Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >106
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 2000 Quicksilver
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

2000 Quicksilver

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı ByBloke Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 34
Aracı : 2000
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ByBloke Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: 2000 Quicksilver
    Gönderim Zamanı: 23 Şubat 2014 Saat 18:18
Merhaba arkadaşlar ben burak, foruma yeni katıldım.

2000 Model quicksilver alacağım. Bir kaç sorum olucak sizlere

Araca bugün baktım. Sunroof kolla çevirmeli acaba orjinali böylemi yoksa elektriklimi? Bi gti da elektrikli görmüştüm.

Motoru yeni yaptırdığını söyledi. Gidişi pek hoşuma gitmedi. Nasıl olmalı acaba ilk 106'm olucak. Ön takımdan sağdan ses geliyor gibi.

Motorda üstkapağın yanından sanki yağ atıyor.

Sis farı başka bir düğme ile açılıyor orjinalinde nasıl acaba? Bazı tereddütlerim var da.

Araçta Klima yoktu.

İlk alacağım 106 olduğu için araştırıyorum. Torpidodaki 4lülerin ordaki düğmeler 3 tane başka quick lere baktım hepsinde 5 tane var

Teşekkür ederim.
Çevrimdışı Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Şubat 2014 Saat 18:35
Orjinalini yazan: ByBloke ByBloke Yazdı:

Merhaba arkadaşlar ben burak, foruma yeni katıldım.

2000 Model quicksilver alacağım. Bir kaç sorum olucak sizlere

Araca bugün baktım. Sunroof kolla çevirmeli acaba orjinali böylemi yoksa elektriklimi? Bi gti da elektrikli görmüştüm.

Motoru yeni yaptırdığını söyledi. Gidişi pek hoşuma gitmedi. Nasıl olmalı acaba ilk 106'm olucak. Ön takımdan sağdan ses geliyor gibi.

Motorda üstkapağın yanından sanki yağ atıyor.

Sis farı başka bir düğme ile açılıyor orjinalinde nasıl acaba? Bazı tereddütlerim var da.

Araçta Klima yoktu.

İlk alacağım 106 olduğu için araştırıyorum. Torpidodaki 4lülerin ordaki düğmeler 3 tane başka quick lere baktım hepsinde 5 tane var

Teşekkür ederim.

Merhaba;

sakın alma, anlattığına bakılırsa heryanıyla oynanmış
Çevrimdışı Buğra Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge
TRAKYA BÖLGE TEMSİLCİSİ

Yaşı : 38
Aracı : Peugeot206 1.4HDİ panaromik
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı Buğra Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Şubat 2014 Saat 18:43
bahsettiğin aracın sahibinden defalan bi linki varsa koysaydın öle bakardık. ama sölediklerine göre seninde içine sinmemmiş. bu işler kısmet işi fazla acele etme bence
      2005 model
206 1.4 hdi panoramic
Çevrimdışı oguzhan29 Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 29
Aracı : 206 SW
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı oguzhan29 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Şubat 2014 Saat 18:43
merhaba aramıza hoşgeldiniz ama araç hakkında fazla bilginiz yoksa biraz araştırın iyice bi sorgulayın
PEUGEOT 206 SW HDİ X-LİNE(GRİ)2004 model
Çevrimdışı yawruaslan Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 33
Aracı : 106 quicksilver Gri
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı yawruaslan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Şubat 2014 Saat 19:02
2000 model quicksilver kullanicisiyim aracimi 8. İnceledigim arac sonucunda aldim deneyimlerimi paylasmak istiyorum oncelikle sunroof orjinali kolludur elektrikliler sonrada acma diye biliyorum kollular orjinal , 3 tuslu olanlar klimasiz 5 tuslu olanlar klimalidir , bu araclarin fabrika cikislari sis farlari aslinda direk uzun huzmeli farlara baglidir kucuk ve guclu bi arac oldugundan fransa otoyollarindan sellektor yaptiginda daha rahat farkedilsin siye sis farlari aslinda uzun farlarla bir yanar bunu iptal edip bir tusla acmak icin surekli yansin diye islem yapilir bendede sisler boyle onda bi sorun yok , bunlarin fabrika cikislari kronik sorunlu araclardir alacagin arabada ön takim vites kutusu ve direksiyon kutusuna dikkat et masraf cikartir bas agritir , motoruna dikkat etmelisin sarsintili calisiyormu mutlaka bak motor kapagini ac ve yag ufluyormu mutlaka bak , karburator kapagini ac suya yag karisiyormu bak , hararet yapmismi diye mutlaka bak ,klimali olanlarda ya klimanin gazi yok vs vs diyip calismayan klimali araclari satmaya calisiyolar dikkat et klimali alicaksan mutlaka klima calistir sogutuyormu bak klima acikken arabanin motorunda verinde ne gibi degismeler oluor takip et , sanzimaninda bosluk hepsinde olur sifir sanziman taksan gene bu boslugu alamazsin bilgin olsun , iyice arastir boyayi kafana takma camurlugu degismis vs vs okadar onemli degil sonucta 2000 model arac ve kullananlarin cogu araci oyuncak gibi kullaniyor sase direklerde oynama ve tavanda boya yoksa sorun yok , simdilik soyleyeceklerimbuar bu arada klimasiz araclara 12-13 lira para istiyolar dikkat et klimali temiz bi arac bile en fazla 13-13.500 eder sakin klimasizlara cok para verme son olarak araci mutlaka anlayan birine goster motor durumuna iyi baksinlar ;) kafana takilan varsa sorabilirsin

