Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

206 X-Line Dış Sıcaklık Göstergesi

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT TÜRKİYE MODİFİYE PLATFORMU
Forum Adı: 206
Forum Tanımlaması: Peugeot 206 hakkındaki tüm makaleler
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=13436
Tarih: 25 Nisan 2024 Saat 19:53
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: 206 X-Line Dış Sıcaklık Göstergesi
Mesajı Yazan: MemoTech
Konu: 206 X-Line Dış Sıcaklık Göstergesi
Mesaj Tarihi: 13 Mart 2011 Saat 21:53
206 X-Line için 3 Satırlı Ekran uygulaması yaptıktan sonra aşağıdaki resimde görülen --° şeklindeki işaretini kaldırmanın yollarını aradım. Bulduğum yollarıda sizlere elimden geldiğince aktarmaya çalışacağım.

206 X-Line serisi araçlarda sağ aynanın altında bir dış sıcaklık sensörü olduğunu öğrendim.

Dış sıcaklık sensörünün olup olmadığını öğrenmek için sağ aynanın altına bakmak yeterlidir. Aşağıdaki resimde görünen çıkıntı var ise sensörünüz var demektir.

Diğer modellerde olmayanlar içinde haricen parçacılardan alınarak aynanın içine takılabilecek yeri vardır ve bu sensörün kabloları kapı içerisindeki ayna kumanda kolunun olduğu yere yani tweeter a kadar gelir.

Dış aynamız eğer ısıtmalı ise sokette 4 kablo vardır. 2 si aynı renk olanlar soketin karşılığında kabloya bağlıdır ve bu kablo kapı içersinden devam eder. Karşılığı bağlı olan kablolar ayna ısıtıcısınındır. 

Bizim yapmamız gereken sokete takılı olup karşılığı olmayan diğer iki kabloyu kapının içerisinden kablo hortumundan geçirip aracın gövdesi tarafındaki kablo demetinde ki bağlı olması gereken yere bağlamaktır. 

2 li kabloyu (hoparlörleri bağladığımız kablolardan olabilir) kablo demetine kadar getiriyoruz. Bu demetten ilgili kabloları buluyoruz. Bunu bulmak çok kolay. Demetteki diğer kablolardan daha ince olan 2 kablo vardır. Bu kabloları incelediğimizde kabloların soketin karşısında yeri boştur.

Turuncu ve Gri renkte olan bu zayıf kabloları kesiyoruz.

Kesilen kabloların üzerine yeni çektiğimiz kabloları ekliyor ve izolasyonunu sağlığıyoruz. Bağlayacığımız kabloların herhangi bir + / - durumu söz konusu değildir.

Mevcut bağlantımızı tamamladık. Şimdi söktüğümüz dağıttığımız yerleri tekrar toparlıyoruz.

Bağlantı yaptığımız ince kablolarda 1.5 Volt gibi bir değer vardır. Bu voltaj değerini ölçerek yanlış bir bağlantı yapmayı önleyebilirsiniz. Aynadaki sensörde ise ısıya göre değişkenlik gösteren bir NTC vardır. Negatif Isı Katsayılı Direçtir. Sisteme bağlı olduğundaki tepkisi kısaca; dış ortam ısısı düştükçe direnci yükselir, ısı yükseldikçe değeri düşer. Sistemde bu direnç değerine bağlı olarak voltaj 1,5V tan ne kadar aşağı düşerse ona göre bir hesaplama yapar ve dış ortam sıcaklığını ölçer.

Bu işlemleri bitirdikten sonra Peugeot Planet2000 sistemine sahip herhangi bir servise giderek ekran üzerinde dış sıcaklık gösterilir seçeneğini aktif etmesini istiyoruz. 

Bu işlem için toplam maliyet 

1mt 2 li kablo    : 0,25 TL
PPlanet Açtırma : 10 - 20 TL Arası

Sonuç;

Saygılarımla.

-------------
PEUGEOT 308 SW HDi PANORAMIC PREMIUM PACK   (2009 KÖPEKBALIĞI GRİ)

Cevaplar:
Mesajı Yazan: Özgür
Mesaj Tarihi: 13 Mart 2011 Saat 21:57
süper açıklama olmuş mehmet.
eline koluna sağlık.
çok faydalı olur.

-------------
206 feline 1.4 hdi 2006

Mesajı Yazan: hasretgönül
Mesaj Tarihi: 13 Mart 2011 Saat 21:59
mehmet abi emeğine sağlık.benim 1-2 sorum olacak.sizin aracınızda ön sis var mıydı?
3 satır ekranı aldıktan sonra com2000 montajı için kac para verdiniz?

-------------
A

Mesaj Tarihi: 13 Mart 2011 Saat 22:05
@Özgür
Teşekkür ederim kardeşim.

@tugutugu
Teşekkür ederim.
Ön sis farı yoktu ve halen yok yapılacaklar listesinde. Com2000 de şuan yok onuda fırsat kolluyorum ilk fırsatta sis ve com2000 işini çözmeyi düşünüyorum. Montaj para tutmazda sadece malzemeyi temin etmek lazım.

-------------

Mesaj Tarihi: 13 Mart 2011 Saat 22:07
abi anlık yakıt tüketimini görememekten başka com 2000 olmamasının ne gibi etkileri var?

-------------
A

Mesaj Tarihi: 13 Mart 2011 Saat 22:09
Başka birşeyi yok ki zaten. :)) Anlık tüketim, mevcut yakıtla yapılacak km., ortalama tüketim vs. bilgilerini ekranda döndürmeye yarayan bir tuş ilaveli far ve silecek kumanda kolu taktırmış oluyorsunuz.

-------------

Mesaj Tarihi: 13 Mart 2011 Saat 22:11
bende de hdi 2005 x line var abi, simdiden soyliim senin izinden gidicem. yoksa halim harap. bazı com 2000 ler uymuyo muymus neymış.korktum Vallahi

-------------
A

Mesaj Tarihi: 13 Mart 2011 Saat 22:13
Aceleye gerek yok kardeş. :))
Sana tavsiye vermemi istermisin?

