Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >307
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 307 cruise control
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

307 cruise control

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: 307 cruise control
    Gönderim Zamanı: 15 Nisan 2010 Saat 20:59
arkadaşlar herkese selamlar geçenlerde erzurum çimenler servisine cruise control sistemi taktırmak için gittim aracım 2004 1,6 otomatik xt modeli olur takılır dediler. eleman soket yerini açıp taktı bilgisayardan tanıtarak deneme maksadı ile yola çıktık km  ekranına Cc yazısı ve hız geliyor fakat devreye girmiyor off diye bi uyarı veriyor aynı esnada ana ekranda da tam hatırlamıyorum cc ile ilgili hata veriyor daha sonra  bilgisayar dan farklı yollar denedi bu sefer ekrana görüntü gelmedi fakat cc devrede idi ancak kaça sabitledeiğini göremedik bi türlü ne denediyse yapamadı en son böyle kullanabilirsen kullan dedi ama kendi bile yapamadı ekranda yazamadığı için hatta denerken hızımız yaklaşık 70 km idi on konumuna getirdi araba öle bi şahlandıki yoldan çıkıyoduk neredeyse artık 180 e falanmı sabitledi ne yaptıysa göremeyin ce öle oldu tabi neyse arkadaşlar daha önce bu modele taktıran varmı arkadaşlar şimdiden teşekkürler
Çevrimdışı cemoandcemo Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 29
Aracı : C3
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı cemoandcemo Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Nisan 2010 Saat 21:29
bu forumda individual nickli arkadaşa başvurursanız o size yardımcı olur
Çevrimdışı H-a-d-i Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 43
Aracı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı H-a-d-i Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Nisan 2010 Saat 23:36
Hadi, 1981, İstanbul
Çevrimdışı individual Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
23 - Ocak - 1982

Yaşı : 42
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı individual Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Nisan 2010 Saat 00:15
Orjinalini yazan: tazomania tazomania Yazdı:

arkadaşlar herkese selamlar geçenlerde erzurum çimenler servisine cruise control sistemi taktırmak için gittim aracım 2004 1,6 otomatik xt modeli olur takılır dediler. eleman soket yerini açıp taktı bilgisayardan tanıtarak deneme maksadı ile yola çıktık km  ekranına Cc yazısı ve hız geliyor fakat devreye girmiyor off diye bi uyarı veriyor aynı esnada ana ekranda da tam hatırlamıyorum cc ile ilgili hata veriyor daha sonra  bilgisayar dan farklı yollar denedi bu sefer ekrana görüntü gelmedi fakat cc devrede idi ancak kaça sabitledeiğini göremedik bi türlü ne denediyse yapamadı en son böyle kullanabilirsen kullan dedi ama kendi bile yapamadı ekranda yazamadığı için hatta denerken hızımız yaklaşık 70 km idi on konumuna getirdi araba öle bi şahlandıki yoldan çıkıyoduk neredeyse artık 180 e falanmı sabitledi ne yaptıysa göremeyin ce öle oldu tabi neyse arkadaşlar daha önce bu modele taktıran varmı arkadaşlar şimdiden teşekkürler

malesef hata yok. olması gereken bu.
2.5 yıl önce bende taktırdım. önce ekranda yani km sayacında Cc --- gibi ibareler çıktı.
teste çıktık fakat devreye sokamadık.

araç tekrar servise gelip başka parametreler uygulandı.
bu sefer ekrana hiç birşey çıkmıyordu. km sayacı hiç değişmedi yani.
ama yolda devreye girdi ve o günden itibaren bu şekilde kullanıyorum.

kaça set ettiğini karıştırman biraz tuhaf.
sanırım kullanmayı bilmediğinden biraz rahatsız olmuşsun.

