Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

206cc hakkında kullanıcı yorumları?

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT TURKEY FAN CLUB GENEL
Forum Adı: Sohbet \ Muhabbet
Forum Tanımlaması: Sohbet ve Muhabbet alanı. Araç sorunları haricinde ki tüm konuları bu başlıkta paylaşabilirsiniz.
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=24131
Tarih: 26 Nisan 2024 Saat 16:55
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: 206cc hakkında kullanıcı yorumları?
Mesajı Yazan: EErgul
Konu: 206cc hakkında kullanıcı yorumları?
Mesaj Tarihi: 29 Temmuz 2012 Saat 00:45
merhaba
206cc 2004 90binde rolland garros aldım sayılır.ama son dakika babam internette araştırmış forumlarda bildiğimiz gibi sürekli eksilerinden bahsedilmiş bir kişi demez ki açılır tavanı var hoş görüntü vs gibi 
herneyse nette klavyesi olan yazıyor aracın direksiyonuna hayatında oturmamış etrafdan duyduğunu başına gelmiş tecrübeli biri gibi yazıyor. benim bu aracı kullananların yorumlarına ihtiyacım var. açılır tavanın kronik sorunu var motoru durup dururken ufak tefek arızalar çıkarıyor parçaları da pahalı piyasası yok gibi yorumlar dönüyor. doğru olanları da vardır mutlaka.
yorumlarınızı bekliyorum

-------------
206 CC 1.6 16V 110 HP Roland Garros
2004 Model

Cevaplar:
Mesajı Yazan: koliva
Mesaj Tarihi: 29 Temmuz 2012 Saat 00:56
Bu forum burada oldukca sunu garanti edebilirim ki 90% sorunlari burada sorarak veya daha once acilmis konularda aratarak cozume kavusabilirsiniz. Bazi sorunlarin gorulme sikligi yuksek olabilir ama bu, o sorunlari sizin 100% yasayacaginiz anlamina gelmez. Eger araciniza bakarsaniz problemlerin olusma ihtimalini cok dusurursunuz. Bence tavan mekanizmasinin saglamliginin yaninda motor kisminin da saglikli ve sizden once en iyi sekilde bakildigina ve kullanildigina emin olun.

Mesaj Tarihi: 29 Temmuz 2012 Saat 01:26
hiç şüphem yok bu forumda çözülmeyecek arıza yok maşallah :)
dediğiniz gibi ufak tefek şeylere takılırken motoru unutmayayım. kupon araç bunlar birazda tabi ki. 

-------------
2004 Model

Mesajı Yazan: dukenukem82
Mesaj Tarihi: 29 Temmuz 2012 Saat 04:02
Ustu acilirken ve kapanirken tam acilip tam kapanirsa sikinti olmaz. Aksi halde yarisina gelmisken geri bi hareket motoru cok zorladigindan acilir tavan bu yuzden sorunlu diyorlar. kullanmasini bildikten sonra bi sorun kalmaz.

-------------
pug 206 1.4 75 hp 8v 1999
zavoli sıralı lpg

Mesaj Tarihi: 29 Temmuz 2012 Saat 22:50
Orjinalini yazan: dukenukem82 dukenukem82 Yazdı:

Ustu acilirken ve kapanirken tam acilip tam kapanirsa sikinti olmaz. Aksi halde yarisina gelmisken geri bi hareket motoru cok zorladigindan acilir tavan bu yuzden sorunlu diyorlar. kullanmasini bildikten sonra bi sorun kalmaz.
saolasın bak bu tavsiye işime yarayacak. hiç haberim yoktu.başka açılır tavan konusunda veya raç genelinde insanların yanlış bildiği veya bilmediği ince noktalar var mı?

-------------
2004 Model

Mesajı Yazan: pug206
Mesaj Tarihi: 30 Temmuz 2012 Saat 01:04
aldırırken açılır tavandan tutma vidalarından yag geliyorsa veya oralarda yag lekesi filan varsa alma kesin ya daha önce bozulup yaptırılmıştır yada bozulucak anlamına gelmiştir..içindeki conta çatlayıp yag kaçırdıgında tavan açılmıyor bilginize.
ama gebellikle hiç bir sorun çıkarmaz güzel ve bakımlı kullanıldıgında.
kesinlikle bu tarz beyinli araçları almadan önce servise götürün ve bilgisayara bağlatın bir arızası vs varmı diye..
sıradan kişilere bu tarz beyinli araçları göstermeyin.