-------------

Mesajı Yazan: nedim83
Mesaj Tarihi: 13 Mart 2011 Saat 22:21
cuma gunu aksoy ticaretteydim ikitelli de,,cikma bir kol taktik..yol bilgisayarı bilgileri hemen ekrana geldi ama malesef kornam calmadi bu yuzden taktirmadim..ama bi akillilik yaptim yol bilgisayari tuşlu com2000 takili iken en azından depodaki kalan yakiti gosterir vaziyette dügmeye basip biraktim.sonra kendi orjinal kolumu taktirdim.ekranda tarih yerine kalan yakitim yaziyor artik..:)..enazindan bu da yeter şimdilik:)

-------------
PEUGEOT 206 FEVER 1.4 hdi

Mesaj Tarihi: 13 Mart 2011 Saat 22:23
kesinlikle isterim abi

-------------
A

Mesaj Tarihi: 13 Mart 2011 Saat 22:27
Sen zaten sisleri taktırmışsın, kol için bekle eğer çıkmacılarda felan çalışan bir kol bulabilirsen mevcut kolunu oraya vermek şartıyla takas yaparsın üzerinede 50-100TL gibi bir para ödersin. Yada HRMNKY nickli arkadaşla irtibat sağlarsın o sana sıfırını 300-350 TL gibi bir fiyatla temin edebilir eğer servislere soracak olursan yaklaşık 850-1150TL gibi saçma sapan fiyatlar söyleyeceklerdir.

Torpido için orijinal switch ile orijinal lambasını alıp içerisine Beyaz LED ile aydınlatma koyabilirsin. Tavan aydınlatmalarını Beyaz LED yapabilirsin. Plaka aydınlatmalarınıda aynı şekilde Beyaz LED yapabilirsin. Kol dayama yoksa aracında ucuz yollu onuda çözebilirsin.

-------------

Mesaj Tarihi: 13 Mart 2011 Saat 22:33
tavan aydınlatma ve plakalık beyaz, kolçak da mevcut.torpido fikri cok hosuma gitti.cıkmacı için ankarada bi yer varmıs abi.ugrarsan ve bulursan aman diyip beni unutma.benim kolu ve parayı anında yollarım sana okey verirsen.derslerden kafamı kaldıramıyorum.

-------------
A

Mesaj Tarihi: 13 Mart 2011 Saat 22:35
Bulursam eğer sana ulaşırım kardeşim. 
Ben daha önce bir iki kez gezmiştim bulamamıştım. Forumda bir arkadaş yeni taktırmış iki üç tane daha vardı galiba dedi fakat gidip bakmak lazım.

Torpido için gerekli malzemelerin kodlarını bulmaya çalışırım.

-------------

Mesaj Tarihi: 13 Mart 2011 Saat 22:39
saolasın abi pm attım

-------------
A

Mesajı Yazan: koliva
Mesaj Tarihi: 13 Mart 2011 Saat 22:44
Harika bir calisma. Cok seviyorum boyle ugrasilip arastirilip sonunda basariya ulasilan uygulamalari. Tebrikler.

Mesajı Yazan: tprinter
Mesaj Tarihi: 13 Mart 2011 Saat 22:51
Mehmet kardeş verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim. Çok güzel anlatmışsın emeğine sağlık. İlk fırsatta deneyeceğim.

Bu Com2000 i aldığım yer dışarıya kol vermiyor, ancak montajını biz yaparsak veririz diyorlar. Uyum sağlamama, çalışmama, yanlış montaj riskine karşı böyle yapıyorlarmış. Benimkinin montajını yapıp, herşeyini test etti, direksiyonu çevirince sinyali atmasına kadar denedi. bir-iki hafta içerisinde sorun olursa gel diye garantisini de verdi. Ben kartını almıştım. özel mesajdan tel no'sunu sana yazarım, telefonla bi sorup öyle git istersen. 

-------------
Malayani ile iştigal maksadı geri bırakır...

2004 206 SW HDI X-LINE    HEM DE BEYAZZZ...

Mesaj Tarihi: 13 Mart 2011 Saat 22:55
@koliva
Teşekkür ederim. Ben çok zor yaptım bu işi, en azından bu kadar bilgi edinmişken kaybolmasın bir kaç arkadaşımız daha faydalanabilirse ne ala olur. Başkalarına da faydam olursa benim yorgunluğum hafifler.

@tprinter
Çok iyi olur. Mesajını bekliyorum. Teşekkür ederim.

-------------

Mesajı Yazan: HRMNKY
Mesaj Tarihi: 13 Mart 2011 Saat 23:02
Mehmet abi ellerine sağlık çok güzel anlatmışsın.Bende de sıcaklık müşürü yoktu sıcaklık müşürü alıp taktırmıştım.Gerçekten işe yarayan bir özellik.Bana biraz pahalıya patladı ama sonuçta bir kere yapılıyor.Olacak o kadar :)

-------------
Peugeot 206 X-Line 1.4 HDI

Mesaj Tarihi: 13 Mart 2011 Saat 23:03
:)) Sizler olmasanız yapılabilirliğinden de haberimiz olmayacaktı.

-------------

Mesaj Tarihi: 13 Mart 2011 Saat 23:18
Orjinalini yazan: tugutugu tugutugu Yazdı:

tavan aydınlatma ve plakalık beyaz, kolçak da mevcut.torpido fikri cok hosuma gitti.cıkmacı için ankarada bi yer varmıs abi.ugrarsan ve bulursan aman diyip beni unutma.benim kolu ve parayı anında yollarım sana okey verirsen.derslerden kafamı kaldıramıyorum.

206 Torpido Aydınlatması için buton alman gerek fiyatıda çok değil 6TL yada 7TL idi referans numarası ise 6339.18 takması kablo çekilmesi çok kolay lambayı bu buton üzerinden kontrol edebilirsin. Enerji ihtiyacınıda en kolay küllükten temin edebilirsin. Orijinal torpido aydınlatmasının içini dağıtıp oraya da şerit led takabilirsiniz yada park ampullerinde kullanılan 4 Ledli ampullerden de takabilirsin. Orijinal aydınlatmanın kodu 6362.N6 bu aydınlatma lambası orijinal bagaj aydınlatma lambası ile aynı fakat alırsan mümkünse içerisindeki lambayı kullanma içerisinde led kullan.

