Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >Aracınız Hakkındaki Tüm Sorular
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - paspas altından ıslaklık nerden sızıyordur
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

paspas altından ıslaklık nerden sızıyordur

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı caprice41 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

01 - Ocak - 1980

Yaşı : 44
Aracı : Belirtilmemiş
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı caprice41 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: paspas altından ıslaklık nerden sızıyordur
    Gönderim Zamanı: 29 Aralık 2010 Saat 17:25
arkadaşlar yağışlı giden havaların ardından şoför mahallindeki paspasımın altından su sızdığını gördüm. su direk ortadan çıkıyor. yani yanlar kuru sağ sol kuru tam ayak altımdan su sızıntısı geliyor. aracın altı çürük v.s değil. nerden su sızabilir. başına gelen varmı yada bir fikri olan, nereye baktıralım?
 aracım 93 model 405 sri normalde düzgün temiz orjinal bir araç, bi iki yere gösterdim 100 tl ye hallederiz dediler. camlardan sızan suların ön tarafta gideri var kaputu açınca sağdakini gördüm soldaki bi parçanın altında sanıyorum göremedik. o giderin tıkanmış olabileceğini 100 tl gibi bir rakama hallolacağını söyledi özel bir tamirci. sizce doğrumudur?
Çevrimdışı Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Aralık 2010 Saat 17:30
405 sahıbı olan ve 405 ten ıyı anlayan bırılerını bu devırde bulmak zor. sahsen ben senden baska 405 sahıbı bılmıyorum.
dolayısıyla burda ıs sana dusuyor. paspası kaldır oraya bırseyler ortup sırt ustu vazıyette ayak kısmına kafayı sokmalısın. oradan yukarı dogru yanı torpıtonun ıcıne dogru bakarak orada ne var ne yok gozlemleyebılırsın. ayrıca kaputu acıp su gıderlerı nereye gıdıyor kanallarını takıp edıp tıkalı varsa acmalısın...
Çevrimdışı sem48 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 40
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sem48 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Aralık 2010 Saat 17:44

merhaba arkadaslar benım aracımda da aynı sorun var.ayaklarmında altında su oluyo.bıırıkmıyo fakat paspas ıslanıyo.birtürlü bulmadım.aracım 206 gtı

1. Vites
1. Vites

01 - Ocak - 1980

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı caprice41 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Aralık 2010 Saat 17:47
405 sahibi bi tane daha gördüm cecoli usta konu açmış ama kendini tanıtmamış herhalde.
paspasın altındaki döşemeyi sökmek problemli iş gibi görünüyor. ben en iyisi bi tamirciye gideyim. seninde dediğin gibi işim zor. bu arada aksilikler peşimi bırakmıyor cecoli usta.
dün sabah bi ara sokakta 20-30 km hızla hafif rampa çıkarken karşıdan bir wolkswagen jetta araç aracı çalışmamış şeridinde de odunlar vardı. adam bi panik el frenini de becerip çekemedi ben durdum daha geri kaçamadan geldi bana ön sağ farımdan vurdu duramadı gitti bi garajın yarım duvarını yıkıo garajın demir kapısına vurup durdu:(tutanakları doldurduk v.s uzatmıyım suç onda olacak şekilde. aracı özel bir hasar onarım merkezine verdim dosyasını açtırdım. aracımın sağ ön far sinyal ön tampon değişiyor .sağ kapım çok az kastı boya attı. kaput çok az kastı bunlar boyanacak.ön kaput ön sağ çamurluk ön sağ kapı boyanacak tampon far sinyal v.s sıfırlanıyor. ancak bugün beni aradılar aracın sağ far ve far kaşını bulamadılar ve gitti. firma sahibinin bilgisayarında aksarayda bi fransız oto parçacıda bunları bulup sipariş verdim. uzun lafın kısası bu 405 lerde ciddi parça sorunu var. sonuçta bulunuyor ama baya arıyorsun.
Çevrimdışı eneslan Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı eneslan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Aralık 2010 Saat 17:50
Arkadaşlar paspas altına sızan su  kalorifer radyatöründen dir . Kalorifer radyatörünüzde kaçak vardır . Aracınızın motor suyunu kontrol etmeyi unutmayın =) . 2006  307 kullanısızıyım aynı sorunu yaşıyorum kalorifer radyatörüm değişicek bu haftasonu sipariş verdim parçayı . İstanbulda ikamet ediyorsanız servis önerebilirim . Hatta aracınızda kokuda yapar . 
Enes