Düzenleyen yawruaslan - 23 Şubat 2014 Saat 19:05
i my quick !
Çevrimdışı Burak Açılır Kutu Gör
MODERATOR
MODERATOR
Simge
P.T FORUM MODERATOR

Yaşı : 31
Aracı : Opel Astra J 1.3 CDTİ
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Burak Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Şubat 2014 Saat 19:34
benim xs de kolluydu 1998 modeldi o
Çevrimdışı kuscu38 Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge

Yaşı : 37
Aracı : 206 XS
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı kuscu38 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Şubat 2014 Saat 20:58
quiklerin orjinalinde sanruf varmı pek emin değilim ama bazılarında görüyorum ama sis farı sonradan açma başka düğmeyle olması normaldir hatta doğan abiyede sorabilirsin kesin cevap sonradan taktırma dimi abi :)
206 XS Tu5 Motor...
*** σяιgιиαℓ ρяσfιℓє ® ***
Çevrimdışı Buğra Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge
TRAKYA BÖLGE TEMSİLCİSİ

Yaşı : 38
Aracı : Peugeot206 1.4HDİ panaromik
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Buğra Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Şubat 2014 Saat 21:06
Orjinalini yazan: yawruaslan yawruaslan Yazdı:

2000 model quicksilver kullanicisiyim aracimi 8. İnceledigim arac sonucunda aldim deneyimlerimi paylasmak istiyorum oncelikle sunroof orjinali kolludur elektrikliler sonrada acma diye biliyorum kollular orjinal , 3 tuslu olanlar klimasiz 5 tuslu olanlar klimalidir , bu araclarin fabrika cikislari sis farlari aslinda direk uzun huzmeli farlara baglidir kucuk ve guclu bi arac oldugundan fransa otoyollarindan sellektor yaptiginda daha rahat farkedilsin siye sis farlari aslinda uzun farlarla bir yanar bunu iptal edip bir tusla acmak icin surekli yansin diye islem yapilir bendede sisler boyle onda bi sorun yok , bunlarin fabrika cikislari kronik sorunlu araclardir alacagin arabada ön takim vites kutusu ve direksiyon kutusuna dikkat et masraf cikartir bas agritir , motoruna dikkat etmelisin sarsintili calisiyormu mutlaka bak motor kapagini ac ve yag ufluyormu mutlaka bak , karburator kapagini ac suya yag karisiyormu bak , hararet yapmismi diye mutlaka bak ,klimali olanlarda ya klimanin gazi yok vs vs diyip calismayan klimali araclari satmaya calisiyolar dikkat et klimali alicaksan mutlaka klima calistir sogutuyormu bak klima acikken arabanin motorunda verinde ne gibi degismeler oluor takip et , sanzimaninda bosluk hepsinde olur sifir sanziman taksan gene bu boslugu alamazsin bilgin olsun , iyice arastir boyayi kafana takma camurlugu degismis vs vs okadar onemli degil sonucta 2000 model arac ve kullananlarin cogu araci oyuncak gibi kullaniyor sase direklerde oynama ve tavanda boya yoksa sorun yok , simdilik soyleyeceklerimbuar bu arada klimasiz araclara 12-13 lira para istiyolar dikkat et klimali temiz bi arac bile en fazla 13-13.500 eder sakin klimasizlara cok para verme son olarak araci mutlaka anlayan birine goster motor durumuna iyi baksinlar ;) kafana takilan varsa sorabilirsin

