Peugeot Forums - Peugeot Fan Club

antipollution fault and catalytic converter fault

Homepage » PEUGEOT MODELS (FAULTS AND SOLUTIONS) » All Questions About Your Vehicle
08.05.2020 15:55 # 1
emreyilik
Daha önce bu konuyu açan oldu mu bilmiyorum ama bugün yaşadığım sorun üzerine konuyu açmak istedim. Yol kenarında beklerken birden araç teklemeye başladı ve bu iki hatayı vermeye başladı..Eve kadar geldim ve aracı oynatmadan sizlere sorayım dedim. Tüpü taktıralı 2 ay oluyor. Araç bu hatayı verdikten sonra atikerin göstergesi hiç yanmıyor. Sanki çalışmıyor gibi.. Benzindeyken de aynısını yapıyor. Daha önceden bu problemi yaşayan arkadaşlar varsa,nasılçözdüklerini söylerlerse çok sevaba girecekler şu mübarek ayda :)
08.05.2020 15:55 # 2
emreyilik
Biri yardım etsin :) CeColiiii Helpppppp
08.05.2020 15:55 # 3
riva70
aynı hata bendede vardı katalizör tıkanmak üzere dediler yenisini sordum 1000tl civarı imiş temizleyelim dediler temizlettim(içini bosaltılar) sorun gecti ama arıza ısıgı yandı aracın sesi yükseldi bende cıkma bir katalizör aldım taktırdım sorun cözülecek derken(lambanın sönmesi) tüp ayarsızlıgı meydana geldi yani birini yapsan başka birsey ortaya cıkıyor benderim gecici olarak içini bosalttır ve yeni bir katalizör araştırmaya basla bu sekillde binme araca.
08.05.2020 15:55 # 4
koliva
Bilgisayara baglatip hatayi gormek gerekiyor.
08.05.2020 15:55 # 5
utku72
tüp takılırken egzost manifoldunu çatlatmış olabilirler.ben de aynı sorun vardı. çok sonra fark ettim...maifold çatlak ise üzerinde kaynak yaptırmaya çalış,çünkü söküp kaynak yaptıktan sonra takarken yine çatlıyor..bu yüzden üzerindeyken yaptırırsan iyi olur..
08.05.2020 15:55 # 6
utku72
kaynak yaptırdıktan sonra hiç sönmeyen arıza ışığım söndü.arabadaki tekleme kalmadı.çekişindede çok fazla artış oldu....daha detaylı bilgi istersen mesaj att.
08.05.2020 15:55 # 7
emreyilik
Arkadaşlar o hatayı verdikten sonra epey bir yol gittim ama bu sefer o hatayı tekrarlamadı.. neden olduğunu anlamadım ama yarın özel bir servise gidip baktırıcam. Ayrıca o hatayı motor çalışır durumda ve klima açıkken yapmıştı. Hareket halinde yapmadı. Belki de bu yüzdendi bilemiyorum..
08.05.2020 15:55 # 8
emreyilik
arkadaşlar bahsettiğim arızanın sebebini usta yakıtın kirliliği olarak buldu..Aracın her tarafına baktı ama bişey bulamadı..

08.05.2020 15:55 # 9
koliva
[QUOTE=emreyilik]arkadaşlar bahsettiğim arızanın sebebini usta yakıtın kirliliği olarak buldu..Aracın her tarafına baktı ama bişey bulamadı..