( Peugeot 307 Comfort Technoplus 1.6 110 PS Benzin + Lpg 2006/2 (makyaj))

1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sem48 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Aralık 2010 Saat 17:58
EVET KARDESIM MOTOR SUYUDA AZALMIS SIMDI BAKTIM.NE YAPILMASI GEREKIYO.MASRAFLI BI IS MI BU.SADECE DIREKSIYON TARAFINDAKI PASPASIN ALTINDA VAR ISLAKLIK.EVET KOKUDA YAPIYO
Çevrimdışı gokayy Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
23 - Haziran - 1994

Yaşı : 29
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı gokayy Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Aralık 2010 Saat 18:01
kapı fitillerinden olabilir bizimde sag ön kapıda yağışlı günlerde oluyordu nerden su aldığın bulduk kapı arasına havlu koyduk daha su almamaya başladı 
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı eneslan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Aralık 2010 Saat 18:09
Orjinalini yazan: sem48 sem48 Yazdı:

EVET KARDESIM MOTOR SUYUDA AZALMIS SIMDI BAKTIM.NE YAPILMASI GEREKIYO.MASRAFLI BI IS MI BU.SADECE DIREKSIYON TARAFINDAKI PASPASIN ALTINDA VAR ISLAKLIK.EVET KOKUDA YAPIYO

Kardeşim çok büyük ihtimal seninde kalorifer radyatöründe kaçak var  ve dediğin gibi sadece direksiyon tarafından sızdırır iç kısımda bir yerde bu parça . Aracın suyuda azalır kontrol et hararet yapmasın Cumartesi günü ben servise gidicem değiştirmeye eğer İstanbulda ikamet ediyorsan haberleşe biliriz . 
Enes

1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sem48 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Aralık 2010 Saat 18:10
kapı fıtıllerınde sorun yok.ezık  yok.kopma falan yok ama su var ıste
1. Vites
1. Vites

01 - Ocak - 1980

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı caprice41 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Aralık 2010 Saat 18:10
Orjinalini yazan: eneslan eneslan Yazdı:

Arkadaşlar paspas altına sızan su  kalorifer radyatöründen dir . Kalorifer radyatörünüzde kaçak vardır . Aracınızın motor suyunu kontrol etmeyi unutmayın =) . 2006  307 kullanısızıyım aynı sorunu yaşıyorum kalorifer radyatörüm değişicek bu haftasonu sipariş verdim parçayı . İstanbulda ikamet ediyorsanız servis önerebilirim . Hatta aracınızda kokuda yapar . 

şimdi yağışlar başlayınca olduğu için kalorifer radyatöründen şüphelenmiyorum. ama suyuna dikkat ediyorum. aracı bayramdan önce aldım. suyuda biraz eksiltiyor. şimdi senin dediğin gibide olabilir. ya ben paspas altındaki suyu yağmurkarda farkettim. yada dediğiniz gibi su eksilttiği için benimde kalorifer radyatöründen olabilir. bunun için servise gitsek herhalde kesinleştirler.
birde şu var kalorifer radyatöründen kaçak olursa şoför tarafının paspas altıdanmı çıkar? aynı sorunu yaşıyorum demişsiniz, sizinde su  giderlerinin aktığı kanal tıkanmış olabilirmi? baktırdınızmı?
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sem48 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Aralık 2010 Saat 18:14
BEN MUGLA DAYIM KARDESIM.BU BOLGEDE BU PEGODAN ANLAYAN GUVENE BILDIGM KIMSE YOK.AMA BENIM BU SU SISDIRMADA RADYOTRMU DEGICEK
1. Vites
1. Vites

01 - Ocak - 1980

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı caprice41 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Aralık 2010 Saat 18:17
su direk ayak altından sızıyor, yani sağı solu önü arkası yok. kalorifer peteğinden şüphelenen arkadaşlar. sizdede aynımı sızıntı. yoksa yukarıdan aşağıya doğru paspas altınamı geliyor sizde?
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı eneslan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Aralık 2010 Saat 18:18
Orjinalini yazan: caprice41 caprice41 Yazdı:

Orjinalini yazan: eneslan eneslan Yazdı:

şimdi yağışlar başlayınca olduğu için kalorifer radyatöründen şüphelenmiyorum. ama suyuna dikkat ediyorum. aracı bayramdan önce aldım. suyuda biraz eksiltiyor. şimdi senin dediğin gibide olabilir. ya ben paspas altındaki suyu yağmurkarda farkettim. yada dediğiniz gibi su eksilttiği için benimde kalorifer radyatöründen olabilir. bunun için servise gitsek herhalde kesinleştirler.
birde şu var kalorifer radyatöründen kaçak olursa şoför tarafının paspas altıdanmı çıkar? aynı sorunu yaşıyorum demişsiniz, sizinde su  giderlerinin aktığı kanal tıkanmış olabilirmi? baktırdınızmı?

