Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Tampon ve Kapı Çıtaları Boyama(İşlem Tamam)

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT TÜRKİYE MODİFİYE PLATFORMU
Forum Adı: 307
Forum Tanımlaması: Peugeot 307 hakkındaki tüm makaleler
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=34832
Tarih: 20 Mayıs 2024 Saat 23:35
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: Tampon ve Kapı Çıtaları Boyama(İşlem Tamam)
Mesajı Yazan: tolga.onal
Konu: Tampon ve Kapı Çıtaları Boyama(İşlem Tamam)
Mesaj Tarihi: 26 Nisan 2014 Saat 10:40
Arkadaşlar kapı çıtalarını ve tampon yanaklarını boyadım toplam maliyet 47.50  tl sanayiden aracın rengine uygun boyayı spreye bastırıp yaptım fakat dün gece 3 e kadar sürdü ve biraz aceleye geldi sabah taktığımda pekte iyi olmadığını farkettim arka tamponların biraz dalgalanma var sanki 2 kat boya yapmama rağmen şimdi sormak istediğim bunları tekrar bi kat daha boyamak istiyorum ama verniğini falan attım nasıl bir kat daha boyayabilirim yardımcı olursanız sevinirim..

Cevaplar:
Mesajı Yazan: muhoist
Mesaj Tarihi: 26 Nisan 2014 Saat 10:46
sırıtmıyor bence iyi duruyor elinize sağlık.

Mesaj Tarihi: 26 Nisan 2014 Saat 10:48
Ama yakından bakınca biraz dalgalanma var 

Mesaj Tarihi: 26 Nisan 2014 Saat 11:26
Astar uyguladım sıvı şekildeydi süngerle sürdüm 2 kat metalik bişeydi 

Mesaj Tarihi: 26 Nisan 2014 Saat 11:37
Verniğini falan yaptım bu şekilde direk bi kat boya daha atıp tekrar vernik atsam sorun düzelir mi ? verniğin üstüne boya tutar mı yoksa komple en baştan mı başlamam gerekiyor? Umarım en baştan başlamam :) 

Mesaj Tarihi: 26 Nisan 2014 Saat 11:46
İnce zımparayı ıslatıp ufaktan verniğini almaya çalışsam boyada sökülür mü yoksa vernik biraz sürtmeyle büyük ölçüde çıkar mı 

Mesaj Tarihi: 26 Nisan 2014 Saat 12:04
bahsettiğim dalgalanmalar bunlar fotoğrafta pek fazla belirgin değil fakat normalde oldukça görünüyor. Verniği sprey olarak kullandım astarı süngerle sürdüm yüzeyde pürüz yok.. Acaba boyanın üstüne(boyayı sökmeden) astar uygulayıp boyasam sonra verniklesem daha dayanıklı olur mu?

Mesajı Yazan: emrepunar
Mesaj Tarihi: 26 Nisan 2014 Saat 12:06
bence eski boya ile yeni boya farkı aracı komple pasta cila yaparsan bence çok güzel duracak.

ama sahsi fikrim kırmıızı üstüne siyahlar yakışıyordu..

eline saglık.

Mesaj Tarihi: 26 Nisan 2014 Saat 12:17
Birazdan başlıyorum işlemlere sonucu yazarım artık  buraya umarım güzel bişey çıkar ortaya teşekkür ederim ilginize.. :) 

Mesajı Yazan: TaZ
Mesaj Tarihi: 26 Nisan 2014 Saat 12:32
Dostum Sulu Zımpara Yapmadan Sakın Atma vernigin üzerine Boya  ilk önce sulu zımpara yap sonra matlaşıcak o boya onun üzerine yeni bi kat boya at yoksa yine aynısı olur

Mesaj Tarihi: 26 Nisan 2014 Saat 12:40
Aslında bende öyle olması gerektiğini düşünüyorum zımparayla verniğini alıp üstüne boya yapıp sonra tekrar yapıcam vernik parlak ve kaygan onun üstüne atarsam pek sağlıklı olmayacağını düşünüyorum teşekkür ederim yapıcaz artık bir şekilde 8 tane parça var birinde tutmazsa diğerinde tutturucam doğru yolu artık :) 

Mesaj Tarihi: 26 Nisan 2014 Saat 17:19
İşlem başarılı bir şekilde tamamlanmıştır yardımcı olan herkese çok teşekkür ederim şuan kusursuz bir şekilde boyadım

Mesajı Yazan: Burak
Mesaj Tarihi: 26 Nisan 2014 Saat 18:28
tek renk beim hoşuma gitmiyor ancak siz begendiyseniz problem yok gayet başarılı olmuş işlem tebrikler

-------------
Zalım Quik Oyun Bozan ...

Mesajı Yazan: gogly35
Mesaj Tarihi: 26 Nisan 2014 Saat 18:35
güzel olmuş güle güle kullanın..