[/QUOTE]

Elektronik donanimdaki (sensorler vs.) hatalar buyuk cogunlukla bir basgosterdimi yaptirana kadar gitmezler.
Bu yuzden aracinizi bilgisayara baglatip sorunun asil nereden kaynaklandigini gormelisiniz. Eger bir zaman sonra duzelmisse yakittan suphelenebilirsiniz ancak bundan %100 emin olamazsiniz. En guzeli bir baglatin ve %100 emin olun.
08.05.2020 15:55 # 10
ugur_xs
iki sorunuda yaşadım katalizörü 450 liraya aldım ve 2 yıl garantili tüp katlizörün ömrünü kısaltıyor bunuda herkez bilir yapcağın iki şey avr ya içini boşlatacaksın yada yenisini alcaksın antipollution ise tüp ayarındandır fakir karışım neden olur yanmasına
08.05.2020 15:55 # 11
106_arts
[QUOTE=riva70] aynı hata bendede vardı katalizör tıkanmak üzere dediler yenisini sordum 1000tl civarı imiş temizleyelim dediler temizlettim(içini bosaltılar) sorun gecti ama arıza ısıgı yandı aracın sesi yükseldi bende cıkma bir katalizör aldım taktırdım sorun cözülecek derken(lambanın sönmesi) tüp ayarsızlıgı meydana geldi yani birini yapsan başka birsey ortaya cıkıyor benderim gecici olarak içini bosalttır ve yeni bir katalizör araştırmaya basla bu sekillde binme araca.[/QUOTE]
seni kötü kandırmıs kim temizleyelm dediyse sana ayıp etmiş . katalizör temizleme diye bişey yoktur egsozcular katalizörun içini almak için böyle numara yapıyorlar cunku baya para edıyor katalizörun içinden ckan madde
08.05.2020 15:55 # 12
cermiki
Emre kardeşim bende de fault antipollution hatası veriyordu birkaçgünden beri. tekleme yapıyordu. bugün özel bir servise götürdüm bilgisayara bağlattım. hatanın yakıttan kaynaklandığını söyledi usta. hatayı sildi. depoyu bitirmeye yakın iyi ve güvenilir bir yerden al takip edelim dedi. umarım sadece yakıttandır. yakıtı opetten alıyordum bu seferde shell i deneyeceğim.
08.05.2020 15:55 # 13
riva70
[QUOTE=106_arts][QUOTE=riva70] aynı hata bendede vardı katalizör tıkanmak üzere dediler yenisini sordum 1000tl civarı imiş temizleyelim dediler temizlettim(içini bosaltılar) sorun gecti ama arıza ısıgı yandı aracın sesi yükseldi bende cıkma bir katalizör aldım taktırdım sorun cözülecek derken(lambanın sönmesi) tüp ayarsızlıgı meydana geldi yani birini yapsan başka birsey ortaya cıkıyor benderim gecici olarak içini bosalttır ve yeni bir katalizör araştırmaya basla bu sekillde binme araca.[/QUOTE]
seni kötü kandırmıs kim temizleyelm dediyse sana ayıp etmiş . katalizör temizleme diye bişey yoktur egsozcular katalizörun içini almak için böyle numara yapıyorlar cunku baya para edıyor katalizörun içinden ckan madde
[/QUOTE]
bilgisayara bağlayınca katalizör kirliliği diyordu ama yinede numaradan yapmışsa haram olsun diyorum.
08.05.2020 15:55 # 14
Guests

[QUOTE=riva70] [QUOTE=106_arts][QUOTE=riva70] aynı hata bendede vardı katalizör tıkanmak üzere dediler yenisini sordum 1000tl civarı imiş temizleyelim dediler temizlettim(içini bosaltılar) sorun gecti ama arıza ısıgı yandı aracın sesi yükseldi bende cıkma bir katalizör aldım taktırdım sorun cözülecek derken(lambanın sönmesi) tüp ayarsızlıgı meydana geldi yani birini yapsan başka birsey ortaya cıkıyor benderim gecici olarak içini bosalttır ve yeni bir katalizör araştırmaya basla bu sekillde binme araca.[/QUOTE]

[/QUOTE]
bilgisayara bağlayınca katalizör kirliliği diyordu ama yinede numaradan yapmışsa haram olsun diyorum.
[/QUOTE]

VAh kaderdaşım benimSırıtma Bana da aynı teraneyi yutturdulardı.Ben de katalizörü boşalttırdım. Meğer o katalizörün içindeki madde veya her neyse hurdası bile iyi para yapıyormuş. Bir gariplik sezmiştim ama bilmediğim için bir şey diyememiştim. O bahsedilen maddeyi çöpe değil kutunun içine boşaltıp tezgahın altına atmışlardı.