örnek olarak 75 km hızla gittiğini düşünelim.
hızını 75 km ye sabitlemek için + ya da - tuşlarına bir kez basman gerekli.
bu şekilde 75 km hızı hafızaya alıyor.

hızını 75 den 78 e çıkarmak için 3 kere + tuşuna basman gerekir.
her tık 1 km ye tekabul ediyor. aynı şekilde düşürmek içinde aynı işlemi yapmalısın.

peki 75 km den 115 km ye çıkmak için 40 kere mi tık yapman gerekir ?
hayır, 75 km de iken + tuşuna uzun basınca araç zaten hızlanacaktır.
115 km hıza ulaştığında + tuşuna basmayı bırak.dolayısı ile aracın hızı nerede kaldı ise yeni set değerin o oluyor.

birde mola tuşu var. pause yada
115 km hızla giderken pause tuşuna basınca devreden çıkar , aracın hızı düşer.
mesela 80 km hıza düştü. tekrar pause tuşuna basınca 80 km den en son ki set değerine yani 115 km hıza ulaşır.

frene , debriyaja ya da koldaki on-off switch'in off konuma aldığında devreden çıkar.
gaz pedalına basınca araç hızlanır , ayağını gazdan çekince tekrar eski hızına gelir ve sabitlenir.

bence başka servise gitme. bu şekilde oluyor. çünkü aracın eski kasa.
eski kasalarda (van) elektrik şebekesi ile motor şebekesi bir biri ile haberleşmez.
dolayısı ile km sayacında cc aktif iken veri gelemiyor.

yeni kasalarda (can) çıkar set değeri vs..
çünkü aracın her elektrik mimarisi her tarafla anlaşıyor, haberleşiyor

Düzenleyen individual - 16 Nisan 2010 Saat 18:07
Çevrimdışı t@lip Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
06 - Nisan - 1978

Yaşı : 45
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı t@lip Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Nisan 2010 Saat 09:30

Dün biraz araştırma yaptıktan sonra bu konuyu açmaya karar vermiştim. Fatih Peugeot'u dün aradım, 207 1.4 HDI için 175 TL fiyat verdi. Sitede bazı arkadaşların aynı yerde 150 'ye hallettiğini gördüm. İyi bir pazarlık yapmayı düşünüyorum. Benim kafama takılan bu araçlarda elektronik sıkıntı çıkarabileceği, hız sabitleme çalışırken hız sınırlamanın çalışmayacağı şeklinde bilgiler var internette. Bilgisi olan paylaşırsa çok sevinirim.

En iyisi senin olandır
Çevrimdışı okan77 Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 46
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı okan77 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Nisan 2010 Saat 15:34

individual  mükemmel şekilde özetlemişsin... Hiç bilgisi olmayan bir kişi bile çok rahat bir şekilde cc hakkında bilgi sahibi olur... Bende mi taktırsam ne yapsam...  2005 xt en son model aracımda sorun yaşarmıyım acaba....  

2. Vites
2. Vites
Simge
23 - Ocak - 1982

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı individual Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Nisan 2010 Saat 18:13

elbette sıfır hata diye bir şey yoktur.

ama doğru şekilde devreye alınırsa sorun çıkarmaz.
sonuçta araçta yeri hazır ve alt yapısı var.
fabrikada takarken aynı şeyi yapıyor.
2.5 yıldır kullanıyorum , en ufak bir şaşma yapmadı.

bazen çok dik bir bayır inildiğinde aracın hızı bir miktar artabilir yalnız.
90 km hızla boludan inerken hızınız 93-94 gibi olabilir.

sonuçta Cruise controlun frene basma yetisi yok. gazı çekerek yavaşlatıyor.
dik bir bayır ise set hızını tutturamaz.

aynı şekilde çok dik bir yokuşta da hızınızı koruyamaz.
otobanda 190 km hıza set ettiğinizde yokuşun başında da 190 km hızda olamayabilirsiniz.

ben istanbul kartalda CC yi açıp tekirdağ şarköye gittim geldim.
toplamda 543 km lik parkurda ortalama hızım 66 km/h , ortalama yakıt tüketimim ise 5.9lt/100km idi.
araçda ağzına kadar doluydu.  eve eşya götürmüştüm.

