Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

lastik

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT TÜRKİYE MODİFİYE PLATFORMU
Forum Adı: Peugeot Jant Lastik Seçimi
Forum Tanımlaması: modifiyeli peugeotlar icin jant lastik şikayet ve cözümleri
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=43331
Tarih: 06 Mayıs 2024 Saat 01:06
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: lastik
Mesajı Yazan: kozlarli
Konu: lastik
Mesaj Tarihi: 28 Kasım 2016 Saat 15:23
arkadaşlar herkese kolay gelsin kış lastiği seçiminde yardımcı olursanız sevinirim 215 - 55- 16 hangi markaları tercih edersiniz aylık km ortalamam 5000 civarı geneli köy yolları kullanım

-------------
trafik kurallarına uyalım:)

Cevaplar:
Mesajı Yazan: sonerkyl
Mesaj Tarihi: 28 Kasım 2016 Saat 16:19
köy yollarında kullanacaksan hocam goodyear ultragrip 9 ve continental ts860 tavsiye ederim dayanıklı lastiklerdir. tabi fiyatları biraz pahalı ucuz dersen petlas tavsiye ederim 215 taban için ,

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.

Mesajı Yazan: erendumlu
Mesaj Tarihi: 29 Kasım 2016 Saat 08:14
Lassa Snowways al geç derim. Fiyat / Performans olarak iyi lastiktir. Sağlamlığıda çok iyidir.

Mesajı Yazan: Narkotik
Mesaj Tarihi: 29 Kasım 2016 Saat 21:40
f/p ürünü petlas derim kış lastiklri başarılı

Mesajı Yazan: Sercan Mungan
Mesaj Tarihi: 29 Kasım 2016 Saat 22:42
Hocam 205 55 16 ebat gönül rahatlığıyla takabilirsin hem fiyat olarak daha uygun olur hem de kış lastiğinde tabanın küçük olması tutunmada daha etkili olacaktır.Soner abinin dediklerine ek olarak nokianı da tavsiye ederim.

Mesajı Yazan: GökhaN
Mesaj Tarihi: 29 Kasım 2016 Saat 23:08
bütün taksicilerin ortak markası lassa snoways 4 Smile

-------------
106->206->208->207->301->308->3008

Peugeot Yedek Parça -> https://www.pejo.com.tr" rel="nofollow - www.pejo.com.tr

Mesaj Tarihi: 30 Kasım 2016 Saat 00:49
205 taban takmak yol tutuşunu zayıflatmazmı sercan bey

-------------

Mesajı Yazan: Sercan Mungan
Mesaj Tarihi: 30 Kasım 2016 Saat 01:51
Yazlık lastikler için haklısınız ancak kış lastiğinde önemli olan karlı,buzlu ya da soğuk havada tabanı ne kadar düşük olursa lastik o kadar iyi tutunacaktır.

Mesaj Tarihi: 30 Kasım 2016 Saat 19:00
teşekkür ederim sercan bey 

-------------

Mesajı Yazan: fkundak
Mesaj Tarihi: 03 Aralık 2016 Saat 19:41
508 için;
a) 215/55/17 yerine 225lik tabanlı lâstik kullanılabilir mi? 225lik tabanda seçenek çok ama 215likte az.
b) Ankara için marka önerileriniz nelerdir? Falcen nasıl mesela?

Mesajı Yazan: TooJohn
Mesaj Tarihi: 03 Aralık 2016 Saat 22:37
Lassa oneririm biraz daha kaliteli olsun dersen nokian.

Mesajı Yazan: eeccaa
Mesaj Tarihi: 04 Aralık 2016 Saat 15:50
Benim lastikte 1. önceliğim iyi tutunma 2. önceliğim dayanıklılık ve iyi tutunmanın devam etmesi. 3. de fiyat diyebilirim. Karşılaştırma-ölçme kriterim bilimsel karşılaştırmalı testler ve gerçek kullanım tecrübeleri. Bizde genellikle herkes kendi satın aldığını en iyisi görür. Neden ve neye göre iyidir sorusuna cevap pek çıkmaz. 

