Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Araç muayenesine girecekler dikkat!

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT TURKEY FAN CLUB GENEL
Forum Adı: Sohbet \ Muhabbet
Forum Tanımlaması: Sohbet ve Muhabbet alanı. Araç sorunları haricinde ki tüm konuları bu başlıkta paylaşabilirsiniz.
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=4136
Tarih: 27 Nisan 2024 Saat 21:16
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: Araç muayenesine girecekler dikkat!
Mesajı Yazan: Guests
Konu: Araç muayenesine girecekler dikkat!
Mesaj Tarihi: 22 Aralık 2008 Saat 13:42

Türkiye'de araç muayene istasyonları özelleştikten sonra kontroller artık özel sektöre geçti. Eskisi gibi 5 dakikada muayene olma devri de son erdi.

Yeni sistemle 10 ayrı nokta kontolü yapan TÜVTÜRK yetkilileri, uygun olmayan birçok aracı da geri çeviriyor.

İşte TÜVTÜK'ün açıklamasına göre araç muayenesinde kontrol edilen noktalar ve dikkat edilmesi gereken hususlar şöyle:

KONTROLÜ YAPILAN NOKTALAR

1 - Fren Tertibatı: Araç muayenesi ana başlıklarından biri olan ve ilk sırada yer alan fren tertibatının test edilmesi; trafikte seyreden her türlü araç ve yayalar için hayati önem taşır. Fren tertibatının periyodik aralıklarda kontrol edilmesi ve aşınan parçaların değiştirilmesi gerekir. Araç muayenesi açısından değerlendirildiği zaman önde fren pedalından başlayarak; mekanik, hareketli, sürtünen ve esneyen her aksam elle veya gözle kontrol edilir. İlgili mevzuat ve yönetmelikler çerçevesinde, fren test cihazı ile aynı aks üzerinde bulunan tekerleklerin fren kuvveti sapma yüzdesi ile toplam araç ağırlığına göre fren verim yüzdesi hesaplanır.  

2 - Direksiyon Sistemi: Araçların yol ve seyir kontrolüyle istenilen yöne yönlendirmesini sağlayan direksiyon sisteminin  kontrollerinde; direksiyon simidinden başlayarak sırasıyla; direksiyon mili, direksiyon kutusu ve bağlantı elemanlarıyla sistemi tekerleklere bağlayan direksiyon rot kollarının boşluk ve sağlamlıkları; elle, gözle ve boşluk test cihazlarıyla kapsamlı olarak kontrolden geçirilir.

3 - Görüş Şartları: Temiz ve yeterli görüş, araç kullanıcıları için maksimum yol ve sürüş güvenliği sağlar. Bu sebeple aracın tüm dış camları, cam yıkama tertibatları, cam silecekleri, iç ve dış görüş aynaları titizlikle kontrol edilir.

4 - Aydınlatma Sistemi: Araçların gece ve kötü yol şartlarında güvenle seyredebilmeleri için aydınlatma sistemlerinin faal olması ve  ayarlarının trafikte seyreden diğer araç sürücülerini rahatsız etmeyecek şekilde yapılmış olması gerekmektedir. Bu sebeple tüm iç-dış aydınlatma, fren, gösterge, sinyal, geri vites, plaka ve sınır lambaları titizlikle kontrol edilir. Uzun-kısa ve sis farlarının yükseklik ayarları cihazlar vasıtasıyla test edilir.

5 - Aks, Jant, Lastik ve Süspansiyon Sistemi: Araçların yol tutuşunda ve güvenli seyrinde yürüyen aksam ve süspansiyon elemanları özel bir göreve sahiptir. Yay, amortisör gibi süspansiyon elemanlarının, aracın jant, aks ve lastikleriyle tam uyumlu çalışması sürüş güvenliği açısından son derece önemlidir.

6 - Şase ve Şase Bağlantı Parçaları: Araç gövdesinin sağlamlığı hem sürüş anında hem de olası bir kaza durumunda yolcular açısından büyük öneme sahiptir. Bunun yanında şaseye bağlanmış bir çok parçanın da sağlam ve çalışır durumda olması gerekmektedir. Bunlar; sürücü kabini ve araç gövdesi, bağlantıları, merdiven basamakları, koltuklar, alt taban, egzoz boruları, susturucular, yakıt tankı ve boruları, stepne ve taşıyıcısı, kapılar ve kapı kilitleri, yan ilave korumalar, çekici römork ve treyler çeki kaplini ile kaplin mekanizmalarının kontrolünü kapsar.

7 - Diğer Donanımlar: Pasif güvenlik sistemlerinin en önemlilerinden biri emniyet kemeridir. Bir kaza esnasında emniyet kemeri takılı olan yolcunun diğer yolculara  göre hayatta kalma şansı her zaman daha yüksektir. Bu sebeple ön ve arka emniyet kemerleri ve  kilit karşılıklarının fonksiyonelliği kontrol edilir. Bunların yanısıra yangın söndürme tüpü, üçgen ikaz reflektörü ve ilk yardım çantası da kontrol edilir.

8 - Gürültü Kirliliği: Trafikteki araçların oluşturduğu çevresel gürültüler insan sağlığı açısından son derece zararlıdır. Bu sebeple İstasyonlarda  gürültü seviyesi kontrolleri gerçekleştirilecektir.

9 - Yolcu Taşıyan Araçlar İçin: Toplu taşıma araçlarına yönelik olarak; koltuk düzenleri, iç aydınlatma lambaları, ısıtma sistemleri ve havalandırma sistemlerinin seyahat eden yolcuların gereksinimlerini karşılayacak şekilde olup olmadığı kontrol edilir.

10 - Araç Tanımları: Trafikte seyreden araçların üzerinde taşıdıkları plaka, tanıtım numaraları ile ruhsat üzerindeki tescil ve trafik bilgileri birebir aynı olmak zorundadır.

