Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Magic's GS 206 gti VS Red S2000 V.s Um 106 gti

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT TURKEY FAN CLUB GENEL
Forum Adı: Sohbet \ Muhabbet
Forum Tanımlaması: Sohbet ve Muhabbet alanı. Araç sorunları haricinde ki tüm konuları bu başlıkta paylaşabilirsiniz.
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=28179
Tarih: 19 Nisan 2024 Saat 20:11
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: Magic's GS 206 gti VS Red S2000 V.s Um 106 gti
Mesajı Yazan: MagicPerformance
Konu: Magic's GS 206 gti VS Red S2000 V.s Um 106 gti
Mesaj Tarihi: 14 Nisan 2013 Saat 16:42
İyi seyirler :)

Edit: Video

Cevaplar:
Mesajı Yazan: Guests
Mesaj Tarihi: 14 Nisan 2013 Saat 16:44
Açılmıyor

Mesajı Yazan: Serkan
Mesaj Tarihi: 14 Nisan 2013 Saat 16:47
Düzenlendi

Mesajı Yazan: samet206
Mesaj Tarihi: 14 Nisan 2013 Saat 16:58
tabi ya :)

-------------
Peugeot Mod ''206'' 1.4 XR 2000
Asaleti Renginde Saklı...

Mesaj Tarihi: 14 Nisan 2013 Saat 22:08
o 106 pt 53 lü türkiyenin atmosfrerik en hızlı iki 106 sından birisidir :)

Mesajı Yazan: elsoberano
Mesaj Tarihi: 14 Nisan 2013 Saat 22:24
ne deyim valla bravo keşke aracınız 307 olsaydı nasıl olsa kullanan görünmüyor videoları çalardım benim araba böyle gidiyor diye izletirdimTongue  maşaallah yer uçağı budur . s2000 zorlayamamış bileClap

-------------
307 2.0 xsi BİZE HER YER TRABZON

Mesaj Tarihi: 15 Nisan 2013 Saat 09:13
Orjinalini yazan: 307bursa 307bursa Yazdı:

o zaman dicek söz yok tebrikler :)
cm motorsportu  tanıyomusunuz bursa da (cem usta )
şimdiki projesiyle bi denemek lazım sizin 206 yı 

Pk 106 mı bahsettiğin proje ? atmosferik her türlü araçla denerim zevkle :)

Mesajı Yazan: Black GTI
Mesaj Tarihi: 15 Nisan 2013 Saat 11:59
Magicc şaka yapar :D Red S2000 e çok üzüldüm ya :):)

Mesajı Yazan: Aziz
Mesaj Tarihi: 15 Nisan 2013 Saat 13:01
S2000 videosu gitmiş bi yerlere saklanmış :D

-------------
[pasaklıKontes]hy206 GTI

Mesajı Yazan: emre_akdag
Mesaj Tarihi: 15 Nisan 2013 Saat 18:00
hay maşallah..şahane :)

-------------
ALP OTO YEDEK PARÇA
YENİŞEHİR / BURSA

Mesajı Yazan: AydinBeyol
Mesaj Tarihi: 15 Nisan 2013 Saat 20:29
iyimiş. yalnız S2000 basmamış gibime geliyor.

-------------

Mesaj Tarihi: 16 Nisan 2013 Saat 19:58
Buda enteresan oldu neden basmasın iddaalı bir roll gecesinde :) debriyajını yakacak kadar bastı merak etmeyin eğer o s2000e denk yada ayarında -prolu typer v.s de olur varsa roll yapan tanıdığınız naraç memnuniyetle deneriz.

Mesaj Tarihi: 16 Nisan 2013 Saat 19:59
ademin arabasından bahsediyorsun o araç 600 hp üzeri ve turbolu bizim aracımız atmosferik biraz alakasız oldu :)

Mesaj Tarihi: 16 Nisan 2013 Saat 20:42

Orjinalini yazan: MagicPerformance MagicPerformance Yazdı:

ademin arabasından bahsediyorsun o araç 600 hp üzeri ve turbolu bizim aracımız atmosferik biraz alakasız oldu :)

doğrudur kusura bakma :)
benim dediğim ustanın aracını göstermek için koydum başka bir amacım yok 
ama makine resmen uçak 

estafurullah ne kusuru yahu yani bizimki ile kıyas açısından alakasız dedim ben yoksa bazookayı canlıda gördüm paşaoğlunda :)

Mesaj Tarihi: 16 Nisan 2013 Saat 20:58

eyvallah üstadım :)
bu videoda arkadan gelen araç s2000 mi ?

evet atmosferik olarak sağlam yüklü bir s2000

Mesaj Tarihi: 16 Nisan 2013 Saat 21:01
[/QUOTE]

bu işin sırrı nedir hocam bir iki tiyo versende bizimkide bu kadar olmasada  coşsa biraz .senin videolar yüzünden arabadan soğuyacamTongue tekrar maşallah diyelim de nazar değmesin.

