Peugeot Forums - Peugeot Fan Club

I think the air conditioner is defective

Homepage » PEUGEOT MODELS (FAULTS AND SOLUTIONS) » All Questions About Your Vehicle
08.05.2020 15:55 # 1
deamod
Merhabalar arkadaşlar.
Klimayı açıyorum yanlız soğutmuyor bu meret yahu hani diyorum ışık yanıyo fanlar çalışıo e hani bunun soğugu normal hava üflüyor bildiğiniz nedendirki bu şimdi filtresi flnmı değişmesi gerekiyor yani sonuçta bu neden soğuk üflemiyor sıcağını denemedim ama
08.05.2020 15:55 # 2
Guests
Eğer çalışıyorsa ama soğutmuyorsa Klima Gazı bitmiş olabilir. Kontrol ettirmeni tavsiye ederim. Eğer bitmişse ve yanılmıyorsam 50 TL gibi bir rakama klima gazını dolduruyorlar...
08.05.2020 15:55 # 3
Guests
bende kesin olarak klima gazı bitmiştir diyorum..
08.05.2020 15:55 # 4
Guests
Büyük Bir Olasılık Bende Gazdan Şüpheleniyorum...
08.05.2020 15:55 # 5
mon
evet kuvvetle muhtemel gazı yok. ama bitti ama kacak var ona baktırıp sonra gazını dolduracaksın.
bu bizim klimaların sıcak üfleyeni yok arkadaşlar. yanlış anlaşılma olmasın.
08.05.2020 15:55 # 6
Guests
Bildiğim kadarıyla klimaların gazı tamamen bittiğinde klima çalışmıyor.Ben palioyu klimam çalışmıyor diye götürdüm. Gazı bitmişti. Doldurdular çalıştı.Klima çalıştığına göre gaz azalmış ya da özelliğini kaybetmiş olabilir. Doldururken genelde önce eski gazı boşaltıyorlar(ne kadar varsa), sonra kaçak kontrolü yapıyorlar, kaçak yoksa yeni gaz dolduruyorlar.
[QUOTE=mon]evet kuvvetle muhtemel gazı yok. ama bitti ama kacak var ona baktırıp sonra gazını dolduracaksın.
bu bizim klimaların sıcak üfleyeni yok arkadaşlar. yanlış anlaşılma olmasın.
[/QUOTE]
08.05.2020 15:55 # 7
metin
[QUOTE=ErhaN]Eğer çalışıyorsa ama soğutmuyorsa Klima Gazı bitmiş olabilir. Kontrol ettirmeni tavsiye ederim. Eğer bitmişse ve yanılmıyorsam 50 TL gibi bir rakama klima gazını dolduruyorlar... [/QUOTE]
klima gazına bu sene %100 zam gelmiş. 80-100 tl arası basıyorlar.
08.05.2020 15:55 # 8
Guests
[QUOTE=metin][QUOTE=ErhaN]Eğer çalışıyorsa ama soğutmuyorsa Klima Gazı bitmiş olabilir. Kontrol ettirmeni tavsiye ederim. Eğer bitmişse ve yanılmıyorsam 50 TL gibi bir rakama klima gazını dolduruyorlar... [/QUOTE]
klima gazına bu sene %100 zam gelmiş. 80-100 tl arası basıyorlar.
[/QUOTE]
Evet Metınım haklısın. Gazlar cıddı zam yedı...
08.05.2020 15:55 # 9
Guests
[QUOTE=deamod]Merhabalar arkadaşlar.
Klimayı açıyorum yanlız soğutmuyor bu meret yahu hani diyorum ışık yanıyo fanlar çalışıo e hani bunun soğugu normal hava üflüyor bildiğiniz nedendirki bu şimdi filtresi flnmı değişmesi gerekiyor yani sonuçta bu neden soğuk üflemiyor sıcağını denemedim ama
[/QUOTE]