ARAÇ MUAYENESİ ÖNCESİNDE HAZIRLANMASI GEREKEN ZORUNLU BELGELER

Tüm araçlar için;

- Ruhsat
- Fenni Muayene İzin Belgesi
- Trafik Sigortası
- İlk yardım çantası: Traktörler, motosikletler ve motorlu bisikletler hariç tüm motorlu araçlarda en az 1 adet.
- Üçgen Reflektör: Motosikletler ve motorlu bisikletler hariç tüm motorlu araçlarda 2 adet.
- Yangın Söndürme Cihazı: Sayısı, cinsi ve kapasitesi araç sınıfına ve aracın kullanım amacına göre değişiklik gösterir.
- Stepne: Motosikletler ve lastik tekerlekli traktörler hariç bütün araçlar ile tarım orman römorkları da dahil olmak üzere tüm römorklarda her zaman kullanılabilir durumda bulundurulacak.

Araç sınıfına göre ek diğer zorunlu ekipmanlar:

- Taksi otomobiller: Her zaman kullanılır durumda taksimetre.
- Otobüs, kamyon ve çekiciler: 1 adet Engel işareti. (E veya e onaylı)
- Traktörler: Flaşörlü, yanıp sönen, sarı ışıklı, dönerli, uyarı lambası.
- Şehirlerarası yük veya yolcu nakliyatı yapan otobüs, kamyon ve çekiciler: Her zaman kullanılır durumda takograf.
- Römorklar (traktör römorkları dahil) ve kamyonlar: Uygun boyutlarda ve yeterli sayıda arka işaret levhası. (E veya e onaylı)
- Traktör römorkları: Azami hızı saatte 30 km’nin altında olanlarda 1 adet adet üçgen şeklinde arka işaret levhası. (E veya e onaylı)
- Karayolu Taşıma Yönetmeliğine göre yetki belgesi almış yolcu taşımacılığında kullanılan araçlar: Her 10 koltuk için en az 1 adet boyun korsesi.
- Motosikletler ve motorlu bisikletler: Kask ve koruyucu gözlük

Cevaplar:
Mesajı Yazan: sinan-s
Mesaj Tarihi: 22 Aralık 2008 Saat 13:47
Paylaşım için teşekkürler.

Mesajı Yazan: iLLeGaL
Mesaj Tarihi: 22 Aralık 2008 Saat 13:49
tam benlik bir paylaşım çok teşekkürler melih

-------------
Bugünü unut, dün geçti, acaba yarın var mı?
Gençliğine güvenme, ölen hep ihtiyar mı?
Ya İslam'da erirsin, ya inkar'da çürürsün.
Yol Mezar'da bitmiyor,
GİRDİĞİNDE GÖRÜRSÜN

Mesaj Tarihi: 22 Aralık 2008 Saat 13:53
hayatta geçilmez bu muayeneden :)

Mesaj Tarihi: 22 Aralık 2008 Saat 13:54
Orjinalini yazan: iLLeGaL iLLeGaL Yazdı:

tam benlik bir paylaşım çok teşekkürler melih

aradıgın gibi olmasına sevindim Star

Mesajı Yazan: sinan-s
Mesaj Tarihi: 22 Aralık 2008 Saat 14:28
Orjinalini yazan: gs5165 gs5165 Yazdı:

hayatta geçilmez bu muayeneden :)
Offff offf yani..

Mesaj Tarihi: 22 Aralık 2008 Saat 14:33
bılgıler ıcın saol kardesım

Mesajı Yazan: hsnsnr
Mesaj Tarihi: 22 Aralık 2008 Saat 14:37
muayeneden geçme için 0 km araç lasım :)
aslında modlu araç kullanan arkadaşları muayeneden geçirmeleri lazım
çünkü zaten hızlı kullanıyoruz haliyle aracın her bakımını yaptırmak zorundayız  :)

Mesaj Tarihi: 22 Aralık 2008 Saat 14:49

0 araçlarda geçemiyomuş ki :) vectra ön camdan geçememiş yukarda yazıyor :)

Mesajı Yazan: jackal
Mesaj Tarihi: 26 Aralık 2008 Saat 00:01
Muayneden ilk geçen mesaj yazsın :D

Mesajı Yazan: aoc
Mesaj Tarihi: 26 Aralık 2008 Saat 00:29
Honda isteğe tabii xenon aydınlatma koyuyor fabrika çıkış olarak. Bunda ne mercek var ne de far yıkama modülü. Garip işler...

-------------
More than love...
More than hate...
More than car...
More than love
It's a GTI (wrotten by myself)

Mesajı Yazan: simsiyah
Mesaj Tarihi: 02 Ocak 2009 Saat 14:29
Benim 1-2 hafta sonra muyenem sona erıyor sanırım ilk ben giricem yasadıklarımı paylaşırım yakında...

Mesaj Tarihi: 21 Ocak 2009 Saat 09:30
bızım 306 GTI var ama orjınal yayları tak xenonları sök cam filmlerini sök bi ton saçma sapan şeyler nasıl sokucaz bilmiyoruz 100 200 tutuştursak ama baya bı sıkı elemanlar bu seferkiler arabanın markası ney logoları tak diormuş adam yav daha ne olsun...

Mesajı Yazan: barisaso
Mesaj Tarihi: 21 Ocak 2009 Saat 10:29
ben geçtim ama hafif kusurlu 2 sene rahatım

Mesaj Tarihi: 21 Ocak 2009 Saat 10:36
Orjinalini yazan: barisaso barisaso Yazdı:

ben geçtim ama hafif kusurlu 2 sene rahatım

neyler hafıf kusurlu sayıldı ?