İki takım Goodyear UltraGrip bitirmiş biri olarak söyleyebilirim. Karda ve kuru zeminde tutunması gerçekten güzel. Hamuru yumuşak, 6. kışı olmasına karşın sertleşme çok olmadı. Ama yanak yapısı biraz narin. Balonlamaya hassas. Ağırlıklı olarak bozuk yollarda kullanacaksanız Lassa Snoways daha fazla ömür vadediyor. Belki biraz tutunma dezavantajı vardır ama Goodyear'dan daha sağlamdır. Biraz pahalı olmakla birlikte XL (Yük Tipi) bir model seçerseniz bozuk yoldan kaynaklı yanak deformasyonu yaşamazsınız. 

Continental bu dönem her sınıfta çok başarılı lastikler üretiyor. Karşılaştırmalı testlerde Conti'leri hep üstlerde okursunuz. Nokian da kışlık seride ünlüdür. Araştırmaya değer markalardır.

Petlas kullanan iki arkadaşım da bir sezon sonra çöp dediler, yeni lastik aldılar. İyi bir pazarlama ile Türkiye pazarında baya satıldı ama Petlas'a iyi diyenler bence ya lastikten anlamayanlar ya da başka marka kullanmamış olanlar. Zaten Petlas'ın hiçbir karşılaştırmalı testi yoktur. Hep kendi kendinin reklamını yapar durur. Öyle pek de ucuz değildir. Yerlilik önemli ise Lassa'dan şaşmayın derim.

Uzakdoğu'dan Çin'den uzak durun. Eski lastikleriniz daha güvenlidir, inanın. Onun bunun yan sanayisi, "iyidir" dedikleri markalar da kötü oluyor. Debica ve Kormaron kullandık, gördük. 

Son olarak fanatikleri kızacak ancak Bridgestone ve özellikle de Michelin'dan uzak durun. Yüksek performans üst modelleri güzeldir ama orta ve alt sınıf lastiklerde fiyat/performans oranları bence berbat. Neden? 15-20 lastiğin karşılaştırmalı testini okuduğunuzda örneğin Conti 1., Goodyear 2., Michelin 6.-7. gelir. Ama fiyatlara bakarsınız Conti 160 TL, Goodyear 150 TL, Michelin 190 TL'dir. Araştırırsanız gerçekten sıralama ve fiyatlar aşağı yukarı hep böyle çıkar. O yüzden gerçek bir yüksek performans lastiği almıyorsam Michelin'a karar verenleri anlamam. Bu zenginlik ile de ilgili değil. 

Sebepleri ile yazdıklarım sonuçta benim yorumlarım. Farklı düşünenler olacaktır. Benim kaçırdığım, tecrübe etmediğim şeyler de olacaktır. Aman kimse lastiğine laf ettim diye kızmasın. Önemli olan yazan arkadaşların şu sebeple şu iyidir diyebilmeleri. "İyi dediler" ikna edici olmamalı, neden? diyebilmeliyiz, demeliyiz.

-------------
eeccaa
2008 Peugeot 307 1.6 HDI Feline

Mesaj Tarihi: 04 Aralık 2016 Saat 16:22
Orjinalini yazan: eeccaa eeccaa Yazdı:

Benim lastikte 1. önceliğim iyi tutunma 2. önceliğim dayanıklılık ve iyi tutunmanın devam etmesi. 3. de fiyat diyebilirim. Karşılaştırma-ölçme kriterim bilimsel karşılaştırmalı testler ve gerçek kullanım tecrübeleri. Bizde genellikle herkes kendi satın aldığını en iyisi görür. Neden ve neye göre iyidir sorusuna cevap pek çıkmaz. 

