Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >206
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 2006 model 206 van bir takım problemler
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

2006 model 206 van bir takım problemler

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı frk_206 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 33
Aracı : Belirtilmemiş
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı frk_206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: 2006 model 206 van bir takım problemler
    Gönderim Zamanı: 03 Ekim 2010 Saat 01:33

yeni aldığımız 206 van 1.4 HDİ aracımızda bir kaç tane sorun ve ne işe yaradığını bir tuş ve bir yazı  tespit ettim.  konu hakkında yardımcı olursanız çok sevinirim

1) Aracın farlarını yaktığımda radio ekranın ışığı azalıyor ve  kapatmadığım sürece öylece  soluk şekilde kalıyor bunun sebebi nedir.

2) Aracın motor ısısı aniden yükseliyor gibime geliyor  düzgünce kontrol edemedim ne kadar sürede ısındığını ama ortalama 5 km lik bir yolun sonunda 70 dereceye kadar çıkıyor. Bunun sebebi soğutma suyunun azlığından kaynaklanıyor olabilirmi acaba? Motoru açtım baktım ama radyatöre sıvı eklenecek yeri bulamadım normal su mu koymalıyım yoksa  özel soğutma sıvısımı var?

3) Radiodaki SRC tuşu ne işi yarar çok karıştırdım ama anlamadım ne olduğunu?

4) Son olarak  yine  Radio ekranında sol alt köşede RSD diye bişey  sürekli olarak yanıp sönüyor  ne anlama geliyor onu nasıl durdurabilirim? (inşallah kötü bişey değildir)

SAYGILARIMLA
FARUK İLİKLİ

Çevrimdışı muratgulen07 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
05 - Ocak - 1989

Yaşı : 35
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı muratgulen07 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Ekim 2010 Saat 02:12
tamamen kendi düşuncelerm sallıyorum :)
3)source tuşudur muhtemelen aracına cd takıp denersen radyodan cdye yada cd'den radyoya geçicektr dye düşunüyorum..
4) bu rsd dedğnde muhtemelen radyo sinyallern dijital ortama yani yol blgsayrna aktarmyla ilgli bşey çok önemli olduğunu sanmyorum..
1)aküdendir zayıflamş olablr yada kaçak vardır teybinde dye dusunüyorum..tamamyle kendi fikirlerm çok daha bilgli ve deneymlı uyelermz var onlar daha net ve ayrntlı bicmde anlatıcaklardr sana..tekrar hayrlı olsun aracın..
3'07 1.6 hdi 110 HP 0 RH(+)
       507 207 00 27
        MuraT GÜLEN
Çevrimdışı ali öncü Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 37
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ali öncü Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Ekim 2010 Saat 14:30
src tuşu cd den teype geçirir yada tam tersi. rds tam olarak ne bilmiyorum ama bende kapalı duruyor :). soğutma suyu dediğin sanırım radyatördeki su,antifiriz koymanı tavsiye ederim tabiyki,kaputu açınca sağ tarafta yuvarlak bir bidon var. max çizgisini geçmemeye dikkat et. haşim abi,gökhan,hadi abi filan görünce yazını daha ayrıntılı yardımcı olucaklardır
Çevrimdışı Onur Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Onur Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Ekim 2010 Saat 15:37
aracın farlarını yaktıgında radyo ışıgının azalması normal 5km lik yolun sonunda 70e çıkması da normal ztn 70-90 diye gider fransız araçları peugeot özellikle böyledir hararet çizgisi ortada çakılır kalmaz gezinir sürekli
2011 Renault Clio Extreme 1.6 16v BVA
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı frk_206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Ekim 2010 Saat 16:43
Orjinalini yazan: Onur Onur Yazdı:

aracın farlarını yaktıgında radyo ışıgının azalması normal 5km lik yolun sonunda 70e çıkması da normal ztn 70-90 diye gider fransız araçları peugeot özellikle böyledir hararet çizgisi ortada çakılır kalmaz gezinir sürekli
radyo ışığnın azalması kronik bir durum yani Gülme 

bugün özellikle takip ettim hararet göstergesini  katran  70'in altına hiç inmedi
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Onur Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Ekim 2010 Saat 17:48
kronik değil problemde değil normal farları yakmasanda parkları yaktıgın zaman bile radyo saat bilgi ekranı vs biraz silik gbi olur 70 in altına inmez zaten araç durmaduktan sonra 70-90-100 arası gezinir iner çıkarGöz Kırpma
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı frk_206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Ekim 2010 Saat 18:02
bilgilendirme için çok teşekkür ederim Onur Abi
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Onur Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Ekim 2010 Saat 18:09
Orjinalini yazan: frk_206 frk_206 Yazdı:

bilgilendirme için çok teşekkür ederim Onur Abi
rica ederim kazasız belasız binmen dilegiyle....
Çevrimdışı BAHTİYAR Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
16 - Ekim - 1991