Mesaj Tarihi: 21 Ocak 2009 Saat 10:48
FAR AYARI,CAM SİLECEKLER HAFİF SU BIRAKIYOMUŞ,YAN SİNYAL RENGİ BEYAZMIŞ SARI OLMALIYMIŞ

Mesajı Yazan: hasimayaz
Mesaj Tarihi: 21 Ocak 2009 Saat 11:03

FAR AYARI,CAM SİLECEKLER HAFİF SU BIRAKIYOMUŞ,YAN SİNYAL RENGİ BEYAZMIŞ SARI OLMALIYMIŞ

Aynı sıkıntılar bende de var??
geçebildinmi bu şekilde?

Mesaj Tarihi: 21 Ocak 2009 Saat 13:11
Orjinalini yazan: hasimayaz hasimayaz Yazdı:

Aynı sıkıntılar bende de var??
geçebildinmi bu şekilde?

geçtim bi sıkıntı olmadı

Mesajı Yazan: SİNAN GTI
Mesaj Tarihi: 21 Ocak 2009 Saat 15:07
ben gectım cok sukur yan sınyallerı kesınlıkle duz yanan varsa normale cevırsın ondan gerı yolladılar
gıtmeden once motor blogunda motor kodunun yerını bulun gerı yollayıp yetkılı servıs onaylı ıstıyolar okunduguna daır ısık tertıbatı cok onemlı fılm egzoz cok bagırmadıkca sorun degıl asırı yere absık olamdıkca yay sorun degıl
amortısor yag sızdırmıyosa egere konı falan olması onemlı degıl ozellıkle ve ozellıkle ısıklandırma kusursuz olcak

Mesajı Yazan: ertan2512
Mesaj Tarihi: 22 Ocak 2009 Saat 17:52
2 kaç lira tutuomuş muayene bende 206 xs var 99 model. Fiyatlar değiştimi acaba benmkide mayısta bitio

Mesaj Tarihi: 22 Ocak 2009 Saat 18:04
fiyatta fark yok butun bınek araçlarınkı aynı 123,90 ytl olması lazım bende 2 kusurla gectim ki bunlardan biri sol kısa farın ayarının düşük olması muayeneye gitmeden önce mutlaka far ayarlarınızı yaptırın yaklaşık 10-15 e maloluyor ikinci kusurum da el freniminde sağ tarafının tutmaması sorunu kı bunlar hafif kusur olarak sayıldı ve geçtim iki yıl rahatım darısı muayenesi gelen arkadaşların başına. 

Mesajı Yazan: kann87
Mesaj Tarihi: 22 Ocak 2009 Saat 19:50
paylasım ıcın tesekkurler

-------------
-küfürbaz gizemli rapci-

Mesajı Yazan: İsmail
Mesaj Tarihi: 22 Ocak 2009 Saat 20:25
Biz atlattık allaha şükür girceklere sabır diliyorum paylaşım için tşkler

-------------
Kalem Yokki İmza Atıyım... xD xP

Mesaj Tarihi: 22 Ocak 2009 Saat 20:31
Muayeneden geçen arkadaşlar, araçlarındaki uygulamalardan da bahsederlerse muayeneye girecek arkadaşlara büyük yardımı dokunur..

Mesaj Tarihi: 23 Ocak 2009 Saat 09:33
araca yapılan belli başlı uygulamalar gördüğüm kadarıyla ilk önce frenleri kontrol ediliyor ne kadar hızda ne kadar metrede durduğu test ediliyor,kanalla alınan arac amortisör,rotlar kontrol ediliyor aracın silecekleri ön ve arka, su püskürtmesi,balataları,daha sonra farları kontol ediliyor egerki farlarınız ayarlıysa sorun çıkmıyor tabi birde aracın camlarında çok koyu film olmaması gerekıyor yanı aracın içi görünmeli deniyor.
   benım aklımda kalanlar bunlar yanlız erken gitmeli ve çok sıra bekleyeceğinizide unutmayın bunun için de zaman geçirici şeyler bulundurun yanınızda gazete,kitap v.s.

Mesajı Yazan: EMRE
Mesaj Tarihi: 23 Ocak 2009 Saat 10:10
Orjinalini yazan: simsiyah simsiyah Yazdı:

araca yapılan belli başlı uygulamalar gördüğüm kadarıyla ilk önce frenleri kontrol ediliyor ne kadar hızda ne kadar metrede durduğu test ediliyor,kanalla alınan arac amortisör,rotlar kontrol ediliyor aracın silecekleri ön ve arka, su püskürtmesi,balataları,daha sonra farları kontol ediliyor egerki farlarınız ayarlıysa sorun çıkmıyor tabi birde aracın camlarında çok koyu film olmaması gerekıyor yanı aracın içi görünmeli deniyor. .

bunlara bakılıyormuş bugun sabahtan gitti benim baba bakalım daha gelmedi görecez sonucuSmile arabada yangın tüpü ve boyunlukta cekme halatı takoz bulundurulması lazımmış

Mesaj Tarihi: 23 Ocak 2009 Saat 10:31
Orjinalini yazan: emquazarre emquazarre Yazdı:

Orjinalini yazan: simsiyah simsiyah Yazdı:

araca yapılan belli başlı uygulamalar gördüğüm kadarıyla ilk önce frenleri kontrol ediliyor ne kadar hızda ne kadar metrede durduğu test ediliyor,kanalla alınan arac amortisör,rotlar kontrol ediliyor aracın silecekleri ön ve arka, su püskürtmesi,balataları,daha sonra farları kontol ediliyor egerki farlarınız ayarlıysa sorun çıkmıyor tabi birde aracın camlarında çok koyu film olmaması gerekıyor yanı aracın içi görünmeli deniyor. .

bunlara bakılıyormuş bugun sabahtan gitti benim baba bakalım daha gelmedi görecez sonucuSmile arabada yangın tüpü ve boyunlukta cekme halatı takoz bulundurulması lazımmış

inşallah sabırlıdır baban.  Smile
2 relektör sağlık seti zincir de ıstenılenler arasında yanlız boyunluk sadece ticari araçlar için isteniyor minibüs gibi buyuk araçlarda en az 2 tane ıstenıyor bızım araclar için mecburi değil.

