Peugeot Forums - Peugeot Fan Club

Software update

Homepage » PEUGEOT MODELS (FAULTS AND SOLUTIONS) » All Questions About Your Vehicle
08.05.2020 15:55 # 1
cetin
C.tesi lpg sistemimin bin km gaz ayarı için gittiğim serviste, lpg gaz ayarından sonra bana benzin değerleriimin yüksek olduğunu peugeot servisinde arabama yazılım güncelleme yaptırmam söyledi.bende bu gün peugoet servisine gittiğimde makinelerinde arız olduğunu yazılım güncelleme yapamayacaklarını söylediler.sorum şu bu yazılım güncelleme çok ama çokmı önemli bana ne artısı ne eksisi olacak.birde koskaca servis bunu neden yapamıyor.çok önemli ise yakın şehirlere gidip yaptıracağım..Confused
08.05.2020 15:55 # 2
emreyilik
dostum ben güncelleyeli iki gün oldu. yazılım güncelleme sadece otomatik vites geçişlerindeki düzenlemeyi yapıyormuş. Ben güncelledikten sonra bi fark göremedim.. Yine çok yakıyor benzinde
08.05.2020 15:55 # 3
cetin
Bu kadar mı yani ?
08.05.2020 15:55 # 4
vbmaster
mesajı okuyunca ahanda benim konu dedim. Aracımın eski sahibinin ecu oynaması ile performans için yazılımı değiştirdiğini düşünüyorum. zira farklı arkadaşlar da kullandı ama çok yakma sorununu çözemedik. acaba yazılımdan olabilir mi? diyelim ki ondan servis ne kadar öper bizi bu yazılımı güncellemek için bir de serviste hakkaten değiştiğini göremiyorsun ya parça değil attık der atmazlarsa nereden anlayacağım ?
08.05.2020 15:55 # 5
cetin
valla benimkini yapamadılar ne hikmetse...ücretide belli değil.kimi ücretsiz diyor kimi 500 tl diyor.ben yarın sanayide attıracağım yazılı.umarım işe yarar..
08.05.2020 15:55 # 6
Guests
Ne yaparsan yap sakın TOKAT`taki kendini servis zannedenlere dokundurtma. Ha Sivas merkezdekilere de pek güvenme. Kendin araştır arızayı tespit et/ettir ondan sonra illaki serviste yaptıracağım dersen gidip şunu yapacaksınız başka bir şey yapmayacaksınız de.
08.05.2020 15:55 # 7
VEDATDINC
aracın benzin ayarı yüksek olmaz diye biliyorum lpg işi yapanlar nasıl anlamışlar aracın benzin sarfiyatının fazla olduğunu Kahkaha VEDATDINC2011-08-02 03:38:20
08.05.2020 15:55 # 8
Guests
Aracın benzın ecusundada guncellemeler yapılabılıyor. Sadece sanzumanda degıl...
08.05.2020 15:55 # 9
Guests
sımdı benım 2001 model otoamtık 206 var ben guncelletsem aracım otomatık sanzumanına ne gıbı yararı olacak...
08.05.2020 15:55 # 10
metin
[QUOTE=vbmaster]mesajı okuyunca ahanda benim konu dedim. Aracımın eski sahibinin ecu oynaması ile performans için yazılımı değiştirdiğini düşünüyorum. zira farklı arkadaşlar da kullandı ama çok yakma sorununu çözemedik. acaba yazılımdan olabilir mi? diyelim ki ondan servis ne kadar öper bizi bu yazılımı güncellemek için bir de serviste hakkaten değiştiğini göremiyorsun ya parça değil attık der atmazlarsa nereden anlayacağım ? [/QUOTE]
Burada servis arıza tespiti yada yazılım güncellemeyi 60 TL + KDV ye yapıyor olması lazım.
08.05.2020 15:55 # 11
vbmaster
ya bu yazılım güncelleme işi bence serviste yapmıyorlar. zira ecu programlama ayrı bir durum. tuningcilerde sağlam programlar var ama diagnostik olanlar değil sadece beyne yazıyorlar. bazıları ise ecu dan chip i söküp pic programlama yapıyor elektronikten anlayan varsa. zaten beyin ile alakalı sıkıntıları tamir yoluna da gidebiliyorlar. sonuçta beyne takılan bu chiplerin yazılabilmesi mümkün ... bozulanların da yenisi ile değiştirilip tekrar yazılabilmesi mümkün ...
08.05.2020 15:55 # 12
Guests
[QUOTE=60de106]sımdı benım 2001 model otoamtık 206 var ben guncelletsem aracım otomatık sanzumanına ne gıbı yararı olacak...[/QUOTE]
Soyle bır yararı olacak dıye bır yorum yapmamız zor. Sadece fabrıka aracı urettıkten sonra bazen yazılımlarda guncelleme yapıyor. Yenı yazılım yapılmasının amacı ne olabılır? Eskısınden daha ıyı calısması ıcın. Bununda farkları kullanımda ortaya cıkabılır...
Wındows nasıl zamanla yamalar guncellemeler yapıp eksıklerı gıderıp hataları duzeltıyorsa bu da benzer bır nokta...
08.05.2020 15:55 # 13
cetin
[QUOTE=VEDATDINC]aracın benzin ayarı yüksek olmaz diye biliyorum lpg işi yapanlar nasıl anlamışlar aracın benzin sarfiyatının fazla olduğunu Kahkaha [/QUOTE]
Aracın lpg gaz ayarını yaparken cihaza bağladıklarında görünüyormuş benzin değerlerin yüksek olduğu o yüzden dediler zaten yazılımı güncelleştirin diye.dün peugeot servisi fos çıktı yapamadı.bende artık sanayide yapanlar varmış orada yaptıracağım umarım faydasını görürüm.
08.05.2020 15:55 # 14
Guests
[QUOTE=çetin] [QUOTE=VEDATDINC]aracın benzin ayarı yüksek olmaz diye biliyorum lpg işi yapanlar nasıl anlamışlar aracın benzin sarfiyatının fazla olduğunu Kahkaha [/QUOTE]
Aracın lpg gaz ayarını yaparken cihaza bağladıklarında görünüyormuş benzin değerlerin yüksek olduğu o yüzden dediler zaten yazılımı güncelleştirin diye.dün peugeot servisi fos çıktı yapamadı.bende artık sanayide yapanlar varmış orada yaptıracağım umarım faydasını görürüm.
[/QUOTE]
Hadı bakalım ınsallah. Olanı bıtenı buradan yazmaya devam edersın...
08.05.2020 15:55 # 15
cetin
Sanayide cihaza bağlayarak aracın benzin yakıt değerlerini ölçtüler ve bize verileri göstererek hiç bir sorun olmadığını söylediler.Bu durumda usta yazılıma gerek yok ki tüm değerlerin normal dedi.bizde teşekkür edip döndük..Thumbs Up
08.05.2020 15:55 # 16
tazmaniac
yazılım dediğin serviste de sanayide de aynı program planet2000 son versiyonuda 22.14 bildiğim kadarıyla+500 liradan falan bahsetmişsiniz arada aman ha:D
08.05.2020 15:55 # 17
cetin
Thumbs Up
Peugeot Forums - Peugeot Fan Club © 2024
“The most auspicious of people, it is people who are useful.”