Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >206
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 206 suya yağ karışması
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

206 suya yağ karışması

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı mekar27 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : Belirtilmemiş
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı mekar27 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: 206 suya yağ karışması
    Gönderim Zamanı: 06 Kasım 2010 Saat 10:26
Öncelikle herkese selamlar...Yaklaşık bir hafta kadar önce 2001 model bir peugeot 206 aldım..Aracı ustaya götürdüm alırken iyi dedi...Ama şehiriçinde kullanırken araç hararetinin sürekli 90-100 arasın da olduğunu gördüm..bilenlere sordum peu.larda bu hararet normal dediler bu sıkıntıyı uzun yolda yapmamakta..Dün sabah aracın suyunu kontrol edeyim dedim su haznesini açtığım da mayonez kıvamında tahin renginde suda birikinti gördüm bugün ustaya götürdüm gösterdim araç suyuna yağ karışıyor dedi conta sorunu vardır dedi...
Sizce sorun ne olabilir?
Aracın harareti bu yağ probleminden mi kaynaklanıyor?

yardımlarınızı bekliyorum.....
Çevrimdışı selfat8 Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 38
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı selfat8 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Kasım 2010 Saat 10:32
conta yakmış arac degişmesi şart acil olarak usta dogru söylemiş bu arada hararet müşürüne ve fanı termostadı vs konrol edilmesi şart gecmiş olsum
Çevrimdışı Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Kasım 2010 Saat 10:36
acilen conta ları değiştirmen lazım kardeşim sorun daha büyümeden halletmeye bak geçmiş olsun sana tavsiye edebileceğim iyi usta var peugeot yetkili serviste uzun yıllar çalışmış şu anda kendi özel servisini açmış ikitelli de
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı mekar27 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Kasım 2010 Saat 10:39
ben gaziantep teyim ama :( benim ustaya bıraktım bakalım bugün 300 e mal olur sana dedi düzelecekse sorun değil dedim :( Bi de nette biraz araştırdım motor blok çatlağı filanda yazılmış benzer durumlarda acaba öyle bi sorunda çıkabilir mi :(
Çevrimdışı ali öncü Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 37
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ali öncü Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Kasım 2010 Saat 10:40
birincisi bence ustanı değiştir,ikincisi silindir kapak contan yanmış ve hararetin bu yüzden. bu sorun dahada büyüyebilir hoş zaten şimdiden büyük ama düzgün bir şekilde aracını yaptır ve öyle yola devam et. geçmiş olsun
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı mekar27 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Kasım 2010 Saat 10:49
Orjinalini yazan: ali öncü ali öncü Yazdı:

birincisi bence ustanı değiştir,ikincisi silindir kapak contan yanmış ve hararetin bu yüzden. bu sorun dahada büyüyebilir hoş zaten şimdiden büyük ama düzgün bir şekilde aracını yaptır ve öyle yola devam et. geçmiş olsun

aracı alırken gösterdiğim usta kahramanmaraş taydı sorun yok dedi araçta ama aracı bıraktığım usta gaziantep teki sürekli gittiğim usta acaba bu sorun araç motoruna zarar vermişmidir ? :(
Çevrimdışı selfat8 Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı selfat8 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Kasım 2010 Saat 11:05
sökulunce anlaşılır ama sanmam conta yeterli olur sanırım ama herşeyin altında bir neden vardır iyi bir kontrol şart
Çevrimdışı ali öncü Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 37
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ali öncü Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Kasım 2010 Saat 11:09
bir sorun çıkartacağını zannetmiyorum ama toplanırken adam gibi toplanması lazım ki sonra başın ağrımasın.
Çevrimdışı se®k@n Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
27 - Eylül - 1984

Yaşı : 39
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı se®k@n Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Kasım 2010 Saat 12:49
Conta yakmıssın cok büyük ihtimal.. Cok uzun süre o sekilde kullanmadıysan diger yerlere bişey olmamıstır..
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı mekar27 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Kasım 2010 Saat 19:55
Orjinalini yazan: se®k@n se®k@n Yazdı:

Conta yakmıssın cok büyük ihtimal.. Cok uzun süre o sekilde kullanmadıysan diger yerlere bişey olmamıstır..

Aracı alalı bir hafta oldu zaten çok çok iki üç defa kullandım ama benden önceki sahibi bu şekilde çok kullandı mı onu bilemem ustanın yanına uğradım öğleden sonra motoru sökmüştü contayı gösterdi bir kısmı çürümüş gibiydi contayı değiştirince herşey hallolur dedi bir süre daha hortumlardan yağ gelebilkir ama onlarıda hallederiz ddedi sadece contayla kurtardık heralde yardımlarınız için teşekkürler....
Çevrimdışı semih Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 33
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı semih Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Mart 2011 Saat 18:38
geçmiş olsun.
Çevrimdışı axi206 Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
01 - Ocak - 1984

