Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Çizik Kalemi

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: Aracınız Hakkındaki Tüm Sorular
Forum Tanımlaması: Jant, Yay, Lastik Egzoz, Filtre, Ses Sistemi vb. araçlarınızla alakalı tüm sorunları paylaşabileceğiniz genel alandır
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=8233
Tarih: 29 Mart 2024 Saat 17:31
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: Çizik Kalemi
Mesajı Yazan: Guests
Konu: Çizik Kalemi
Mesaj Tarihi: 08 Mart 2010 Saat 16:21
Arkadaşlar ufak tefek çizikleri kapatmak isitiyorum da piyasada bi tane çizik kalemi var ,,her renge her markaya uyumlu diyor..Bilgi sahibi olan kullanan var mı?

Cevaplar:
Mesaj Tarihi: 08 Mart 2010 Saat 16:39
neymıs bu kalem yahu?

Mesajı Yazan: FTH
Mesaj Tarihi: 08 Mart 2010 Saat 16:47

Wallaha fanys için gördüm Lastik kenarlarını boymak için onuda gördüm bunu ilk defa duydumConfused hiçbir bilgim yok en güzeli araçın renk boyasını servisten al güzelçe sen rutuşla bide cizik yerlere pasta çek düzeldiği kadar derim ben Saygılar..

-------------
106 Quiksilver 2000
206 Quiksilver (KUPON) 2005
207 Millesim   2009
207 GT   2009    
VW Scirocco white ed. 2017
206 CC SİYAH 2003
206 CC GRİ 2004

Mesajı Yazan: shamed
Mesaj Tarihi: 08 Mart 2010 Saat 16:58

ßu kalemden bende war :D

-------------
Sen Giderken Ben Dönüyodum Diyenler! Bir Gün Beraber Yürüyelim

Bakalım Kim Önce Dönücek

Mesaj Tarihi: 08 Mart 2010 Saat 17:03
şerif gosterdıgın bıldıgın cd yazma kalemı yaf :D

Mesaj Tarihi: 08 Mart 2010 Saat 18:18
Fix it pro çizik giderici kalem diye geçiyor...

Mesajı Yazan: berko
Mesaj Tarihi: 08 Mart 2010 Saat 18:27
bu cizik kalemini duydum bi ara hepsiburada da vardı ama güvenip almadım. Gidip sanayide arabanın boya kodunda boya aldım, elimde boya fırçası tampon altındaki ufak çizikleri onla kapatıyorum. Gayet güzel kapatıyor sadece çok yakından belli oluyo onun içinde eğilip bakmak lazım ;)

Mesaj Tarihi: 08 Mart 2010 Saat 22:21
Şöyle bi yöntem varmış.Ben yapabilir miyim acaba,yoksa hiç girme o işe daha da mahvedersin mi dersiniz...

1) Yetkili servise gidip aracınızın boya kodunu öğrenin.
2) Sanayiiden 3M v.b. kaliteli 1 kutu boya temin edin. (Kola kutusu büyüklüğünde olur, fiyatı ~7TL)
3) 30-40 adet kürdana ihtiyacınız var ayrıca fiber kıllı beze (fazla boyayı silerken ufak çizikler olmaması için)
4) Boyayı kürdanın ucuna güzelcene yedirin. Daha sonra çiziğin içersini doldurun, 5 dakika kurumasını bekleyin.
5) 5dk sonrasında elinize Sonax vb. çizik giderici pasta ile çiziği dolduran boyanın fazlalağını alın. Çizik kaportayla aynı hizaya gelsin.
6) Bu işlemi derin olmayan çiziklerde kesinlikle uygulamayın yoksa boyayı yediremezsiniz, kabarık ve çirkin durur. İnce çizikler için Sonax, Turtle wax 'ın çizek giderici pastaları uygulanır.
7) İşlem bittikten sonra kaliteli bir cila (Örnek: Turtle Wax Extreme Nano Sıvı Cila) ile aracınızı cilalayın. (Bu cila diğer kılcal çizikleride iyi yedirdiğiniz taktirde absorbe edecektir)
8) Cila kuruduktan birkaç saat sonra (3 saat) isterseniz Turtle Wax Ice ile aracınızı parlatabilirsiniz. Bu kimyasal çizikleri vs doldurmaz fakat aracınızın kaportasında kendinizi "aynada" gibi görebilirsiniz.
9) Aldığınız boya sizi ileride yine lazım olacağından saklayın.

