Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Yarın 106 ya bakıcagız nerelerine dikkat etmeliyim

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: 106
Forum Tanımlaması: Peugeot 106, 1991'den 2004'e kadar Fransız otomobil üreticisi Peugeot tarafından üretilen süper mini grubundaki efsane otomobildir
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=8144
Tarih: 27 Nisan 2024 Saat 23:31
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: Yarın 106 ya bakıcagız nerelerine dikkat etmeliyim
Mesajı Yazan: tolgacem
Konu: Yarın 106 ya bakıcagız nerelerine dikkat etmeliyim
Mesaj Tarihi: 28 Şubat 2010 Saat 01:27
merhaba arkadaslar

su zamana kadar 3 tane xs 1 tane quick kullandm araba alım aşamasındayken quick hiç yurumuo temiz gti lar ateş pahası bende tercihimi klimalı  bi 106 xs ten yana kullanııorm

yarın bi araca bakmaya gidicez hayırlısıyla sorunu yoksa p.tesi alıcam allahın izniyle

yarın incelememde neleri onerirsiniz nerelerine bakayım 106 nın ?? bana sonra masraf acmasın 

tesekkurler

Cevaplar:
Mesajı Yazan: shamed
Mesaj Tarihi: 28 Şubat 2010 Saat 02:08

motor we yürürüne baktır değişen ve kazası varmı?tüm özellikler faal mi ona bak ama bunları ciddi alıcaksa pejo servisine götür baştan aşağıya expertiz yaptır kafan rahat olur hem

-------------
Sen Giderken Ben Dönüyodum Diyenler! Bir Gün Beraber Yürüyelim

Bakalım Kim Önce Dönücek

Mesaj Tarihi: 28 Şubat 2010 Saat 02:13
çok fazla tutmasını istemiorm ama beni şu pişkillendirdi

araç 97 model airbagli direksiyon var ve aslan simgesi metal
benim bildigim bu direksiyon 99 ve sonralarında var airbag patlayıp yerine bunumu taktılar acaba..

klimasına bakıcam calısıyormu diye ama kazalı gibi durmuo fotolardan.. cunku genelde şasisini tam oturtamıolar bi falsosu oluyor kazalılarda kaput uzatma yapıolar..

peki arabayı kullanırken ne gibi şeylere dikkat etmem gerekli? mesela baskı balatası nasıl anlartım motorun performansı iimi ufleme yapıomu vs vs:)

ilk arabam biraz acemiyim
teşekkurler

Mesajı Yazan: shamed
Mesaj Tarihi: 28 Şubat 2010 Saat 02:21
http://media.photobucket.com/image/peugeot%20106%20airbag/Dunnerz07/Photo0188.jpg - http://media.photobucket.com/image/peugeot%20106%20airbag/Dunnerz07/Photo0188.jpg
bu direksiyon die biliyorum ben ama o sölediklerini sen anlayamazsın sağlam bir usta bul git derim

-------------
Sen Giderken Ben Dönüyodum Diyenler! Bir Gün Beraber Yürüyelim

Bakalım Kim Önce Dönücek

Mesaj Tarihi: 28 Şubat 2010 Saat 02:23
synı direksiyon ama aslanı nikelaj metal var

Mesajı Yazan: GökhaN
Mesaj Tarihi: 28 Şubat 2010 Saat 09:24
97 arabada airbagli direksiyon varsa eğer aslan kabartmalı değildir. Değişmiş olmak ihtimali yüksek.
Kapılarını kapatıp kapıların sesini dinle. Arabanın genel hatlarına bak. Kaputu kaldırıp direklerin durumların bak arabayı calıstırıp motorun sesine ve çıkan dumanın rengine bak. iç aksamda bütün parçaların çalıştığından emin ol. Kaporta bölümüne sende az çok bakabilirsin ama motordan pek anlamıyorsan iyi bir motor ustasından yardım almanı tavsiye ederim.

-------------
106->206->208->207->301->308->3008

Peugeot Yedek Parça -> https://www.pejo.com.tr" rel="nofollow - www.pejo.com.tr

Mesajı Yazan: ali öncü
Mesaj Tarihi: 28 Şubat 2010 Saat 10:21

gokhan bişeyi anlamadım bu kapıları kapat kapıların sesini dinle demissin o ne demek? yani nasıl dinliycez ve nasıl bir sonuç çıkartmalıyız sese göre?

