Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

camlarda fılım var ama..?

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT TÜRKİYE MODİFİYE PLATFORMU
Forum Adı: Modifiye ve Tuning Bilgileri
Forum Tanımlaması: performans arttırıcı işlemler ve parcalarla ilgili gerekli bilgiler
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=25055
Tarih: 12 Mayıs 2024 Saat 20:22
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: camlarda fılım var ama..?
Mesajı Yazan: sert-aç
Konu: camlarda fılım var ama..?
Mesaj Tarihi: 02 Ekim 2012 Saat 18:59
arkadaşlar buyuk ıhtımalle forumda vardır sorusu yalan solemıyım aramadım:D ancak benım ıcın onemlı bır husus arabımı yenı aldım ve camlarda fılım var on cam hariç..koyulugunu sordıgumda aldıgım kısı 2 numara dedi ama pek bı fıkrım olmadıgı ıcın anlamadım sole soylıyeyım camlar koyu baya ve aynı kısı bana 2 ve 3 e ızın var 1 e yok abı dedi..1 en koyusuymus.. izmirdeyım ve ceza yenek ıstemıorum foto eklıyemıorum en kısa zamanda cekıp koyucam?sizce ne yapayım ve bunu gerekırse cıkarma ıslemı nasıldır?izmirde gaziemirdeyım nereye yaptırabılırım resiztans a zarar vermeden tum kalıntılarını alaraktan..?ne kadara mal olur tesekkurler arkadaşlar

-------------
2006 307 HDI premıum 1.6 110bg

Cevaplar:
Mesaj Tarihi: 02 Ekim 2012 Saat 19:01
http://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=22994&title=siyah-inci-cilaland sunun gıbı dıyebılırım koyuluga

-------------

Mesajı Yazan: Guests
Mesaj Tarihi: 02 Ekim 2012 Saat 19:36

selam;

Bunun bir numarası iki numarası diye bir şey yok. polis taktımı fark yapmadan o an da çizer goruntusunu bozar, sende söktürmek zorun da kalırsın. ama trafik de 100 araç dan 95 filmli. heee şu varki dava açıp da emsal olan cam filmin dolayı ceza yemiş sonra iadesi olmuş olan yada ceza kesilmemiş vatandaşlar var.( kii onlarda senı benı bulmaz uğraşmak lazım, yani boş işler :)  ) ama emsalleri kimse tınlamıyor.
arkadaşımın başına geldi, film den ceza kesemedi sen seç sana şundan dolayı ceza keseyım dedı. :)) yanlış hatırlamıyotsam aşırı hızdan 54 tl ceza yedı. yanı sana kalmış. heee bana kalsa kalsın dokunma birsey olmaz. benım her arabam da her arabamda oldu. olacakda....
hem içeri ısı girmiyor hemde içerisi gözukmuyor. o bakım dan iyi. ayrıca bana kalırsa 2 numara her zaman makbul olanıdır... (sahsi düşüncem)

iyi günler dilerim...

Mesajı Yazan: ERSOY-06
Mesaj Tarihi: 02 Ekim 2012 Saat 20:17
dert edecek bir konu değil,bencede sökmeyi düşünme film her açıdan yararlı,ceza yazacak polisin çok kıl olması lazım ayrıca normal kontrollerde bile durdurduklarında sormuyorlar.ben 14 yıldır yaklaşık 8-9 tane araç değiştirdim ya aldığım araç filmliydi yada aldığımda ilk yaptığım şey film çektirmekti.ama tabi karar sizin.saygılar

Mesajı Yazan: impact
Mesaj Tarihi: 02 Ekim 2012 Saat 20:17
bence hiç sökme en kötü 62 tl yersin. İzmirde çok uzun zamandır filmden ceza yiyen adamda duymadım ayrıca..

