Peugeot Forums - Peugeot Fan Club

derbiage and brake stop problem

Homepage » PEUGEOT MODELS (FAULTS AND SOLUTIONS) » All Questions About Your Vehicle
08.05.2020 15:55 # 1
elcinaydogdu
arkadaşlar şöyle bir sorunum var... geçen hafta aracıma normal bakım yaptırdım.yağ,filtreler,bujiler değişti. bakımdan sonraki gün özellikle araç rölantide çalışırken devir sayacında dalgalanmalar yaptı.daha sonra da debriyaja ve frene her bastığımda stop etti. tekrar ustaya gittim.elektriksel bir problem olabilir dedi ve aküyü ölçtüler.akü 8 volt gösteriyor. senin akü bitmiş kesinlikle değiştirmen lazım dendi ve yeni akü aldık taktık.sorun düzelmişti. 1 gün normal kullandım aracı.daha sonra aracı garaja bıraktım ve 10 gün kadar şehir dışına çıktığımdan kullanmadım. bu gün aracı kullanmaya başladığımda yine aynı sorun oluştu.
aracı ilk çalıştırdığımda rölanti bri kere düşüyor ve tekrar kalkıyor.ardından bir kez dahha düşüyor ve araç stop ediyor.tekrar çalıştırdığımda 2.kez düşü yapmadan gaz vermem gerekiyor ki stop etmesin.ayrıca yola çıktığımda özellikle ışıklarda debriyaja bastıktan sonra rölanti düşüyor ama stop etmiyor fakat durmak için frene dokunduğumda kesinlikle stop ediyor..araç lpg li fakat ilk çalıştırmada benzin de çalıştığı halde yine stop etme sorunu var.
bu sorunu nasıl çözebilirim? herhangi bir fikri veya önerisi olan arkadaşlar yardım ederlerse sevinirim....
08.05.2020 15:55 # 2
koliva
Yeni üyeliğini tamamlamış ve foruma girmiş üyelerimiz, "Üyelerimizi Tanıyalım" başlığı altında lütfen yeni konu açarak kendinizi tanıtınız, Tüm bilgileri eksiksiz doldurmanız sizi daha iyi tanımamız açısından bizlere yardımcı olacaktır, Bilginize...

1.- Adınız, soyadınız:
2.- Yaşınız:
3.- Aracınız (Markası, modeli):
4.- Hobileriniz:
5.- Mesleğiniz:
6.- Siteyi nereden duydunuz:
7.- Kan Grubunuz:
8.- Burcunuz:
9.- Taraftarı olduğunuz takım:
10.- Hangi ilçe yada İldesiniz:
11.- Msn adresiniz:

İlginiz için teşekkür ederiz.

Peugeot Türkiye Fun Club Yönetimi
www.peugeotturkey.com & www.peugeotturkiye.com
08.05.2020 15:55 # 3
Guests
Eğer gerçekten aküyle ilgiliyse sorunun aldığın akü yatmış aküdür 10 gün çalışmadı diyosun haliyle tekrar bitmiş olabilir ölçtür garantisi varsa değiştir bence
08.05.2020 15:55 # 4
metin
kendizi tanıtmadan aracınızı paylaşmadan cevap alamazsınız her araç farlı bu yüzden hangisine göre yorum yapalım değilmi?
08.05.2020 15:55 # 5
only_younus
Kendinizi tanıtırsan daha çok cevap alırsınız.burası sorunun çözülüp kaçıldığı bir forum olmaktan çok dostların bilgilerini paylaştığı bir forum
sorununuza gelince boğaz kelebeğiniz kirlenmiş olabilir.önce onu temizletin.eğer bu kâr etmezse, bobininizi bir yoklatın. daha fazla bilgi için kendinizi tanıtırsanız başka arkadaşlarda yorumlaarda bulunur eğer biliniyorsa
08.05.2020 15:55 # 6
elcinaydogdu
tanıtma işini üyelerimizi tanıyalım bölümünde yaptım....cevaplarınız için teşekkürler arkadaşlar....sorunu çözmeye çalışıyorum hala...
08.05.2020 15:55 # 7
sercinho
akuyle ılgılı oldugunu sanmıyorum rolantı valfınde bır sıkıntı var gıbı gorunuyor
Peugeot Forums - Peugeot Fan Club © 2024
“The most auspicious of people, it is people who are useful.”