Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >106
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 106 Quicsilver almayı düşünüyorum
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

106 Quicsilver almayı düşünüyorum

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <123
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı Long Beach Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
Forumdan Banlandı

Yaşı : 56
Aracı : Belirtilmemiş
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Long Beach Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Mayıs 2010 Saat 00:36
Orjinalini yazan: bhdrgkz bhdrgkz Yazdı:

Extra bir başlık açmayı uygun görmedim. Aranızda yeniyim arkadaşlar.. Tanıtım topiğimide açtım =)
Tecrübeli arkaşlara, almak üzere olduğum 2000 model quicksilver ile ilgili bir kaç soru sormak istedim

Motor rektefiye edilmiş, fakat pistonlar değişmememiş sibob ayarı gerekmekteymiş
araca bindiğimde bu yüzden motorda bir titreme olduğu farkediliyor

Araç 194.000 de

sağ ön amortisör değişecek

airbag ışığı sönmemekte, sitede okuduğum kadarıyla çoğu arkadaş şikayetçi bu durumdan

pazar veya pazartesi denizli peugeot servisi ışıklar otoya (eski adı söz oto) götürücem aracı almadan önce kontrol amaçlı olarak.

Size sormak istediğim tecrübelerinize güvenerek çok masraf açarmı başıma bu araç?

(yeni dikkat ettim başlık açılalı 1 sene olmuş kusura bakmayın =)

Hayirli olsun öncelikle.
Amortisör cift degisir, tavsiyem gazli olanidir.
Airbag isigini dert etme, koltuk altindaki fisler kontak yapiyordur.
Sibop ayari, umarim eksantrik bitik degildir, yoksa neden ayar istesin?
106 nin motorlari sorunsuzdur (GTI haric ) yeter ki, zamaninda yag-filtre degismis olsun.
Kazasi yok ise , cürüme olmaz, karoser komple galvaniz kaplidir.
Arka aks (dingil) egilme yapabilir, Türkiye de tornaci yapiyormus. Ben komple aldim haftaya kendim takacagim.

Basit makinadir, konforu yoktur, Dil Çıkarma elektronik pek yoktur ( cok elektronik, cok ariza ihtimali Göz Kırpma )
Yag olarak tavsiyem, ( Peugeot tavsiyeside) 15W 40 , 5w 30 - 0w 30 kullananlar var, hic geregi yok, Türkiyede kisin hava pek - 15 - 20 olmaz.
Fabrikasyon harici, sadece ( zevk meselesi) alüminyum jant, baska birsey yapmaya-takmaya gerek yok, dizayni güzeldir.Göz Kırpma
Arka frenler milattan kalma sistem Sırıtma tambur ( kampana), ayda 1 kez fren temizleyici sprey ile, ön-arka frenleri temizleyin. Ben marka olarak Liqui Moly kullaniyorum

Ben zevkle kullaniyorum, otobanda son süratim 160-180 arasi, yeter de artar Sleepy

Yakit tüketimi, ortalama 5,5 - 6 lt/100km

Düzenleyen xyzcom - 16 Mayıs 2010 Saat 00:37
Çevrimdışı bhdrgkz Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 37
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı bhdrgkz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Mayıs 2010 Saat 04:04
Orjinalini yazan: xyzcom xyzcom Yazdı:

Extra bir başlık açmayı uygun görmedim. Aranızda yeniyim arkadaşlar.. Tanıtım topiğimide açtım =)
Tecrübeli arkaşlara, almak üzere olduğum 2000 model quicksilver ile ilgili bir kaç soru sormak istedim

Motor rektefiye edilmiş, fakat pistonlar değişmememiş sibob ayarı gerekmekteymiş

Araç 194.000 de

airbag ışığı sönmemekte, sitede okuduğum kadarıyla çoğu arkadaş şikayetçi bu durumdan

pazar veya pazartesi denizli peugeot servisi ışıklar otoya (eski adı söz oto) götürücem aracı almadan önce kontrol amaçlı olarak.

Size sormak istediğim tecrübelerinize güvenerek çok masraf açarmı başıma bu araç?

Hayirli olsun öncelikle.
106 nin motorlari sorunsuzdur (GTI haric ) yeter ki, zamaninda yag-filtre degismis olsun.
Arka aks (dingil) egilme yapabilir, Türkiye de tornaci yapiyormus. Ben komple aldim haftaya kendim takacagim.

