Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

!!-Rolanti Dengesizliği-!!

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: Aracınız Hakkındaki Tüm Sorular
Forum Tanımlaması: Jant, Yay, Lastik Egzoz, Filtre, Ses Sistemi vb. araçlarınızla alakalı tüm sorunları paylaşabileceğiniz genel alandır
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=25668
Tarih: 24 Mayıs 2024 Saat 07:54
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: !!-Rolanti Dengesizliği-!!
Mesajı Yazan: Sfenx
Konu: !!-Rolanti Dengesizliği-!!
Mesaj Tarihi: 17 Kasım 2012 Saat 00:22
ÖNCELİKLE MERHABALAR;
Aracım 2003 model olup manuel XS tek kapı modelidir.
Aracımı yaklaşık 2 ay önce aldım aldığım günün ertesi günü MİMGAZ sıralı sistem LPG taktırdım ve onun ertesi günü aracı SIZDIRMAZLIĞA sokup rapor aldım hiçbir sızıntı yok araçta  lakin aracımda dengesizlik söz konusu,
Aracı calıstırdığım zaman arac 3,4sn çalışıp istop ediyor ve bu konu çok canımı sıkıyor bu sorunun yanı sıra araç hareket ettikten sonra devri tekrar düşüyor ve istop etme tekrar gerçekleşiyor araç biraz daha yol kat ettikten sonra vites değişimlerinde araç tekler gibi oluyor gaza sonuna kadarda bassam 3sn araç gaz yemiyor ve aracı titreme alıyor düz yolda bu hiç problem olmuyor sanki alıştım diyorum kendi kendime.
Rampa yukarı bi trafik ışıklarında olduğum zaman el frenini çekmeden bayırdan kalkamıyorum ve arac 50bin devri cevirmeden yerinden kalkmıyor çok beğenerek almış olduğum aracımla artık yol kat etmek içimden gelmez oldu iş yoğunluğumdan dolayı 2 aydır servise gitme fırsatı bulamadım belki ufak sorundur kendim halledebilirim ''düşüncesi ile''
Araç 10bin devirin 2 diş altında çalışmakta.
Bu konu ile bilgisi olan değerli arkadaşlarımın tecrübelerini benimle paylaşacağını umarak 
belki Bİ İHTİMAL halledebilirim diye düşündüm Wink

Şimdiden sonsuz TEŞEKKÜRLER.

SEVGİ ve SAYGI çerçevesinde iyi forumlar....

-------------
Elinde ne varsa hayata dair, ötesi hiçbir şey ya da vesair..
Hani demiş ya şair;
Mutluluğu sende bulan SENİNDİR,
ötesi MİSAFİR.

Cevaplar:
Mesajı Yazan: asbircan
Mesaj Tarihi: 17 Kasım 2012 Saat 09:42
tam seninki gibi olmasa da bende aynı sorunlara benzer sorun yaşadım bende 2004 model 206 var araca 2010 da 70 binde gaz taktırdım bu zamana kadar hiç bir sorun yoktu ama gaz taktırdıktan sonrası artık tam bir kabus oldu neyse beni teselli eden yanı 22 krş (şehir içi)yakması ama oda masraflara gidiyor. neyse istersen şunları bir baktır. herkesin klasik söyleyeceği: 1-gaz kelebeğini temizlet 2 rölenti motorunu değiştir 3- subab ayarlarını yaptır. 4- oksijen sensörünü 5-bobini kontrol ettir V.S diye listee uzayarak gidiyor. Allah kolaylık versin unutmadan aracın gaz sigortasını çıkarıp aracı böyle kullan bir süre durum nedir ona göre devam edersin belki gaz montajında bir sorun var olabilir.

Mesajı Yazan: D2CHALLANGE
Mesaj Tarihi: 17 Kasım 2012 Saat 11:49

vallaha bendede 206 xs var lpg yeni takıldı şeytan kulana kurşun tık yok istop etme rolentede dalgalanma falan bunlar yok senin lpg sistemini takan firmayla halakalıdır bu bence

-------------
39EE090

Mesajı Yazan: berk2309
Mesaj Tarihi: 17 Kasım 2012 Saat 11:56
xs  dedıgımız araba 1.6 16 valf oldugu ıcın subap ayarı olmaz baskı balatada sorun yok demı boyle zor kalkıyosa  balatayı yemıste olabılırsınız arkadasında dedıgı gıbı bogaz kelebegını temızletın lpg ayarına baktırın ona uygun bujıler var lpg ıcın ozel onları kullanmayı deneyın 

-------------
"307 XT PREMİUM 1.6 16v 2005" Aslanın duruşu yeter!!!

Mesajı Yazan: phoenix.1905
Mesaj Tarihi: 17 Kasım 2012 Saat 13:21
Eğer LPG'yi taktırdıktan sonra 1000km olduysa, Bin km ücretsiz bakımına gitmelisin LPGciye.. Problem LPG ayarından olabilir..

-------------
Peugeot 306 xr platinium (2001)

Mesajı Yazan: ByHack
Mesaj Tarihi: 18 Kasım 2012 Saat 23:24

Eğer olay LPG'de gerçekleşiyorsa, Aynı  sorun benim aaçtada vardı. gaz yemior, ayrıca bazen ayağımı gazdan çekince stop ediyordu. gaza düşük devirde yüklendiğim zamanda silkeleme yapıyordu. BRC'nin sivastaki servisine gittim. LPG filtresini değiştirdiler, gaz ayarını-kalibrasyonu yaptılar hala bu olay devam etti. Bujilerden olabileceğini söylediler. bujiler de değişti. Son olarak bobinde kesin arıza var dediler. Baktım olmayacak, En sonunda bakımlarını yaptırdığım servise gittim. Boğaz kelebeğini temizledi, landirenzonun servisine götürdü arabayı gaz ayarını tekrar yaptılar, gaz akışının normalden yüksek olduğunu ve bu sebeple arabanın gaz yemediğini söylediler. sonuç olarak şeytan kulağına kurşun düzeldi araba canavar gibi oldu.:)

-------------
307 XT (2004) 1.6 110 Hp....BRC Seq24 LPG

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net