Mesajı Yazan: 2YUZ6
Mesaj Tarihi: 23 Ocak 2009 Saat 13:08

Arkadaşlar valla benim aslında 2009'un 11. ayında ama kafama şu takılıyor benim arabanın komple tüm orjinal parçaları değiştirildi yani görüntü olarak motor olarak derseniz ufak bir çıtırtıda servise götürüyorum ve her gidişimde araç bilgisayara baglanıyor bir sorun bulunmuyor ve her seferinde ustalarla olan espiri muayeneden geçermiyim oluyor :D

Şimdi kafama takılan acaba tamponlara janta birşey derlermi? 

İşte ilk hali ve şuanki hali ne hoş eski parçaların hepsi evde ama baya bir işçilikli parçalar

Mesaj Tarihi: 23 Ocak 2009 Saat 13:08
ben mimarsinan dakine gittim daha az sıra oluyor

Mesaj Tarihi: 23 Ocak 2009 Saat 13:11
http://i477.photobucket.com/albums/rr139/barisaso/S6301428.jpg

Mesaj Tarihi: 23 Ocak 2009 Saat 13:43
Tampon için sorun çıkaracaklarını sanmam. Tanıdığım birçok Angel + xenonlu araç geçti.. sinyallerin ve parkların orjinal uyarı renginde yanması gerekli. Far ayarı çok önemli özellikle uzunlar. 17" jnta sahip bir 206 ımız geçemedi. .16 ya kadar izin veriyorlarmış bizim araçlarda.  

Mesaj Tarihi: 23 Ocak 2009 Saat 13:52

Evet arkadaşlar şimdi bir arkadaşım daha geçti aracında sadece ön taraftaki neonu sökmesiniistemişler o yüzden kusurlu yazıp göndermişler araç resimlerii: 

Mesaj Tarihi: 23 Ocak 2009 Saat 14:11
angella laf etmemişlermi ?
bizim pederde geldi şimdi sabah 5 de gitti 12 de geldi direk gecmiş bi far ayarı istemişler onuda dışarda yaptırıp gelmiş.

Mesaj Tarihi: 23 Ocak 2009 Saat 14:27
Yok paşam herhangi birşey söylememişler sadece önde neon vardı onu sökmelerini isteyip göndermişler aracı adamlar sadece çalışma dizaynına bakıyor ya herhangi bir sorunu yoksa okeyleyip gönderiyorlar 

Mesaj Tarihi: 23 Ocak 2009 Saat 14:32
ii bari angellara laf etiyorlarsa gectik onlardan benim bi bagaj iptalli var onada artık bahtımıza gitcez görecez bakam ya laf etcekler yada tamam diyip gecirceklerSmile

Mesaj Tarihi: 23 Ocak 2009 Saat 14:47

Mesaj Tarihi: 23 Ocak 2009 Saat 14:49

Mesajı Yazan: enderkaradag
Mesaj Tarihi: 23 Ocak 2009 Saat 15:30
Orjinalini yazan: KrALL KrALL Yazdı:

bızım 306 GTI var ama orjınal yayları tak xenonları sök cam filmlerini sök bi ton saçma sapan şeyler nasıl sokucaz bilmiyoruz 100 200 tutuştursak ama baya bı sıkı elemanlar bu seferkiler arabanın markası ney logoları tak diormuş adam yav daha ne olsun...

geçen arkadaşın aracını götürdük kalabalıktan dolayı öğledem sonraya kaldık ya ordaki görevliler öğlen yemeğinden sonra bankta oyururken gidim yanlarındaki bankta oturmak istedim adamlar ya sen kalk yada biz kalkalım dediler sonra bize laf geliyo dediler yani bu kadar sıkı

-------------
meRSiN

Mesaj Tarihi: 29 Ocak 2009 Saat 12:40
bugun yaptırttım sonunda angella ve ledli stopu söküp gittim hafif kusurlu olarak gectim o da motor nosu okuyamamış bide arka camda film var diye vermiş hafifi benim korkum arka bagaj idi ama hiç laf etmedi 206 aracım arka plaka iptalli var içerden acmalı plaka ışıgı yoktu bunlara laf edilmedi farlar ayarsızmış ve ferrari korna vardı bunlarada agır kusur verdi ama onlarıda karşıda yapanlar vardı hemen yaptırttım geldim hafifle gectim.yaptıracaklara allah sabır versin Smile

Mesaj Tarihi: 29 Ocak 2009 Saat 12:47

bugun yaptırttım sonunda angella ve ledli stopu söküp gittim hafif kusurlu olarak gectim o da motor nosu okuyamamış bide arka camda film var diye vermiş hafifi benim korkum arka bagaj idi ama hiç laf etmedi 206 aracım arka plaka iptalli var içerden acmalı plaka ışıgı yoktu bunlara laf edilmedi farlar ayarsızmış ve ferrari korna vardı bunlarada agır kusur verdi ama onlarıda karşıda yapanlar vardı hemen yaptırttım geldim hafifle gectim.yaptıracaklara allah sabır versin Smile

emre geçmiş olsun kardeşim.. Angel ve ledlileri neden söktün?? laf mı yaptılar?? burda geçiriyorlar çünkü Angel + xenon + led.. Yada garantiye mi almak istedin??

