Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

307 silecek kolu nasıl sökülür

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: 307
Forum Tanımlaması: Peugeot 307, 2001-2008 yılları arası üretilen küçük bir aile otomobilidir. 2002'de Yılın Avrupalı ​​Otomobili ödülü almıştır
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=13869
Tarih: 24 Nisan 2024 Saat 01:27
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: 307 silecek kolu nasıl sökülür
Mesajı Yazan: mdincer34
Konu: 307 silecek kolu nasıl sökülür
Mesaj Tarihi: 02 Nisan 2011 Saat 23:12

ustalar ve deneyimli arkadaşlar aküden amfiye kabloe çekeceğim ancak 307 de nereden geçer diye araştırırken silecek kolunu sökerek kabloyu geçiren arkadaşlar varmış  diyerek silecek kolunun üzerindeki  vidayı söktüm ancak kol bir türlü çıkmadı nasıl çıkartabilirim ??

Cevaplar:
Mesajı Yazan: 106_arts
Mesaj Tarihi: 02 Nisan 2011 Saat 23:13
kolu kaldırıp ındırıp kaldırıp ındırım yukarı dogru cekceksın dostum :)

Mesaj Tarihi: 02 Nisan 2011 Saat 23:14
yanlız oradan kablo falan gecmez delık falan yok orda.
aracın ıcınde gaz debrıyaj fren pedallerının üst kısmında bı plastık var ıcınden kablolar gecıyor onu sökup oradan gecırceksın

Mesaj Tarihi: 02 Nisan 2011 Saat 23:21
üstad öncelikle bu kadar hızlı  yardımcı olduğun için çok teşekkür ederim.ama bugün teybin arkasından çıkacak tüm kabloları döşemnin altından geçirerek bagaja kadar götürdüm amfim hariç kurulu :) ancak bir türlü o plastik tapyada baktım ancak geçecek gibi görünmüyor aküyüde söktm arkadaşlar oradan geçiyor demiş internette baktım ancak hava karamıştı uğraşamadım geçmedi bir türlü

Mesaj Tarihi: 02 Nisan 2011 Saat 23:22
ve kolu kaldır indir kaldır indir yaptım ancak nafile banamısın demedi :)

Mesaj Tarihi: 02 Nisan 2011 Saat 23:25
o bıraz zor cıkar tam açısını bulup öyle cekıceksın ama orada ben gecıcek yer oldugunu dusunmuyorum cunku su alır orası sen dedıgım yere iyi bak orda başka kucuk tıpada olabılır cunku lpg falan takılınca kablolar oradan gecıyor ;)

Mesaj Tarihi: 02 Nisan 2011 Saat 23:32
hmm peki ben yarın gündüz gözüyle bir daha bakayım gaz telinin oraya plastik tıpa buldum bir tane hevesle çıkarttım altından demir soket gibi bişi çıktı sanırım ben yanlış yere baktım gündüz gözüyle bakayım eski aracımda tesisatı vardı yeni aldım 307 mi eski tesisatı kurayım dedim bakalım kısmet bir kaç yerden araştırdım inşallah yarın hallederim. çok teşekkür ederim...

Mesaj Tarihi: 02 Nisan 2011 Saat 23:37
fren pedalının üst taraflarına ıyıce bak yuzde yuz orada.
307yi yenımı aldın kac model kaca adlın xt mı

Mesajı Yazan: g-demir
Mesaj Tarihi: 03 Nisan 2011 Saat 01:45
Ben Geçirdim Dostum Var O Delik, Çok Tatlı Kauçuktan da Bi Tapası Var. Sakın Silecekle Uğraşma, Günahına Girersin

-------------
2004 307 XR 1,4 16V Gümüş Gri + Ön Dahil Cam Filmleri + OMVL LPG + Ztec 6000k Xenon + Simota Açık Hava Filtresi + Ztec Cold Air İntake + ZCW 17" Enigma Krom + Kumho Solus KH25 205/50/17 + Sparco topuz

Mesaj Tarihi: 03 Nisan 2011 Saat 18:53

öncelikle teşekkür ederim herkes verdiği bilgiler için.gündüz gözüyle baktım ve evet silecek kolunu söktüm kolay oldu biraz bastırarak çıktı sanırım uzun süre sökülmemesinden kaynaklı sıkışmış :) ve oradan geçirdim kabloyu harika oldu ama dikkat etmek gerekli silikonla iyice su geçmemesi için kapattım.ve gerisi çok kolay oldu tesisatımı kurdum harika oldu :)

Mesaj Tarihi: 03 Nisan 2011 Saat 18:54
ve evet aracımı yeni aldım 2004 model 1.4 hdi 307 xr 17.000 tl ye aldım 97.000 de :))

Mesajı Yazan: Serhun
Mesaj Tarihi: 03 Nisan 2011 Saat 19:41
Orjinalini yazan: mdincer34 mdincer34 Yazdı:

öncelikle teşekkür ederim herkes verdiği bilgiler için.gündüz gözüyle baktım ve evet silecek kolunu söktüm kolay oldu biraz bastırarak çıktı sanırım uzun süre sökülmemesinden kaynaklı sıkışmış :) ve oradan geçirdim kabloyu harika oldu ama dikkat etmek gerekli silikonla iyice su geçmemesi için kapattım.ve gerisi çok kolay oldu tesisatımı kurdum harika oldu :)

Kolay hallolması güzel, eline emeğine sağlık.

Mesajı Yazan: 106fb
Mesaj Tarihi: 16 Kasım 2011 Saat 09:21
Orjinalini yazan: g-demir g-demir Yazdı:

Ben Geçirdim Dostum Var O Delik, Çok Tatlı Kauçuktan da Bi Tapası Var. Sakın Silecekle Uğraşma, Günahına Girersin
peki o tapanın olduğu yerden kablo geçince tapa oturuyormy tekrar yerine?

-------------
2003 307 XT PRE 1.6 110 HP

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net