İki takım Goodyear UltraGrip bitirmiş biri olarak söyleyebilirim. Karda ve kuru zeminde tutunması gerçekten güzel. Hamuru yumuşak, 6. kışı olmasına karşın sertleşme çok olmadı. Ama yanak yapısı biraz narin. Balonlamaya hassas. Ağırlıklı olarak bozuk yollarda kullanacaksanız Lassa Snoways daha fazla ömür vadediyor. Belki biraz tutunma dezavantajı vardır ama Goodyear'dan daha sağlamdır. Biraz pahalı olmakla birlikte XL (Yük Tipi) bir model seçerseniz bozuk yoldan kaynaklı yanak deformasyonu yaşamazsınız. 

Continental bu dönem her sınıfta çok başarılı lastikler üretiyor. Karşılaştırmalı testlerde Conti'leri hep üstlerde okursunuz. Nokian da kışlık seride ünlüdür. Araştırmaya değer markalardır.

Petlas kullanan iki arkadaşım da bir sezon sonra çöp dediler, yeni lastik aldılar. İyi bir pazarlama ile Türkiye pazarında baya satıldı ama Petlas'a iyi diyenler bence ya lastikten anlamayanlar ya da başka marka kullanmamış olanlar. Zaten Petlas'ın hiçbir karşılaştırmalı testi yoktur. Hep kendi kendinin reklamını yapar durur. Öyle pek de ucuz değildir. Yerlilik önemli ise Lassa'dan şaşmayın derim.

Uzakdoğu'dan Çin'den uzak durun. Eski lastikleriniz daha güvenlidir, inanın. Onun bunun yan sanayisi, "iyidir" dedikleri markalar da kötü oluyor. Debica ve Kormaron kullandık, gördük. 

Son olarak fanatikleri kızacak ancak Bridgestone ve özellikle de Michelin'dan uzak durun. Yüksek performans üst modelleri güzeldir ama orta ve alt sınıf lastiklerde fiyat/performans oranları bence berbat. Neden? 15-20 lastiğin karşılaştırmalı testini okuduğunuzda örneğin Conti 1., Goodyear 2., Michelin 6.-7. gelir. Ama fiyatlara bakarsınız Conti 160 TL, Goodyear 150 TL, Michelin 190 TL'dir. Araştırırsanız gerçekten sıralama ve fiyatlar aşağı yukarı hep böyle çıkar. O yüzden gerçek bir yüksek performans lastiği almıyorsam Michelin'a karar verenleri anlamam. Bu zenginlik ile de ilgili değil. 

Sebepleri ile yazdıklarım sonuçta benim yorumlarım. Farklı düşünenler olacaktır. Benim kaçırdığım, tecrübe etmediğim şeyler de olacaktır. Aman kimse lastiğine laf ettim diye kızmasın. Önemli olan yazan arkadaşların şu sebeple şu iyidir diyebilmeleri. "İyi dediler" ikna edici olmamalı, neden? diyebilmeliyiz, demeliyiz.

valla hocam çok güzel bir açıklama yapmışsınız aynen katılıyorum. kışlık lastik alırken bir çok lastik araştırdım aklımda goodyear ug9 - nokian wrd4 ve conti vardı fiyat olarak piyasada goodyear 150 - conti  170 tl - michelin 180 tl piyasada fiyat verdiler ben continental ts860 lastiği internetten 124 tl 4 sibop ve kargo dahil aldım sökme takma içinde 40 tl verdim. iyi bir kampanya denk gelince gerçekten iyi lastiği iyi fiyata alabilirsiniz.

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)

Mesajı Yazan: fkundak
Mesaj Tarihi: 04 Aralık 2016 Saat 17:17
Teşekkürler bilgilerinizi,tecrübelerinizi paylaştığınız için.
Falcen için bilgisi,tecrübesi olanlar paylaşabilir mi?