Mesaj Tarihi: 29 Ocak 2009 Saat 13:29

bendede ferrari korna,film vardı bişey demediler

Mesajı Yazan: taylan43
Mesaj Tarihi: 29 Ocak 2009 Saat 14:30
nasıl olmuş bu muayene böyle, ÖSS sınavı gibi Angry aracın zaten bagajı ufacık bide yangın söndürücü, üçgen flaşör filan mı koyacaz... Zaten normalde zar zor geçiyorduk şimdi imkansız oldu, temmuzda benim muayene bitiyor... Ayrıca artık egzost muayenesi de var arkadaslar onu unutmayın Dead

Ayrıca paylaşım için teşekkürler Emrahçım...

Mesaj Tarihi: 29 Ocak 2009 Saat 21:25
hasim abi hem garanti olsu diye söktüm hem bi kac kişi burda gecememiş angeldan ledden ama pullu yapıştırtıgım gibi elektrikcime gittip taktırttım gene angelları ledleri Big smile
barış film bendede vardı hafif yazdı onu ferrarinin sesi cok cıkıyormuş ama onuda orda orjinalle taktırıp gectim elektrikcm gene bagladı tekrardan Big smile

Mesaj Tarihi: 30 Ocak 2009 Saat 09:17

hasim abi hem garanti olsu diye söktüm hem bi kac kişi burda gecememiş angeldan ledden ama pullu yapıştırtıgım gibi elektrikcime gittip taktırttım gene angelları ledleri Big smile
barış film bendede vardı hafif yazdı onu ferrarinin sesi cok cıkıyormuş ama onuda orda orjinalle taktırıp gectim elektrikcm gene bagladı tekrardan Big smile

Bn bi önden gidip şansımı deneyecem bakalım.. ledler boyalı olduğu için bende.. mecburi orjinalleri takacam.. Angel + xenon sökmeyeceğim, Sağ sinyaller ve parklar beyaz yanıyor onları sarıya çevirecem, Geriye bitek jant ve egzos kafası kalıyor. İnşallah bir sıkıntı çıkmaz.

Mesajı Yazan: HakanGokdemir
Mesaj Tarihi: 30 Ocak 2009 Saat 09:32
Dün bir arkadaşla konuştum trafik müşaviri, "yakında düzelecek 1-2 aya kalmaz eski haline gelecek, arabaya bile gerek kalmayacak ruhsatla işi halledeceğiz" diyor ne kadar doğrudur bilinmez ben İnşallah dedim yoluma devam ettim...

-------------
Hakan GÖKDEMİR
0 533 215 8019

Pendik / İSTANBUL
26.08.1980

A RH +

Kardeş zorunlu dosttur, Dost seçilmiş kardeştir...

Mesajı Yazan: coyote26
Mesaj Tarihi: 27 Ocak 2010 Saat 02:38
walla ben gecen yıl ocak 2009da yaptırmıstım sadece camlardaki filme hafıf kusur yazdılar...34 UN 4262 plakalı sıyah 307de bi abımın aracı onuda hazıranda gecırdık sadece arka yayları orjınallerı takıp 2ıncı seferde gıdıp gectık angel logo ıptalı xenon hcbsy demedılerdi bize eskısehırde...:)

Mesajı Yazan: OneZeroSix
Mesaj Tarihi: 19 Mart 2010 Saat 17:03
http://pic1.resimupload.com/r8/resim_506519065.JPG - http://pic1.resimupload.com/r8/resim_506519065.JPG
http://pic1.resimupload.com/r7/resim_715776438.JPG - http://pic1.resimupload.com/r7/resim_715776438.JPG
Bu haliyle Muayneye girebilirmiyim Marşpiere bişey diyorlarmı sadece ek var :D

-------------
Bas Çek patlasın Ver Gazı Atlasın!
Çata Pata Küte Çuff!
Antep İşi 106 Tarifi: 40 Yıllık Ayyaş Gibi (Benzin)İçer, 40 Tane Köpeğin Kovaladığı Adam Gibi Kaçar :)
(Ben Deyil İl Eşrafı Böyle Söylüyo :D)

Mesajı Yazan: kitay
Mesaj Tarihi: 19 Mart 2010 Saat 17:23
slm arkadaşlar  şayet aracınızdan  korkup muayeneden geçmez diye düşünuyorsanız şilede bir yer var  her şey maddiyata bakıyor bilginize

-------------
34 KİTAY 18
2004 206 HDI
     XT

Mesajı Yazan: BuRÇaK
Mesaj Tarihi: 19 Mart 2010 Saat 17:24
11.04.2010 muayenesi var benim aracın ama kız gibi orjinal Sırıtma
bi far ayarına bakıcam o kadar. sonra film+ses sitemi+jant olayına giricem. muayene için bekliyorum sadece. ben bu yan sinyalleri anlamadım. ampulumu sarı olacak???

Mesajı Yazan: Özgür
Mesaj Tarihi: 19 Mart 2010 Saat 17:26
sarı yancak yandığı zaman.beyaz değil

-------------
206 feline 1.4 hdi 2006

Mesajı Yazan: bbcb
Mesaj Tarihi: 19 Mart 2010 Saat 18:28
arkadaşlar 18jant var benim arabada acaba muayeneden gecermi 

-------------
peugeot sport

Mesaj Tarihi: 19 Mart 2010 Saat 19:38
Geçmez diyolardı. 16 ya kadar müsaade varmış 17 geçememiş.

Mesajı Yazan: Onur
Mesaj Tarihi: 19 Mart 2010 Saat 19:47
far ayarları hafif kusur oldu artık

-------------
2011 Renault Clio Extreme 1.6 16v BVA

Mesajı Yazan: ACHTUNG
Mesaj Tarihi: 19 Mart 2010 Saat 20:05
plakalarım app ve mühür yok sizce muayeneden geçermi

Mesajı Yazan: Carmania
Mesaj Tarihi: 19 Mart 2010 Saat 21:53
Merak etmeyin burası Türkiye :) O kadar inceleme olmasa ayakçılar nasıl para yiyecekler demi yani

Mesajı Yazan: Onur
Mesaj Tarihi: 19 Mart 2010 Saat 22:28
app ye bişey demiyolar diye biliyorum orjinaller bagajda olsun yeter

-------------
2011 Renault Clio Extreme 1.6 16v BVA

Mesajı Yazan: deniz_206
Mesaj Tarihi: 20 Mart 2010 Saat 00:33

araç muayene işlemleri itina ile yapılır korkmasın kimse bana ulaşmanız yeterli arkadaşlar..