Mesaj Tarihi: 02 Ekim 2012 Saat 20:19
cvp ıcın tesekkurler..cezayı 152 tl dıe duydum 15 gunde odenırse yuzde 8 ındırım var tabi....gece gorusu etkılemezmı bu fılımler gece kullanmak nasıp olmadı da....
cıkarma ıslemıne ne dıosun arkadaşım nerede yaptırabılırım ne kadara mal olur

-------------

Mesaj Tarihi: 02 Ekim 2012 Saat 20:29
filme yüksek ceza yiyende duymadım hep kemer cezası yazıyorlardı.
filmi sökme işine gelince iyi araştır kendisi düzgün yapmış biri varsa taktikleri kap yap ama oyle bulamazsan film sıkıntılı kalıntı falan kalıyor sonra rezistans durumu var arka cam için sıkıntı yapmasın..
gece görüşüne gelince zorluk çekebilirsin alışıncaya kadar..
ama ben yıllarca filmli arabaya alıştım bu arabamda film yok akvaryumda gibi hissediyorum kendimi..

Mesaj Tarihi: 02 Ekim 2012 Saat 20:31
cezayi olayı yok, dediğim gibi filmden dolayı yapamaz. şu var ki evet 15 gün içinde trafik cezası az ödersın. ben aşırı hızdan 154tl aldım. hemen ödedim.( para çok olduğun dan değil nasıl olsa ödeyecegım dedım ödedım :)) 115tl ödedım. gece görüşü etkilemez. alışıyorsun zaten. bu seferde benim gibi filmsiz araca binemezsın :)
sökturmke istersen film yapan heryer söker. 50-60 tl civarı yere göre değişir. Bende bilgi olsun diye sormuştum öyle dediler. heee ben sökerim dersen al saç kurutma makinası sök. AMA DEĞMEZ, SÖKME,

Mesaj Tarihi: 02 Ekim 2012 Saat 20:32
cıkarma ıslemını dedigin sebeplerden dolayı kendım yapmak ıstemıorum...bilgiler için tesekkurler
bide senı bulmusken sorayım aracım ımzamdakı....mp3 calıormuu yoksa audi cd simi calar sadece

-------------

Mesaj Tarihi: 02 Ekim 2012 Saat 20:39
Orjinalini yazan: 307 bursa 307 bursa Yazdı:

sökme işlemi fön makinesiyle yani kuru olarak yapılmaz aksine baya bir ıslatmak lazım cam sil ile anca öyle çıkar camdan ve izde bırakmaz camda 
+1 bence fön ile olmaz. ayrıca filmleri sökğnce camlar bi mat oluyor bence hiiiç uğraşma

Mesaj Tarihi: 02 Ekim 2012 Saat 20:40
onu bilemicem. hiç araştırmadım. ama sorugunuz için başka yerden baktım şöyle bir açıklam var. ne kadar yararlı olur bilemem; KOPYALA YAPIŞTIR YAPIYORUM

apeugetun 307 markalarinda xr.xt.xs.xsi.griffe.stilye v.b comfort urunlerine gore ayrilmistir genelde xt ve xr lerde mp3calar yok ozel siparis uzeri takila biliyor

aracininhangi sitandartta oldunu motor numarasinin onun deki harflerden anlaya bilirsiniz

ornegin araciniz xs ise cd calar ve charger vardir bunun yaninda aynalar katlanilir ozelligi clim otamatik ve camlar arac kilitlerken kilit tusuna 3 sn den fazla basinca acik camlarda kapanir bunun gibi ozellikler bulunur

Mesaj Tarihi: 02 Ekim 2012 Saat 20:41

HABERİ BURADAN ALDIM, İSTERSEN BI OKU....

http://forum.donanimhaber.com/m_23267963/tm.htm" rel="nofollow - http://forum.donanimhaber.com/m_23267963/tm.htm

Mesaj Tarihi: 02 Ekim 2012 Saat 20:41
ornegin araciniz xs ise cd calar ve charger vardir bunun yaninda aynalar katlanilir ozelligi clim otamatik ve camlar arac kilitlerken kilit tusuna 3 sn den fazla basinca acik camlarda kapanir bunun gibi ozellikler bulunur
bu ozellıkler var aracta yanı varmı mp3:D

bu modelı kullanan yokmu aramızda

-------------

Mesaj Tarihi: 02 Ekim 2012 Saat 20:45
vardır da kim artık görürse. haberi güncel tut cevap alırsın :))

Mesaj Tarihi: 02 Ekim 2012 Saat 20:49
:D kusura bakmayın valla ama buradan sorayım dedim sorularımı cevaplar ıcın tesekkurler