Mesajı Yazan: okan4037
Mesaj Tarihi: 30 Temmuz 2012 Saat 08:21
eli klavye tutan yazar bakmayın siz cc ise bide rg cc ise çok düşünmenize gerek yok sanmıyorum ciddi bi sorunla karşılaşacağınız, millet palio ya accente biniyor ondan sonra gelip bu  arabalara abuk subuk yorum atıyorlar kullanıcı dışındaki yorumları fazla önemsemeyin motorundada sorun çıkmaz bu aracın eğer düzgün alırsanız tabi pejoların motoru sorunlu değildir.. sadece lpg de arıza lambası yakabılır

-------------
MEÜ... 2004 307 1.6 Cc

Mesajı Yazan: metin
Mesaj Tarihi: 30 Temmuz 2012 Saat 11:18
Ben aracı hiç kullanmadım, aracı kullanıp da sorunununa çare arayan iki kişiden duyduğum kadarı bagajda bulunan ve tavanı açıp kapatan hidroliğin haznesinin çatlayarak yağ sızdırması diye duymuştum. Fiyatı da biraz tuzlu.

Birde kullanan kişilerin yorumlarına göre arka koltuktaki diz mesafesi neredeyse sıfırmış. Bu güne kadar duyduklarım bunlar. Onun dışında gayet hoş güzel full bir araç.

-------------
Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar.
Normal insanlar sonuçları tartışırlar.
Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar...

Mesaj Tarihi: 30 Temmuz 2012 Saat 17:28
Orjinalini yazan: pug206 pug206 Yazdı:

aldırırken açılır tavandan tutma vidalarından yag geliyorsa veya oralarda yag lekesi filan varsa alma kesin ya daha önce bozulup yaptırılmıştır yada bozulucak anlamına gelmiştir..içindeki conta çatlayıp yag kaçırdıgında tavan açılmıyor bilginize.
ama gebellikle hiç bir sorun çıkarmaz güzel ve bakımlı kullanıldıgında.
kesinlikle bu tarz beyinli araçları almadan önce servise götürün ve bilgisayara bağlatın bir arızası vs varmı diye..
sıradan kişilere bu tarz beyinli araçları göstermeyin.
saolasın tavsiyen için. kontrol edeceğim kesinlikle.
arıza ışığı yanmıyorsa bile servise götürüp bilgisayara bağlatmalı mıyım sizce? arıza ışığını yakmayan tehlikeli olabilecek arızalar var mı bu araçların yazılımında?
Orjinalini yazan: okan4037 okan4037 Yazdı:

eli klavye tutan yazar bakmayın siz cc ise bide rg cc ise çok düşünmenize gerek yok sanmıyorum ciddi bi sorunla karşılaşacağınız, millet palio ya accente biniyor ondan sonra gelip bu  arabalara abuk subuk yorum atıyorlar kullanıcı dışındaki yorumları fazla önemsemeyin motorundada sorun çıkmaz bu aracın eğer düzgün alırsanız tabi pejoların motoru sorunlu değildir.. sadece lpg de arıza lambası yakabılır
çok doğru diyorsunuz. babam gibi insanlarda bu yorumlarla kuşkulanıyor ister istemez.. olumlu düşününen insanlarda zaten o adamların konularına pek uğramıyor durup dururken. haliyle konu olumsuzluklarla doluyor. 

Orjinalini yazan: metin metin Yazdı:

Ben aracı hiç kullanmadım, aracı kullanıp da sorunununa çare arayan iki kişiden duyduğum kadarı bagajda bulunan ve tavanı açıp kapatan hidroliğin haznesinin çatlayarak yağ sızdırması diye duymuştum. Fiyatı da biraz tuzlu.

Birde kullanan kişilerin yorumlarına göre arka koltuktaki diz mesafesi neredeyse sıfırmış. Bu güne kadar duyduklarım bunlar. Onun dışında gayet hoş güzel full bir araç.
evet o sorunu bende bir kaç kez duymuştum. tuzluymuş gerçekten 2500 lira gibi bir fiyat istiyormuş servis. bakıcaz bakalım öyle bi sorunla karşılaşmayız umarım. 
arka koltuk olayı önemli değil benim için. 2 kişilik araç gibi de kullanabilirim.

-------------
2004 Model

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net