-------------

Mesaj Tarihi: 14 Mart 2011 Saat 19:43
Orjinalini yazan: tugutugu tugutugu Yazdı:

Tugay merhaba kardeşim. Bugün gittim COM2000 i taktırdım. Senin içinde konuştum fakat adam daha önceden sıkıntı yaşadığı için kesinlikle şehir dışına yollayamam diyor. Araba gelmeden buraya satmıyorum dedi. Takıp kontrol edip çalıştırıp o şekilde teslim etti. Sana alamadım malesef.

-------------

Mesajı Yazan: qqyyxx
Mesaj Tarihi: 15 Nisan 2011 Saat 15:18
Orjinalini yazan: MemoTech MemoTech Yazdı:

206 X-Line için 3 Satırlı Ekran uygulaması yaptıktan sonra aşağıdaki resimde görülen --° şeklindeki işaretini kaldırmanın yollarını aradım. Bulduğum yollarıda sizlere elimden geldiğince aktarmaya çalışacağım.

206 X-Line serisi araçlarda sağ aynanın altında bir dış sıcaklık sensörü olduğunu öğrendim.

Diğer modellerde olmayanlar içinde haricen parçacılardan alınarak aynanın içine takılabilecek yeri vardır ve bu sensör kapı içerisindeki ayna kumanda kolunun olduğu yere yani tweeter a kadar gelir.

Dış aynamız eğer ısıtmalı ise sokette 4 kablo vardır. 2 si aynı renk olanlar soketin karşılığında kabloya bağlıdır ve bu kablo kapı içersinden devam eder. Karşılığı bağlı olan kablolar ayna ısıtıcısınındır. 

Bizim yapmamız gereken sokete takılı olup karşılığı olmayan diğer iki kabloyu kapının içerisinden kablo hortumundan geçirip aracın gövdesi tarafındaki kablo demetinde ki bağlı olması gereken yere bağlamaktır. 

2 li kabloyu (hoparlörleri bağladığımız kablolardan olabilir) kablo demetine kadar getiriyoruz. Bu demetten ilgili kabloları buluyoruz. Bunu bulmak çok kolay. Demetteki diğer kablolardan daha ince olan 2 kablo vardır. Bu kabloları incelediğimizde kabloların soketin karşısında yeri boştur.

Turuncu ve Gri renkte olan bu zayıf kabloları kesiyoruz.

Kesilen kabloların üzerine yeni çektiğimiz kabloları ekliyor ve izolasyonunu sağlığıyoruz. Bağlayacığımız kabloların herhangi bir + / - durumu söz konusu değildir.

Mevcut bağlantımızı tamamladık. Şimdi söktüğümüz dağıttığımız yerleri tekrar toparlıyoruz.

Bağlantı yaptığımız ince kablolarda 1.5 Volt gibi bir değer vardır. Bu voltaj değerini ölçerek yanlış bir bağlantı yapmayı önleyebilirsiniz. Aynadaki sensörde ise ısıya göre değişkenlik gösteren bir NTC vardır. Negatif Isı Katsayılı Direçtir. Sisteme bağlı olduğundaki tepkisi kısaca; dış ortam ısısı düştükçe direnci yükselir, ısı yükseldikçe değeri düşer. Sistemde bu direnç değerine bağlı olarak voltaj 1,5V tan ne kadar aşağı düşerse ona göre bir hesaplama yapar ve dış ortam sıcaklığını ölçer.

Bu işlemleri bitirdikten sonra Peugeot Planet2000 sistemine sahip herhangi bir servise giderek ekran üzerinde dış sıcaklık gösterilir seçeneğini aktif etmesini istiyoruz. 

Bu işlem için toplam maliyet 

1mt 2 li kablo    : 0,25 TL
PPlanet Açtırma : 10 - 20 TL Arası

Sonuç;

Saygılarımla.

Mesaj Tarihi: 15 Nisan 2011 Saat 15:22
merhaba; açıklamanız yararlı olmuş bende heves ettim ilk önce planet 2000 programıyla dışısı gösterilir i aktif ettim ancak kablolara ulaştığımda belirtmiş olduğunuz renkteki kablolara ulaşamadım aracım 22004 x line acaba tesisatı çekilmemiş olabilirmi. emin olmadan sensör alıp takmak istemiyorum bilgilendirebilirseniz sevinirim. saygılar.

Mesajı Yazan: nedim83
Mesaj Tarihi: 15 Nisan 2011 Saat 15:56
planet2000i nasil alip kullaniosun dostum..

-------------
PEUGEOT 206 FEVER 1.4 hdi

Mesaj Tarihi: 15 Nisan 2011 Saat 16:06
Orjinalini yazan: nedim83 nedim83 Yazdı:

planet2000i nasil alip kullaniosun dostum..

ben almıyorum sisteme sahip bir tanıdık servise gidiyorum.

Mesaj Tarihi: 17 Nisan 2011 Saat 13:01
Orjinalini yazan: qqyyxx qqyyxx Yazdı:

merhaba; açıklamanız yararlı olmuş bende heves ettim ilk önce planet 2000 programıyla dışısı gösterilir i aktif ettim ancak kablolara ulaştığımda belirtmiş olduğunuz renkteki kablolara ulaşamadım aracım 22004 x line acaba tesisatı çekilmemiş olabilirmi. emin olmadan sensör alıp takmak istemiyorum bilgilendirebilirseniz sevinirim. saygılar.

Resimdeki kablolar sağ kapının kablo hortumundan çamurluk tarafına doğru olan tarafta var olan kablolar daha önce bir arkadaşımız 2004 XLine için yapmıştı ve kabloları vardı sadece sensörü kendisi tedarik etmişti aynasında sensör yokmuş.

-------------

Mesajı Yazan: badcombatant
Mesaj Tarihi: 17 Nisan 2011 Saat 13:47
Aklımada takılmıyoda değildi araçta bulunan dış hava sıcaklık sensörünün nerede olabileceği gerçektengüzel bi çalışma 

Mesaj Tarihi: 22 Nisan 2011 Saat 13:54
ısı sensörünü alıp aynaya takmak sorun değil ancak çamurluktaki kablo soketine kadar altyapısının olup olmadığını çözemiyorum. sizin yüklemiş olduğunuz resimlerdeki kablolar bende mevcut değil gibi. iki aynanında iç kapağını çıkaardığımızda yeşil beyaz kablolar iki adet bulunmakta onlar ne işe yarar bilginiz varmıdır?