Mesajı Yazan: kerten
Mesaj Tarihi: 28 Şubat 2010 Saat 11:28
direksiyon hidroliğinin rengine bak,

direksiyonu tam sağ tam sol hareket halinde yokuş yukarı ve sabit biçimde hareket ettir ve sesleri dinle.

arabada sağa sola çekme varmı diye direksiyonu tutarak ve bırakarak incele

arabayi ilk calistirdiginda ve stop ederken cik cik diye sesler geliyor mu mutlaka dinle

1. vitesten 2ye gecerken debriyajı biraz sert çek, darbeyi direksiyonda hissedecek misin diye bak..

devri 6000 7000 lere cikart, o sırada paneldeki ışıklara dikkat et sönüklük oluyor mu oluyorsa sarj dinamosunda sorun olabilir..

geri vitese sokmakta güçlük yaşıyorsan baskı balata zayıf olabilir..

trigeri kontrol ettir, bilyalardan ses geliyor mu dinle.

arka torsiyonlardan ses geliyor mu diye iyice dinlemeye calis..

yağın seviyesine rengine bak, ve yağı kokla benzin kokusu var mı diye

ilk araci calistirirken mutlaka duman rengine bak sogukta.. duman atiyorsa segmanlar zayiflamis demektir..

simdilik aklima gelenler bunlar..

Mesajı Yazan: Onur
Mesaj Tarihi: 28 Şubat 2010 Saat 11:59
kaputu açtıgında çamurluk kaput vidalarına bak degişp degişmedigini anlayabilirsin zaten peugeot işareti olur kapı direklerine bak motorun durumu için ustaya götürüebilrsin bazı dyno vs yerler var oralar da expertiz yapıyolar oralarada götürebilirsin benim bildigim dirksiyonda amblem kabartma degil o modellerde

-------------
2011 Renault Clio Extreme 1.6 16v BVA

Mesajı Yazan: GökhaN
Mesaj Tarihi: 28 Şubat 2010 Saat 12:05
Orjinalini yazan: ali öncü ali öncü Yazdı:

gokhan bişeyi anlamadım bu kapıları kapat kapıların sesini dinle demissin o ne demek? yani nasıl dinliycez ve nasıl bir sonuç çıkartmalıyız sese göre?

Kapıları yavasca kapat, kapısı değişen ve kaportası sonrada düzeltilmiş arabalarda kapanmaz kapılar düşüktür sesleri dinle patatesse kendini belli eder zaten. Dahada konusmum bosver cok kişi araba alırken komple şüpheli bakıcak Gülme

-------------
106->206->208->207->301->308->3008

Peugeot Yedek Parça -> https://www.pejo.com.tr" rel="nofollow - www.pejo.com.tr

Mesaj Tarihi: 28 Şubat 2010 Saat 12:15

teşekkür ederim çok önemli bilgiler, öğrenmek lazım ayrıca dahasıda varsa ustalarımızdan yardımları bekliyoruz

Mesajı Yazan: Aytaç
Mesaj Tarihi: 28 Şubat 2010 Saat 12:42

ufak tefek kazalar normaldir..saselere cok iyi baktır ben arkadasıma 106 gti bakmaya gittimde sase numarası yoktu apar topar arabama binip gitmistik dikkat et boyle islere..motoru cok iyi bir ustaya baktırmanı tavsiye ederim.106 bu zorlanmamıs zordur..sende bilirsin arka torsiyon peugeotlarda problemdir dikkat et yani 106 alıyosun herseyine dort dortluk baktırmanı tavsiye ederim.gun ısıngında bak gece sakın gitme araba bakmaya bence pazartesi bekle acele etme ustanı al oyle git derim..hurmetler.....

Mesaj Tarihi: 01 Mart 2010 Saat 02:35
bilgiler için tesekkurler.

bugun bulusmada sahibi bizi ekti vazgeçtim o modelden..

98 model klimasız sunroofsuz xs lere 8 falan istiyorlar 7 milyarım var diretiyimmi ne önerirsiniz?

1.4 almak istemiyorum gitmiyor hiç ucuz ilanlarda kapıldı cnm sıkkın 

Mesajı Yazan: yusufcilgin
Mesaj Tarihi: 01 Mart 2010 Saat 03:11
arkadasım öncelikle hayırlısı olsun ama ben xs önermem yani kasa falan ii degil evet quık den ii gider ama cokda bi farkı olmaz düşüncesindeyim.. araç alırkende bence öncelikle arac kullanırken cok ses varsa arac içinde biraz düşün yani 106 larda özellikle bu cok oluyo kazalısı en cok satılan ve satıla bilen araba 106 modelidir eger aracın içinde cok gürültü patırtı gıcırdamalar vs gibi sesler varsa cok ii arastır cünkü bu tarz olanlar genelde cok kazalı oluyo..