-------------
206 PANAROMIC 1.4 benzinli   34 BR 4985

0535 648 84 68

Mesaj Tarihi: 20 Mart 2010 Saat 00:37
Orjinalini yazan: deniz_206 deniz_206 Yazdı:

araç muayene işlemleri itina ile yapılır korkmasın kimse bana ulaşmanız yeterli arkadaşlar..

çok yapan var o işide fiyat ne sen ondan bahset bence Sırıtma

Mesaj Tarihi: 20 Mart 2010 Saat 00:46
site üyelerine güzellik var abi sen rahat ol para söz konusu değil bu forumda.

-------------

0535 648 84 68

Mesaj Tarihi: 21 Mart 2010 Saat 00:11
Orjinalini yazan: deniz_206 deniz_206 Yazdı:

site üyelerine güzellik var abi sen rahat ol para söz konusu değil bu forumda.
Allah razı olsun. başım sıkışırsa ararım. PM den telini verirmisin?

Mesajı Yazan: shamed
Mesaj Tarihi: 23 Mart 2010 Saat 00:47
arabada spor yay  olursa xenon angel mercekli far parklar we sinyaller sabit olursa performans egsoz we film muayeneden geçermi kalırmı?bilgisi olan warsa paylaşırsa sewinirim

-------------
Sen Giderken Ben Dönüyodum Diyenler! Bir Gün Beraber Yürüyelim

Bakalım Kim Önce Dönücek

Mesajı Yazan: EminÖNAL
Mesaj Tarihi: 23 Mart 2010 Saat 09:45
Orjinalini yazan: shamed shamed Yazdı:

arabada spor yay  olursa xenon angel mercekli far parklar we sinyaller sabit olursa performans egsoz we film muayeneden geçermi kalırmı?bilgisi olan warsa paylaşırsa sewinirim

havada geçirirler onu samet havada böyle uçarak çiiiuuuvvvvv diye :=)

-------------
A3

Mesaj Tarihi: 23 Mart 2010 Saat 09:59
harbiden geçer diosun.ne bilim herkes bişi sölüor şaşırdım

-------------

Bakalım Kim Önce Dönücek

Mesajı Yazan: StiFLeR
Mesaj Tarihi: 23 Mart 2010 Saat 10:02
Tamam ben geçemem bu muayeneden :)

Mesaj Tarihi: 23 Mart 2010 Saat 10:43

harbiden geçer diosun.ne bilim herkes bişi sölüor şaşırdım

şaka mı yapıosun olm :)
bütün hafif kusurları toplarlar,geçirmezler :)

-------------
A3

Mesajı Yazan: FTH
Mesaj Tarihi: 23 Mart 2010 Saat 10:47

Nerde o eski muayeneler... aracı sahaya sokmadan ilerden parmakla gösterirdik işte orda bak kırmızı olan çelik jantlı :) nerde o eski günler.

Ben 2 ay önce yaptırdım çok sıkıydı ama herşeyin bi kolay var değilmi bir kere geçtim Göz Kırpma

-------------
106 Quiksilver 2000
206 Quiksilver (KUPON) 2005
207 Millesim   2009
207 GT   2009    
VW Scirocco white ed. 2017
206 CC SİYAH 2003
206 CC GRİ 2004

Mesaj Tarihi: 23 Mart 2010 Saat 11:10
tamamda ne bilim muameleciye canlı werirsin işin hal olur diolar =) adam full modifiye aracı geçirdi :D hafif kusurla ben nası geçircem =)))

-------------

Bakalım Kim Önce Dönücek

Mesaj Tarihi: 23 Mart 2010 Saat 11:22
Samet senin araç dolu değilki sen neden panik yaptın alamadım muayenen nezman doluyor ?

-------------
106 Quiksilver 2000
207 Millesim   2009
207 GT   2009    
206 CC SİYAH 2003
206 CC GRİ 2004

Mesaj Tarihi: 23 Mart 2010 Saat 12:33

parklar sarı yanıyorsa sorun olmaz..  egzos olmaz.. yay 3-4 ten büyükse sıkıntı çıkarabilir.. bnce sen önden bi gir.. reçeteyi alıp noksanları düzelt..

Mesajı Yazan: OneZeroSix
Mesaj Tarihi: 24 Mart 2010 Saat 09:34
Orjinalini yazan: OneZeroSix OneZeroSix Yazdı:

http://pic1.resimupload.com/r8/resim_506519065.JPG - http://pic1.resimupload.com/r8/resim_506519065.JPG
http://pic1.resimupload.com/r7/resim_715776438.JPG - http://pic1.resimupload.com/r7/resim_715776438.JPG

cevaplayacak kimse yokmu ön marşpiel sorun olurmu yada nerede işleteceğim bu parçayı bilen varmı?!

-------------
Bas Çek patlasın Ver Gazı Atlasın!
Çata Pata Küte Çuff!
Antep İşi 106 Tarifi: 40 Yıllık Ayyaş Gibi (Benzin)İçer, 40 Tane Köpeğin Kovaladığı Adam Gibi Kaçar :)
(Ben Deyil İl Eşrafı Böyle Söylüyo :D)

Mesaj Tarihi: 24 Mart 2010 Saat 09:43

cevaplayacak kimse yokmu ön marşpiel sorun olurmu yada nerede işleteceğim bu parçayı bilen varmı?!

Öndeki karlık sorun çıkartmaz sanırım Ouch ama genede bir muameleciye sormak lazım bilgisi kesin vardır..