ClapClapClap
      2005 model
206 1.4 hdi panoramic
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı yawruaslan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Şubat 2014 Saat 21:41
Telefondan yazmistim sürc-i lisan ettiysek affola :)
i my quick !
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ByBloke Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Şubat 2014 Saat 09:25
Arkadaşlar öncelikle hepinize teşekkür ederim.
Sormak istediğim bir şey daha var

Dediğiniz gibi vites kutusu sorunlu galiba çok boşluk var. Vites kutusu nekadara yapılır veya bulma ihtimalimiz, nerede bulabileceğimiz, fiyat hakkında bilgi verebilirmisiniz?
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı yawruaslan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Şubat 2014 Saat 09:40

Arkadaşlar öncelikle hepinize teşekkür ederim.
Sormak istediğim bir şey daha var

Dediğiniz gibi vites kutusu sorunlu galiba çok boşluk var. Vites kutusu nekadara yapılır veya bulma ihtimalimiz, nerede bulabileceğimiz, fiyat hakkında bilgi verebilirmisiniz?

kardeşim yukarıdada belirttim bu sorunlar kronik fabrika çıkış sorunlarıdır bugun fabrikadan yeni cıkan hic kullanılmamıs bir 106 alsan genede sanzıman vites kutusunda bosluk olucaktır onu gidermeye calısırsan işin zor hadi diyelim gittin 0 sanzıman aldın vites kutusunda problemi giderdin 1 ay sonra gene aynısı olucak emin ol :) boşuna boslugu alıcam diye ugrasma onunla yaşamaya alış benimkindede var olmayan 106 bulamazsın bulsanda 2 gün sonra o bosluk olusur sen en minimumunu bulmaya calıs vites gecislerine bak nasıl arabayı bi yerinden kaldır ileri geri yap cokmu bosluk cok vuruyormu 
i my quick !
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Şubat 2014 Saat 10:05
Orjinalini yazan: kuscu38 kuscu38 Yazdı:

quiklerin orjinalinde sanruf varmı pek emin değilim ama bazılarında görüyorum ama sis farı sonradan açma başka düğmeyle olması normaldir hatta doğan abiyede sorabilirsin kesin cevap sonradan taktırma dimi abi :)

benimki sonradan taktırma hatta open corsa sunroofu
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Şubat 2014 Saat 10:26
Exper' e sokmıyacak iseniz,

İlk önce aracı kuru yere çekin, tüm kontrolleri kuru alanda yapın, motor bloğunu (çatlak /dikiş varmı), enjektörü, aksları, salıncakları,şanzımanı, fren disk balata durumlarını ,camları kontrol edin çatlak varmı, motor kulaklarını, boğaz kelebeğini iyice kontrol ettirin, kontrolü yaptıktan sonra aracın altına bir bakın yağ/su damlamış mı, lastikleri kontrol edin dişleri ne durumda  

Araç içi Kontrolü;

Direksiyondan başlayın boşluk varmı, direksiyon ne kadar yıpranmış, kaplama varsa kaplama olmadan önceki fotosu varsa mutlaka bakın, döşemeleri ne durumda yırtık varmı, göstergeleri çalışıyormu, aracın iç tavanında sigara izi , yırtık delinme vs varmı iyice kontrol edin, sinyal kolu tüm fonksiyonlarını test edin, angel farklar varsa tüm halkaları yanıyormuya kadar. Silecek kolu için aracın silecek motoru arızalımı mutlaka bakın (silecek motoru yada memesi pahalı bi aksesuar değildir ama bi kişinin aracına ne kadar değer verdiğini gösteren en önemli aparatlardan biridir, bozuk olan silecek motorunu değiştirmeyen adam aracının diğer önemli değişmesi gereken aprçalarını ya değiştirmemiştir ya yan sanayi kullanmıştır benişm gözümde)

