Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >307
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 307 buji secımı ve kapı lastıklerı degısımı
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

307 buji secımı ve kapı lastıklerı degısımı

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı sercinho Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
10 - Nisan - 1984

Yaşı : 39
Aracı : Belirtilmemiş
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sercinho Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: 307 buji secımı ve kapı lastıklerı degısımı
    Gönderim Zamanı: 26 Ocak 2011 Saat 13:30
mrb arkadaslar aracımın bujılerını degıstırmeyı dusunuyorum 307 1,6 16v 110 hp bosh mu alıyım yoksa baska bır markamı orjınalındekı markayı adını bılen varmı bırde kapı fıtıllerını degıstırmek ısyıyorum ozellıklerı onlerı degıstıren varmı fıyatları hakkında bılgısı olanlar yardımını beklıyorum
Çevrimdışı eneslan Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı eneslan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Ocak 2011 Saat 13:45
valla kapı fitilleri ile ilgili benimde bilgiye ihtiyacım olabilir .  Silikonlayın diyorlar çatlayan lastikler. Bir silikon bazlı sprey varmış onu sıkın dıyorlar  zaman zaman 
Enes

( Peugeot 307 Comfort Technoplus 1.6 110 PS Benzin + Lpg 2006/2 (makyaj))

Çevrimdışı Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Ocak 2011 Saat 13:49
bujılerı bosch marka kullanabılırsın. onemlı olan tam aracına uyan modelını alman. kapı fıtılı ıse pahalıdır onu soyleyeyım orjınal almanı tavsıye ederım...
Çevrimdışı metin Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge
24 - Ağustos - 1986

Yaşı : 37
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı metin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Ocak 2011 Saat 13:51

bujileri bosch marka olarak değiştir. zaten orjinal peugeotların bile fabrika çıkışlı bujileri bosch.

kapı fitiline gelince. benim aracımda yüksek hızlarda uğultu almaya ve kapıyı kapatırken tok kapanmıyor çok dandik kapanmaya başladı fitiller eskidi. bu konuda bilgisi olan arkadaş maliyet yer ve fiyat konusunda bizimle paylaşırsa sevinirim.

silikonmuş spreymiş vs uzak durun paranıza yazık. sonuçda sürekli kapıları kullanıyoruz. fazla silikon sıkarsınız tam kapanmaz su alır uğraş dur sonra.

en güzeli değiştirip tertemiz binmek.
Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar.
Normal insanlar sonuçları tartışırlar.
Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar...
2. Vites
2. Vites
Simge
10 - Nisan - 1984

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sercinho Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Ocak 2011 Saat 16:49
bu kapı fılının ıcıne ınce bır serum lastıgı  gıbı bırsey gecırıyorlarmıs bıraz duzelme oluyormus yapan varmı hıc
Çevrimdışı göktuğ Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 41
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı göktuğ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Ocak 2011 Saat 22:55
bu kapı fitillerini nerden temin edebiliriz servislerde varmıdır
2004 PEUGEOT 307 xr 1.4 hdı
2. Vites
2. Vites
Simge
10 - Nisan - 1984

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sercinho Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Ocak 2011 Saat 23:01
evet servıslerde olması gerek bırde altta tozluk var o kesın yıttıktır altta onkapıdan arka kapıya kadar uzanan onuda degıstırmek gerek anladıgım benımkı bıraz yırtılmıs ıcer toz ve ses alıyor
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı göktuğ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Ocak 2011 Saat 23:21
Orjinalini yazan: sercinho sercinho Yazdı:

evet servıslerde olması gerek bırde altta tozluk var o kesın yıttıktır altta onkapıdan arka kapıya kadar uzanan onuda degıstırmek gerek anladıgım benımkı bıraz yırtılmıs ıcer toz ve ses alıyor
evet ebenim de tozluk dediğiniz şey yırtık. kapı kapanırken tok bir ses vermiyor. birşeylerin kötü olduğu belli. servislerde varsa iyi olur bunlar
2. Vites
2. Vites
Simge
10 - Nisan - 1984

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sercinho Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Ocak 2011 Saat 23:24
var bıldıgım kadar ıle fakat fıyatı hakkında bır bılgım yok
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı göktuğ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Ocak 2011 Saat 23:27
Orjinalini yazan: sercinho sercinho Yazdı:

var bıldıgım kadar ıle fakat fıyatı hakkında bır bılgım yok
teşekkürler kardeşim umarım ikimiz de çözeriz bu problemi.
2. Vites
2. Vites
Simge
10 - Nisan - 1984

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sercinho Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Ocak 2011 Saat 02:00
ıns cozerız kardesım gelısme olursa yazarım 
Çevrimdışı Eyüp Duygun Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
SPONSOR FİRMA

Yaşı : 36
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Eyüp Duygun Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Ocak 2011 Saat 23:49
Peugeot PSA grubu araclarda orjinal buji kullanılması şiddetle tavsiye edilir.Ayrıyettende orjinal bobin kullanın.tecrübe ile sabittir ileride basınıza çok sorun acabilir bu parcalar.
Otomobil elektronigi ve Chip Tuning hakkında hersey ...!