-------------

Mesaj Tarihi: 16 Nisan 2013 Saat 21:05

çok başarılı mübarek ama hasta oldum videoyu uzatsalarmış iyi olacakmış acaba oradan gelip onları geçtimi ve sonra ne oldu ????

2. videoda s2000 le deniyoruz onuda seyredin onuda geçiyoruz :)

Mesaj Tarihi: 16 Nisan 2013 Saat 21:05
Orjinalini yazan: elsoberano elsoberano Yazdı:

bu işin sırrı nedir hocam bir iki tiyo versende bizimkide bu kadar olmasada  coşsa biraz .senin videolar yüzünden arabadan soğuyacamTongue tekrar maşallah diyelim de nazar değmesin.
[/QUOTE]

aracınız ne ?

Mesaj Tarihi: 16 Nisan 2013 Saat 21:09
aracınız ne ?
[/QUOTE]

307 xsi sizin ki gibi iddalı yapamam hem bütçe hemde aile ile kullanıyorum ama biraz daha canlansa fenada olmaz heves ediyor insan sizinkini görünce .Smile

-------------

Mesaj Tarihi: 16 Nisan 2013 Saat 21:13
Orjinalini yazan: elsoberano elsoberano Yazdı:

aracınız ne ?

307 xsi sizin ki gibi iddalı yapamam hem bütçe hemde aile ile kullanıyorum ama biraz daha canlansa fenada olmaz heves ediyor insan sizinkini görünce .Smile
[/QUOTE]

1.6 mı 2.0 mı ?

Mesaj Tarihi: 16 Nisan 2013 Saat 21:14
2.0 yanılmıyorsam gtı ile aynı motor var .

-------------

Mesaj Tarihi: 16 Nisan 2013 Saat 21:17

imza kısmında yazıyor aracın model markası :)

dikkat etmemeişim teşekkürler :)

2.0 olan versiyonuda bizim makinede kullanılan motorun aynısı, bu makinelerin en ucuz ve verimli mod işi emme manifold ve gaz kelebeğini değiştirmek iyi bir yazılımla desteklendiğinde 20 hp lere kadar extra güç alınabiliyor.

Önerim budur 2.2 emme kelebek yada 206 rc emmesi ve kelebeği kullanabilirsiniz, bütçe uygunsa İTB aracın kaderini değiştirir :)

Mesaj Tarihi: 16 Nisan 2013 Saat 21:18

imza kısmında yazıyor aracın model markası :)

bende unuttum orada yazdığını .bu videolar insanda kafa bırakıyor .Sleepy

-------------

Mesajı Yazan: Nightmares
Mesaj Tarihi: 16 Nisan 2013 Saat 21:19
maşşallah olmuş :)

Mesaj Tarihi: 16 Nisan 2013 Saat 21:25
itb ne oluyor ? biraz uğraşmak anlamak maddiyatla bizim yavruda canlanır demek ki .birde bu araçta sevmediğim yön 100 km ile uzun yolda gidiyorum devir 3000  e200 vardı bizde o 100 kmde 2500 le gidiyordu .şanzımandan mı kaynaklı?birde 406 2.0 larında 250 kadran var 220-230 yaptığı söyleniyor aynı motor benim aracın kadranı 220  406 ların farklı olan yönü nedir? sorular fazla oldu ama merak ediyorum (aslını sorarsanız 1 yılı geçti arabayı alalı bir kere denemek için 190 yaptım onun harici 3000 devir üstünü çok görmem uzun yolda 110 u geçmem kolay kolay)

-------------

Mesaj Tarihi: 16 Nisan 2013 Saat 21:35
benim araba 5. viteste 3500 devirde 90 yapıyor :)

Şanzımandan kaynaklanıyor evet bunu daha da kısaltıp uzatabiliyoruz, draglara hazırladığımız bir şanzıman var 1.  ve 2. vites aralığı daha uzun olan roll için daha kısa oranlı v.s v.s yani kısacası aracınızın daha düşük devirde daha fazla sürat yapmasını istiyorsanız 5. vitesi uzatacaksınız.

İTB bizim makinelerde tek olan kelebeği 4 adete çıkarmak daha fazla hava daha fazla yakıt dolayısı ile daha fazla güç demek, emme manifoldu ve gaz kelebeğinin yerine yaptığımız bir düzenek resimle göstereyim :)

http://bit.ly/c25MCx" rel="nofollow">

Mesaj Tarihi: 17 Nisan 2013 Saat 10:52
Orjinalini yazan: MagicPerformance MagicPerformance Yazdı:

benim araba 5. viteste 3500 devirde 90 yapıyor :)

Şanzımandan kaynaklanıyor evet bunu daha da kısaltıp uzatabiliyoruz, draglara hazırladığımız bir şanzıman var 1.  ve 2. vites aralığı daha uzun olan roll için daha kısa oranlı v.s v.s yani kısacası aracınızın daha düşük devirde daha fazla sürat yapmasını istiyorsanız 5. vitesi uzatacaksınız.