Düzenleyen individual - 16 Nisan 2010 Saat 18:14
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Nisan 2010 Saat 19:26
individual  çok teşekkür ederim gercekten çok açıklayıcı bilgiler verdin dediğin gibi tam olarak bilmiyordum usta bile orada denerken baya bi zorlandı kulanamam  diye korktum taktırmadım ..
2. Vites
2. Vites
Simge
23 - Ocak - 1982

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı individual Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Nisan 2010 Saat 19:34

Gülme

bence taktır.

MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Nisan 2010 Saat 22:01

taktıracağım herhalde sağolasın

Çevrimdışı cemoandcemo Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 29
Aracı : C3
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı cemoandcemo Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Nisan 2010 Saat 21:17
ergin abi diğer forumda birisi daha taktırmıştı ilk başta senin anlattığın sırayla olmuş daha sonra usta epey uğraşmış ve normal çalıştırmayı başarabilmişti yanlış hatırlamıyorsam 
Çevrimdışı BAHTİYAR Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
16 - Ekim - 1991

Yaşı : 32
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı BAHTİYAR Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Temmuz 2010 Saat 18:02
maliyeti ne kadar bu sistemin aracımda olması çok hoşuma gider
BAHTİYAR KILCI
2011 Focus SW 1.6AT COL.
Çevrimdışı H-a-d-i Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 43
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı H-a-d-i Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Temmuz 2010 Saat 18:51
140-160 tl.
Hadi, 1981, İstanbul
Çevrimdışı yzt06 Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 37
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı yzt06 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Temmuz 2010 Saat 19:53
arkadaşlar 2003 model xt aracıma bende taktırdım...cc ibaresi falan çıkmıyor..individual süper bir şekilde özetlemiş....çalışma şeklini gayet iyi açıklamış...ben ankara'da FAtih peugeotda taktırdım.
o zman kmapanya vardı 150 tl ye taktırdım...şuanda 175 tl....taktırmak isteyen varsa tanıdık vasıtasıyla 150 liraya belki taktırtabiliriz...
AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL,AYNI DUYGULARI PAYLAŞANLAR ANLAŞABİLİR...
Çevrimdışı BAHTİYAR Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
16 - Ekim - 1991

Yaşı : 32
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı BAHTİYAR Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Temmuz 2010 Saat 20:57
fiyatı çok iyimiş en kısa zaman da taktırıcam
BAHTİYAR KILCI
2011 Focus SW 1.6AT COL.
Çevrimdışı data123 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı data123 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Kasım 2011 Saat 12:35
Merhaba arkadaşlar, 
Peugeot 307 hdi 110 bg 2006 model düz vites aracıma CC taktırmak istedim, bir ustayla anlaştım ama bana garanti vermedi, takarım kolu dedi, programlamasıyla da uğraşırım dedi ama kesin birşey diyemem dedi, ben de tamam dedim, taktı ama cc yazısı çıkmasına rağmen devreye girmedi, başka parametrelerle denedi yine olmadı, sonra firen müşüründen olabilir dedi, onu da değiştirdik yine olmadı. CC yazıyor ekranda ama devreye girmiyor. 