Mesajı Yazan: FTH
Mesaj Tarihi: 01 Mart 2010 Saat 10:13
Araba ölü olacağına quik tavsiyemdir eğer ucmak istiyorsan Tercihin GTI olmalı 2 sene GTI kullandım şuan quik kulanıyorum...

-------------
106 Quiksilver 2000
206 Quiksilver (KUPON) 2005
207 Millesim   2009
207 GT   2009    
VW Scirocco white ed. 2017
206 CC SİYAH 2003
206 CC GRİ 2004

Mesajı Yazan: CIHANGIR_DONMEZ
Mesaj Tarihi: 01 Mart 2010 Saat 15:53
BU saatten sora temız ve hatasız 106 bulmak colde kutup ayısını aramaya benzer kanımca bır kusur sene 98 xs kullanıp toplamda 30 bın km yapmıs bırı olarak xs tavsıye etmem dodıksız 106 olmuo kanımca yuyuru saglam ama artık 2000 den asagı 106 bakmayın ama quıkc olur ama gtı sıze bır tavsıye ucuz ılanlara kapılıp aldanmayın bazı seylerın bır bedelı vardır her zaman

Mesajı Yazan: okan77
Mesaj Tarihi: 01 Mart 2010 Saat 16:37
7000 + alım satım +  sigorta + isteğe bağlı kasko + mutlaka yağ, yağ filt. hava filt. buji vs. periyodik bakım bunları göz önüne al bence.... Temiz araç satanda çok az bu devirde.... 106 dan soğuma sonra...

Mesaj Tarihi: 01 Mart 2010 Saat 16:55
haftalardır 106 quiksilver arıyorum,temizi yok denecek kadar az gerçekten Wall

Mesajı Yazan: okan77
Mesaj Tarihi: 01 Mart 2010 Saat 17:56
http://www.sahibinden.com/70_000_km_klima_sunroof_full_2002_model-08WQQaXQQ18346030WQQpXQQdisplayitem - http://www.sahibinden.com/70_000_km_klima_sunroof_full_2002_model-08WQQaXQQ18346030WQQpXQQdisplayitem    bakmakta yarar var....

Mesajı Yazan: Aytaç
Mesaj Tarihi: 01 Mart 2010 Saat 19:34
7liraya isin cok zor

Mesajı Yazan: Carmania
Mesaj Tarihi: 01 Mart 2010 Saat 20:08

Hayırlısı olsun herşeyine çok  iyi bakdırmanı tavsiye ederim

Mesaj Tarihi: 03 Mart 2010 Saat 02:56
bilgiler için cok sagolun arkadaşlar..
maalesef butcem daha fazla olsaydıda daha ust model donanımlı araçlara bakabilseydm.

o baktıgım xs kuleye kadar girmiş şasi si bitane beyaz xs soldan kazalı servis 6 tane kusur buldu sakın alma dedi zaten yakıtı cok fazla 20tl benzinle 50km falan gidiolarmıs bende ogrenciyim sonucta dolasıcam arabayla..

denk geldi tek kapı 98model 95binde orjinal muayenesi 2 ay once yapılmıs acil satan bir arkadasla anlastık b ugun el sıkıstık yarın ustumuze alıcaz hayırlısıyla.

Mesaj Tarihi: 03 Mart 2010 Saat 03:16
hayırlısı olsun Allah utandırmasın kaza bela vermesin..

Mesaj Tarihi: 04 Mart 2010 Saat 13:11
saolun aracı aldık gosterdik ustamızada zaten 2 ay once muayenesi yapılmıs 95 binde kazasız içinde sigara içilmemiş bir araç

yapmam gereken tek masraf 1 2 bin km sonra triger kayısı degiştirmek olucak..

1.4 un gidişi fena degil ama sanki 1.6 ya göre gazı biraz yedirerek alıo gibi bole gaza basıosun biraz sonra tepkiyor ama 75bg lik araç için iyi yani :) 5. viteste bile gaza  bastıgını hissediyorsun esneklik fena degil.

Mesajı Yazan: FTH
Mesaj Tarihi: 04 Mart 2010 Saat 13:31
Resimlerini bizde görsek Hayırlı olsun bu arada...

-------------
106 Quiksilver 2000
206 Quiksilver (KUPON) 2005
207 Millesim   2009
207 GT   2009    
VW Scirocco white ed. 2017
206 CC SİYAH 2003
206 CC GRİ 2004

Mesajı Yazan: Onur
Mesaj Tarihi: 04 Mart 2010 Saat 13:36
Orjinalini yazan: quiksilver quiksilver Yazdı:

Resimlerini bizde görsek Hayırlı olsun bu arada...