Ayrıca bende Goodyear UltraGrip kullandım ve gerçekten kalitesini gördüm. RiKEN diye de bir marka kullandım ve beğenmedim. Lassa, Bridgestone,Continental,Michelin tecrübem yok, çünkü o kadar para verecek durumum olmadı hiç :)

Mesajı Yazan: eeccaa
Mesaj Tarihi: 04 Aralık 2016 Saat 18:43
Orjinalini yazan: fkundak fkundak Yazdı:

Teşekkürler bilgilerinizi,tecrübelerinizi paylaştığınız için.
Falcen için bilgisi,tecrübesi olanlar paylaşabilir mi?

Ayrıca bende Goodyear UltraGrip kullandım ve gerçekten kalitesini gördüm. RiKEN diye de bir marka kullandım ve beğenmedim. Lassa, Bridgestone,Continental,Michelin tecrübem yok, çünkü o kadar para verecek durumum olmadı hiç :)

Bana göre Lastik konusunda biraz markacı olmak lazım. Yaptığı iş çok önemli. Şimdiye kadar bilinmedik ya da "şunun yan sanayisi" denen markaları kullanınca gerçekten iyi çıkan bir lastik hiç olmadı. Kendimde de çevremde de. 

Güvenilir bir markaya göre bakınca da en çok %15-20 ucuz olabiliyor bunlar. Güzel bir kampanya araştırması ya da pazarlıkla fark daha da azaltılır. O kaliteli lastik sizi bir kazadan kurtaracak, belki hayat kurtaracak. Daha basiti, bir sezon fazla kullansanız aradaki fiyat farkını zaten çıkaracak. Ki emin olun iyi marka ile %90 olasılıkla daha fazla km yapmış olacaksınız.

Hele ki 508'e falan düşünüyorsanız en kötü Goodyear alın Lassa alın, riske deymez derim.

-------------
eeccaa
2008 Peugeot 307 1.6 HDI Feline

Mesajı Yazan: EMRE_R19
Mesaj Tarihi: 04 Aralık 2016 Saat 22:58
eeccaa  petlas'ı baya bi kötülemişsin hiç petlas kullandınmı bilmiyorum ama o kadarda yabana atılacak bir lastik değil aracımda kormoran marka michelin yan ürünü vardı berbat leş bi lastik tam bir takoz.bunların yerine 175/65/14 petlas snowmaster w601 aldım çok çok mükemmel bir lastik ben pek narin kullanmam bayağı hard koşullardada test ettim fiyatına göre çok çok iyi performans sunuyor

-------------
206 X-Design 2006 mod. 53.000 km

Mesajı Yazan: M&K
Mesaj Tarihi: 05 Aralık 2016 Saat 12:45
Uzun uzun araştırdım Michelin CrossClimate 4 Mevsim ve Nokian 175/65 R14 82T Weatherproof Dört Mevsim Lastik arasında kaldım. En sonunda Nokian aldım taktırdım. Montaj dahil 625 TL tuttu. İstanbul da çok kar kış olmuyor bu nedenle kış lastiği yerine yeni nesil dört mevsim lastik almaya karar verdim. 4 -5 sene kullanırım diye düşünüyorum ki zaten senede 12.000 km ancak yaparım.

Mesaj Tarihi: 05 Aralık 2016 Saat 13:03
Orjinalini yazan: M&K M&K Yazdı:

Uzun uzun araştırdım Michelin CrossClimate 4 Mevsim ve Nokian 175/65 R14 82T Weatherproof Dört Mevsim Lastik arasında kaldım. En sonunda Nokian aldım taktırdım. Montaj dahil 625 TL tuttu. İstanbul da çok kar kış olmuyor bu nedenle kış lastiği yerine yeni nesil dört mevsim lastik almaya karar verdim. 4 -5 sene kullanırım diye düşünüyorum ki zaten senede 12.000 km ancak yaparım.

güzel bir şeçim yapmışsınız iyi günlerde kullanın.

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net