Mesaj Tarihi: 26 Mayıs 2010 Saat 00:03
  Fix It Pro kalemi kesinlikle yalan bir ürün sakın almayın ben aldım ve aldandım dolandırıcılık üzerine bir ürün hiçbir faydası yok ..

Mesajı Yazan: pug307_26
Mesaj Tarihi: 26 Mayıs 2010 Saat 01:24
Orjinalini yazan: sedat307 sedat307 Yazdı:

Fix It Pro kalemi kesinlikle yalan bir ürün sakın almayın ben aldım ve aldandım dolandırıcılık üzerine bir ürün hiçbir faydası yok ..

nasıl yani reklamlarında gayet işe yarar bi ürün gibi görünüyordu iade şansı yok mu Confused

-------------
Pug 307 XT

Mesajı Yazan: Long Beach
Mesaj Tarihi: 26 Mayıs 2010 Saat 01:55
Bu , adi gecen kalem sadece saticisina faydalidir o kadar. Tavsiye etmem, Almanyada uzun zamandir var
ve faydasini göreni ben ne gördüm ne duydum.
"Leadri" nickli arkadasin söylediginden baskasi yalan Göz Kırpma
Eger ki, cizik boyanin sadece üst katmanini ( vernik ) zarar vermissen, sadece pasta, boyanin astara kadar katmanina zarar verdiyse, " Leadri" nickli arkadasin tavsiyesi.
Cizik cok derinde ise ( sacin görünmesi ; istikamet oto boyaci Dil Çıkarma
Benim arabada da cizikler var ve hic dert etmiyorum, ben cizigi gidersem yine de cizilecek, o yüzden degmez diyorum. Eger arabaniz yeni ise, ya da boyasi yeni yaptirdiysaniz, boya koruyucu film kaplatin, ne cizilir ne de paslanir. Ayni karbon folyo, ya da diger folyolar gibi arabanin tamamina yapiliyor ( saydamdir). Fiyatini ( Türkiye icin bilemiyorum) PT foruma Sponsor olan firmadan fiyat alinabilinir.

-------------
1- Ucuza alan iki kere alir
2- Calisiyorsa kurcalama
3- Her zaman Gülümse ve tesekkür et.Hem maliyeti sıfır hem de değerine paha biçilmez.
4- Özür dilemeyi bilmiyorsan kimseyle kavga/tartismaya girme.

Mesajı Yazan: Carmania
Mesaj Tarihi: 26 Mayıs 2010 Saat 10:37
En güzeli parçaları söküp ne var ne yok yeni baştan yapmak macun zımpara astar zımpara macun zımpara astar yine zımpara  en sonda boya :D

Mesajı Yazan: frt
Mesaj Tarihi: 27 Kasım 2010 Saat 03:54
Üründen memnun olan da var olmayan da, açıkcası ben yüzeysel çiziklerde başarılı olduğunu düşünüyorum. Düşünenler için temin edebilirim.

-------------
Diğer fotoğraflar için Google'da " 52 FR 383 " olarak aratabilirsiniz.

Mesajı Yazan: Haksen016
Mesaj Tarihi: 27 Kasım 2010 Saat 08:05
yıkamayla çıkıyordur heralde kalemle kapatılan o çizikler.