-------------
308 VTI // 2009

Mesaj Tarihi: 26 Nisan 2014 Saat 19:10
Şuan dalgalanma yok onlar gölgeden olmuş sanırım dikkatlice inceledim bi hata görünmüyor şimdi. Aslında zor bir işlem değilmiş ama acemilik vardı biraz hoşuma gitti güzel bi farklılık oldu

Mesajı Yazan: ahmetismet
Mesaj Tarihi: 26 Nisan 2014 Saat 20:41
kapı kolları ve ayna arkaları da istiyor bence. Ben eski 307 me öyle yapmıştım...

-------------
neverThere
Yeni Astra HB 1.4 Turbo 140hp Active Select Sport 2013

Mesajı Yazan: İBRAHİM ASİL
Mesaj Tarihi: 26 Nisan 2014 Saat 21:39
Orjinalini yazan: ahmetismet ahmetismet Yazdı:

kapı kolları ve ayna arkaları da istiyor bence. Ben eski 307 me öyle yapmıştım...
 kesinlikle istemiyo resmen yalvarıyo Wink aynalar orjinalinde oldugu şekilde boyanırsa süper olur ayrıca belki kapı kollarından çekinebilirsiniz dayanıklılık konusunda ancak vernigi normal yerlere 3 kat atıyosanız oralara 6 kat atın çünkü daha cok aşınma yapıyo yüzük vs ayrıca ilk defa boyanacak siyah plastik aksamlara  özel bi boya tutkalı var boyacılarda mevcut ondan kullanmalısınız kavlama yapmaması için

-------------
Asil :)

Mesaj Tarihi: 27 Nisan 2014 Saat 01:18
Kapılara krom kaplama düşünüyodum komple kırmızı olmasın diye ama aynalar kırmızı olabilir komple kırmızı olması biraz garip olur diye düşünüyorum

Mesajı Yazan: İBRAHİM ASİL
Mesaj Tarihi: 27 Nisan 2014 Saat 08:56
Orjinalini yazan: tolga.onal tolga.onal Yazdı:

Kapılara krom kaplama düşünüyodum komple kırmızı olmasın diye ama aynalar kırmızı olabilir komple kırmızı olması biraz garip olur diye düşünüyorum
krom kapı kolu çok sırıtır bence kırmızı daha hoş durur kanatindeyim

-------------
Asil :)

Mesaj Tarihi: 27 Nisan 2014 Saat 15:27
İyice karıştı işler :)

Mesajı Yazan: s.seckin
Mesaj Tarihi: 27 Nisan 2014 Saat 22:24
Orjinalini yazan: tolga.onal tolga.onal Yazdı:

olmauo dostum gayet güzel oluo benim kople kırmızı resim koyabilirm istersen :)

-------------
2006 307 1.6 HDİ ŞEYTAN KIRMIZI ;)

Mesaj Tarihi: 28 Nisan 2014 Saat 01:05
Evet resim koyabilirsen güzel olur karar vermemi kolaylaştırır :)

Mesaj Tarihi: 28 Nisan 2014 Saat 11:09
O jantlar olduktan sonra ne olsa yakışır LOL Tamamdır abi kararımı verdim aynalar ve kapı kolllarınıda bu haftasonu hallederim bakalım nasıl olacak.

Mesajı Yazan: serkomser
Mesaj Tarihi: 22 Mayıs 2014 Saat 17:17
Bir an önce kapı kollarını hallet, şahinci işi olmasın. LOL

-------------
SEN GİDERKEN...

Mesajı Yazan: aokaymaz
Mesaj Tarihi: 22 Mayıs 2014 Saat 18:10
Kapı kolları sürekli kullanıldığı için boyanın  dökülme olasılığı yüksek diye düşünüyorum. Ama aynaları boyayabilirsin. Karar senin.Ayrıca tampon çıtaları çok güzel olmuş.

-------------
2013 308 Sportium
Tel:0533 715 44 04   

Mesajı Yazan: Zagorka
Mesaj Tarihi: 22 Mayıs 2014 Saat 18:59
hocam sen aynaları boya , kapıları krom yap en iyisi öyle olacaktır ...