Basit makinadir, konforu yoktur, Dil Çıkarma elektronik pek yoktur ( cok elektronik, cok ariza ihtimali Göz Kırpma )
Yag olarak tavsiyem, ( Peugeot tavsiyeside) 15W 40 , 5w 30 - 0w 30 kullananlar var, hic geregi yok, Türkiyede kisin hava pek - 15 - 20 olmaz.
Fabrikasyon harici, sadece ( zevk meselesi) alüminyum jant, baska birsey yapmaya-takmaya gerek yok, dizayni güzeldir.Göz Kırpma
Arka frenler milattan kalma sistem Sırıtma tambur ( kampana), ayda 1 kez fren temizleyici sprey ile, ön-arka frenleri temizleyin. Ben marka olarak Liqui Moly kullaniyorum

Ben zevkle kullaniyorum, otobanda son süratim 160-180 arasi, yeter de artar Sleepy

teşekkürler ayrıntılı cevap için =)

peki rektefiye olmuş motorun ne gibi eksileri olabilir.
yarın aracı göstermek için gidicez bakalım yazarım sonucu =)
www.ilanver.in
www.deppo.org
2. Vites
2. Vites
Simge
Forumdan Banlandı

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Long Beach Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Mayıs 2010 Saat 10:46

Araç 194.000 de

Hayirli olsun öncelikle.

teşekkürler ayrıntılı cevap için =)

peki rektefiye olmuş motorun ne gibi eksileri olabilir.
yarın aracı göstermek için gidicez bakalım yazarım sonucu =)

Kompresyonu ölctürün, 9 - 12 arasi ise motor iyidir.
2. Vites
2. Vites
Simge
Forumdan Banlandı

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Long Beach Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Mayıs 2010 Saat 14:19
netice nedir, ne oldu serviste ne dediler ?
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı bhdrgkz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Mayıs 2010 Saat 18:59

serviste komple boyalı çıktı fakat değişeni yokmuş.
air bag ışığının yanma sebebi sinyal kolu olarak çıktı bilgisayarda onun dışında elektronik sorunu görünmedi. normal ustalarda motoru iyi dedi. perşembe ya da cuma günü devir işlemlerini halledicez =)
www.ilanver.in
www.deppo.org
2. Vites
2. Vites
Simge
Forumdan Banlandı

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Long Beach Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Mayıs 2010 Saat 02:40

serviste komple boyalı çıktı fakat değişeni yokmuş.
air bag ışığının yanma sebebi sinyal kolu olarak çıktı bilgisayarda onun dışında elektronik sorunu görünmedi. normal ustalarda motoru iyi dedi. perşembe ya da cuma günü devir işlemlerini halledicez =)

Hayirli olsun, iyi günlerde kullan. 106 ile bir sorun olursa bildigimiz kadariyla yardimci oluruz.
Çevrimdışı FIRAT.75 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 30
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı FIRAT.75 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Mayıs 2010 Saat 10:26
194.000 km de komple boyalı bir 1o6 =   işin zor kardeşim sanayi ile kardeş olursun Kahkaha
2. Vites
2. Vites
Simge
Forumdan Banlandı

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Long Beach Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Mayıs 2010 Saat 13:04
Benim 106 355.000km de,Dil Çıkarma  neden sorun olsunki, boya yapilmasi dert degil.
" calisiyorsa kurcalama " ilkesini uygularsan uzun zaman kullanirsin.
Tekrar iyi günlerde kullanman dilegiyle.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı bhdrgkz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Mayıs 2010 Saat 23:46
Aracı aldım arkadaşlar =) cuma günü devir işlemlerini hallettik. cumartesi günü de aracı bakıma soktum. şu an için airbag ışığı dışında herhangi bir sorunu kalmadı.
yağ, yağ filtresi, hava filtresi, arka fren hidrolikleri, fren ayarları vs vs gibi değişimler yapıldı.
toplam masraf 145 lira çıktı.
bugünde zorunlu trafik sigortası ve ruhsat işlemlerini hallettim.
önümüzdeki hafta sonuda airbag sorunuyla uraşırım sanırım.