-------------
106 Quiksilver 2000
207 Millesim   2009
207 GT   2009    
206 CC SİYAH 2003
206 CC GRİ 2004

Mesajı Yazan: MirakGTI
Mesaj Tarihi: 24 Mart 2010 Saat 12:17
Samet'in araba geçmez kardeşim.. Ağır kusurlu olarak elli kere git gel yapar :))))))))))))

-------------
www.PeugeotTurkiye.Com
"Tuning Sitesi Değil Marka Sitesidir"
http://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=8290 - Forum kurallarını okumak için tıklayınız!

Mesaj Tarihi: 24 Mart 2010 Saat 12:19

birşey demezler herhalde bende girdiğimde ek vardı ama seninki kadar büyük değildi.
zaten muayenede ön takım motor ve farlara bakıyorlar.
bende 106 gti var , girdiğimde 2 tane kusur vermişlerdi. plastikler aşınmış aracın altındaki bir parçanın o kadar.
bu kadar korkmayın arkdaşlar muayeneden Embarrassed

-------------
www.PeugeotTurkiye.Com
http://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=8290 - Forum kurallarını okumak için tıklayınız!

Mesaj Tarihi: 24 Mart 2010 Saat 12:39
Mirak korkmayın diosun peki yukarda yazdıklarımla geçermi araç önerin nedir?geçermi geçmezmi :) senin çewre çok ya

-------------

Bakalım Kim Önce Dönücek

Mesaj Tarihi: 24 Mart 2010 Saat 12:44

ben 3.5 larla girdim muayeneye. farlarım orjnal idi. stoplarım ledli idi. sinyallerim normaldi. egsozumda orjinali taktım. zaten cam filmim yoktu.

senin yapacağın iş orjinal far , sinyalleri normale çevir , yay sorunun olmaz , cam filminide hafif kusur yazıyorlar zaten.

boşuna sıkıntı yapma :) benimde tanıdığım yoktu istasyonda şak diye bir kerede geçtim. eften püften birşeyler yazdılar 06/2011 e kadar kafam rahat kardeşş :)) sende sıkıntıya girme yani. tırsma bu kadar kankiiii

-------------
www.PeugeotTurkiye.Com

Mesaj Tarihi: 24 Mart 2010 Saat 13:02
hmm anladım farları diorum sökmesem kusur yazsın ne olcakki angel mercek war =) geçmezmi
alarm satan takan yer warmı ucuz yollu

-------------

Bakalım Kim Önce Dönücek

Mesaj Tarihi: 24 Mart 2010 Saat 13:10

Benim araçta Alarm var Acaba muayneden geçermi ? KahkahaKahkahaKahkahaKahkahaKahkahaKahkaha

-------------
106 Quiksilver 2000
207 Millesim   2009
207 GT   2009    
206 CC SİYAH 2003
206 CC GRİ 2004

Mesaj Tarihi: 24 Mart 2010 Saat 13:12

hmm anladım farları diorum sökmesem kusur yazsın ne olcakki angel mercek war =) geçmezmi
alarm satan takan yer warmı ucuz yollu
kardeşim angel ile geçmen zor ben neden orjınal farları taktım
alarm ne alaka

-------------
www.PeugeotTurkiye.Com

Mesaj Tarihi: 24 Mart 2010 Saat 13:26
hmm anladım alarmı konu arasında sorim dedim :) bolmm fatih ordan zıplamasan ölürsün dimi =))

-------------

Bakalım Kim Önce Dönücek

Mesaj Tarihi: 24 Mart 2010 Saat 15:32
arkadaşlar ben muayeneye 5.ayın sonunda gidecem arabadan hiç bir şey sökmeyecem bazı konulara yardımcı olsun diye 225 40 18 lastik cant hr marka spor yay sinyaller beyaz yanıyo ferrari kornası arka cam ve kelebek camları filmli bu şekilde gidecem muayeneye sonucuda yazarım zamanı gelince 

-------------
peugeot sport

Mesaj Tarihi: 24 Mart 2010 Saat 15:58
ok tmm iyi olur  bilgi werirsen sewinirim

-------------

Bakalım Kim Önce Dönücek

Mesaj Tarihi: 10 Mayıs 2010 Saat 16:53
evet arkadaşlar daha öncede yazdıgım gibi bügün muayeneye gittim araçta kısa ve uzun far ayarı düşük yazdılar ve hafif kusurla geçtim arabada muayene esnasında olan donanımlar xenon far,beyaz yanan sinyaller, ferrari kornası ,hr marka helozonlar araba yere basık duruyodu ,18jant 40 yanak, arka ve yan camlar filimli, bu şekilde muayeneye girdim ve geçtim bu konu umarım sizin için aydınlatıcı olmuştur

-------------
peugeot sport

Mesaj Tarihi: 10 Mayıs 2010 Saat 17:00
Hadi gözün aydın 2 sene rahatsın artık..

-------------
106 Quiksilver 2000
207 Millesim   2009
207 GT   2009    
206 CC SİYAH 2003
206 CC GRİ 2004

Mesaj Tarihi: 10 Mayıs 2010 Saat 17:41
Orjinalini yazan: bbcb bbcb Yazdı:

evet arkadaşlar daha öncede yazdıgım gibi bügün muayeneye gittim araçta kısa ve uzun far ayarı düşük yazdılar ve hafif kusurla geçtim arabada muayene esnasında olan donanımlar xenon far,beyaz yanan sinyaller, ferrari kornası ,hr marka helozonlar araba yere basık duruyodu ,18jant 40 yanak, arka ve yan camlar filimli, bu şekilde muayeneye girdim ve geçtim bu konu umarım sizin için aydınlatıcı olmuştur

Muayeneye gidicem yayı sökim,zenonu sökim,kornayı sökim,onu sokim,bunu sökim diyenlere duyurulur.paylaşım için teşekkürler.

