Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >206
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Dizellere takılan chipler ve yakıt tasarrufu...
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Dizellere takılan chipler ve yakıt tasarrufu...

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı bro Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 49
Aracı : Belirtilmemiş
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı bro Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Kasım 2010 Saat 10:21
Orjinalini yazan: coyote26 coyote26 Yazdı:

öncelikle bahsettiğiniz 2 şekildede oluyor ama Daha çok yazılım kullanılıyor beyin değiştirme yerine çünkü yazılım yapılsa dahil servis bunu farkedemiyor Pc ye baglayınca aha bu yazılımlı vs gıbi bırsey sozkonusu değil ztn...Sıfır araca uygulayacağım demişsiniz tavsıyem motor acıldıktan sonra uygulamanızdır 10bın km den sonra yapılınca daha verımlı oluyor aracın motoru acıldıgı için.Herhangi bir sıkıntı olacağını sanmıyorum Adam gibi biryerde uygulanan yazılım hiçbir zaman sıkıntı sorun yaratmaz...İzmirde bornova sanayi sitesinde ana bayim bu işi ve araç motor modifiyesi (turbo vs herturlu) alanında hizmet veriyor Eskişehir içi ben uyguluyorum...Özelden size msj attım Yetkili arkdaşla görüşüp kararınızı verebilirsiniz...
Özel msj için teşekkürler,okudum ve beklediğim-istediğim cevabı almış oldum.Zaten kısaca burada da bahsetmişsiniz Göz Kırpma Evet bende ilk bakımını yaptırdıktan sonra uygulatırım diye düşünüyordum.Günlük 60 km yapacağımızı düşünürsek 20 günden ayda 1200 km yapıyor. 10 bin km yi anca 8,5 ay sonra tamamlıyor.Ben o kadar bekleyemem Sırıtma Dediğime bakmayın siz,arabama çocuğum gibi bakarım.Zarar görmemesi için herşeyi yaparım;geçen şuanki aracımı işyerimin önünde çizildiğini gördüm,komşum hayırdır bişey mi var dedi.Bende arabayı çizmişler dedim.Geldi baktı hani nerde ben göremiyorum dedi.Confused Aslında dikkatlice bakınca hafif çizik görülüyordu.Benim o çiziğe bile moralim bozuluyor Ağlama Gerisini siz düşünün artık.Yağı kaç bin de değişir bilmiyorum ama chip uygularsam 10 binde değişiyorsa 7-8 binde değişirim.2 bakımda bir mazot-yağ-hava filtrelerini de değişirim.Haa hava demişken dizellere performans hava filtresi takılıyor mu? Benzinli gibi ses alınır mı? Yada blow-off mu taktırsam çuflasak yolda Kahkaha (206 plus'a  takılır mı?)
Çevrimdışı coyote26 Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
13 - Temmuz - 1989

Yaşı : 35
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı coyote26 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Kasım 2010 Saat 13:09
Rica ederim Arac konusunda bende cok titizimdir sizi cok iyi anlıyorum Dizellerde K&N filtre kullanabilirsin ama benzinlilerdeki gibi ses vermez...Blow off takılır tabikide bunun içinde Söylediğim yerden detaylı bilgiyi alabilirsiniz Yaptıkları uygulamalar arasında blow off ta var ....
Çevrimdışı the_beKKo Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı the_beKKo Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Kasım 2010 Saat 17:15
1.4 hdi 307
1 depo 953 km :D daha depoda mazot oldugu halde çeyrek depodan biraz daha az :)
genellikle 3 kişi
çoğunluğu şehir içinde
 şehir dışı karışık
egzoz chip 17 jant yay ses sistemi
nasıl değer ama :)

arabanız daha rahatladığı için chip takınca tasarrufta sağlıyorsunuz :)
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı bro Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Kasım 2010 Saat 19:09

Rica ederim Arac konusunda bende cok titizimdir sizi cok iyi anlıyorum Dizellerde K&N filtre kullanabilirsin ama benzinlilerdeki gibi ses vermez...Blow off takılır tabikide bunun içinde Söylediğim yerden detaylı bilgiyi alabilirsiniz Yaptıkları uygulamalar arasında blow off ta var ....
Peki bu K&N nin dizelde güce etkisi var mı?

