Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

306 gti yatak sarması acil yardim lütfen

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: 306
Forum Tanımlaması: 306, 1993'ten 2002'ye 309'u değiştiren küçük bir aile otomobilidir, ancak 2001'de 307 ile değiştirilmiştir.
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=43613
Tarih: 29 Mart 2024 Saat 00:13
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: 306 gti yatak sarması acil yardim lütfen
Mesajı Yazan: aligti
Konu: 306 gti yatak sarması acil yardim lütfen
Mesaj Tarihi: 11 Ocak 2017 Saat 23:46
Oncelikle herkese sevgiler saygilar.
Ilk defa foruma katiliyorum bir hatam olursa affola.
Aracim peugout 306 gti 5 ay once dost kazigi seklinde almistim. Ilk iş günüme giderken aniden stop etti. Aşırı yağış olmasindan dolayi ( acik hava filtresi motorun altinda cunku )olabilecegini dusunerek yine calistirip zorda olsa 300 metre mesafeye ulastim tabi stop etti bir kaç kez. Ancak o an hararetle ilgili hiç bir sorun yoktu. Normal zamanlarda aracim su eksiltiyordu bunuda radyatör kapağından su atıyordu. O yuzden conta yakmasindan süphelenmedim. Akşam olup araci çalistirdigimda egsozdan yogun buhar cikiyordu. Ve yine fan acmadi su devirdaim yapmiyordu. Arkadasima danistigimda conta yaktigini anladik ve debriyaja bastigimda tikirti yapmaya basladi. Mecburen aracı cekici ile ustaya yonlendirdim. Ilk gorunuste yatak sarmasi oldugunu en az 5 bin Tl tutacağini ve motoru acinca dahada yukselebilecegini soyledi. Yani dunya basima yikilir gibi oldu maddi konuda skintidayim zaten birde bu çıkınca kotu oldu. Sizden ricam bu sorundan en az masrafla nasıl kurtulurum. Motor yaptirsam onceki halinden cokmu iyi olur. Ve ya boylece satsam olur mu yada cikma motor falan tavsiye edenler var ve cikma parcalar kullanmak nasil olur. sizden yardimlariniza ve fikirlerinize ihtiyac duyuyorum. Bu arada Antalyadayim. Simdiden herkese teşekkür ederim.

Cevaplar:
Mesajı Yazan: x571
Mesaj Tarihi: 12 Ocak 2017 Saat 14:27
Orjinalini yazan: aligti aligti Yazdı:

Aracim peugout 306 gti 5 ay once dost kazigi seklinde almistim. Ilk iş günüme giderken aniden stop etti. Aşırı yağış olmasindan dolayi ( acik hava filtresi motorun altinda cunku )olabilecegini dusunerek yine calistirip zorda olsa 300 metre mesafeye ulastim tabi stop etti bir kaç kez. Ancak o an hararetle ilgili hiç bir sorun yoktu. Normal zamanlarda aracim su eksiltiyordu bunuda radyatör kapağından su atıyordu. O yuzden conta yakmasindan süphelenmedim. Akşam olup araci çalistirdigimda egsozdan yogun buhar cikiyordu. Ve yine fan acmadi su devirdaim yapmiyordu. Arkadasima danistigimda conta yaktigini anladik ve debriyaja bastigimda tikirti yapmaya basladi. Mecburen aracı cekici ile ustaya yonlendirdim. Ilk gorunuste yatak sarmasi oldugunu en az 5 bin Tl tutacağini ve motoru acinca dahada yukselebilecegini soyledi. Yani dunya basima yikilir gibi oldu maddi konuda skintidayim zaten birde bu çıkınca kotu oldu. Sizden ricam bu sorundan en az masrafla nasıl kurtulurum. Motor yaptirsam onceki halinden cokmu iyi olur. Ve ya boylece satsam olur mu yada cikma motor falan tavsiye edenler var ve cikma parcalar kullanmak nasil olur. sizden yardimlariniza ve fikirlerinize ihtiyac duyuyorum. Bu arada Antalyadayim. Simdiden herkese teşekkür ederim.

geçmiş olsun zaten araç su eksiltiyormuş.bir gün patlayacağı belliymiş. servis yeni motor a 5 bin istiyordu bir ara. isterseniz araştırın. tamirle uğraşacağınıza(motoru açınca daha da artabilir miş ) servis temin edebiliyorsa yeni motor koydurun.

Mesaj Tarihi: 12 Ocak 2017 Saat 14:28
Orjinalini yazan: x571 x571 Yazdı:

Orjinalini yazan: aligti aligti Yazdı:

geçmiş olsun zaten araç uyarılarını vermiş.bir gün patlayacağı belliymiş. servis yeni motor a 5 bin istiyordu bir ara. isterseniz araştırın. tamirle uğraşacağınıza(motoru açınca daha da artabilir miş ) servis temin edebiliyorsa yeni motor koydurun.

Mesaj Tarihi: 12 Ocak 2017 Saat 16:57
Tesekkurler. Serviside aradım ama o civarlarda fiyat cikabileceğini soyledi ve acip bakmamiz gerekiyor diye de ekledi ama ben yinede bi sorayim bidaha inşallah olur. sağolun.

Mesaj Tarihi: 13 Ocak 2017 Saat 11:06
Yani sorun da o fiyata gider sıfır motor alır kredi kartına taksit de yaptırır sın

Mesaj Tarihi: 13 Ocak 2017 Saat 19:17
Peugeot servisine sordum bugün üretimi yokmuş motorun mecburen tamir ettiricez galiba.

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net