Mesajı Yazan: Serhun
Mesaj Tarihi: 22 Nisan 2011 Saat 14:31
Elektrik kumandalı ayna değilse, ayna ısıtıcı için olabilir.

-------------
http://img850.imageshack.us/i/yenibitelemresmi2.png/" rel="nofollow">

Uploaded with

Mesajı Yazan: metin
Mesaj Tarihi: 22 Nisan 2011 Saat 15:32
AlkışAlkış helal

-------------
Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar.
Normal insanlar sonuçları tartışırlar.
Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar...

Mesajı Yazan: GökhaN
Mesaj Tarihi: 22 Nisan 2011 Saat 16:29
kabloyu çektirdim yarın efenin orda özelliği açtıktan sonra sonucu yazarım Gülme

-------------
106->206->208->207->301->308->3008

Peugeot Yedek Parça -> https://www.pejo.com.tr" rel="nofollow - www.pejo.com.tr

Mesajı Yazan: Serhun
Mesaj Tarihi: 22 Nisan 2011 Saat 17:33
Orjinalini yazan: metin metin Yazdı:

AlkışAlkış helal
Bildim değil mi usta.Sırıtma

-------------
http://img850.imageshack.us/i/yenibitelemresmi2.png/" rel="nofollow">

Uploaded with

Mesaj Tarihi: 22 Nisan 2011 Saat 18:26

ısı sensörünü alıp aynaya takmak sorun değil ancak çamurluktaki kablo soketine kadar altyapısının olup olmadığını çözemiyorum. sizin yüklemiş olduğunuz resimlerdeki kablolar bende mevcut değil gibi. iki aynanında iç kapağını çıkaardığımızda yeşil beyaz kablolar iki adet bulunmakta onlar ne işe yarar bilginiz varmıdır?

Aynada gördüğünüz kablolar rezistanslı ayna için olan kablolar. Arka cam rezistanslarını açtığınız zaman o kabloların bağlı olduğu ısıtıcı aynalarında buğusunu giderir.

Çamurluk tarafındaki kabloları incelerseniz soketin araba tarafında kalan kısmında iki tane zayıf kablo göreceksiniz. Bir tarafta girişi var diğer tarafta çıkışı yoktur bilginiz olsun.

-------------

Mesaj Tarihi: 22 Nisan 2011 Saat 18:27
Orjinalini yazan: GökhaN GökhaN Yazdı:

kabloyu çektirdim yarın efenin orda özelliği açtıktan sonra sonucu yazarım Gülme

Haydi bakalım güzel olacak inşallah. 

-------------

Mesaj Tarihi: 17 Mayıs 2011 Saat 09:44

dediğiniz kablolara ısı sensöründen  kablo çektim  planette dış ısı özelliği gösterilir seçeneğini zaten aktif etmiştim. ancak herhangi bir aksiyon yok.

acaba benim dijital ekranın  ısı derecesini gösterme özelliğimi yok ondanmıdır yoksa başka atladığımız bi yermi var.

Mesaj Tarihi: 17 Mayıs 2011 Saat 09:58

dediğiniz kablolara ısı sensöründen  kablo çektim  planette dış ısı özelliği gösterilir seçeneğini zaten aktif etmiştim. ancak herhangi bir aksiyon yok.

acaba benim dijital ekranın  ısı derecesini gösterme özelliğimi yok ondanmıdır yoksa başka atladığımız bi yermi var.

ekranın 3 satır değilse zaten göstermiyor bildiğim kadarıyla. Kabloları dediği gibi çektirip planetten açtırdıysan direk çalışıyor ben yaptırdım.

-------------

Mesaj Tarihi: 17 Mayıs 2011 Saat 10:08

2004 xt modellerin ekranlarıda aynı ama onlarda dereyi gösteriyor. sizin ekranınız  sensörü taktığınızda 3 satırmıydı yoksa orjinalimiydi yani derece yi  hangi ekranda görebildiniz.

Mesaj Tarihi: 17 Mayıs 2011 Saat 10:41

2004 xt modellerin ekranlarıda aynı ama onlarda dereyi gösteriyor. sizin ekranınız  sensörü taktığınızda 3 satırmıydı yoksa orjinalimiydi yani derece yi  hangi ekranda görebildiniz.

2006 x-design 3 satır ekranı sonradan taktırdım. Kabloyu elektrikcime cektirtip, planetten açtık efe de direk çalıştı.

-------------

Mesaj Tarihi: 17 Mayıs 2011 Saat 11:31
teşekkür ederim ozaman bende 3 satır ekran temin edip öyle deneyeyim. biraz masraflı olacak ama ıslatmadan balık tutmak olmayacak gibi.

Mesaj Tarihi: 18 Mayıs 2011 Saat 18:21
Hayırlı olsun Gökhan, güle güle kullan.

Tek satır ekran olayına gelince haklısın XT lerin ekranı tek satır fakat ısı göstergesi mevcut. Eğer ekranınız tek satır ve XT veya diğer fabrikasyon ısı gösterme özelliği olan modellerin ekranı olursa gösterir. Zaten mevcut tek satır ekranınız ısı gösterme özelliğine sahip ise ekran elektriği ilk aldığı an " ICE ALERT " mesajını görürsünüz ve --° işareti çıkar. Daha sonradan saat gösterilirken ekrandaki sağ tuşa bastığınızda --°  işareti çıkar. X-Line da kendi ekranında ısıyı göstermez.

Isı sensörünü ne kadara aldınız? Özelden fiyatını yazabilirmisiniz?

Kolay gelsin.

-------------

Mesajı Yazan: trtolgi
Mesaj Tarihi: 18 Mayıs 2011 Saat 22:40
abi sen bu olayı kapmışşsın.valla bravoAlkış

-------------
bir başkadır 307

Mesaj Tarihi: 06 Haziran 2011 Saat 19:37

teşekkür ederim ozaman bende 3 satır ekran temin edip öyle deneyeyim. biraz masraflı olacak ama ıslatmadan balık tutmak olmayacak gibi.