MSN:duyguneyup@gmail.com

ecutuned
Çevrimdışı cakabey52 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 49
Aracı : 307
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı cakabey52 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Nisan 2014 Saat 00:38
Merhabalar yeni konu açmaktansa bu konuyu hortlatmayı uygun buldum. Bende de 307 1.6 benzinli var ve bujilerini değiştireceğim. Bir arkadaşım iridyum, platinum olan bujiler var, bunlardan da tek tırnaklısından 4 tırnaklısına kadar bujilerin olduğundan bahsetti. Bu da araçta yakıt ekonomisi sağlıyormuş. 307 için hangi ve ne tür bir buji almam konusunda bilgi verebilecek olan var mı?
Çevrimdışı ynusemre Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
27 - Nisan - 1986

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ynusemre Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Nisan 2014 Saat 05:07
Denemek isteyen olursa bosch'un 307 lere uyumlu 4 tirnak bujisi FR78NX super 4 isimli buji.İki hafta önce 60 tl ye aldim ve taktirdim.Psikolojik olmamakla birlikte düşük devirlerde farki gerçekten hissediliyor,özellikle rölantiden hizlanmalarda ve Lpg de depoda 30 km fazla yaptim ayni yol ve sürüş tarzıyla.Tavsiye ederim.
2004 PUG 307 XT 1.6 110HB
Çevrimdışı İBRAHİM ASİL Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 31
Aracı : 407 1.6 HDİ
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı İBRAHİM ASİL Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Nisan 2014 Saat 11:23
arkadaşlar buji ye bsy diyemem ama kapı fitilleri oto camcılarda metre hesabi satılıyo ben clio için servise sormustum 400 tl demişlerdi dısarda 2 araclık aldım 140 tl civarı bi para verdim 4+4 8kapı icin oto cam satan yerlerde vardır ücretsiz takıyolar toplu alırsanız cok guzel bi indirimde yapılıyo
Asil :)
Çevrimdışı fatihgg Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Aracı : Leon
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı fatihgg Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Nisan 2014 Saat 11:48
buji seçiminde bosch tavsiye ederim,ankarada bosch servisi varsa fiyat alabilirsiniz onlardan.
kapı fitilin için bende burdan fitil aldım fiyatı uygun ve sıkıntı yaşamadım tavsiye ederim.(site ile alakam yoktur)

2003 307 1.4
2008 Leon
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı cakabey52 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Nisan 2014 Saat 20:29
Orjinalini yazan: ynusemre ynusemre Yazdı:

Denemek isteyen olursa bosch'un 307 lere uyumlu 4 tirnak bujisi FR78NX super 4 isimli buji.İki hafta önce 60 tl ye aldim ve taktirdim.Psikolojik olmamakla birlikte düşük devirlerde farki gerçekten hissediliyor,özellikle rölantiden hizlanmalarda ve Lpg de depoda 30 km fazla yaptim ayni yol ve sürüş tarzıyla.Tavsiye ederim.
Bu bahsettiğiniz bujiyi nerden aldınız acaba ve varsa eğer linkini verirmisiniz. Ayrıca uyumlu olduğunu nasıl anladınız yani bunlarda "watt" olayı mı ne varmış ben pek anlamıyorum da.
Çevrimdışı ynusemre Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
27 - Nisan - 1986

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ynusemre Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Nisan 2014 Saat 00:52
Bujiler herşeyi ile 307 ye uyumlu,kataloğunda yazıyor zaten,bosch servislerinde yok,sadece boschotomobilyedekparca.com (Olcay Oto) da bulabildim.Telefonla sipariş aliyorlar.
2004 PUG 307 XT 1.6 110HB
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı cakabey52 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Nisan 2014 Saat 19:12
Orjinalini yazan: ynusemre ynusemre Yazdı:

Bujiler herşeyi ile 307 ye uyumlu,kataloğunda yazıyor zaten,bosch servislerinde yok,sadece boschotomobilyedekparca.com (Olcay Oto) da bulabildim.Telefonla sipariş aliyorlar.
Teşekkürler. Ama karar veremedim. Kimisi orjinal kullanın diyor. Kararsızım.
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1417 7 jaseen
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 150 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4885 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 5984 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25150 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1404 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 104 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1100 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 176 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 363 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 235 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1412 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10819 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 518 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 564 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4123 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3277 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 14 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2044 6 kiziltamu
konu icon Torsiyon nedir,tamiri nasıl yapılır son mesaja git 887 0 Berkay Erdinç
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 6
SametRcz 4
Emintoprak 4
antipollution 3
serdarcan34 3
slckgms 3
yakup5353 2
a.kaplan 2
Aliturkoglu 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English