Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

307 1.6 HDİ 2005 gaz kesince gelen ses

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: 307
Forum Tanımlaması: Peugeot 307, 2001-2008 yılları arası üretilen küçük bir aile otomobilidir. 2002'de Yılın Avrupalı ​​Otomobili ödülü almıştır
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=31337
Tarih: 27 Nisan 2024 Saat 10:48
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: 307 1.6 HDİ 2005 gaz kesince gelen ses
Mesajı Yazan: oguz61ts
Konu: 307 1.6 HDİ 2005 gaz kesince gelen ses
Mesaj Tarihi: 07 Ekim 2013 Saat 01:33
merhabalar bi kaç gündür düşük vites de ve rolanti de gaz verip kesince motordan 1-2 saniyelik bi ses geliyor sürtme sesi gibime geliyor servise gitmeden bi bilginizi alıyım dedim sizce ne olabilir?

Cevaplar:
Mesajı Yazan: Alicilik
Mesaj Tarihi: 07 Ekim 2013 Saat 02:20
Egsoz borusunu bir kontrol edin derim.

-------------
http://fb.me/hizimsabit" rel="nofollow - Hız sabitleme ve limitleme için
DiagBox v7.82
PP2000 v22
Lexia 3 v45
Sedre/Doc Backup 11.2013

Mesajı Yazan: gumusko
Mesaj Tarihi: 01 Kasım 2013 Saat 23:21
arkadaşım aynı sorun bir aydır bende de var bana turbodan geliyor gibi geldi eğer sorun çözülürse bilgi verebilir misin. bulunduğum yerde servis olmadığı için her ustaya da bilmeden ellettirmek istemiyorum. teşekkürler

Mesajı Yazan: Aziz
Mesaj Tarihi: 02 Kasım 2013 Saat 12:40
sesi duymamızı sağlayabilirseniz yardıcı olmaya çalışırız. sürtme sesi metal sürtme sesimi. sıyırma sesimi?  vs

-------------
[pasaklıKontes]hy206 GTI

Mesaj Tarihi: 04 Kasım 2013 Saat 13:40
iş güçten daha servis e gidemedim 2 defa randevu aldım gidemedim bu hafta inşallah giderim bi boşluk bulursam neticeyi sizlerede bildiririm.  

Mesaj Tarihi: 04 Kasım 2013 Saat 13:44
sesi şöyle açıklaya bilirim sanki dönen bir pervane misali. rulmanı bozuk fan pervane hızı yavaşlayınca tırıtırı yada pırıpırı sürtmeye başlarya onun gibi geldi bana

Mesajı Yazan: NightKiss
Mesaj Tarihi: 15 Aralık 2013 Saat 23:40
Bu sorunu yaşayıp çözüme kavuştuRan varmı ?

-------------
Bilmeden gelip bastığın Bu toprak,bir devrin battığı yerdir. Eğil de kulak, ver bu sessiz yığın Bir vatan kalbinin attığı yerdir.

Mesajı Yazan: muhammed.ceyhan
Mesaj Tarihi: 16 Aralık 2013 Saat 21:07
aynı sorun bende de var. hatta bu sorun için neti açtım yazacaktım. konuyu gördüm. sanki kaloriferin içerisinden su sesine/kaynama sesine benzer bir ses vardı. ve bu bir kaç gündür motor soğukken bu ses arttı. resmen horlama sesine benzeyen bir ses. araç park halinde çalışır durumdayken rölentide veya gaza basman durumunda bu ses çıkmıyor. ancak vitese takıp ilerlemeye başladığında bu ses başlıyor, ta ki motor ısınana kadar. motor ısındıktan sonra bu horlama sesi kalmıyor. ancak arkadaşın bahsettiği gibi pervane sesine benzer veya su kaynama sesine benzer bir ses geliyor. oğuz61ts seni üzmek istemem ama bu ses gitgide artan bir ses. ve can sıkıcı. çözüm bulacak olursanız mutlaka paylaşın.

Mesaj Tarihi: 24 Aralık 2013 Saat 09:32
Suan servisteyim benim tabir ettigim sesin sorunu katalizor mu alternator mu ne dedi ne dedigi onemli degilde o parcanin plastigi kirilmis o titreme yapiyor dedi fiyati pahaliydi. Simdi onarimini yapacqk ses gidecek ins. Islem sonu bilgilendiririm sizi tekrardan. Iyi forumlar

Mesajı Yazan: pusutr
Mesaj Tarihi: 24 Aralık 2013 Saat 11:05
İşlem sonunu bekliyoruz. Tamir edilen parçanın adını da.

Mesaj Tarihi: 24 Aralık 2013 Saat 12:26
Hala servisteyim arabayi indiremedik daha elektrikler gitti bekliyoruz. Parca dediuim gibi bi muhafaza plastigi kirilmisti onu tuturdu usta. neyin muhafazasiydi unuttum ustaya bi daha sorarim sizin icin. Valla o kadar rahatsiz edici bi ses ondan geldigi icin cok sasirdim arabayi bi indirelim gorecegiz sonucunu.

Mesaj Tarihi: 24 Aralık 2013 Saat 12:50
Plastik degil mis. Isi kalkani diye bi saç varmis o ayrilmis titreme yapiyormus. Hemen arabanin alt muhafazasinin arkasinda tam ortada bulunuyor. Usta saci vidalayip birazda egerek birbirine tuturdu

Mesaj Tarihi: 24 Aralık 2013 Saat 15:10
Yapılan işlem sorunu çözmedi. sorunun kesin çözümü şöyle:ustayla uygulamalı olarak da tesbit ettim. turbonun hava basıncını kontrol eden bir sensör arızası. sensör işlevini görmediği için turboya düzensiz hava basıncı uygulanıyor bu sebepten ses oluşuyor. sensörün fiyatı 80 tl. usta değişmezse turboya yada başka bi yere zararı olmaz diyor fakat kanımca değişmekte fayda var.
Bi nebze birilerine faydası olursa ne mutlu.
sorunu biraz geç çözdük ama çözdük işte :)

Mesaj Tarihi: 24 Aralık 2013 Saat 15:14
sorunun bu mu acaba diye şüphe ediyorsanız usta tesbit ederken gördüm turbonun sağındaki kelepçeyi çıkarıp havanın bi bölümünü elinizle engelleyin tam gaz verip bırakın eğer ses kesilmişse sorunun artık nerden kaynaklandığını biliyorsunuz.

Mesajı Yazan: Selox
Mesaj Tarihi: 24 Kasım 2016 Saat 17:35
Hortlatıyorum. Aynı sorun bende de var. Bu turbo basınç sensörü nerededir. Tarif edebilir misiniz ? Ben bulamadım ?

-------------
206 1.4 X-LINE HDI 2003

Mesajı Yazan: pepecura
Mesaj Tarihi: 26 Kasım 2016 Saat 10:07
kat iptal düz boru var gazı bırakınca turbodan gelen sesi çok net duyuyorum. sızde az duyuyorsunuzdur.
problem olmaz

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net