Peugeot Forums - Peugeot Fan Club

Vehicle started to stop

Homepage » PEUGEOT MODELS (FAULTS AND SOLUTIONS) » 206
08.05.2020 15:55 # 1
frtkck
Merhabalar 2004 model xline triptonik 206 iki haftalık süreci sizlerle paylaşayım .Öncelikle bir ay kadar önce aracdaki vites geçişlerindeki vuruntu ve ilk çalışmadaki vitesin p konumundan d ye geçmemesi takılıp kalması ,araç motoru soğukken gaza fazla yüklenildiğinde sert bir vuruntu ile spor ve kar modu ikaz ışıkları yanması sorunu ile özel bir serviste bilgisayara bağlandı araç sonrasında fren mişürü değişimi yapıldı orjinal parça kullanıldı .
Hemen sonrasındaki hafta araçta hissettiğim vites geçişlerindeki vuruntu ve yine ilk çalışmadaki p konumundan d ye geçmeme vitesin kilitli kalması sorunu ile Ordu ya Yetkili servise götürdüm aracı.Forumda edindiğim bilgiler ışığında serviste şanzıman yağı değişimi yaptırdım usta selenoid valf yani vanaların da değişmesi gerektiğini söyledi fakat malum maaş kartı 0 ı gösterince sadece otomatik şanzıman yağı değişti .Sonuç araç vites geçişlerinde ve hızlanmada hissedilir performans fakat üç gün önce araca hem uzun farlar H7 hemde kısalar H1 için zenon taktırdım .İlk akşam uzunları yaktığımda araç tüm arıza sinyallerini verdi maaşallah.Stop ettikden sonra yola devam ettim fakat uzunları yaktığım anda sorun yinelendi.
Bir sonraki gün araç daha kötü bir hale geldi artık kendiliğinden stop ediyor ( Not: Akü yeni değişmişti ) içime sinsin diye dün akşam aküyü de ölçtürdüm sorun yok aküde.
Sorun zenon kitinde mi yoksa elektro walf ( vana ) mı sanırım kesin teşhis için yetkili servis de bilgisayara bağlanacak araç .Çok uzun bir yazı oldu değerli zamanınızı çaldığım için ve şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim
frtkck2011-08-02 20:29:28
08.05.2020 15:55 # 2
metin
sorun kalitesiz xenon kullandığın için ve bu xenonlar manyetik alan oluşturduğu için parçalara zarar veriyor akabinde aracında anormalikler oluyor. zaten xenona karşıyım bak arabanda karşı sök kullanma öyle şeyler gözümüzü almasını hiç saymıyorum bile
08.05.2020 15:55 # 3
metin
birde yazı boyutunu büyütmemelisin.
08.05.2020 15:55 # 4
frtkck

Yazı boyutu hakkında düzenlemeyi yaptım uyarınıza teşekkürler ,Zenonlara gelince özellikle kendim test ettim kesinlikle göz almıyor ,trafikte en çok kızdığım noktadır karşıdan gelen aracın ayarsız farlar ile beni kör etmesi farlar mercekli olduğu için kullandım zenon yoksa dediğiniz gibi kimseyi kör etmeye hakkımız yok.Zenonların kalitesine gelince digital ve ince olan balastlardan kullandım yaklaşık olarak sadece balastlara 175 tl ödedim .Şu da bir gerçek eğerki bu zenon balastları elektronik dalga yayıyor ise elbetde oda beyni etkiledi .Yorumunuz için tekrar teşekkürler.

08.05.2020 15:55 # 5
zeynep taylan
frtkck, sorununuzu çözebildiniz mi?
08.05.2020 15:55 # 6
frtkck
[QUOTE=zeynep taylan]frtkck, sorununuzu çözebildiniz mi?[/QUOTE]
Öncelikle kaç kalmış cevap için kusuruma bakmayınız evet AL4 şanzıman elektronik walf ( Vana ) ve şanzıman yağı değişimi ile sorunum ortadan kalktı bu akşam da oldukça dik bir yokuşta denedim ve araç bırakın geri kaydırmayı askıda kalmayı ileri hamle yapmak çabasında idi .Tüm forumdaşlarıma ilgi ve alakaları için teşekkürler .
08.05.2020 15:55 # 7
ByHack
sorunun çözüldüğüne sevindim. umarım tekrar yaşamazsın...
Peugeot Forums - Peugeot Fan Club © 2024
“The most auspicious of people, it is people who are useful.”