Evet arkadaşlar sensörü taktım mevcut ekranımda göremediğim için e bay dan çıkma 3 satır ekran alıp memo tech arkadaşımızın resimlerde göstermiş olduğu bağlantılarla olayı halletim. belki çok önemli bir özellik  değil ama uğraşmanın ve sonuçlandırmanın vermiş olduğu haz çok  hoş. Paylaşımda bulunan bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

-------------
206 hdi x-line
307 hdi desingtech 1,6 90bg
Focus ghia 2008    1,6 109 bg
Astra 2012       1,3 cdti 90 bg
2011 golf tdi 105bg

Mesajı Yazan: cuneytatay
Mesaj Tarihi: 10 Ağustos 2011 Saat 09:22

Hayırlı olsun Gökhan, güle güle kullan.

Tek satır ekran olayına gelince haklısın XT lerin ekranı tek satır fakat ısı göstergesi mevcut. Eğer ekranınız tek satır ve XT veya diğer fabrikasyon ısı gösterme özelliği olan modellerin ekranı olursa gösterir. Zaten mevcut tek satır ekranınız ısı gösterme özelliğine sahip ise ekran elektriği ilk aldığı an " ICE ALERT " mesajını görürsünüz ve --° işareti çıkar. Daha sonradan saat gösterilirken ekrandaki sağ tuşa bastığınızda --°  işareti çıkar. X-Line da kendi ekranında ısıyı göstermez.

Isı sensörünü ne kadara aldınız? Özelden fiyatını yazabilirmisiniz?

Kolay gelsin.
Merhaba MemoTech , bende bu dış sıcaklık göstergesini taktırmaya karar verdim, ama nereden alacağım bilemiyorum, parçacılara sordum ayna ile braber satılıyor, tek satılmıyor dedi Sinirli siz ne kadara nereden aldınız acaba?

-------------
Peugeot 206 1.4 HDi X-Line 2005 - 205.000 km
Yol Bilgisayarı - Cruise Control - OBDII Bluetooth ELM327
Mobil New Life 0W/40, Kumho KH11 185\55 R15 - CMS 543

Mesaj Tarihi: 10 Ağustos 2011 Saat 11:04
servisten alabilirsin 50 tl yada o rakamlara yakın, üzerinde sensör bulunan çıkma aynalar var onlarada bakabilirsin.

-------------
206 hdi x-line
307 hdi desingtech 1,6 90bg
Focus ghia 2008    1,6 109 bg
Astra 2012       1,3 cdti 90 bg
2011 golf tdi 105bg

Mesajı Yazan: cuneytatay
Mesaj Tarihi: 10 Ağustos 2011 Saat 11:22
biraz pahalıymış, teşekkürler

-------------
Peugeot 206 1.4 HDi X-Line 2005 - 205.000 km
Yol Bilgisayarı - Cruise Control - OBDII Bluetooth ELM327
Mobil New Life 0W/40, Kumho KH11 185\55 R15 - CMS 543

Mesajı Yazan: savi_206
Mesaj Tarihi: 05 Ocak 2012 Saat 20:06
bugün aracıma yol bilgisayarı taktım. 2006 206 hdi 
aynamda sıcaklık müşürü var ama bende de sıcaklık çıkmadı. ayna arkasını açtığımda k4 kablo girip 3 çıktığını gördüm. sizin ayna içi de böyle miydi?Şimdi yapmam gereken siyah kabloları kesip çamurlıkta ki sokette bulunan 2 ince kabloya mı girmek? çıkışta 3 kablonun olması biraz kafamı karıştırdı doğrusu

http://imageshack.us/photo/my-images/35/fotorafo.jpg/" rel="nofollow">

Uploaded with http://imageshack.us" rel="nofollow - ImageShack.us

Mesaj Tarihi: 06 Ocak 2012 Saat 23:49
Orjinalini yazan: savi_206 savi_206 Yazdı:

bugün aracıma yol bilgisayarı taktım. 2006 206 hdi 
aynamda sıcaklık müşürü var ama bende de sıcaklık çıkmadı. ayna arkasını açtığımda k4 kablo girip 3 çıktığını gördüm. sizin ayna içi de böyle miydi?Şimdi yapmam gereken siyah kabloları kesip çamurlıkta ki sokette bulunan 2 ince kabloya mı girmek? çıkışta 3 kablonun olması biraz kafamı karıştırdı doğrusu

http://imageshack.us/photo/my-images/35/fotorafo.jpg/" rel="nofollow">

Uploaded with http://imageshack.us" rel="nofollow - ImageShack.us

İki ince kabloyu siyah kablolara bir şekilde bağlamanız gerekiyor. Ben 3. kabloyu hatırlayamadım galiba yoktu bende. Ben kesmeden iki siyaha soketine geçirdim fakat siz keserekte yapabilirsiniz. PP2000 programı ile ekran özelliklerinden dış sıcaklığı gösterilir olarak seçmeniz gerekir. Aksi taktirde ekranda -- derece işareti gitmez yani ölçüm yapmaz.

-------------

Mesajı Yazan: savi_206
Mesaj Tarihi: 07 Ocak 2012 Saat 09:34
teşekkürler. yarın çekeceğim o kabloyo da. yol bilgisayar verilerini pp2000'den açtırmadan direkt ekranı takınca geldi. bakalım bu nasıl olacak.

Mesaj Tarihi: 07 Ocak 2012 Saat 11:01
Orjinalini yazan: savi_206 savi_206 Yazdı:

teşekkürler. yarın çekeceğim o kabloyo da. yol bilgisayar verilerini pp2000'den açtırmadan direkt ekranı takınca geldi. bakalım bu nasıl olacak.

Bende gelmemişti haberin olsun Smile
1 haftadan fazla zaman boyunca çizgi çizgi derece yazılı kaldı açtırdıktan sonra anında geldi.

-------------

Mesajı Yazan: ertugrulll
Mesaj Tarihi: 07 Ocak 2012 Saat 12:13
Bende bu sabah servise gittim Memotech arkadaşımızın yönlendirmesi sayesinde kendisine teşekkür ederim. Servise girdi aracım. Herşey mi kapalı olur araçta. arka hopörlörler, RDS, TA tuşu,alarm, radyo isimleri, ehimliyet kemer ışığı, ön sisler ve en önemlisi ise ısı ölçeri aktif ettirdim. aklıma daha bişey gelmedi orada aktif edilebilecek. Yalnız şimdiki sorunumda sağ ayna altında malesef bende koca bir delik var. parçadan kaçırmışlar. şimdi bana ısı sensörü lazım. ekranım tek satır 3 satır yapacaktım şuan için sorun yok tek satırda da herşey görünüyor ama ısı olmadığı için    - - Cº görünüyor. Şuan ankarada nerede bulabilirim bu ısı ölçeri. büyük sanayide sordum bir kaç peugeot parçacısına bana sağ aynayı değiştir dediler. sıfır araba ayna filan değiştirme mümkün olmadığından sadece sensör satın alabileceğim yer adres kişi ismi verebilecek var mı? Bu arada yardımları için MemoTech ve Fatih peugeot servisindeki arkadaşa teşekkürlerimi bir borç bilirim.