-------------
2006 Peugeot 307 XT Triptonik

1973 - Bursa

Mesaj Tarihi: 27 Kasım 2010 Saat 09:05
valla benim pek gözüm tutmadı o kalemi bende araştırdım ama çoğu işe yaramaz dediler

Mesaj Tarihi: 27 Kasım 2010 Saat 10:44
ulkemızde 50 tl uzerı fıyatlarda yurt dısında ıse 3-4 € oldugunu duydum... bunun yerıne "laedrı" arkadasımızın soyledıgını yapma taraftarıyım. ıncecık boya akıtıp ustunu toz pasta yapmak en makbulu bence...

Mesajı Yazan: emre2635
Mesaj Tarihi: 24 Aralık 2010 Saat 17:38
arkadaşlar dolandırıcılıktan başka bişey deil ve bi işe yaramıyor aldım kullandm bi halta yaramıyo ki özellikle reklamındaki gbi anahtarla çizip kalemle ciziği giderme olayı falan yalan ben kazik yedim aman siz yemeğin:D

Mesaj Tarihi: 24 Aralık 2010 Saat 18:15
Denemek isteyenler:
Ürün 1$'a satılıyor, Türkiye'ye de kargo ücreti de 0,26$.
Yani ürün 2TL'den daha düşük bir fiyata kapınıza geliyor.
Ben sipariş verdim, fakat henüz gelmedi.

http://cgi.ebay.com/Fix-Pro-Clear-Car-Scratch-Repair-Pen-Simoniz-/320597044564?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item4aa512ad54#ht_4042wt_1002 - http://cgi.ebay.com/Fix-Pro-Clear-Car-Scratch-Repair-Pen-Simoniz-/320597044564?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item4aa512ad54#ht_4042wt_1002

Mesaj Tarihi: 24 Aralık 2010 Saat 18:17
Orjinalini yazan: shamed shamed Yazdı:

ßu kalemden bende war :D

sende varsa hayırlısı olsun bi işe yarıyormu sen onu bi söylersen

Mesajı Yazan: serkan24577
Mesaj Tarihi: 24 Aralık 2010 Saat 20:07
ben aldım bi ara arkadaşalr bi işe yaramıyo adam reklamda çiviyle arabayı çiziyo kalemle üzerinden geçiyo kapatıyo ben ince çizgiden geçtim kapatmadı almayın yalan bunlar :) denemesem neyse

Mesajı Yazan: MaximuS
Mesaj Tarihi: 24 Aralık 2010 Saat 22:58
arkadaşlar bende var. ilk çıktığında 50-60 lira falandı. geçenlerde gitti gidiyorda 5 tl.ye gördüm ve aldım. çalı çırpı, diken, ayna sürtmesi gibi ince çizikleri hatasız geçiriyor. ama malum bunu bildiğimiz pastalar da gayet iyi çıkarıyor. aralarındaki tek fark, pastada ovalama durumu var, bunda yok. sürüyorsun ve bikaç saat sonra temiz bir bezle siliyosun.
haa şu var bu ürünü övüyorum gibi anlaşılmasın. reklamda gösterdiği gibi kesinlikle değil. derin çizikler karşısında çaresiz kalıyor.  tamamen sahtekarlık. kesinlikle doldurmuyor. hele o çiviyle çizip ardından kalemle kapatması külliyen yalan. eğer çizik derinse tekrar söylüyorum hiçbirşey değişmiyo. yani çok ince çiziklerde başarılı. ama eğer elinizde pasta varsa ki arabasına özen gösteren herkeste olur. hiç gerek yok almaya. benim tecrübelerim bundan ibaret...

Mesajı Yazan: Kifanhom
Mesaj Tarihi: 24 Aralık 2010 Saat 23:58

bisiklet teki çizikler için ancak kullanırım

arabaya sürülecek şey değil

-------------
fn2
http://img341.imageshack.us/i/unutmayinizq.gif/" rel="nofollow">

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net