-------------
A3

Mesaj Tarihi: 10 Mayıs 2010 Saat 18:02
rica ederim bendede korku vardı içimde, geçmez diye söylentilerin ne kadar dogru oldugunu görmek için,inat ettim hiç bi şeyi söktürmedim söylendigi gibi degilmiş araba geçinçe rahatladım kimsenin kafasında soru işareti kalmamıştır umarım

-------------
peugeot sport

Mesaj Tarihi: 10 Mayıs 2010 Saat 20:47
hmm anladım walla saol kardeş umarın hepsi aynı şartları uygular

-------------

Bakalım Kim Önce Dönücek

Mesajı Yazan: TheEchoes
Mesaj Tarihi: 10 Mayıs 2010 Saat 22:50
nerdeki muayene istasyonundan geçtin bide onu yazsan bbcb

-------------
Cennette huriler varmış, kara gözlü;

İçkinin de ordaymış en güzeli.

Desene biz çoktan cennetlik olmuşuz:

Bak, bir yanda şarap, bir yanda sevgili.

Mesaj Tarihi: 10 Mayıs 2010 Saat 23:50
aynen hangi istasyon ya söyle bakalım.

-------------

0535 648 84 68

Mesajı Yazan: fireblade
Mesaj Tarihi: 10 Mayıs 2010 Saat 23:56
Orjinalini yazan: TheEchoes TheEchoes Yazdı:

nerdeki muayene istasyonundan geçtin bide onu yazsan bbcb
içimize su serptin.iyi oldu.

1-2 ay önce muaynene istasyonunda elemanın biri''bunlar iyi günler nisandan sonra cam filmi hafif kusur geçmeyecek xenon geçmeyecek vs.geçmeyecek demişti moralim bozulmuştu.
hatta cam filmininde tartışmasını yaptık..muayene görevlisi araç içi görünmediğinden değil,herhangi bir kaza anında camın kırılarak araç içinden çıkılamayacağı için yasak olduğunu söylemişti.bende ne biçim iş ya !? bu filmin amacı güvenlik filmi değilmi cam patlayında dağılarak inmesini ,yüze göze girmesini engellemek değilmi diye sohbet esnasında az diretince (vallahi sonuna kadar haklısın saçma sapan bi uygulama yap diyolar bizde yapıyoz dedi ) Gülme

Mesaj Tarihi: 11 Mayıs 2010 Saat 12:09
ankara ivedik deki muayene istasyonundan geçtim

-------------
peugeot sport

Mesaj Tarihi: 11 Mayıs 2010 Saat 16:53
istanbulda zaten çok zor anlattığın durumda bi arabayla geçmek.

-------------

0535 648 84 68

Mesajı Yazan: TheEchoes
Mesaj Tarihi: 11 Mayıs 2010 Saat 20:38
ankaranın taşına bak gözlerimin yaşına bak
ankarayamı gidicez muayeneye :D

-------------
Cennette huriler varmış, kara gözlü;

İçkinin de ordaymış en güzeli.

Desene biz çoktan cennetlik olmuşuz:

Bak, bir yanda şarap, bir yanda sevgili.

Mesajı Yazan: BAHTİYAR
Mesaj Tarihi: 08 Temmuz 2010 Saat 19:51
bende ankaradaki ivedik muayene istasyonunda kusursuz geçtim yapan görevlide aracın çok temiz dedi ama hiç unutmuyorum eski aracım ford taunusuda öyle zor geçirmiştimki fren disklerine sabunlu su sürüb dengeyi sağlamıştım :))))

-------------
BAHTİYAR KILCI
2011 Focus SW 1.6AT COL.

Mesajı Yazan: haruncoskun
Mesaj Tarihi: 08 Temmuz 2010 Saat 20:04
ben tüve geçmeden önce muayneye gitmiştim o zaman adam keşke araban vti olsaymıştı demişti ankarada polisler hariç herkez sever modifiyeli arabayı =)

-------------
I Love my <font color=RED>H[/COLOR]onda

Mesajı Yazan: 41FZ206
Mesaj Tarihi: 24 Ağustos 2011 Saat 20:03
Paylaşım için teşekkürler. Bizimkisi Sadece Gürültü Kirliliğinden girmez herhalde :)

Mesaj Tarihi: 24 Ağustos 2011 Saat 21:37
benim emniyet kemerleri takılı olmadığı için hafif kusurlu yazmıştı Sinirli

Mesaj Tarihi: 03 Aralık 2011 Saat 00:06
teşekkürler paylaşım için... kimsenin geri çevrilmemesi dileğiyle...

Mesajı Yazan: svgkhn
Mesaj Tarihi: 29 Ocak 2012 Saat 22:14
beyler  geçikme faiz bedelleri aylık kaç lira yansımakta.

bilgisi olan varmı...

bu arada herkese kolaylıklar.

Mesajı Yazan: atakanka
Mesaj Tarihi: 29 Ocak 2012 Saat 23:26
Orjinalini yazan: svgkhn svgkhn Yazdı:

beyler  geçikme faiz bedelleri aylık kaç lira yansımakta.

bilgisi olan varmı...

bu arada herkese kolaylıklar.

%5 olması lazım diye biliyorum yamulmuyorsam.

-------------
Varlığımız provakasyon birbirimize.

Mesajı Yazan: Fatih Ceyhan
Mesaj Tarihi: 30 Ocak 2012 Saat 08:46
bende önümüzdeki ay giricem muaneye,araçta ekstradan bir aksesuar yok, camın köşesine taş sıçramış nokta iz var, birde arka amortsör ses yapıyor, bunlardan sorun çıkarmazlarsa geçebileceğimi düşünüyorum. 

-------------
Peugeot 306 Sedan XT
1,8 16V. 2000 Model

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net