Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

307 2006 XT otomatik model alıcam yorumlar

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: 307
Forum Tanımlaması: Peugeot 307, 2001-2008 yılları arası üretilen küçük bir aile otomobilidir. 2002'de Yılın Avrupalı ​​Otomobili ödülü almıştır
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=42991
Tarih: 27 Nisan 2024 Saat 19:53
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: 307 2006 XT otomatik model alıcam yorumlar
Mesajı Yazan: ReaL
Konu: 307 2006 XT otomatik model alıcam yorumlar
Mesaj Tarihi: 26 Eylül 2016 Saat 14:38
arkadaşlar aranıza yeni katıldım öncelikle adım Taha herkese merhaba iyi forumlar;

şimdi şöyle bir tanıdığımda 307 XT 2006 1.6 motor benzinli 110 beygir model eski kasasından (makyajlı değil) 57.000 km de araç var otomatik araba full+full dedi sunroff,yol bilgisayarı,dijital klima,torpido soğutma vs herşey var araç benim çok hoşuma gitti ancak otomatiklerde sorun çıkıyor diye gördüm bir kaç forumda sizlerinde yorumlarını alabilirmiyim teşekkürler.

Cevaplar:
Mesajı Yazan: sonerkyl
Mesaj Tarihi: 26 Eylül 2016 Saat 16:31
öncelikle hoşgeldin taha aramıza hayırlısı olsun diyelim şimdiden evet şazuman problemi var otomatiklerde şöyle bir problem selonoid valflerin belli serilerinde kaynaklı sonradan yeni tipleri ile değişim yapılınca düzeliyor o problem tabi bazı bu birde kullanıcı ile alakalı zamanında şazuman yaği ve filtre bakımlarını aksatmasından kaynaklı oluyor. bir kaç kronik pronlem daha var dijital klimalarda yönlendirme probmleni sıcak soğuk geçişleri. fren müşürü problemi - abs sensörü problemleri gibi. tabi bu problemlerin hepsi ile karşılacaksın diye bir kadie yok sonuçta ikinci el araç işi şans işi bu arada şazuman sorunu genelde motor sıcak iken karşılaşınlan bir durum. 

şazuman tamiri tabi olursa 600-800 tl arası masrafı var. 
abs problemi abs sensörü ve ön disklerle alakalı bir sıkıntı iki disk 100 tl abs sensörü 60 tl 
fren müşürü 25 tl gibi. 

pegeotlar çok problem diyorlar ancak bu sıkıntılar bir çok markada karşına çıkabilir. hatta bir tanıdığımda 2004 otomatik var ondada şazuman problemi 174000 km karşına çıktı şu an yaptırdı bir sıkıntı yok. 

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.

Mesajı Yazan: ReaL
Mesaj Tarihi: 28 Eylül 2016 Saat 01:49
Orjinalini yazan: sonerkyl sonerkyl Yazdı:

öncelikle hoşgeldin taha aramıza hayırlısı olsun diyelim şimdiden evet şazuman problemi var otomatiklerde şöyle bir problem selonoid valflerin belli serilerinde kaynaklı sonradan yeni tipleri ile değişim yapılınca düzeliyor o problem tabi bazı bu birde kullanıcı ile alakalı zamanında şazuman yaği ve filtre bakımlarını aksatmasından kaynaklı oluyor. bir kaç kronik pronlem daha var dijital klimalarda yönlendirme probmleni sıcak soğuk geçişleri. fren müşürü problemi - abs sensörü problemleri gibi. tabi bu problemlerin hepsi ile karşılacaksın diye bir kadie yok sonuçta ikinci el araç işi şans işi bu arada şazuman sorunu genelde motor sıcak iken karşılaşınlan bir durum. 

şazuman tamiri tabi olursa 600-800 tl arası masrafı var. 
abs problemi abs sensörü ve ön disklerle alakalı bir sıkıntı iki disk 100 tl abs sensörü 60 tl 
fren müşürü 25 tl gibi. 

pegeotlar çok problem diyorlar ancak bu sıkıntılar bir çok markada karşına çıkabilir. hatta bir tanıdığımda 2004 otomatik var ondada şazuman problemi 174000 km karşına çıktı şu an yaptırdı bir sıkıntı yok. 

güzel bilgiler için teşekkürler

Mesajı Yazan: lamazibici06
Mesaj Tarihi: 28 Eylül 2016 Saat 12:26
kardeşim öncelikle hayırlı uğurlu olsun. ben 2004-05 model GOLF VE BORAYA bindim inan pejodaki konfor ve rahatlığı bulamadım. bende 2004 model 307 otomatik vites var çok rahat kullanıtyorum. her arabada arıza ve aksaklık çıkıyor. arabaya biniyorsan bakacaksın. baktıktan sonra sıkıntı olmaz

-------------
emre özer

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net