Açıkcası ilk defa pejo alacağım ve çevremde çok sorunlu olduğunu işitiyorum.Onun için tereddütlerim var hala..Sizler bu konuda tecrübelisiniz.En azından sıfır alacağım dizel 206 da 2-3 sene sorun çıkma yüzdesi nedir? Kronik sorunları nelerdir? (Ayrı başlık mı açsam acaba?)
http://www.stichtingmilieunet.nl/andersbekekenblog/wp-content/uploads/2010/09/Peugeot-EX1.JPG">
36 Years Old , O Rh +
Çevrimdışı coyote26 Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
13 - Temmuz - 1989

Yaşı : 35
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı coyote26 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Kasım 2010 Saat 19:22
bence ayrı başlık açsan daha iyi 206 kullancılarını ilgilendiren bir konu ben 307 kullanıyorummm...K&N in güce pek katkısı olmaz diye düşünüyorum ama aracı rahatır hafıfte ses verebılır the_beKKo isimli arkadaşımız K&N kullanıyor onun görüşlerini almalısınız....
Çevrimdışı the_beKKo Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı the_beKKo Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Aralık 2010 Saat 10:44

bence ayrı başlık açsan daha iyi 206 kullancılarını ilgilendiren bir konu ben 307 kullanıyorummm...K&N in güce pek katkısı olmaz diye düşünüyorum ama aracı rahatır hafıfte ses verebılır the_beKKo isimli arkadaşımız K&N kullanıyor onun görüşlerini almalısınız....

teşekkür ederim hemen açıklıyım:)

ses vermiyor çünkü kutu içi bir filtre ve yağlı tip belli bir km den sonra temizlemeniz gerekiyor
araca kit gibi bir performans vermez ama hava kanalları daha büyük olduğu için aracınızın rahat nefes almasını sağlar :)
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı bro Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Aralık 2010 Saat 11:43

Ayrı başlık açtım '' 206'ların kronik arıza-sorunları '' diye Göz Kırpma Güce pek katkısı yoksa fazladan para vermeye de gerek yok o zaman.. 
http://www.stichtingmilieunet.nl/andersbekekenblog/wp-content/uploads/2010/09/Peugeot-EX1.JPG">
36 Years Old , O Rh +
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 Radyatör Hava Alma İşlemi son mesaja git 2498 0 Berkan123
konu icon Birden Stop Etme son mesaja git 5841 8 Berkan123
konu icon Genleşme kabında basınç son mesaja git 1247 3 Berkan123
konu icon Hararet Göstergesi son mesaja git 1250 4 Berkan123
konu icon 206 Hararet Sorunu son mesaja git 754 4 Berkan123
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 2837 11 feyyazbugan
konu icon 206 şakırtı sesi geliyor son mesaja git 1151 4 berkogut
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1960 4 antipollution
konu icon 307 kendi kendine gaz veriyor. son mesaja git 12914 36 drneuron
konu icon Android Auto Sorunu - Xiaomi 13T Pro son mesaja git 947 0 chanyilmz
konu icon Fikirlerinize ihtiyacım var son mesaja git 563 0 Mustafa1923
konu icon Peugeot 206 hakkında yardım son mesaja git 530 0 Mustafa1923
konu icon tahin kıvamında soğutma suyu-rektefiye son mesaja git 577 0 claymore
konu icon 206 kalorifer sıcak soguk arkadan ayarı son mesaja git 576 0 heavyburak26
konu icon 2010 3008 1.6 vti sorunlar zinciri son mesaja git 1003 0 cagri_serin
konu icon Tüm arıza göstergeleri aktif son mesaja git 887 0 Volkan 00
konu icon ENG man system faulty - Hatası (Resimli) son mesaja git 16202 16 YKH
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 5643 10 Stcngnr28
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1980 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 562 0 Erdo
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 APRIL EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
berkogut 7
Berkan123 7
KnucklesTR 4
ppfustasi12 3
Mustafa1923 3
alex33 3
drneuron 3
arifbsrn 2
antipollution 2
chanyilmz 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English