Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

106 Gösterge Panelindeki Problem (Çözüldü)

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: 106
Forum Tanımlaması: Peugeot 106, 1991'den 2004'e kadar Fransız otomobil üreticisi Peugeot tarafından üretilen süper mini grubundaki efsane otomobildir
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=25987
Tarih: 12 Mayıs 2024 Saat 16:04
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: 106 Gösterge Panelindeki Problem (Çözüldü)
Mesajı Yazan: Burak
Konu: 106 Gösterge Panelindeki Problem (Çözüldü)
Mesaj Tarihi: 07 Aralık 2012 Saat 14:16
Dururken yada Hareket halindeyken yağ lambası ve hararet lambası yanıp sönüyor gaza basınca sönüyor gazı bıraktıgımda  tekrar yanıyor çok tuhaf bir durum aslında başına gelmiş olan varmı yardımcı olabilecek birisi ? Hareketsiz haldeykende aynı şekilde yanıp yanıp sönüyor

-------------
Zalım Quik Oyun Bozan ...

Cevaplar:
Mesajı Yazan: Serkan
Mesaj Tarihi: 07 Aralık 2012 Saat 14:38
Yağ basıncı düşük Burak, büyük ihtimalle yağ filtresinden yapar orjinal filtre kullanmaya özen göster.

Mesaj Tarihi: 07 Aralık 2012 Saat 14:40
tamamda abi yağdan kaynaklı yağ lambası yanıp sönüyo olabilir hararet lambası neden onunla beraber yanıp sönüyo onun ne alakası olabilirki yağ basıncıyla ?

-------------

Mesaj Tarihi: 07 Aralık 2012 Saat 14:44
106 göstergesine yabancıyım ne desem doğru olmayabilir ama bizim 206'larda stop diye bi kırmızı ışık var bu tür olaylarda yağ lambası ile beraber yanar söner sendeki kırmızı ışıkta bizdeki stop ışığı görevini yapıyordur diye düşünüyorm, sonuçta hararet seviyesi normal.

Mesaj Tarihi: 07 Aralık 2012 Saat 14:52
olabilir ozaman abi 206 olayını bilmiyodum bende benım taminim göstergelerde bir sorun var artık araçda beyın varsa onda sorun olabilir diye düşündüm

-------------

Mesaj Tarihi: 07 Aralık 2012 Saat 14:57
Bence göstergeyle alakalı değil yağ ile alakalı, yağ eksik olabilir, yağ filtresi dolmuş olabilir veya yağ pompasında sıkıntı olabilir.

Böyle bir bilgi buldum  ''başıma bir sefer geldi peugeot 307 filtreyi taktım gaza basmayınca yağ lambası yanıyo basınca kesiyo değiştirdim düzeldi''

Konuda burda bi göz at istersen. http://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/18371-yag-lambasi-yaniyor.html" rel="nofollow - TIKLA

Mesaj Tarihi: 07 Aralık 2012 Saat 15:16
Anladım abi hemen hemen derdımız aynı bu konudaki arkadaşla bende bir baktırayım yağ filtresi ve yağ pompasına 

-------------

Mesaj Tarihi: 09 Aralık 2012 Saat 22:28
sorunu çözdüm yağ eksikligindenmiş bayramdan önce bütün bakımları yapılırken yagda deişmişti ama nasıl olduysa arabada bir damla yağ kalmamış çok şükürki daha kötü bişey olmadı yağ eksikliginden yağ eksikliginden hararet lambasıda beraber yanıp sönebiliyormuş.

-------------

Mesaj Tarihi: 09 Aralık 2012 Saat 23:30
Geçmiş olsun Burak daha dikkatli olmalsın, yağ neden eksiltmiş onuda takip et.

Mesaj Tarihi: 09 Aralık 2012 Saat 23:33
Orjinalini yazan: Serco05 Serco05 Yazdı:

Geçmiş olsun Burak daha dikkatli olmalsın, yağ neden eksiltmiş onuda takip et.

kurban bayramından önce arabayı alır almaz hemen deiştirmiştim hiç yağ kalmamış bu gidişle satıcam zaten sogumaya başladım arabadan ikinci el alırken iyi baktırıp almak lazımmış

-------------

Mesajı Yazan: cemkaba
Mesaj Tarihi: 21 Haziran 2017 Saat 16:08
aynı konu benimde başıma geldi dün akşam yağ seviyesi normal ama neden yapabilirki...bu arada hayırlı kandiller ve iyi ramazanlar...

Mesajı Yazan: sonerkyl
Mesaj Tarihi: 21 Haziran 2017 Saat 16:37
Orjinalini yazan: cemkaba cemkaba Yazdı:

aynı konu benimde başıma geldi dün akşam yağ seviyesi normal ama neden yapabilirki...bu arada hayırlı kandiller ve iyi ramazanlar...

hocam müşürden yapar - yağ kanalları tıkanmaya başladığı için yağ yeterli dolaşım yapamadığı için olabilir - yağ pompası ömrünü doldurmaya başlamış olabilir. kullanılan yag filtresi orjinal olmadığı için olabilir. kullanılan yağdan kaynaklı olabilir. ihtimaller çok 

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.

Mesajı Yazan: cemkaba
Mesaj Tarihi: 21 Haziran 2017 Saat 18:15
öncelikle başlamam gereken yer müşür ile flitre o zman doğrumur beyefendi...

Mesajı Yazan: sonerkyl
Mesaj Tarihi: 21 Haziran 2017 Saat 18:27
en ucuzdan başla derim yağ filtresi ve müşür hocam hem fiyatları uygun parçalardır. Thumbs Up

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.

Mesajı Yazan: 10PUser
Mesaj Tarihi: 21 Ocak 2022 Saat 23:38
Merhaba,

Peugeot 106 xr 98 model aynı sorun bende de mevcuttu. Yağ ekledim yinede bana mısın demedi. 
Sorun yağ müşürune gelen kablonun f fişindan kopup motor gövdesine değmesinden kaynaklaniyormus motor sıcaklığından izolasyonu da erimiş komple kabloyu kontrol etmekte fayda var. 

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net