Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

307 sw 7 koltuk fenni muayeneden gecmiyor

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: 307
Forum Tanımlaması: Peugeot 307, 2001-2008 yılları arası üretilen küçük bir aile otomobilidir. 2002'de Yılın Avrupalı ​​Otomobili ödülü almıştır
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=24724
Tarih: 29 Mart 2024 Saat 07:52
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: 307 sw 7 koltuk fenni muayeneden gecmiyor
Mesajı Yazan: galipk
Konu: 307 sw 7 koltuk fenni muayeneden gecmiyor
Mesaj Tarihi: 05 Eylül 2012 Saat 18:08
arkadaslar,
307 sw aracım ruhsatta 7 koltuk yazdıgı için fenni muayeneden gecmedi (sadece 5 koltugum var)
ne yapmalı?
tesekkurler
galipk

Cevaplar:
Mesajı Yazan: mev347
Mesaj Tarihi: 05 Eylül 2012 Saat 18:59
ya arkaya iki koltuk daha koyduracaksın.yada tekrar plan çizdirip ruhsatta 5 koltuk göstereceksin

-------------
peugeot 206xr 1.4 2000 mod

Mesaj Tarihi: 05 Eylül 2012 Saat 19:20
zahmet adip yazdigin icin tesekkurler arkadasim,

307 sw lerin bagaj koltuklari biliyorsun neredeyse hic kullanil(a)miyor, almaya kalkinca da cok para istiyorlar,
hic kullanmayacagin birsey icin 1-2 bin lira para yazık diye düsünüyorum

ruhsat degisikligi de hem formalitesi uzun hem masrafli (iki ucu gullu degnek yani)
aslinda bu konuda daha once bu kadar titiz davranmiyorlardi, galiba bir yil kadar once kararname degismis.(7 koltuk yazan aracta 5 koltuk takili olunca ne gibi bir sorun olur, mantigini bilen var mi?)

bursa'da emanet koltuk bulmaya calısacagım artık (bir günlügüne, teftislik)
acaba normal arka koltuk olur mu?

tekrar tesekkurler
galipk

Mesajı Yazan: mev347
Mesaj Tarihi: 05 Eylül 2012 Saat 21:12
emanet bulmak biraz zor gibi ama bulabilirsen çok iyi olur. yoksa diğer türlü işin zor gibi

-------------
peugeot 206xr 1.4 2000 mod

Mesajı Yazan: 206206
Mesaj Tarihi: 05 Eylül 2012 Saat 21:49
ankarada benzer olayi yasadim dosemeciden koltuk kiraladim otuz lira, tuvde koltugun saglam monte olusuna bakiliyor , eger saglam degilse muayene ucreti yaniyor ,benim yanmisti, ucuncude gectim ve emniyet kemeri olacak koltukta

-------------
pegeout 207 1,4 hdi trndy

Mesajı Yazan: koliva
Mesaj Tarihi: 05 Eylül 2012 Saat 22:43
Acayip komik geldi bana bu olay. Ne mantikla aracta kac koltuk olduguna bakiliyor? Eger ruhsatta 7 koltuk yaziyor ise 7 tane emniyet kemeri aramalari mantiklidir ama 7 tane koltuk aramalari bana cok sacma geldi. Benim de ruhsatimda 7 yaziyor ama bugune kadar burada (Belcika'da) muayenede hic bakilmadi.

Mesajı Yazan: xarxi
Mesaj Tarihi: 07 Ekim 2012 Saat 00:10
Eski minibüslerin iç koltuklarını keserek kamyonete dönüştürüyorlarmış,bunun önüne geçmek ve aracı amacına uygun kullanmak için devlet böyle bir kanun çıkarmış.İyide arkadaşım benim aracımda ve tüm 
307 sw'lerde koltuk opsiyonel'dir.3.sıra koltuklar mandallı bir sistemle takılır çıkarılır katlanır vs.,ben aracım da kaynakla birleştirilmiş bir koltuğu kesip,aracın amaca uygunluğuna mani olmadım ki!Opsiyonel,yani isteğe bağlı bir ürünü kullanmak istemediğimden satın almadım.Tüvtürk şimdi bana,"yok gardaş ruhsatta 7 yazii" diyor.muayene istasyonu şimdi,araç üzerinde modifikasyon yaptırdığımdan dolayı, yani 7 koltuğu 5'e düşürdüğümden proje çizdirmem gerektiğini söylüyor.Bu gariplikler zaten ancak Türkiye'de yaşanır..Tüvtürk'ün bağlı olduğu Ulaştırma bakanlığına şikayette bulunacağım.(Bu arada muayeneden geçen varmı? Nasıl geçtiğini bizimle paylaşırsa çok yardımcı olmuş olur)

-------------
xarxi

Mesaj Tarihi: 08 Ekim 2012 Saat 12:14
Sevgili Arkadaşım,
Benim de başıma aynı durum geldi, ben ruhsatı 5 koltukluya çevirdim.Arzuhalciler 220 TL, proje için 330 TL fenni muayenede ruhsat degişikliği için 165 TL ödedim.Yazık günah, çok para.Normal tekli arka koltuklar da opsiyonel koltukların olması gereken yere takılabiliyor.Biraz sıkışık oluyor ama takılabiliyor, ben denedim.İstersen gel Bursa'da fenni muayeneye gir, benim koltukları kullan.
Galip Kahyaoglu
0532 325 54 93

Mesajı Yazan: elsoberano
Mesaj Tarihi: 08 Ekim 2012 Saat 22:45
emanet koltuk çözüm olmuyor.kızılayda caraveli durdurdular araç kısa şase orjinal 7 kişilik ruhsatta minübüs yazıyor minübüs olunca 8+1 kişi olması gerekiyormuş bu6+1 ama orjinal .polis koltukları saydı 2 koltuk eksik dedi orjinali bu dedik olmadı önce bir ceza kesti 1 haftalık süre verdi 1 hafta içinde 2 koltuk eklenmezse yada proje değişikliği yapılmazsa araç trafikten çekilecek bunu önlemek için viaoyu minübüsten kamyonete çevirip 6+1 işletmişler aynı durumda caravelleye yapılacak diyorlar çünkü 2 koltuk koyulabilecek yer yok araç kısa şase çok garip bir durum (araç müdürümüze ait)

-------------
307 2.0 xsi BİZE HER YER TRABZON

Mesajı Yazan: Psh
Mesaj Tarihi: 13 Ekim 2012 Saat 00:37
Araç kamyonete dönüşünce de K belgesi istenecek. Yok ise eğer benim gibi 2200 lira ceza yenecek. Benim araç hususi, kişi adına kayıtlı yazıyor demelerine bakmayın. Kanunda aynen şu yazıyor. Araç yük taşımaya haiz ise. Nefret ettim partner den o derece. Bir daha şirkete araç almayacağım. En güzeli kiralama. Gerçi onda da km sıkıntısı var.

Mesajı Yazan: yrecep
Mesaj Tarihi: 24 Mart 2013 Saat 12:50
valla beni korkuttunuz 2004 model 307 1.6 pack almayı düşünüyordum tırstım

Mesajı Yazan: yrecep
Mesaj Tarihi: 24 Mart 2013 Saat 17:56
bugun edindiğim bilgilere göre zaten ruhsatlarda 5 kişilik yazıyor ve muayeneden geçmeme gibi bir sıkıntı yokmuş

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net