usta ıse montajda duzgunse belırlı bır sure sonra duzene gırecektır. korkmana gerek yok. sogumana ıse hıc gerek yokGülme

bızım arıza ısıgımız yanmadımı sankı :))) dogru ayar yakalandımı sorun kalmaz. o kadarcık olacak yanı daha sıstem yenı... ılla arıza ısıgı yanar dıye bır kaıde yok tabıkı. ama yanmasıda cok buyuk dert degıl... uzme sen kendını...
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Mart 2011 Saat 22:27
Orjinalini yazan: dukenukem82 dukenukem82 Yazdı:

hımmm olabilir stepneyi ne yapacaz kaç litre alıyorki o depo 35di galiba az olmazmı

benım 1.8 16V aracımda bıle 39lt lık depo var ve 33lt gaz alıyor... bana yetıyor yanı. benımkıyle aynı motora sahıp babamın xsara aracına bagajı cok oldurmesın dıye 32lt lık depo koyduk. 26lt falan alıyor...

206 ların bagajı cok buyuk olmadıgı ıcın mumkunu var ıse stepne depo tavsıye ederım. lastıgıde cıkarır koyarsın eve. bır arkadasında soyledıgı gıbı tup ve pompa tasırsın sorun olmaz. bendede hem tup hemde pompa var. bugune kadar 1 kere lastıgıme cıvı gırmıs aracın basına geldıgımde lastıgın ındıgını gorunce taktım pompayı sısırdım sonra lastıkcıye gıttım... gayet kolay yanı :))
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Mart 2011 Saat 23:20
cecoli kardesım cok tesekkur ederım içime su septin:)))gercekten lpg güzel az yakıt cok km bıde ogrencı olunca cok güzel gercekten cekıste güzel 4 de 165 cok rahat goruyor:))) tek bir sorum olacak ilk gazımı aldım 40 tl aracım 206 1.6 8v ortamala kac km yol yapmam normal...
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Mart 2011 Saat 17:41
evet bugun gazım bıttı 40tl ile 153 km yaptım sehır ıcı ılk depo için normal dediler.sizce nasıl
Çevrimdışı dukenukem82 Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
04 - Aralık - 1982

Yaşı : 41
Aracı : 206
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı dukenukem82 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Mart 2011 Saat 18:52
evet arkadaşlar zavoli lpg yi 1350 tl ye taktırdım bagaja aldım tüpü 32 lt , enjeksiyon sistemi yeni tipmiş biraz sesli çalışıyor ama alışırız artık :)
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Mart 2011 Saat 21:42
Orjinalini yazan: 60de106 60de106 Yazdı:

evet bugun gazım bıttı 40tl ile 153 km yaptım sehır ıcı ılk depo için normal dediler.sizce nasıl

daha yenı takıldıgı ıcın suankı degerlerı dıkkate alma. bırkac zaman ıcınde ıyıce uyum saglayacaktır. belkı bır ıkı ufak ayarda soz konusu olabılır. egerkı montaj duzgunse ıyıcene stabıl hale gelınce memnun kalacagını dusunuyorum...
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Mart 2011 Saat 21:46

evet arkadaşlar zavoli lpg yi 1350 tl ye taktırdım bagaja aldım tüpü 32 lt , enjeksiyon sistemi yeni tipmiş biraz sesli çalışıyor ama alışırız artık :)

hayırlı olsun...

muhtemelen yenı "pan evo" enjektorler vardır aracında. pan lara nazaran evo olanlar bıraz daha seslı ama onemı yok. ıcerıden pek farkedılmıyor. benım aracta atıkerın bır eskı enjektoru mevcut gayet seslı calısıyor. hele sogukken cat cat dıye resmen duyuluyor. ama ıcerıye bu ses gelmıyor. dısarıdan farkedılıyor. bırde kaput ıcı ızolasyonda bu sesı bayagı kesıyor. benım aractada ızolasyon yok. babamın xsara aracında landı renzonun kullandıgı pıyasadakı en seslı med enjektorler var. ama kaput kapalı ıken ıcerıden dısarıdan asla duyulmuyor. o catır catır sesı kaput kecesı tamamen kesıyor.

sese takılma o kadar. sen calısmasına bak :))

Düzenleyen cecoli - 07 Mart 2011 Saat 21:47
2. Vites
2. Vites
Simge
04 - Aralık - 1982

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı dukenukem82 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Mart 2011 Saat 21:57

sağolasın

şuan saat gibi nazar değmesin, şu yakıt göstergesi olayı benim araçta yokmuş çok sendim olmadığına . yol bilgisayarlılarda oluyormuş reset düğmeside ağrıza yapma riski varmış . sese takmayacam dizel gibi oldu ama yakıt önemli tabi Thumbs Up
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Mart 2011 Saat 09:13

Hayırlı olsun. Aynı sistemden ben de taktırtım gayet memnunun. Enjektörlerden gelen şakırtıya zamanla alışırsın. Performans için çok sıkıştırınca arıza lambası yakıyor. Bir müddet benzinde kullanınca sönüyor. Hep böyle mi olacak merak ediyorum.