Kanallara baktırmadım çünkü bir şikkayetim yoktu . Serviste bu teşhisi aldım ben kalorifer radyatörü  iç kısımda şöför tarafına doğruymuş  . En azından 307 lerde öyle  . Damlaya damlaya halı paspas emiyor bu suyu ve ıslak kalıyor sonra koku oluşuyor . aynı zamandada aracın suyu azalmıştı bende. Dediğim şikayetleri bir inceleyin isterseniz . Aracın suyunu kontrol edin ama devamlı . Birde eğer aracınızın altı çürük değilse yoldan vs su almaması lazım . su azaltıyorsa benim dediğim daha ağırlıkta sanırım . eğer azaltmıyorsa sizin dediğin gibi kanallardan olabilir. 
Enes

1. Vites
1. Vites

01 - Ocak - 1980

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı caprice41 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Aralık 2010 Saat 18:18

BEN MUGLA DAYIM KARDESIM.BU BOLGEDE BU PEGODAN ANLAYAN GUVENE BILDIGM KIMSE YOK.AMA BENIM BU SU SISDIRMADA RADYOTRMU DEGICEK

yağurlarda mı başladı yoksa kuru havalarda da sızıyormu kardeş*
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sem48 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Aralık 2010 Saat 18:19
YAGMURLU HAVALARDA BASLADI.AMA SABHLARI CAMDAKI BUGU ALMAK ICIN KALORIFERI CALISTIRYORUM.
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Aralık 2010 Saat 18:20

405 uretımı bıtelı 15 sene oldu. ıster ıstemez parca bulmakta zorlanmanız normaldır yanı. bıldıgım kadarıyla 95 ten sonra 405 yok. onun yerıne 96 da 406 cıktı...

ayrıca bu su kacagını gorebılmek ıcın torpıtonun altına ıyıce egılıp kuvvetlı bır aydınlatma ıle bakmak lazım...
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı eneslan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Aralık 2010 Saat 18:21

aynı sorunlar var ise büyük ihtimalle kardeşim kalorifer radyatörün değişicek ..İstanbulda olsaydın yardımcı olabilirdim işte ama Muglada bildiğim kimse yok =( 

Bu arada Islak havalarda değil kuru havada farketmiştim ben . Arabanın suyunun azalması bu tür sorunların kaynağını arttırıyor aslında .
Enes

MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Aralık 2010 Saat 18:24
bodruma yakınsan usta onerebılırım sana...
Çevrimdışı ekonomisteko Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ekonomisteko Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Ocak 2011 Saat 00:43

Değişim için ne kadar aldılar.

Çevrimdışı ekonomisteko Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ekonomisteko Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Ocak 2011 Saat 00:46
[QUOTE=eneslan]Arkadaşlar paspas altına sızan su  kalorifer radyatöründen dir . Kalorifer radyatörünüzde kaçak vardır . Aracınızın motor suyunu kontrol etmeyi unutmayın =) . 2006  307 kullanısızıyım aynı sorunu yaşıyorum kalorifer radyatörüm değişicek bu haftasonu sipariş verdim parçayı . İstanbulda ikamet ediyorsanız servis önerebilirim . Hatta aracınızda kokuda yapar . [/QUOTE
Parça ve değişim için ne kadar  aldılar.Kaç saatte değiştirdiler.
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1509 9 cimenquantex
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1458 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 210 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4893 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 5991 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25153 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1407 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 109 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1111 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 179 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 368 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 243 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1429 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10834 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 524 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 580 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4123 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3283 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 20 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2049 6 kiziltamu
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 7
SametRcz 4
Emintoprak 4
slckgms 3
antipollution 3
serdarcan34 3
OsmUnl 2
by_bozkurt 2
Berkay Erdinç 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English