-------------
2011 Renault Clio Extreme 1.6 16v BVA

Mesaj Tarihi: 04 Mart 2010 Saat 15:40
hayırlı ugurlu olsun resimleri bekliyoruz

Mesaj Tarihi: 04 Mart 2010 Saat 19:54
saolun arkadaşlar.
bugun cekicektm resim telefon kapandı sarjı btti smdide gece oldu yarın eklerim resim :)

araba cok hosuma gitti biraz daha iyi gidebilirdi gerci ama artık napalım :)
az kurcalıyacagız motoru :D

Mesaj Tarihi: 04 Mart 2010 Saat 19:55
http://www.sahibinden.com/temiz_bakimli_sigara_icilmemis_acil-99WQQaXQQ20607562WQQpXQQdisplayitem - http://www.sahibinden.com/temiz_bakimli_sigara_icilmemis_acil-99WQQaXQQ20607562WQQpXQQdisplayitem

bu ilandaki aracı aldım arkadaslar :)

Mesajı Yazan: TOLGA
Mesaj Tarihi: 04 Mart 2010 Saat 21:32
hayırlı olsun,
temız araca benzıyor,

-------------
KADIN DEDİĞİN,
İSTANBUL GİBİ OLMALI,
FETHİ ZOR,
SAHİBİ TEK...

Mesajı Yazan: by_sertan
Mesaj Tarihi: 04 Mart 2010 Saat 21:37
Arkadaşlar baya bilgi wermişler. gözden kaçmadıysa eğer sana tawsiyem. Mutlak we mutlak elektrik aksaanını kontrol et. zamanında arkadaşım az çekmedi. dayanamadı artık illalah etti satmak zorunda kaldı beleşede gitti walla.

Mesaj Tarihi: 04 Mart 2010 Saat 23:38
arabanın her turlu elektrik aksamı heryeri calısıyor yani bi gariplik gormedim bilmiorm baktırmadık o kısmına.

100bin bakımında yada daha once tam 100 olmadan triger i deiştiricem yag falan deiştiririm olmadı birde performans vericek bir filtre işine girersem ii olur..

birde bişey sorucam daha once 1.4 106 1 kere kullandm oda 5dk hatırlamıorm tam gazı yedirerek mi cıkıyor?

yani mesela kalkısta arabanın alt devirleri kötu 2 3 binde acılıyor araba ozaman guzel gidiyor ama alt devirleri ölu 75bg den cok sey bekliorm galba

Mesajı Yazan: SUPERMAN
Mesaj Tarihi: 08 Mart 2010 Saat 00:34
HAYIRLI OLSUN KAZASIZ BELASIZ KULLAN 

Mesaj Tarihi: 08 Mart 2010 Saat 00:42
hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin güle güle kullan

Mesajı Yazan: Long Beach
Mesaj Tarihi: 16 Nisan 2010 Saat 02:18
Bende ayni 106 dan var direksiyon üzerindeki airbagdaki aslanda metal falan yok,
Türkiyeye sanirim tüm modelleri ithal edilmedi, 106 nin cok degisik modelleri var.
Sanirim Türkiyeye en cok Quick silver xs, xr, Gti geldi.
Avrupada S16 olarak taniniyor Gti ler, ayrica Palm Beach ve S var, Christal, Rorand Garros ( lüx modeli oluyor), KID Edition, Rally, Sport, 106 Special, Filou ...ve daha bircok modeli cikmisti.

106'daki kronik hastaliklara gelince; bendeki gibi arka akslar cok cabuk yamulur, 106 nin tüm modellerinde Gti dahil ayni aks kullanilir, Gti de arka frenler disktir. 106 da kullanilan motorlar cok uzun ömürlüdür, normal kullanimda pek sorun cikarmazlar. Conta yaktigi söylenir, su pompasi ve radyatör/fan/termostat sorun yoksa hararet yapmaz, hangi marka olursa olsun bu bahsettiklerim ariza yaparsa hararet yapar conta da yakar.

Türkiye yol sartlarina göre ön takim zayiftir, Avrupada 10 senelik 106 hala orjinal amortisörleri kullanir, bendeki 14 senelik.

Kaza yapmadiysa pas-cürük olmaz. Radyatör suyunu bosalttiktan sonra, yeniden su koyarken havasini dikkatlice almazsaniz hararet yapar, conta yakar, kaloriferi pek isitmaz ( Kuzey Almanyada bu kis - 20 lerde isitmadi, ama dondurmadi da Sırıtma

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net