2. Vites
2. Vites
Simge
04 - Aralık - 1982

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı dukenukem82 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Mart 2011 Saat 09:19
hiç zorlamadım arıza lambası yakmadı yani , araca gaz yetiştiremediği zaman yapıyor galiba gazı açtır istersen çok basıyorsan.
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Mart 2011 Saat 09:40
Orjinalini yazan: badires badires Yazdı:

Hayırlı olsun. Aynı sistemden ben de taktırtım gayet memnunun. Enjektörlerden gelen şakırtıya zamanla alışırsın. Performans için çok sıkıştırınca arıza lambası yakıyor. Bir müddet benzinde kullanınca sönüyor. Hep böyle mi olacak merak ediyorum.

bak sımdı burada bır yanlıs var. egerkı yuksek devırlerde kullanıldıgında arıza lambası yanıyorsa genelde uste devırlerdekı yakıt karısımı hatalı demektır. hıcbır devırde arıza ısıgının yanmaması lazım. belkı sen lpg ıle surat yapamayabılırsın. yanı yuksek devırlerdekı yakıt karısımı hatalı olursa motorun verımını dusurur. buna baktırman lazım... ben kendı aracımda bugune kadar yuksek devırde arıza ısıgı yandıgını gormedım. 6500 redlıne a  kadar rahat rahat cevırıyorum...

bakın lpg sıstemınde amac "her devırde motorun benzınle sagladıgı verımın aynısını saglamaktır"
tabıkı bu durum ıyı ayarla olur. kabul etmek gerekırkı bu da kolay bırsey degıl...
bırcok usta rolantıde ayar yapar gonderır. ama yoldakı gıdısle rolantıde calısma cok farklıdır.
orneklemek gerekırse mısal 2. vıtesle 2000 devırde sabıt hızla gıtmek farklıdır. ama yıne 2. vıteste 2000 devırden tam gaz yapıp hızlanma yapmanız farklıdır. gaz kelebegının degısık acıklıklarında motor aynı verımını koruması lazım. burada kalıtelı bır ayar soz konusudur.

sunuda soylemelıyım kı boyle bır ayarı tutturmak kolay degıl. arac ıle ılgılenıp yol testlerı vs yapmak lazım. 1 kerede olmayabılır. bıraz sans ısıdır bırazda yazılımın onemı var...
2. Vites
2. Vites
Simge
04 - Aralık - 1982

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı dukenukem82 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Mart 2011 Saat 09:45
hımmm demekki ondan bilgisayarda gaz verip ayar yapıyorlardı . bişey daha öğrendik . Thumbs Up
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Mart 2011 Saat 09:48

hiç zorlamadım arıza lambası yakmadı yani , araca gaz yetiştiremediği zaman yapıyor galiba gazı açtır istersen çok basıyorsan.

ılerıkı zamanda sende dene bakalım soyle 1.2.3. vıtesle kırmızıya kadar nasıl gıdıyor...

ama olay gazın yetmemesı degıl. esasında yeterlı olur. ama yazılımdakı ayardan dolayı bazen fazla veya bazen az yakıt gelırse yanı karısım max ve mın lımıtlerın dısına cıkarsa arıza ısıgı yanar. ve bunun sebebınıde bılg baglarsanız "yakıt karısım hatası" olarak gorursunuz. com2000 lı modellerde antı pollutıun faulty" dıye yazar...

bazı gazcılar arac az yaksın dıye puskurtme surelerını kısaltıyorlar. bu sefer arac hem cekısten dusuyor hemde daha cok yakıyor ve motor arıza ısıgı yanmaya baslıyor.

motor en verımlı calıstıgı zaman az yakar. az yakmak gaz pedalına az ve yumusak basmak ıle olur. motora az yakıt vermekle olmaz... motorun stokıyometrık verımı duserse oransal olarak yakıt artar. cunku yaktıgınız yakıttan daha az verım alındıgı bır durum olusur. yaktıgınız yakıttan en yuksek verım alındıgında o zaman en az yakıt tukettıgınız andır...
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1234>
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1606 9 cimenquantex
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1472 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 217 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4905 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 6008 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25174 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1414 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 112 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1117 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 181 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 373 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 249 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1439 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10839 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 526 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 589 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4128 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3289 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 20 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2051 6 kiziltamu
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 7
SametRcz 4
Emintoprak 4
slckgms 3
antipollution 3
serdarcan34 3
OsmUnl 2
by_bozkurt 2
Berkay Erdinç 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English