-------------
Siteden Yapılan:Mercekli Bi-Xenon,Iran Stoplar,7 Inc Ekran,4 Cam Otomatik,CC,Sağ Sis,Bagaj-Torpido-Kaldırım aydınlatma,Tutamaçlar,Arka Kafalık-Hoparlör,Elektirkli Isıtmalı Yan Ayna,Çeşitli sensörler..

Mesaj Tarihi: 07 Ocak 2012 Saat 13:32
Rica ederim yardımım olmuşsa ne mutlu bana, eğer vaktin varsa Yıldız Sanayi Sitesine giderek kırık yada sağlam çıkma bir ısı sensörlü ayna alarak sensörünü kullanabilirsin. Bu şekilde çok daha ekonomik bir şekilde sorunu çözebilirsin. Parçanın parça kodu vardı biryerlerde fakat 40-50TL arası birşey galiba buna gerek kalmadan daha ucuza çözebilirsin.

-------------

Mesajı Yazan: omerfyyildiz
Mesaj Tarihi: 20 Şubat 2012 Saat 19:59
Arkadaşlar benim de biraz katkım olsun . 2009 model 206 sahibiyim . Forumdan dış sıcaklık sensörünü öğrendim . Temin etmek isteyenler hemen hemen tüm yetkili servislerin yedek parça bölümlerinde var. Fiyatı ise 40-50 tl civarında .  Ben sağ aynadaki yerine montajını tamamladım . Kapı içinde yer alan ince kavuniçi ve gri kabloyu da buldum . Yanlış bir kabloyu kesmemek için bu kabloların üzerini biraz falçata ile açarak bağlantıyı söylendiği gibi gerçekleştirdim . Fakat bende hâla (--oC) görünüyor . Yani ölçüm yapmadı . Buraya kadar yaptığım işlemler doğru ise bir de Planet2000 den özellik açıkmı? ona baktıracağım .  

-------------
peugeot 206 sedan (2009 1.4i)

Mesajı Yazan: djchaos
Mesaj Tarihi: 20 Şubat 2012 Saat 20:40
10 numara bir paylaşım

Mesajı Yazan: Özgür
Mesaj Tarihi: 20 Şubat 2012 Saat 20:46
Orjinalini yazan: omerfyyildiz omerfyyildiz Yazdı:

Arkadaşlar benim de biraz katkım olsun . 2009 model 206 sahibiyim . Forumdan dış sıcaklık sensörünü öğrendim . Temin etmek isteyenler hemen hemen tüm yetkili servislerin yedek parça bölümlerinde var. Fiyatı ise 40-50 tl civarında .  Ben sağ aynadaki yerine montajını tamamladım . Kapı içinde yer alan ince kavuniçi ve gri kabloyu da buldum . Yanlış bir kabloyu kesmemek için bu kabloların üzerini biraz falçata ile açarak bağlantıyı söylendiği gibi gerçekleştirdim . Fakat bende hâla (--oC) görünüyor . Yani ölçüm yapmadı . Buraya kadar yaptığım işlemler doğru ise bir de Planet2000 den özellik açıkmı? ona baktıracağım .  
sorununuz yüksek ihtimal pp2000 den açık olmamasından kaynaklanıyor.

-------------
206 feline 1.4 hdi 2006

Mesaj Tarihi: 20 Şubat 2012 Saat 22:50
Orjinalini yazan: omerfyyildiz omerfyyildiz Yazdı:

Bağlantılarınızda sorun yoksa kesinlikle PPlanet 2000 ile aktif ettirmeniz gerekiyor.

-------------

Mesajı Yazan: blackordark01
Mesaj Tarihi: 06 Mart 2012 Saat 15:12
bugun o kablo baglantısı yapptım fotolara göre...tabiki --0 şeklinde hala devam ediyordu göstermeye ancak servise gidip bunu açabilirminiz dedigimde usta aktf etmeye gerek yok yol ekranındaki tuslara bastı aktif olmasa bu derece fahrenayt vs ısı değerleri km mph gibi değerlerini görmezsin dedi sensörde arıza vardır dedi bende dedim kalsın büyük ihtimalle anlamadı bu işi..özel servise gidecem mersinde olan ve bilen varsa tavsiye üzerine gidec em....

-------------
1.4 HDI FEVER ŞEYTAN KIRMIZI

Mesajı Yazan: yenice
Mesaj Tarihi: 15 Eylül 2012 Saat 17:17
Bugün pp2000 e bağladık. sıcaklık zaten aktif olarak görünüyordu, aktif değil yapınca zaten ekrandaki çizgiler gidiyor. mevcut yapınca çizgiler çıkıyor. ama bir türlü değerler çıkmadı. acaba yanlış yerden mi aktif etmeye çalıştılar?

benim bağlantılarda mı bir sorun var acaba? hiç aynanın oraya bağlamadım. direk olarak şu resimdeki gibi sokete gelen ve karşılığı olmayan 2 kabloyu soketten kestim ve direk sensörü bağladım fakat yine de çalışmadı.

-------------
Peugeot 206 1.4 HDI 2004 X-Line

Mesaj Tarihi: 02 Mayıs 2013 Saat 21:53
206 Ersan için güncel.

-------------

Mesajı Yazan: 206 ersan
Mesaj Tarihi: 02 Mayıs 2013 Saat 22:01

206 Ersan için güncel.
teşekkürler çok faydalı oldu

-------------
peugeot 206 sw 1.4 hdi

Mesajı Yazan: rolandgarros
Mesaj Tarihi: 03 Mayıs 2013 Saat 01:58
eline sağlık başarılı

-------------
https://www.pejo206.com" rel="nofollow">

Mesaj Tarihi: 27 Mayıs 2013 Saat 21:36
ısı göstergesi yapmak isteyenler için bir güncelde benden.

