Peugeot Forums - Peugeot Fan Club

long to short transition problem

Homepage » PEUGEOT MODELS (FAULTS AND SOLUTIONS) » All Questions About Your Vehicle
08.05.2020 15:55 # 1
maestro
arkadaşlar uzun farları yakmak için kolu çekiyorum uzunlar yanıyor fakatsöndürmek için çekiyorum ama 30-40 saniye bekledikten sonra ancak sönüyor uzunlar... aracımda bu sorunu yaklaşık 1 yıl önce de yaşamıştım direksiyonu söküp sinyal kolunu çıkardım içini açtım ve temizledim kapattım düzelmedi bi süre sonra kendi kendine düzeldive o günden beri de hiç sorun yaşamamıştım.götürdüğüm tamirciler kolun değişmesi gerektiğini söylediler ama içini açıp gördükten ve kendi kendine düzelmesinden sonra koldan olmayabileceğini düşünüyorum.bilgi sahibi arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.
08.05.2020 15:55 # 2
Guests
Bu kısa uzun hareketını vs hepsını bsı beynı kontrol eder. Anlattıkların ısıgında onunla alakalı bır durum olacagını dusundum...
08.05.2020 15:55 # 3
metin
[QUOTE=CeCoLi]Bu kısa uzun hareketını vs hepsını bsı beynı kontrol eder. Anlattıkların ısıgında onunla alakalı bır durum olacagını dusundum...[/QUOTE]
aynen.
45 saniye sonra kısaları yakıyor dediğine göre beyin follow me home yani aracı stop ettiğinde bir kere sellektör yaparak 45 saniye boyunca yolunu aydınlatmasını sağlayan özellik ile karıştırıyor olabilir.
08.05.2020 15:55 # 4
Guests
[QUOTE=metin][QUOTE=CeCoLi]Bu kısa uzun hareketını vs hepsını bsı beynı kontrol eder. Anlattıkların ısıgında onunla alakalı bır durum olacagını dusundum...[/QUOTE]
aynen.
45 saniye sonra kısaları yakıyor dediğine göre beyin follow me home yani aracı stop ettiğinde bir kere sellektör yaparak 45 saniye boyunca yolunu aydınlatmasını sağlayan özellik ile karıştırıyor olabilir.
[/QUOTE]
Degıl mı abı ? Göz KırpmaCunku yenı kollar bızdekıler gıbı degıl.
Bızdekılerde kollardan dırekt tetık voltajı cıkıyor ama sızdekıler sadece bsı a komut verıyor. Esas tetık bsı dan cıkıyor... Kol ıle bır alakası varmıdır bılemıyorum ama ıddıada etmem. Elektronık bu ne yapsa yerıdır Gülme
08.05.2020 15:55 # 5
maestro
follow me home özelliği yokki arabada karıştırsın. kendi kendine nasıl düzeliyor onu anlayamaıyorum neyseki muayene zamanı düzgündü de geçtik,muayeneyi yaptıralı 3-4 ay oldu inşallah bi sonraki muayeneye kadar düzelir :)
08.05.2020 15:55 # 6
metin
XT modellerinde follow me homeözelliğivardır. metin2011-08-02 08:59:22
08.05.2020 15:55 # 7
okan77

nasıl yapılıyordu follow me home özelliği

08.05.2020 15:55 # 8
maestro
denedim olmamıştı
08.05.2020 15:55 # 9
metin
[QUOTE=okan77]

nasıl yapılıyordu follow me home özelliği

[/QUOTE]
aracı stop ettikden sonra kapıları kitlemeden önce 1 kere sellektör yapıp bırakıyoruz okadar. eğer kapıları kitlemişseniz yeniden kapıyı açıp sellektör yapıtığınızda çalışmaz. Sadece aracı stop edip kitlemeden önce sellektör yapınca çalışıyor, özelliği çalıştırdıkdan sonra kapıları kitleyebilirsiniz bişey olmaz. Zaten amacıda bu. Sen eve gidene kadar yolunu aydınlatmak.
08.05.2020 15:55 # 10
metin
[QUOTE=maestro]denedim olmamıştı[/QUOTE]
işte sizin beyinde sıkıntı olabilir. Bu yüzden sellektör yaptığınızda 45 saniye açık kaldığını sandığınız şey follow me home olma ihtimali yüksek. Bu araçlar okdar beyine bağlıki, bir yerde bir arkadaşın 307`sinin beyninde sıkıntı olduğunu kornaya bastığında su fiskiyelerinin çalıştığını okumuştum. yani herşey beyinde bitiyor.
08.05.2020 15:55 # 11
Guests
[QUOTE=metin][QUOTE=maestro]denedim olmamıştı[/QUOTE]
işte sizin beyinde sıkıntı olabilir. Bu yüzden sellektör yaptığınızda 45 saniye açık kaldığını sandığınız şey follow me home olma ihtimali yüksek. Bu araçlar okdar beyine bağlıki, bir yerde bir arkadaşın 307`sinin beyninde sıkıntı olduğunu kornaya bastığında su fiskiyelerinin çalıştığını okumuştum. yani herşey beyinde bitiyor.
[/QUOTE]

Abi başlara vermesin ama çok komik yaSırıtmadüşünsene biri arabanın önüne atlıyor senin tepkin su fışkırtmakEmbarrassedStar
08.05.2020 15:55 # 12
metin
[QUOTE=mustafa_uslu] [QUOTE=metin][QUOTE=maestro]denedim olmamıştı[/QUOTE]
[/QUOTE]

Abi başlara vermesin ama çok komik yaSırıtmadüşünsene biri arabanın önüne atlıyor senin tepkin su fışkırtmakEmbarrassedStar
[/QUOTE]
aynen öyle. çünkü arabada naparsan yap önce beyine gidiyor oradan da o parçaya gidiyor. yani teyibin kumandasına basınca bile önce beyine oradan teyibe gidiyor. Bütün aksamlar beyinden geçtiği için beyin arızalandığında böyle anormal durumlar çıkabiliyor. aslında kolay kolay bozulacak bir parça değil ama araçlarımızda çabuk bozuluyor. sebebi ise ön camın sol alt tarafında olduğu için camdan aşağı akan yağmur suyu kanalı tıkandığında oradaki su seviyesi yükseliyor ve delikden aracın içine beyine akmaya başlıyor. sonra beyin ufak ufak sıyırıyor Kahkaha
Peugeot Forums - Peugeot Fan Club © 2024
“The most auspicious of people, it is people who are useful.”