-------------

Mesaj Tarihi: 02 Ekim 2012 Saat 20:58
tamam bı dahhakıne o sekıl sorarım...cam ıcın dusuncem kendım sokmek ıyı degıl gıbı gelıo cunkı hem arka camdan korkuyorum hemde tam temızleyemezsem cam elektrık aksamına zarar veririm dıye korkuyorum eger alısamassam cıkarttıracam ancak fılımlı cok hos duruyo araba...
ceza olayına cevremdekı herkez baska bısey soluo kımı artık yasak değil 2 ve 3 ler dıyor 1 sadece ruhsata ısletırsen gecer dıyor(makam aracları ıcınmı genelde)..kımı yasak dırek yasak dıyor tam net bılgı alamadım...hangı mercıye sorsak tam bılgı alırız (aklıma muayene ıstasyonları gelıyor ama....?)

-------------

Mesaj Tarihi: 02 Ekim 2012 Saat 21:07
kardeş ben senden daha pipiriklyim bu cam film konularında. taktırdım, hatta cam filmsiz araca binemem, ama yapacak birsey de yok. ruhsata cam filmi işletemezsin ayrıca sadece fabrika çkışlı camlar var onlarda ayrı bir konu. hiç fazla kafamı yorma detaya girme. kullan. cevırmez olursa da sokturursun olur biter... hep aynı seylerı yazıyoruz ama. ama gercekden çok araştırıp ç.ok ınceledıgım bı konu olduğu için cevap yazma gereği duydum...

Mesajı Yazan: ynusemre
Mesaj Tarihi: 02 Ekim 2012 Saat 21:13
Aracinin camlari tam siyah olan bi arkadasi polis durdurdu. Ceza yazmadi,polisi gorunce camlari en azindan yariya indirizseninz iceri gorunecek kadar sorun cikmaz dedi polis.

-------------
2004 PUG 307 XT 1.6 110HB

Mesaj Tarihi: 02 Ekim 2012 Saat 21:20
evet saten aldıgımaracta o sekılde gecmıs hafif kusurlu dıe..o halde ceza kesmemesi lazım ancak bizde işler polisin ruh halıne gore ısledıgı ıcın(kımse yanlıs anlamasın kısısel bır sevmeme olayım var) ne olacagı bellı olmaz

-------------

Mesajı Yazan: tellotello
Mesaj Tarihi: 02 Ekim 2012 Saat 23:14
Satın aldım, muayene de sıfır kusurlu diye geçiyor. 3 ay sonra polis durdurdu, yanımızdan bir sürü simsiyah camlı araç geçerken bana çıkar ya da 154 TL ceza dedi. Çıkarcam tmm dedim bırakmadı orada elimle yüzde 50 ye kadar çıkarttırdı. Arka cama dokundurmadı eve geldim geri kalanı çıkardım arkalar duruyor çünkü herkes çıkarırken telleri sökersin kaçınılmaz diyor. Benden önceki sahibi askermiş kimlik gösterir geçer, kimlik gösterir muayeneye girermiş anlayacağınız ülkemizde işin aslını bilen yok ama kimliğiniz var ya da şanslıysanız hiç bir şey olmaz. O yoldan değil de üst yoldan geçmiş olsaydım camlarım yarıya kadar inik olsaydı şu anda mis gibi camlarımı kullanıyor olacaktım ki bence çok işe yarıyor güneşi özellikle çok iyi kesiyordu. Düşüncem sökmeyindir. 

-------------
2005 307 1.4 HDI XR 70bg

Mesajı Yazan: simirnoffredbull
Mesaj Tarihi: 02 Ekim 2012 Saat 23:45
şöyle açıklayayım; eğer normal bir trafik çevirmesinde polis ceza kesmek isterse elinde olan bir yetki ve keser yani  aranızda geçecek diyaloğa bağlı fakat  bazen özellikle cam filmi,abartı egzos uygulamaları yapılır tabi buna ek olarak çevirmeye yüksek sesli müziğin sesini kapamadan girersen( ses sistemi) yine gürültüden ceza yiyebilirsin...

-------------
2006 Peugeot 307 1.4 comfort

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net