Ha bu arada şunu da ekleyeyim. LPG takıldıktan hemen sonraki gün olmuştu bu durum. Zengin karışım + Catayst Conventer Fault benzeri iki hata oluşmuştu araçta meğer bunun sebebi katalizörün bitmesi değilmiş. vs vs vs. Şerefi cüzdanının kalınlığı ile eşdeğer usta olduğunu sanan şeref yoksunlarının elinde ne olduğunuzu dahi anlamadan bir sürü paranız gidiyor. Benim gitti ondan biliyorum.

Geçmiş olsun.

koliva2011-08-10 05:02:24
08.05.2020 15:55 # 15
koliva
Genellikle kalatilik konvertorlerin icerisinde az miktardada olsa platinyum, olmadi paladyum vardir. Kisilerin amaclari bu maddeleri geri donusturup para kazanabilmek ama bu donusum islemi cok tehlikeli ve uzman kisilerin yapmasi gereken bir olay. Fikir vermesi acisindan su andaki fiyatlarini veriyorum:

Gold 1,752.00
Platinum 1,757.00
Palladium 744.00
08.05.2020 15:55 # 16
riva70
[QUOTE=kapagan]

[QUOTE=riva70] [QUOTE=106_arts][QUOTE=riva70] aynı hata bendede vardı katalizör tıkanmak üzere dediler yenisini sordum 1000tl civarı imiş temizleyelim dediler temizlettim(içini bosaltılar) sorun gecti ama arıza ısıgı yandı aracın sesi yükseldi bende cıkma bir katalizör aldım taktırdım sorun cözülecek derken(lambanın sönmesi) tüp ayarsızlıgı meydana geldi yani birini yapsan başka birsey ortaya cıkıyor benderim gecici olarak içini bosalttır ve yeni bir katalizör araştırmaya basla bu sekillde binme araca.[/QUOTE]

[/QUOTE]
[/QUOTE]

VAh kaderdaşım benimSırıtma Bana da aynı teraneyi yutturdulardı.Ben de katalizörü boşalttırdım. Meğer o katalizörün içindeki madde veya her neyse hurdası bile iyi para yapıyormuş. Bir gariplik sezmiştim ama bilmediğim için bir şey diyememiştim. O bahsedilen maddeyi çöpe değil kutunun içine boşaltıp tezgahın altına atmışlardı.

Ha bu arada şunu da ekleyeyim. LPG takıldıktan hemen sonraki gün olmuştu bu durum. Zengin karışım + Catayst Conventer Fault benzeri iki hata oluşmuştu araçta meğer bunun sebebi katalizörün bitmesi değilmiş. vs vs vs. Şerefi cüzdanının kalınlığı ile eşdeğer usta olduğunu sanan şeref yoksunlarının elinde ne olduğunuzu dahi anlamadan bir sürü paranız gidiyor. Benim gitti ondan biliyorum.

Geçmiş olsun.

[/QUOTE]

yapacak bir şey yok eden bulur diyeceğim artık.
yazıklar olsun ığdır adakardeşlere
08.05.2020 15:55 # 17
Guests
bu olay genelde lpg karısımı duzgun olmadıgında oluyor ama aracın durumuna gorede degısebılır.
08.05.2020 15:55 # 18
MaximuS
08.05.2020 15:55 # 19
Guests
geçmiş olsun.......
08.05.2020 15:55 # 20
mydonese
arkadaşlar aynı arıza bendede vardı bujileri değiştirdim katalizör arızası birdaha çıkmadı ama diğer arıza hala duruyor servis normal bişey olmaz lpg den dolayı çıkıyor diyor
Page : / 2
Peugeot Forums - Peugeot Fan Club © 2024
“The most auspicious of people, it is people who are useful.”