Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Peugeot 106 XR Bakım hakkında

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: 106
Forum Tanımlaması: Peugeot 106, 1991'den 2004'e kadar Fransız otomobil üreticisi Peugeot tarafından üretilen süper mini grubundaki efsane otomobildir
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=36152
Tarih: 28 Nisan 2024 Saat 02:02
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: Peugeot 106 XR Bakım hakkında
Mesajı Yazan: CrimsonChild
Konu: Peugeot 106 XR Bakım hakkında
Mesaj Tarihi: 23 Temmuz 2014 Saat 10:28
Merhaba,

Sizlerden bi konuda yardım rica ediyorum,

Aracım 1999 Model peugeot 106 XR 5 KAPI. Aracım bugüne kadar hiç bir sıkıntı vermedi bi kaç konu dışında , tık demeden çalıştı beni asla üzmedi. Nisan ayında fren balatalarını( Orjinal, bizat ordaydım), diskleri, motor kulağı kopmuştu bir de onu değiştirdik ustaya motorunu falan kontrol ettirdim. Araçta değişen parçalar dışında başka bi sıkıntısının olmadığını söyledi.

Gelelim kafamda soru işareti yaratan konulara,

1-) Aracımın fren sistemlerine asla güvenmiyorum, çok geç duruyor balataların orjinal olmasına rağmen, hele hele 4 5 kişi olunca arabada bu mesafe daha da çok artıyor. Sizce aracımın frenlerini nasıl güçlendirebilirim ?.

2-) Aracımı iki kere deneyim dedim düz yolda maksimum 140 yaptı ( Benzinde denendi ) daha da gitmiyo araba sanki arkadan çekiliyormuş gibi, benim aracımda mı sorun var yoksa bütün xrlerde mi böyledir ?

3-) araç ile Seyir halindeyken sol ön teker tarafında civata diske sürtüyormuş gibi bir ses geliyor, işin garip tarafı hızınız kaç km olursa olsun gaza basınca ses yapıyor 100 ile gidiyorum ayağımı gazdan çekiyorum kesiliyo basıyorum tekrar civ civ civ diye ses geliyo çözmeedim sizce nedir ?

Şimdiden teşekkür ediyorum, yardımcı olursanız sevinirim. Hayırlı günler diliyorum.

-------------
1999 / 106 1.4i XR / ATEŞ KIRMIZISI.

Cevaplar:
Mesajı Yazan: superyusuf
Mesaj Tarihi: 23 Temmuz 2014 Saat 11:02
merhaba...
aynı aracın 98 modelı bende var...uye araclarından bakabılırsın konunun adı lanet zencı
1-frenlere bende guvenmıyorum.motor frenı kullanıyorum anı yerlerde...sıfır dısk ve balata degıstım.aynı.abs asr gıbı seyler olmadıgı ıcın daha fazla yapacak bısey yok.

2-bendekıde 140-150 yaptı duz yolda.gazlada benzınlede.boş bırde.nolur nolmaz dıye tek basıma denedım.aslında gıtmesı lazım ama gıtmedı.bı sıkıntı yok yanı.

3-ses konusunda aynı sey arkadan gelıyordu.hızlandıkca artıyordu..rulman denılen parca degıstı.duzeldı.

Mesaj Tarihi: 23 Temmuz 2014 Saat 11:25
pahalı birşey mi ?

-------------

Mesajı Yazan: 06fatih66
Mesaj Tarihi: 23 Temmuz 2014 Saat 13:06
Slm arkadaşlar benimde 97 106 xr aracim var ama sürat süper 2. fites 100 yapıyor ve gazi kesiyor kalkış yarışlarında bu benim işime çok geliyor ikinci fites aralığı uzun olması güzel ve 170. 180 rahat görüyor otobanda çok kapistim araclarla küçük olup diğer araçlara kafa tutması insanın hoşuna gidiyor
Ses meselesine gelirsek disklerin yanındaki rotillerin koruma saçı diske surtuyordur cunki çok yakın elinizle biraz çevirin içe doğru diskten uzaklassin rotil koruma sacı

Mesaj Tarihi: 23 Temmuz 2014 Saat 13:07
Slm arkadaşlar benimde 97 106 xr aracim var ama sürat süper 2. fites 100 yapıyor ve gazi kesiyor kalkış yarışlarında bu benim işime çok geliyor ikinci fites aralığı uzun olması güzel ve 170. 180 rahat görüyor otobanda çok kapistim araclarla küçük olup diğer araçlara kafa tutması insanın hoşuna gidiyor
Ses meselesine gelirsek disklerin yanındaki rotillerin koruma saçı diske surtuyordur cunki çok yakın elinizle biraz çevirin içe doğru diskten uzaklassin rotil koruma sacı

Mesajı Yazan: superyusuf
Mesaj Tarihi: 23 Temmuz 2014 Saat 14:05
rulmanı ıscılıkle beraber 80 liraya yaptırmıstım kartal oto sanayınde

Mesaj Tarihi: 24 Temmuz 2014 Saat 14:14
O rotil koruma sacı tam nerede

-------------

Mesaj Tarihi: 25 Temmuz 2014 Saat 23:12
Salıncağın lastiklerin yanındaki rotildir eğer ustalar onu değiştirirken üstündeki saci taktilarsa görürsün orjinalinde vardır eğer yoksa onun yedek parçası yok korumasız kullanacaksin sorun olmaz sadece görevi disk ısınınca rotilin lastiğini koruyor sıcaktan

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net