Daha sonra beni topkapıda başka bir ustaya yönlendirdi, orada da baya bir uğraştılar beceremediler. 
Sizce ne olabilir sorun? Istanbulda bu araca daha önce CC montajı yapabilen bir usta var mıdır? Yönlendirebilirseniz sevinirim.
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı data123 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Kasım 2011 Saat 12:38
Bu arada tüm yetkisi servisleri aradım istanbul içindeki, hiçbirisi artık CC takmadıklarını söylediler. sanırım birkaç araçta sorun çıkmış ve artık montajı yasaklanmış. Ama ben daha önceden kullanıyordum CC yi, otomatik 307 aracım vardı, hiç sorun yaşamamıştım. Çok memnundum, dizel ve düz vites araçta bence daha da zevkli olur, çünkü tork yüksek ve otomatikte olduğu gibi yokuş çıkarten saçmalamaz. (vites düşürüp gaz verip tekrar yükseltip, tekrar düşürmesi gibi...)
Çevrimdışı koliva Açılır Kutu Gör
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ
Simge
P.T. Yönetici

Aracı : Peugeot 5008
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı koliva Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Kasım 2011 Saat 19:21
Uzaktan birsey soylemek cok zor bu konuda. Forumda daha once pek cok kez konusuldu, tartisildi bu konu. Araciniza hiz sabitleyici takilabilecegini dusunuyorum. PP2000 ile ayar yapilirken Tip1 ve Tip 2 cikiyor. Eger tip 2 secilirse CC yazisi cikiyor ekranda ama islev olarak calismiyor. Eger Tip 1 secilirse Cc cikmiyor ama hiz sabitleyicisi cikiyor diye bir bilgi var. Sizinkinde de bu durum olabilir ama ustalarin bunu coktan denemis olacaklarini dusunuyorum. Benim gordugum genel sorun fren sensorunde okuyor. Siz fren musurunu bizzat gordunuz mu? Kac kablo giriyordu sensore ve kac sensor vardi?
Çevrimdışı matrax06_83 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : 40
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı matrax06_83 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Kasım 2011 Saat 19:56
merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım. bende bir peugeot hastası olarak ama daha iyi bir keseme göre 307 otamatik bulamadım.:(
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı data123 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Kasım 2011 Saat 16:43
Orjinalini yazan: koliva koliva Yazdı:

Uzaktan birsey soylemek cok zor bu konuda. Forumda daha once pek cok kez konusuldu, tartisildi bu konu. Araciniza hiz sabitleyici takilabilecegini dusunuyorum. PP2000 ile ayar yapilirken Tip1 ve Tip 2 cikiyor. Eger tip 2 secilirse CC yazisi cikiyor ekranda ama islev olarak calismiyor. Eger Tip 1 secilirse Cc cikmiyor ama hiz sabitleyicisi cikiyor diye bir bilgi var. Sizinkinde de bu durum olabilir ama ustalarin bunu coktan denemis olacaklarini dusunuyorum. Benim gordugum genel sorun fren sensorunde okuyor. Siz fren musurunu bizzat gordunuz mu? Kac kablo giriyordu sensore ve kac sensor vardi?

Benim aracım 2006 olduğundan dolayı hem CC yazısının çıkması lazım hem de CC nin çalışması lazım. Çünkü CAN tipi sistem. 
3 farklı ustaya gösterdim ama beceremediler. İlk bakan usta fren müşüründen olabileceğini söyledi, onu değiştirdik ama fayda etmedi. Fren müşüründe 4 kablo vardı. Çıkan orjinal parça hala arabamın yan cebinde duruyor.
Belki debriyaj müşüründedir sorun, emin değilim. 
Ama PP2000 programını indirdim internetten, çinden kabloyu sipariş verdim, kablo geldiği zaman 1 haftasonumu ayırıp kendim uğraşacağım bakalım. Çözüm olursa bilgi veririm.
Ama kablonun gelmesi 1,2 haftayı bulur.
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1775 9 cimenquantex
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1489 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 228 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4915 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 6018 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25199 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1423 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 131 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1130 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 189 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 384 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 261 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1483 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10868 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 543 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 615 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4136 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3300 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 20 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2058 6 kiziltamu
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 7
Emintoprak 4
SametRcz 4
serdarcan34 3
slckgms 3
antipollution 3
arifbsrn 2
feyyazbugan 2
OsmUnl 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English