İTB bizim makinelerde tek olan kelebeği 4 adete çıkarmak daha fazla hava daha fazla yakıt dolayısı ile daha fazla güç demek, emme manifoldu ve gaz kelebeğinin yerine yaptığımız bir düzenek resimle göstereyim :)

http://bit.ly/c25MCx" rel="nofollow">

bu motora benim tek diyebileceğim 41 kere maşallah . ayrıca cevap verdiğiniz ve bilgilendirme  için çok teşekkür ederim . performans ve şanzıman konusunda bir değişiklik olacağı zaman size müracaat  edicem tekrar . bu arada yeni videolarınızı sabırsızlıkla bekliyorum .

-------------

Mesajı Yazan: Aziz
Mesaj Tarihi: 17 Nisan 2013 Saat 11:07
307bursa, üstadım, arkadaş burda s2000 tokatlıyor, s2000 senin videoda Gallardoyu tokaltlıyor :D ne iştir bu ben aklımı kaybedeceğim :D

-------------
[pasaklıKontes]hy206 GTI

Mesaj Tarihi: 17 Nisan 2013 Saat 11:09
pardon ama 2000 motoru niye tercih ettiniz mademki çok sakin kullanıyosunuz niye yakıtı çok uygun olan dizel tercih etmediniz bende bunu çok merak ettim :)
şahsen bende buna anlam veremiyorum hem 2000 motor araca yazık 
kendimce ufak bir eleştiri yaptım maksadım kimseyi kırmak değil 
saygılar keyifli forumlar 
[/QUOTE]
kırılmak ne demek bu soruyla karşılaşıyorum hep. büyük motor alışkanlığı babamdan kalma hacimli araçları severiz. basarsam gideceğini bilmek beni mutlu ediyor .ayrıca aracım lpgli  lpg kullanımında genelde arabayı zorlamıyorum eğer basacaksam benzine alıyorum(genelde de lpg de kullandığım için sakin kullanıyorum) . 2 yaz önce kardeşim grande punto aldı 1.4 fire active oldukça temiz bir arabaydı 70.000km de kırmızı tek kapı bakınca güzel duruyordu .yurt dışına master için çıktı aracı bende kaldı 15 gün bindim daha sonra sattım tamam az yakıyor benim gidebileceğim hızlarda gidiyor ama diyelim ki oldu da basmak istediniz işte o anda sizin ihtiyaçlarınıza cevap veremiyor.kendime mercedes almak istiyordum 93-94 m111 136 beygir olanlardan ama elimdeki  paraya göre bir araç bulamadım .2.0 diğer araçlara baktım 307 xsi gördüm tamam bir mercedes değildi ama donanım açısından performans açısından ve görsellik açısından ihtiyaçlarımı karşıladı .yani tamamen keyfi bana mercedesi aratmasın istiyordum oda aratmıyorSmile macig performance konunu biraz karıştırdım , değiştirdim kusura bakma .

-------------

Mesaj Tarihi: 18 Nisan 2013 Saat 12:02
[QUOTE=307bursa]tamamdır üstadım bu sözlere dicek bişeyim yok açıklaman içinde teşekkürler zahmet verdim ama merak ettim ciddden :))

ne zahmeti estağfurullah  . yalnız bizim arabaları bir değişsek sanki sahipleri ters düşmüş gibiTongue

-------------

Mesaj Tarihi: 18 Nisan 2013 Saat 18:39
ben aslanımdan memnunum dicem ama sen inanma :)))
bazen ben bile unutuyorum dizel olduğunu bigün motoru kucağımıza alıcaz ama bakalım hayırlısı :)
senin araç tek kapı galiba dimi işte bendeki sıkıntı o tek kapı araçla yapamıyorum :((
[/QUOTE]

işte benim aracın sıkıntısıda tek kapı olması şimdiye kadar sıkıntı yoktu nasip olursa 6-6,5 ay sonra aileye bir kişi daha eklenecek o zaman bakalım napacaz Confused 307 lere o kadar laf ediyorlar kimi görsem 307 neden aldınla başlıyor ama ben şimdilik bir sıkıntısını görmedim ufak tefek arızaları var ama o her araçta olur. peugeotun neler yapabileceğini  macig performance sayesinde gördük aslanımı daha da sevmeye başladım

-------------

Mesaj Tarihi: 18 Nisan 2013 Saat 20:12
o zaman şimdiden ALLAH kavuştursun diyelim inşallah sağlıyıla dünyaya gelir bebeğiniz :))
aslana laf atan çoktur ama bu laf atanların çoğu bir kere bile peugeot kullanmamıştır ben yaklaşık 2.5 senedir kullanıyorum rutin bakımlar haricinde tamirci yüzü görmedik ALLAHA şükür 

[/QUOTE]

sağolun Allah razı olsun .peugeot kullansalar zaten öyle konuşmazlar dediğiniz gibi .

-------------

Mesajı Yazan: gs5165
Mesaj Tarihi: 03 Ağustos 2016 Saat 14:16
243 hp 206 setup satılıktır arkadaşlar ilgilenenler 532 548 17 66 dan ulaşabilirler. ( gs 206 videodaki 206 nın parçaları satılıktır.) montaj konusunda yardımcı olurum.

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net