-------------
Ww Sharan (K0455BA)(BG)
BMW (CM6463AH) ( BG )
Opel İnsignia (16GP802) TR

EX CAR :

Peugeot 307 (16CSN72)

Mesaj Tarihi: 22 Mayıs 2014 Saat 19:00
Teşekkürler :) Kapı kollarını boyamadan olmaz artık herkesin ortak kararı bu dökülürse de tekrar yaparız kökü bizde artık :) 

-------------

Mesaj Tarihi: 22 Mayıs 2014 Saat 19:01
Kapıları bende krom düşünüyordum fakat bu o kaplamalar kapı kollarını tamamen kaplamıyor sadece ön kısmını kaplıyor iç taraf yine siyah kalıyor ve pek hoş görünmüyor gibi geldi bana 

-------------

Mesajı Yazan: Zagorka
Mesaj Tarihi: 22 Mayıs 2014 Saat 19:17
haklısın ancak ozaman önce boya sonra krom yap , krom güzel bir görüntü veriyor BENCE :) 

-------------
Ww Sharan (K0455BA)(BG)
BMW (CM6463AH) ( BG )
Opel İnsignia (16GP802) TR

EX CAR :

Peugeot 307 (16CSN72)

Mesajı Yazan: cansytnn
Mesaj Tarihi: 23 Mayıs 2014 Saat 03:08
tolga bey bu kapı çıtaları ve tampon parçalarını nasıl söktünüz onu da anlatabilir misiniz acaba mümkünse ?

Mesaj Tarihi: 23 Mayıs 2014 Saat 08:47
Kapı çıtaları çok kolay kapıyı açınca çıtanın ucundan tutun sonra kendinize doğru çekin mandallar boşa çıkıyor zaten hemen. tamponu ise epey bi güc harcamanız gerekiyor mandalları kalın ama yinede kırmamaya dikkat edin.. genelde parçanın köşesinden zayıf bi noktasından bıçak yardımıyla girin sonra asılarak tık tık mandalları tek tek çıkartabilirsiniz. Herhangi bir vida yada ekstra bağlayıcı bişey yok sadece mandallar var içinde o kadar.  

-------------

Mesajı Yazan: tongucuk
Mesaj Tarihi: 23 Mayıs 2014 Saat 08:51
güzel olmuş kapı kolları ve aynalarada yapmalısın Thumbs Up

-------------
Mecnun tatsaydı PEUGEOT sevgisini, severmiydi Leyla zillisini...

2009 peugeot 308 sw 1.6 hdi 110hp inci siyah ex nic: ramazanturan81

Mesajı Yazan: Psh
Mesaj Tarihi: 04 Temmuz 2014 Saat 17:32
Look serisinde kapı kolları ve aynalarda boyalı. Yapmışsın tamamla bence de. Ama arkadaşın dediği gibi kapı kollarını kromaj kaplama ile halledebilirsin.

Mesajı Yazan: samet206
Mesaj Tarihi: 06 Temmuz 2014 Saat 17:51
Elinize sağlık çok güzel olmuş işlemler kapı kolları ıçın bende krom tavsiye edebilirim çok güzel duruyor 307 De özellikle beyaz 307 lerde ama bu renkte nasıl durur bılmıyorum yanıltmak ıstemem o yuzden.Ayrıca zahmet olmazsa ışlem sırası nasıl bahsedermısınız bıraz malıyetı hoşuma gitti bende 206 mın kapı kollarını boyamayı dusunuyorum bu yöntemle.

-------------
Peugeot Mod ''206'' 1.4 XR 2000
Asaleti Renginde Saklı...

Mesaj Tarihi: 07 Temmuz 2014 Saat 01:22
Orjinalini yazan: samet206 samet206 Yazdı:

Elinize sağlık çok güzel olmuş işlemler kapı kolları ıçın bende krom tavsiye edebilirim çok güzel duruyor 307 De özellikle beyaz 307 lerde ama bu renkte nasıl durur bılmıyorum yanıltmak ıstemem o yuzden.Ayrıca zahmet olmazsa ışlem sırası nasıl bahsedermısınız bıraz malıyetı hoşuma gitti bende 206 mın kapı kollarını boyamayı dusunuyorum bu yöntemle.

Kapı kolları nasıl sökülür onu bilmiyorum ben hala yapamadım fırsat bulupta kapıları :) Ama boya işlemi önce sıfır numara zımparayla sulu bir şekilde pürüz kalmayana kadar zımpara yapıp sonra üzerine 2 kat plastik astarı sürüp kuruduktan sonra boyayı 25-30 cm uzaklıktan sıkarak yapmak gerekiyor 1. boya kuruduktan sonra bir kat daha atıp kurumaya bırakıp, sonra aynı boya yaparmış gibi 2 katta vernik atarsanız işlem tamamdır. Önerebileceğim tek şey vernik boyadan geç kuruyor ve kuruduğu belli olmuyor her ne olursa olsun elinizi sürmeyin anında iz bırakıyor yoksa :) 

-------------

Mesajı Yazan: serkomser
Mesaj Tarihi: 07 Temmuz 2014 Saat 13:09
Kapı kollarını sökmeye gerek yok, çünkü çekince zaten kapıdan ayrılıyorlar, altına komple bant ve kapı ile camı gazete ile kaplamak çözüm olabilir , diğer türlü iç döşemeler isöküp takmak baya uzun iş.

-------------
SEN GİDERKEN...

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net