Test sürüşü,

test sürüşünü Araçta müzik çalıyorsa mutlaka ilk iş müziği kapattırın, araç klimalı ise mutlaka klima çalışıyor vaziyette sürüş yapın, vanalı egsoz varsa mutlaka vanayı kapatınSmile, giderken  aracın nerelerinden ses geliyor motor standart sesi dışında 2.ci yada 3.cü bir motordan gelen ses varmı, vites geçişleri nasıl, direksiyonu tam çevirerek manevra yapın tam menvra yapınca ses geliyormu, bir süre çok yavaş sürüş yapın aracın tepkisini ölçün daha sonra ani şekilde hızlanın aracın tepkimeler nasıl özellikle daha önce 106 kullanmış biri motor sesini yorumlayın, aracı bilgisayara bağlatın herhangi bir hata veriyormu, çukurlardan geçerken ne derece ses yapıyor bunları anlıyan biri ile mutlaka test edin, 

ve şuan aklıma gelmiyen birsürü şey

yada bunların hiçbirini yapmayıp 250 liraya exper' e sokunSmile
Çevrimdışı yasar Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 41
Aracı : 2004
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı yasar Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Şubat 2014 Saat 11:03
slm arkadaşlar 307 xt premium aracımda depodaki yakıtla kac km yol yapacağımı gösteren bi özellik varmı bazı araclarda görüyorum kalan yakıta göre misal kalan yakıt 513 km yazıor benim aracımdada varmı böyle bişey

peugeot307xt premium
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı ByBloke Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Şubat 2014 Saat 12:37
Arkadaşlar teşekkür ederim. Araca liste çıkardım bayağı pahalıya geliyor jant bakımlar yapılacaklar filan, sunroof ta arıza verdiği için almadım. Bi süre sonra GTİ alırım daha karlı :)
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı yawruaslan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Şubat 2014 Saat 15:05

Arkadaşlar teşekkür ederim. Araca liste çıkardım bayağı pahalıya geliyor jant bakımlar yapılacaklar filan, sunroof ta arıza verdiği için almadım. Bi süre sonra GTİ alırım daha karlı :)

kardeşim yapılmamış araç alıcaksan 9-10 lira klimasız 11-12 lira klimalı maximum :) yapılılarada 15 14 lira isteyenlere yanasma en babası 13.500 13 ideal eder sen yapılı 11-13.500 arası bişiler bak kendine he en kral arabada olsa ikinci elde mutlaka masrafın olur hiç bişi olmasa keyfi masraf edersin okadarınıda takma :)
i my quick !
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ByBloke Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Mart 2014 Saat 22:59
Biraz daha zaman gecsin temiz gti alıcam :)
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı yawruaslan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Mart 2014 Saat 23:57

Temiz GTİ :)
i my quick !
Çevrimdışı reality59 Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 31
Aracı : Peugeot 307
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı reality59 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Mart 2014 Saat 01:00
Orjinalini yazan: yawruaslan yawruaslan Yazdı:

Temiz GTİ :)

Peugeot 307 - 2004 HDI XR
Peugeot 106 - 2002 QuickSilver
Tekirdağ / ÇORLU
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 Radyatör Hava Alma İşlemi son mesaja git 853 0 Berkan123
konu icon Birden Stop Etme son mesaja git 5495 8 Berkan123
konu icon Genleşme kabında basınç son mesaja git 1111 3 Berkan123
konu icon Hararet Göstergesi son mesaja git 801 4 Berkan123
konu icon 206 Hararet Sorunu son mesaja git 613 4 Berkan123
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 2668 11 feyyazbugan
konu icon 206 şakırtı sesi geliyor son mesaja git 1017 4 berkogut
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1793 4 antipollution
konu icon 307 kendi kendine gaz veriyor. son mesaja git 12659 36 drneuron
konu icon Android Auto Sorunu - Xiaomi 13T Pro son mesaja git 587 0 chanyilmz
konu icon Fikirlerinize ihtiyacım var son mesaja git 437 0 Mustafa1923
konu icon Peugeot 206 hakkında yardım son mesaja git 403 0 Mustafa1923
konu icon tahin kıvamında soğutma suyu-rektefiye son mesaja git 452 0 claymore
konu icon 206 kalorifer sıcak soguk arkadan ayarı son mesaja git 470 0 heavyburak26
konu icon 2010 3008 1.6 vti sorunlar zinciri son mesaja git 742 0 cagri_serin
konu icon Tüm arıza göstergeleri aktif son mesaja git 560 0 Volkan 00
konu icon ENG man system faulty - Hatası (Resimli) son mesaja git 16018 16 YKH
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 5507 10 Stcngnr28
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1855 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 473 0 Erdo
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 APRIL EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
berkogut 7
Berkan123 7
Mustafa1923 3
drneuron 3
ppfustasi12 3
chanyilmz 2
arifbsrn 2
antipollution 2
Musta08 1
mryldz 1
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English