-------------

Mesajı Yazan: madblueblacksea
Mesaj Tarihi: 04 Temmuz 2014 Saat 00:19
2004 1.4hdi look aracımda ne aynaya gelen nede kapı arasından geçen kablo denetimden bu dediginiz kablolar çıkmadı. Isı sensörünü baska nasıl baglayabiliriz bilen varsa yardımcı yardımını bekliyorum. Ekrandan yada ecu dan direk kablo çekebilirim ama hangi kablo

-------------
206 1.4 HDI Look 2004

Mesajı Yazan: okaNStarss
Mesaj Tarihi: 10 Eylül 2014 Saat 16:51
Orjinalini yazan: madblueblacksea madblueblacksea Yazdı:

2004 1.4hdi look aracımda ne aynaya gelen nede kapı arasından geçen kablo denetimden bu dediginiz kablolar çıkmadı. Isı sensörünü baska nasıl baglayabiliriz bilen varsa yardımcı yardımını bekliyorum. Ekrandan yada ecu dan direk kablo çekebilirim ama hangi kablo

http://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=35963&title=206-icin-dis-sicaklik-sensoru-baglantisi

gecenlerde forumda gezerken gördüm galiba bir ali arkadaş bsi girilmesi gereken yere kadar tarif etmişti  işine yarayacaktır.

-------------
2006 Model 206 HDI X-Desing 70bg   
Kum Gri

Mesajı Yazan: sonerkyl
Mesaj Tarihi: 28 Temmuz 2015 Saat 17:09
resimleri güncelleme imkanı varmı acaba 

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.

Mesajı Yazan: Alicilik
Mesaj Tarihi: 29 Temmuz 2015 Saat 07:38
Orjinalini yazan: sonerkyl sonerkyl Yazdı:

ne lazim ben yardimci olayim

-------------
http://fb.me/hizimsabit" rel="nofollow - Hız sabitleme ve limitleme için
DiagBox v7.82
PP2000 v22
Lexia 3 v45
Sedre/Doc Backup 11.2013

Mesaj Tarihi: 29 Temmuz 2015 Saat 08:38
Orjinalini yazan: Alicilik Alicilik Yazdı:

ne lazim ben yardimci olayim

sevinirim ali sensörü aldımda montajla ilgili valla şu işlerimi bi ayarlayım müsait oldugun zaman senle bi halledelim. dünde ışıklı klima düğmelerini takacam diye fan kademe dügmesini kırdım :)

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)

Mesaj Tarihi: 29 Temmuz 2015 Saat 20:09
Ben musaitim hocam hallederiz.

-------------
DiagBox v7.82
PP2000 v22
Lexia 3 v45
Sedre/Doc Backup 11.2013

Mesaj Tarihi: 30 Temmuz 2015 Saat 09:01
kargoyu bekliyorum gelsin :)

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)

Mesajı Yazan: Popomundo
Mesaj Tarihi: 28 Şubat 2017 Saat 11:38
Arkadaşlar merhaba 206 xline nın orjinal ekran varken dış ısı sensör çalışırmı acaba?

Mesajı Yazan: okaNStarss
Mesaj Tarihi: 28 Şubat 2017 Saat 13:36
tek satır ekranlarda malesef ısı göstergesi yazmamaktadır.

-------------
2006 Model 206 HDI X-Desing 70bg   
Kum Gri

Mesajı Yazan: Gokcesel
Mesaj Tarihi: 28 Şubat 2017 Saat 22:16
Orjinalini yazan: Popomundo Popomundo Yazdı:

Arkadaşlar merhaba 206 xline nın orjinal ekran varken dış ısı sensör çalışırmı acaba?

Orjinalini yazan: okaNStarss okaNStarss Yazdı:

tek satır ekranlarda malesef ısı göstergesi yazmamaktadır.

Dış ısı sensörünüz varsa ya da bağlıysa ve PP2000 programından aktif edilirse ve com2000 tuşu yapılırsa, tuşa bir kere basıldığında saat yerine derece bilgisi gelmektedir hocam.

Mesaj Tarihi: 01 Mart 2017 Saat 10:10
Dış ısı sensörüm yok onyu bağlayabilirim fakat dış ısı sensörünün kabloları aynaya kadar gelmiyor kapı girişinin orda oluyor mu acaba?

Mesaj Tarihi: 01 Mart 2017 Saat 10:55
@Popomundo hocam aynen dediğiniz gibi ayna kadar gelmiyor kapı körügünde soketten kablo çekilmesi gerekiyor. ilgili başka bir konu

http://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=33226" rel="nofollow - http://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=33226

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)

Mesaj Tarihi: 01 Mart 2017 Saat 14:34
Arkadaşlar bu demek oluyor ki tek satır ekranlada da dış sıcaklığı görebiliyoruz,çünkü ben bir benzinli otomatik 206 da gördüm tek satırlı ekranda gösteriyordu,kontağı ilk açınca derece gösterip ardından saati gösteriyordu...

Mesaj Tarihi: 01 Mart 2017 Saat 23:24
Evet arkadaşlar dış ısı sensör montajını yaptım ve planet 2000 ile önce aracın orjinal tek satır ekranından dış ısı sensör ayarının mevcut yaptım derece işareti çıktı ama dereceyi göstermedi sonra bsi kodlamasından da ayarını yaptım dereceyi göstermeye başladı Smile Dış sıcaklığı görmek için 3 satır ekran gerekmiyormuş ayrıca com2000 tuşuna da gerek yok,kontağı açtığımda dereceyi gösteriyor sonra zaman saati gösteriyor sürekli ekranda kalmıyor seyir halinde sıcaklığı görmek istersek saatin sağ tarafında ki tuşa basıp bıraktığımızda dereceyi gösterip saate geri dönüyor.Com2000 tuşuna da gelirsek eğer aracın com2000 ni değişmişse valeo marka takıldıysa tuş yapmanız imkansız çünkü yekpare yani 3 satır ekran almış olsak bile yol bilgisayarını kullanmak için com2000 nin servis malını alıp takmamız veya aracın orjinal com2000 ni duruyorsa dağıtıp silecek kol tarafını yeni com2000 ne aktarmanız gerekiyor...Resimlerini yarın ekliyeceğim görüşmek üzere arkadaşlar....