Yaşı : 40
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı axi206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Mart 2011 Saat 20:14
buyuk talıhsızlık olmus. usta gormemıs mı contanın yanık oldugunu. 
Çevrimdışı haruncoskun Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı haruncoskun Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Mart 2011 Saat 21:53
conta yanık olsa sadece suya yağ karışmaz yağa da su karışır yağ cubuğunu çekip baktınız mı ?
I Love my <font color=RED>H[/COLOR]onda

2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı semih Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Mart 2011 Saat 06:36
yağ çubuğunu yeni aldığım araçta çektim baktım 2001 model 206 ım var rolland garros en alt çizginin üzerindeydi normal mi nerde olması gerek yardımcı olursanız sevinirim.bide yağ seviyesi az olursa hararete sebep olur mu?
Çevrimdışı Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Mart 2011 Saat 08:20
yagın mınımum cızgısının ustunde olması yeterlı. 2 cızgı arasında olması normal. ama yag eksıltıyorsa yag eklemelısın...

mınımum cızgısının altına duserse yaglama yetersız kalabılır. yag ısıgı yanabılır. mın cızgısının altına dusurmeyeceksın...
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı semih Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Mart 2011 Saat 01:04
teşekkür ederim 
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı semih Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Mart 2011 Saat 01:05
yağ değişimini işçilikle birlikte ne kadara yaparlar
Çevrimdışı koliva Açılır Kutu Gör
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ
Simge
P.T. Yönetici

Yaşı : 42
Aracı : Peugeot 5008
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı koliva Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Mart 2011 Saat 06:56
Orjinalini yazan: semih semih Yazdı:

yağ değişimini işçilikle birlikte ne kadara yaparlar

Sececegin yaga bagli olarak degisir. Yag parasi + 20-30 tl de iscilik bence guzel fiyattir.
Çevrimdışı Emre Ekrem Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
17 - Eylül - 1980

Yaşı : 43
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Emre Ekrem Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Mart 2011 Saat 09:37
Conta yakma ihtimaliniz yüksek fakat tek kriteri bu değil, yağ çubuğunda köpük var mıydı artı egsozunuzdan beyaz bir dumanla birlikte su gelmesi ve yanık bir yağ kokusu da gelmesi gerekir. Kısacası bir sorun var evet fakat bu illaki conta olacak anlamına gelmiyor. 

Contayı değiştiren usta müşir ve diğer kontrolleri gerçekleştir dimi, önceki sahibinin de bir süre böyle kullanmış olma ihtimalini göz önünde bulundurmanız gerekir.  

Düzenleyen undertaker - 11 Mart 2011 Saat 09:42
Çevrimdışı muratbasak Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 45
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı muratbasak Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Mart 2011 Saat 10:24
arkadaşlar ben de yeni üye oldum belki görmüşünüzdür mesajımı ama ben buraya da yazmak istedim. Forum konusunda biraz acemiyim:) Benim aracımda airbag işaretinin yanında dün bi ışık yandı ara ara yanıyor sabit bi şekilde sonra sönüyor. Bi tane yuvarlağın içinde araba resmi var fakat araba yan duruyor. Bu işaret hakkında bilginiz varmıdır. Aracım 206 xline 2003 model dizel...
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 Radyatör Hava Alma İşlemi son mesaja git 2194 0 Berkan123
konu icon Birden Stop Etme son mesaja git 5795 8 Berkan123
konu icon Genleşme kabında basınç son mesaja git 1241 3 Berkan123
konu icon Hararet Göstergesi son mesaja git 1197 4 Berkan123
konu icon 206 Hararet Sorunu son mesaja git 746 4 Berkan123
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 2824 11 feyyazbugan
konu icon 206 şakırtı sesi geliyor son mesaja git 1145 4 berkogut
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1944 4 antipollution
konu icon 307 kendi kendine gaz veriyor. son mesaja git 12886 36 drneuron
konu icon Android Auto Sorunu - Xiaomi 13T Pro son mesaja git 896 0 chanyilmz
konu icon Fikirlerinize ihtiyacım var son mesaja git 562 0 Mustafa1923
konu icon Peugeot 206 hakkında yardım son mesaja git 529 0 Mustafa1923
konu icon tahin kıvamında soğutma suyu-rektefiye son mesaja git 571 0 claymore
konu icon 206 kalorifer sıcak soguk arkadan ayarı son mesaja git 574 0 heavyburak26
konu icon 2010 3008 1.6 vti sorunlar zinciri son mesaja git 958 0 cagri_serin
konu icon Tüm arıza göstergeleri aktif son mesaja git 839 0 Volkan 00
konu icon ENG man system faulty - Hatası (Resimli) son mesaja git 16183 16 YKH
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 5627 10 Stcngnr28
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1968 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 559 0 Erdo
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 APRIL EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
berkogut 7
Berkan123 7
KnucklesTR 4
Mustafa1923 3
drneuron 3
ppfustasi12 3
chanyilmz 2
arifbsrn 2
antipollution 2
FURKANAKKAS 1
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English