bekır kardesım benım de aynı sıkıntım vardı benımde ısıgım yanıyor petekler dugmeler calısıyordu bende gazı bıtmıstır dıye gıttım adam bana sımdı tam hatırlayamıyorum klıma musuru tarzı bıseyın arızalı oldugunu soledı ınanmadım aracı ustaya gosterdım ve dedı gıbı musur tarzı bı parca degısmıs parcayı bana verdı 45 yada 50 verdım parcaya klıma gazım doluymus meger sımdı sukur sıkıntısı yok gecenlerde tatıle cıkıcam esnada 60 tl ye klıma gazımı doldurdum suan masallahı var ıstersen bı ustaya goster derım dılerımkı sadece sorunun gazdadır kacaklar falan var demıssın once onları bı hallettır saygılar

ahmetsemiz2011-08-02 11:05:34
08.05.2020 15:55 # 10
marad

Benim klima çalışırken çok fazla ses çıkarıyor ve çok fazla soğutmuyor.Sanırım sorun yine klima gazında.

Peki bu gazı nerde doldurtmak gerekir? Kalite vs fark ediyor mu? Ankara için bir yer tavsiye eder misiniz?

08.05.2020 15:55 # 11
hakann83
Kardeşim ben olaya başka açıdan girim ozaman. Klima gazı biten bişey değildir çalıştıkça devir daim yapar o gaz içerde. Gazın bittiğini anlamanın en kolay yolu klimayı açtığında motora bir yük biniyorsa yanı klima motoru çalışıyo ve sağotmuyosa gaz bitmiştir ama kullanmaktan değil gazın kaçtığı biyer vardır ondan bitmiştir güzel bi klimacıya git kaçak kontrolü yaptır ondan sonra gaz bastır derim ben. Klimacılar genelde gaz bas dediğinde gaz basar ve kaçak kontrolu yapmaz ve iki gün sonra tekrar gidersin söyleseydinya keske abi kaçağada bakardık derler. Kahkahasonrada tekrar gaz basma ve bakım parası alırlar.
08.05.2020 15:55 # 12
Guests
[QUOTE=hakann83]Kardeşim ben olaya başka açıdan girim ozaman. Klima gazı biten bişey değildir çalıştıkça devir daim yapar o gaz içerde. Gazın bittiğini anlamanın en kolay yolu klimayı açtığında motora bir yük biniyorsa yanı klima motoru çalışıyo ve sağotmuyosa gaz bitmiştir ama kullanmaktan değil gazın kaçtığı biyer vardır ondan bitmiştir güzel bi klimacıya git kaçak kontrolü yaptır ondan sonra gaz bastır derim ben. Klimacılar genelde gaz bas dediğinde gaz basar ve kaçak kontrolu yapmaz ve iki gün sonra tekrar gidersin söyleseydinya keske abi kaçağada bakardık derler. Kahkahasonrada tekrar gaz basma ve bakım parası alırlar.[/QUOTE]
şurda anlamadığım klimayı açınca motora yük biniyosa diyosnuz ya. soğutmanın olması için yük binmemesi lazım anlamı çıkıyor.yani motora yük biniyosa gaz bitmiştir diyosunuz.. alakası yok yani!ben klimayı açıyorum motora yük biniyor klima motoru çalışıp devreye giriyor ve soğutma yapıyor. zaten gaz olsada o motor çalışır güzel kardeşim. Gülme sen neden oralara kadar girip olayı karıştırdın anlamadımpugti2011-08-02 13:28:31
08.05.2020 15:55 # 13
hakann83
[QUOTE=pugti][QUOTE=hakann83]Kardeşim ben olaya başka açıdan girim ozaman. Klima gazı biten bişey değildir çalıştıkça devir daim yapar o gaz içerde. Gazın bittiğini anlamanın en kolay yolu klimayı açtığında motora bir yük biniyorsa yanı klima motoru çalışıyo ve sağotmuyosa gaz bitmiştir ama kullanmaktan değil gazın kaçtığı biyer vardır ondan bitmiştir güzel bi klimacıya git kaçak kontrolü yaptır ondan sonra gaz bastır derim ben. Klimacılar genelde gaz bas dediğinde gaz basar ve kaçak kontrolu yapmaz ve iki gün sonra tekrar gidersin söyleseydinya keske abi kaçağada bakardık derler. Kahkahasonrada tekrar gaz basma ve bakım parası alırlar.[/QUOTE]