Mesajı Yazan: Ahmetaltan
Mesaj Tarihi: 02 Mart 2017 Saat 00:44
Merhaba. Pp 2000 ile bsi kodlamasını nasıl yaptığını fotoğraf larla anlatırsan. Üzerinde 3 satır ekran olupta sıcaklığı -- olarak gören arkadaşlara da nasıl yapılacağını göstermek açısından faydalı olacaktır.

Mesaj Tarihi: 02 Mart 2017 Saat 03:07
Orjinalini yazan: Ahmetaltan Ahmetaltan Yazdı:

Merhaba. Pp 2000 ile bsi kodlamasını nasıl yaptığını fotoğraf larla anlatırsan. Üzerinde 3 satır ekran olupta sıcaklığı -- olarak gören arkadaşlara da nasıl yapılacağını göstermek açısından faydalı olacaktır.

Asagidaki linkte detayli anlatim var biraz arastirmaniz yeterli.

http://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=39225&title=206-nin-eksiklerini-pp2000-ile-tamamlayin" rel="nofollow - http://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=39225&title=206-nin-eksiklerini-pp2000-ile-tamamlayin

-------------
DiagBox v7.82
PP2000 v22
Lexia 3 v45
Sedre/Doc Backup 11.2013

Mesajı Yazan: husem
Mesaj Tarihi: 03 Aralık 2017 Saat 18:13
Konuyu hortlatmak istedim. Forumda yapılanları okuyup bende uygulamaya karar verdim. pp2000 ve actia kablom olduğu için öncelikle 206 mın bütün özelikleri (dış sıcaklık ve yolbilgisayarı vs) açtım.
Sağ aynanın altını kontrol ettim sıcaklık sensörü vardı. sağ kapı iç döşemesi ve aynanın oradaki parçayı söktüm. 4 kablo bir sokete giriyordu bunlardan 2 tanesinin ucu devam ediyordu muhtemelen ayna ısıtıcısı. 2 boşta kablonun rengi siyahtı ve bunlar ayna altındaki dış sıcaklık sensörünün kablolarıydı.üzerinde uygun bir yeri çakmakla yakarak soydum.yan keski koparma riski vardı ondan dolayı kullanmadım.

Çamurluğa doğru giden kablo körüğünü çıkardım.Orada bir soket vardı soketin çamurluğa doğru olan kısmıda 2 tane diğerleinden ince turuncu ve gri kablo vardı. Ölçüm yaptım 1.5v civarında.
kesmeden çakmakla yakıp kabloları sıyırdım.Elektirikciden aldığım kabloyu o körükten geçirmek için kılavuz olarak çırt çırt kullandım.Ancak körük kıvrımlı olduğundan geçmesi için çıkartıp düzleştirdim.

sonra sıyırdığım yerlere kabloları sardım sonuç resimlerdeki gibi. Ayrıca yol bilgisayar tuşunuda yaptım sadece 3 satır ekran kaldı.

Mesajı Yazan: cemals
Mesaj Tarihi: 18 Şubat 2018 Saat 00:04
 merhaba arkadaşlar aracıma 3 satır yol bilgisayarı aldım montajını tamamladım.
yol bilgisayarını ve dış ısı sensörünü aktif ettirdim. bir çok konuyu okudum anladığım kadarıyla benim aracımda olmayan ısı sensörünü montaj etmeye çalıştım. fakat benim aracımın kapısında ince gri kablo var fakat turuncu kablo mevcut değil araçtan gelen sokette 9 adet pin var ilginçtir kapının soketinde 11 adet pin var daha önce başına böyle birşey gelen var mı? ısı sensörünü nasıl bağlarım yardımlarınızı bekliyorum. şimdiden teşekkürler.

https://imageshack.com/a/img923/4817/hIWKtA.jpg" rel="nofollow - https://imageshack.com/a/img923/4817/hIWKtA.jpg

Mesaj Tarihi: 19 Şubat 2018 Saat 11:02
Orjinalini yazan: cemals cemals Yazdı:

merhaba arkadaşlar aracıma 3 satır yol bilgisayarı aldım montajını tamamladım.
yol bilgisayarını ve dış ısı sensörünü aktif ettirdim. bir çok konuyu okudum anladığım kadarıyla benim aracımda olmayan ısı sensörünü montaj etmeye çalıştım. fakat benim aracımın kapısında ince gri kablo var fakat turuncu kablo mevcut değil araçtan gelen sokette 9 adet pin var ilginçtir kapının soketinde 11 adet pin var daha önce başına böyle birşey gelen var mı? ısı sensörünü nasıl bağlarım yardımlarınızı bekliyorum. şimdiden teşekkürler.

https://imageshack.com/a/img923/4817/hIWKtA.jpg" rel="nofollow - https://imageshack.com/a/img923/4817/hIWKtA.jpg

öncelikle aramıza hoşgeldin. sanrım senin körük içindeki soket siyah renkli hocam yani üretim yılından kaynaklı olarak kablo tesisatı yok gibi büyük ihtimal bsı kablo tesisatı çekilmesi gerekiyor. Senin aracın  üretim tarihinin elektrik şemasına ulaşmak gerekecek.

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)

Mesaj Tarihi: 19 Şubat 2018 Saat 12:06
hoş bulduk hocam. aracım 2003 model bsi dan nasıl kablo çekebilirim yardımcı olabilir misiniz? 
teşekkürler ilginize 

Mesaj Tarihi: 19 Şubat 2018 Saat 12:18

hoş bulduk hocam. aracım 2003 model bsi dan nasıl kablo çekebilirim yardımcı olabilir misiniz? 
teşekkürler ilginize 

malesef hocam o kadar çok detaylı bilgim yok. Bu şemalarada ancak ya yetkili servislerde yada elinde orjinal peugeot yazılımı olan servislerde ulaşabilirsiniz. 

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)

Mesaj Tarihi: 19 Şubat 2018 Saat 12:31

teşekkürler ilginize 

malesef hocam o kadar çok detaylı bilgim yok. Bu şemalarada ancak ya yetkili servislerde yada elinde orjinal peugeot yazılımı olan servislerde ulaşabilirsiniz. 
anladım hocam teşekkür ederim 

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net