biraz fazla yakıyor gibi geldi sadece ama yapılan bakımlardan sonra belki biraz farkeder.
80 lira ile şehir içinde ~260 km yapıyor.
www.ilanver.in
www.deppo.org
2. Vites
2. Vites
Simge
Forumdan Banlandı

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Long Beach Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Mayıs 2010 Saat 02:25
Hayirli olsun, kazasiz + arizasiz kullanim dilerim
Çevrimdışı GökhaN Açılır Kutu Gör
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ
Simge
KURUCU / ID=1

Aracı : 3008 Auto6R 1.6 HDi
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı GökhaN Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Mayıs 2010 Saat 10:12

Aracı aldım arkadaşlar =) cuma günü devir işlemlerini hallettik. cumartesi günü de aracı bakıma soktum. şu an için airbag ışığı dışında herhangi bir sorunu kalmadı.
yağ, yağ filtresi, hava filtresi, arka fren hidrolikleri, fren ayarları vs vs gibi değişimler yapıldı.

biraz fazla yakıyor gibi geldi sadece ama yapılan bakımlardan sonra belki biraz farkeder.

hayırlı olsun az bile yakıyor fabrika verisi orjinal olarak 8 lt şehir içi zaten gayet normal
106->206->208->207->301->308->3008

Peugeot Yedek Parça -> www.pejo.com.tr
Çevrimdışı ali öncü Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ali öncü Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Mayıs 2010 Saat 12:48
bakımdan sonra dahada düşücektir en azından bende öyle oldu :)
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı bhdrgkz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Mayıs 2010 Saat 22:53

Hayirli olsun, kazasiz + arizasiz kullanim dilerim

Teşekkür ederim umarım sorun çıkarmaz =)
www.ilanver.in
www.deppo.org
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı bhdrgkz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Mayıs 2010 Saat 22:55
Orjinalini yazan: GökhanGoral GökhanGoral Yazdı:

hayırlı olsun az bile yakıyor fabrika verisi orjinal olarak 8 lt şehir içi zaten gayet normal

20 lira ile 70 km
dediğiniz üzere normal değerler sanırım. bakalım zamanla belki biraz farkeder.

Orjinalini yazan: ali öncü ali öncü Yazdı:

bakımdan sonra dahada düşücektir en azından bende öyle oldu :)

inşallah =)
www.ilanver.in
www.deppo.org
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı bhdrgkz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Mayıs 2010 Saat 22:59
Bugün lastikleri değiştirmeye niyetlendim. Sonradan sizlere bir danışayım dedim =)

Kumho 185x65x14  tane 85 lira derken michelin doğal olarak birazdaha fazla..
Kumho kullanan arkadaşlar yorum yapabilirse sevinirim =)
www.ilanver.in
www.deppo.org
2. Vites
2. Vites
Simge
Forumdan Banlandı

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Long Beach Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Mayıs 2010 Saat 01:45
Bem imzama yazmistim, ucuz alani :)
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı bhdrgkz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31 Mayıs 2010 Saat 10:20

Bem imzama yazmistim, ucuz alani :)

kesinlikle haklısın =)
aracın üzerindeki çürük lastiklerle yol almak istemiyorum.
ama lastik için ayırdığım bütçe 350 lira kadar. öğrenciyiz :/
hiç değilse şimdilik daha güvenli seyehat için kumho aldım =)
yaz sonuna doğru istediğim lastiği alıcam =)

www.ilanver.in
www.deppo.org
Çevrimdışı 106GTJ30 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
12 - Ağustos - 1985

Yaşı : 38
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı 106GTJ30 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Kasım 2011 Saat 00:11
hayırlı olsun yeni bir 106 cı görmek güzel.jant lastik yay far stop masrafın çok:) para biriktir derim

wHAT ever
Çevrimdışı Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Kasım 2011 Saat 00:31
usta bu konuyu açan yaşıyomu bilmiyorum ama baya uzun bi süredir var bu konuSırıtma adam şimdi rcz almıştırSırıtma
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <123
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1602 9 cimenquantex
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1472 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 217 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4905 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 6007 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25174 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1414 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 112 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1117 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 181 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 373 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 249 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1439 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10839 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 525 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 589 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4128 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3289 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 20 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2051 6 kiziltamu
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 7
SametRcz 4
Emintoprak 4
slckgms 3
antipollution 3
serdarcan34 3
OsmUnl 2
by_bozkurt 2
Berkay Erdinç 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English