Yaşı : 32
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı BAHTİYAR Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Ekim 2010 Saat 21:13

radio ve göstergenin ışıkları  devir göstergesinin altındaki siyah çubuğa uzunca basınca en parlak veya en loş duruma geçer rds diye teybin üstünde tuş var basarsanız söner bende rds nin ne olduğunu bilmiyorum yanında ta diye birşeyde var src yi arkadaşlar açıklamış hayırlı olsun

BAHTİYAR KILCI
2011 Focus SW 1.6AT COL.
Çevrimdışı Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Ekim 2010 Saat 00:54
rds radio kanalı yazılı yayın yapıyorsa onu aktif hale geçirmek için bi özellik
örn: metro fm yazısı tel numarası vs..
:) ancak bu teyipte kapatsanda kapanmıyor !!!

ışığı açınca saat ekranının sönme nedeni normalde gündüz gözüksün diye aydınlık ama gece o aydınlıkta kalsa gözün hep oraya takılır diye farları yakınca ışık seviyesi azalıyo
Çevrimdışı northmoon Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı northmoon Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Ekim 2010 Saat 07:24
rds tuşu o anda dinlediğn kanalı sürekli olarak yayında tutmaya yarıyor sanıyorum kitapçıkda okudum bende merak etmiştim.rds tuşuna bastığın zaman sürekli yanık duruyorsa kanalı otomatik olarak çekiyor ama yanıp sönüyorsa sinyal zayıfladığından çekemiyor demek sanırım :)
Rüzgar nekadar sert eserse essin kayadan alıp götüreceği sadece tozdur.
Ergin Vonal
1979 Kocaeli
2007 1.4 206 fever
Çevrimdışı tualp Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 44
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı tualp Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Ekim 2010 Saat 19:54
Orjinalini yazan: muratgulen07 muratgulen07 Yazdı:

tamamen kendi düşuncelerm sallıyorum :)
3)source tuşudur muhtemelen aracına cd takıp denersen radyodan cdye yada cd'den radyoya geçicektr dye düşunüyorum..
4) bu rsd dedğnde muhtemelen radyo sinyallern dijital ortama yani yol blgsayrna aktarmyla ilgli bşey çok önemli olduğunu sanmyorum..
1)aküdendir zayıflamş olablr yada kaçak vardır teybinde dye dusunüyorum..tamamyle kendi fikirlerm çok daha bilgli ve deneymlı uyelermz var onlar daha net ve ayrntlı bicmde anlatıcaklardr sana..tekrar hayrlı olsun aracın..

selam ..
tamamen sanayideki ustanın yalancısı olarak hararete konusunda su cevabı vericem ...
fıransız aracları harareti 70 ila 90 arasında bilerek yapılıyormus sıcak motor daha az yakıt tüketiyormus o yüzden bilinçli yapılmıs bir oalymıs ...
Çevrimdışı PCcolog Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 54
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı PCcolog Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Ekim 2010 Saat 11:06

1- Normalde ekran ışığı azalmaz. Akünde problem olabilir. Benimkinde far açık ya da kapalı hep canlı. Ayrıca ışığı arttırma tuşu var. Onunla arttırırsan daha canlı yanar.

2- Hava sıcaksa ve devirli zorladıysan 5 km'de 70 derece normal. Ama azalmışta olabilir. Soğutma sıvısı sağ tarafta yuvarlak kapaklı bir kutu. Max yazısına kadar doldur.

3- SRC tuşu Source=Kaynak (Bildiğimiz kaynak değil :)) demektir. Yani Teyp yada Cd ile Radyo arasında geçiş yapar.

4- RDS Radio Data System demektir. Yani sen radyo dinlerken parça adı ya da uyarılar ekranından yazılı olarak geçer. Ama basılı olsada olmasada geçiyor o yazılar ne hikmetse...
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1591 9 cimenquantex
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1470 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 216 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4905 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 6007 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25171 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1414 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 112 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1116 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 181 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 373 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 249 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1437 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10839 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 525 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 589 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4128 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3289 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 20 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2051 6 kiziltamu
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 7
SametRcz 4
Emintoprak 4
slckgms 3
antipollution 3
serdarcan34 3
OsmUnl 2
by_bozkurt 2
Berkay Erdinç 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English