şurda anlamadığım klimayı açınca motora yük biniyosa diyosnuz ya. yük binmeden nasıl çalışıcak onu anlamadım! yani motora yük biniyosa gaz bitmiştir diyosunuz.. zaten gaz olsada o motor çalışır güzel kardeşim. Gülme[/QUOTE]
herkes gaz diyoya ama motor arızalıysa çalışmıyosa nasl anlıycan yuk bindiginden anlıycan motoruda
08.05.2020 15:55 # 14
hakann83
[QUOTE=hakann83][QUOTE=pugti][QUOTE=hakann83]Kardeşim ben olaya başka açıdan girim ozaman. Klima gazı biten bişey değildir çalıştıkça devir daim yapar o gaz içerde. Gazın bittiğini anlamanın en kolay yolu klimayı açtığında motora bir yük biniyorsa yanı klima motoru çalışıyo ve sağotmuyosa gaz bitmiştir ama kullanmaktan değil gazın kaçtığı biyer vardır ondan bitmiştir güzel bi klimacıya git kaçak kontrolü yaptır ondan sonra gaz bastır derim ben. Klimacılar genelde gaz bas dediğinde gaz basar ve kaçak kontrolu yapmaz ve iki gün sonra tekrar gidersin söyleseydinya keske abi kaçağada bakardık derler. Kahkahasonrada tekrar gaz basma ve bakım parası alırlar.[/QUOTE]
şurda anlamadığım klimayı açınca motora yük biniyosa diyosnuz ya. yük binmeden nasıl çalışıcak onu anlamadım! yani motora yük biniyosa gaz bitmiştir diyosunuz.. zaten gaz olsada o motor çalışır güzel kardeşim. Gülme[/QUOTE]
herkes gaz diyoya ama motor arızalıysa çalışmıyosa nasl anlıycan yuk bindiginden anlıycan motoruda[/QUOTE]
belkı gaz var ama motor arızalıQuestion
08.05.2020 15:55 # 15
Guests
klimayı açınca motor devri değişiyosa soğutmuyosa gaz bitik.
klimayı açınca motor devri değişmiyorsa soğutmuyosa her ikiside gidik
böylemi olucak yani
08.05.2020 15:55 # 16
hakann83
[QUOTE=pugti]klimayı açınca motor devri değişiyosa soğutmuyosa gaz bitik.
klimayı açınca motor devri değişmiyorsa soğutmuyosa her ikiside gidik
böylemi olucak yani
[/QUOTE]
klimayı açınca motor devri değişiyosa soğutmuyosa gaz bitik 100/80 bitik gaz
klimayı açınca motor devri değişmiyorsa soğutmuyosa her ikiside gidik- Hayır klima komparosörü (motoru)arızalııdr 100/95
08.05.2020 15:55 # 17
Guests
klıma musuruda olabılır kenan abım benım basıma geldı acılıo klıma devırde ufak fark var ama sogutmuyodu klıma musuru arızalı cıktı ıhtımal

ahmetsemiz2011-08-02 14:59:23
08.05.2020 15:55 # 18
Guests
klıma musurude yukarıda mevcut abı bı ıhtımal
ahmetsemiz2011-08-02 15:00:15
08.05.2020 15:55 # 19
Guests
Arkadaşlar rölantideyken klima soğutmaz diye biliyorum arabanın hareket etmesi lazım.
08.05.2020 15:55 # 20
mon
[QUOTE=husames27] Arkadaşlar rölantideyken klima soğutmaz diye biliyorum arabanın hareket etmesi lazım.[/QUOTE]
yanlış biliyorsun usta motorun çalışması klimanın soğutması için yeter.
Page : / 2
Peugeot Forums - Peugeot Fan Club © 2024
“The most auspicious of people, it is people who are useful.”