Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >307
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Hız Sabitleme Sistemi Ve 307
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Hız Sabitleme Sistemi Ve 307

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12345 31>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı drburak2525 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : Belirtilmemiş
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı drburak2525 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Ocak 2011 Saat 09:21
bugün aracımı almaya gideceğim. Ankara Göral'da CC takılabileceğini ve sorunsuz bir şeilde çalışacağını söylemişlerdi. Dün ardım; CC taktıklarını ancak programlam atmadıklarını ve tst etmediklerini söylediler. Bugün test edip bir sıkıntı çıkmazsa aracı teslim edecekler. Ankara-Amasya arası test etme olanağım olacak. Sorunsuz çaışırsa sizlere tekrar bilgi vereceğim. İyi günler.
Peugeot 307 SW Pack - 2003 - 1,6 Benzinli Metalik Gri
Çevrimdışı koliva Açılır Kutu Gör
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ
Simge
P.T. Yönetici

Yaşı : 42
Aracı : Peugeot 5008
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı koliva Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Ocak 2011 Saat 10:54
Orjinalini yazan: drburak2525 drburak2525 Yazdı:

bugün aracımı almaya gideceğim. Ankara Göral'da CC takılabileceğini ve sorunsuz bir şeilde çalışacağını söylemişlerdi. Dün ardım; CC taktıklarını ancak programlam atmadıklarını ve tst etmediklerini söylediler. Bugün test edip bir sıkıntı çıkmazsa aracı teslim edecekler. Ankara-Amasya arası test etme olanağım olacak. Sorunsuz çaışırsa sizlere tekrar bilgi vereceğim. İyi günler.

Ozellikle bu topigi takip ediyorum son gunlerde. Senden haber bekliyorum. Umarim basarili olur. Birde ne gibi islemler yaptiklarini ogrenebilirsen cok iyi olur. Yani kumanda kolu takildi, kablolara dokunulmadi, yazilim atildi ve bu kadar mi? Yoksa arada baska islemler de var mi?
Çevrimdışı metin Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge
24 - Ağustos - 1986

Yaşı : 37
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı metin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Ocak 2011 Saat 12:50
Orjinalini yazan: koliva koliva Yazdı:

Ozellikle bu topigi takip ediyorum son gunlerde. Senden haber bekliyorum. Umarim basarili olur. Birde ne gibi islemler yaptiklarini ogrenebilirsen cok iyi olur. Yani kumanda kolu takildi, kablolara dokunulmadi, yazilim atildi ve bu kadar mi? Yoksa arada baska islemler de var mi?

ben yapyırmadım ama yaptıran arkadaşlardan aldığım bilgiler doğrultusunda söylüyorum.

sinyal kolunun altındaki plastiği kırıyorlar, zaten kırılsın diye zayıflatılmış. açılan yerdeki soket girişine kolu takıyorlar. kolda silecek kolunun altındaki teyp kumandası ile aynı.

taktıkdan sonra bilgisayara bağlayıp aktif ediyorlar (bazı arkadaşlar program atıltı diyor bilemem)

daha sonra hazır. zaten o bölgede takcak yer yoksa hız sabitleme olmaz, hız sabitleme uyumlu araçlarda yeri be kablo tesisatı hazırdır sadece tak çalıştır.
Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar.
Normal insanlar sonuçları tartışırlar.
Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar...
Çevrimdışı HRMNKY Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 35
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı HRMNKY Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Ocak 2011 Saat 13:21
206'larda da hız sabitleyici yeri olmasına rağmen maalesef hız sabitleyicisi olmuyor arkadaşlar.Fren müşürünün üstünde 4 kablo varsa genelde cc oluyor araçlara.
Peugeot 206 X-Line 1.4 HDI

Çevrimdışı koliva Açılır Kutu Gör
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ
Simge
P.T. Yönetici

Aracı : Peugeot 5008
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı koliva Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Ocak 2011 Saat 13:24
Bu konuyu acan arkadasin arabasi Pack versiyonu, benimki de aynisi.Pack versiyonlari oldukca donanimli geliyor. Hani diyorum belki hiz sabitleyici de vardir da opsiyona koyulmamistir. Hala umidim var Shocked Arkadas bir denesin bakalim ne cikacak sonuc.
Çevrimdışı drburak2525 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı drburak2525 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Ocak 2011 Saat 21:27
Arkadaşlar aracımı bugün teslim aldım.
1) Aracımda triptonik vites "Automatic great fauld" arızası veriyordu; selenoid valfler ve motor yağı değiştirildi, vites yazılımı yenilendi; şu anda vites düzelmiş, hatta eskisinden (arıza vermeden önce) daha hafif vites geçişlerine sahip ve yakıt ekonomik geldi.
2) Telefleks LPG taktırdım. Ankara şehir içi yokuşlarda performans kaybı hissetmedim. Benzine göre hissedilir bir ses artışı yok. Yakıt kullanımını ölçme fırsatım olmadı. Ama bana güzel geldi.
3) CC takıldı, denedim; çalışıyor. Ancak, bilgi ekranında CC yazısı ve sabitlenmesi belirlenen hız çıkmıyor. Usta zaten eski model olduğu için ekranda bilgi çıkmaz dedi. Ama benim için önemli olan CC olması ve çalışıyor olması. sadece  düğmeye dokunarak hızı sabitleyebiliyorum. Bu arada CC takmak için ne gibi işlemler yaptılar bilmiyorum.
4) Bütün bunları Ankara Göral Servisi Rapide (ek servis) de yaptırdım. Orada Abdullah ustra var. Güler yüzlü ve işinin hakkını veriyor.
5) bütün bunların yanısıra ufak tefek işçilik ve malzemelere ekstra para istemediler ve beni gerçekten memnun bir şekilde gönderdiler.

Şimdilik bu kadar arkadaşlar. Herkese iyi akşamlar...
Peugeot 307 SW Pack - 2003 - 1,6 Benzinli Metalik Gri
Çevrimdışı individual Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
23 - Ocak - 1982

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı individual Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Ocak 2011 Saat 22:01

3) CC takıldı, denedim; çalışıyor. Ancak, bilgi ekranında CC yazısı ve sabitlenmesi belirlenen hız çıkmıyor. Usta zaten eski model olduğu için ekranda bilgi çıkmaz dedi. Ama benim için önemli olan CC olması ve çalışıyor olması. sadece  düğmeye dokunarak hızı sabitleyebiliyorum. Bu arada CC takmak için ne gibi işlemler yaptılar bilmiyorum.

hayırlı olsun.evet eski kasalarda Cc--- ibaresi çıkmıyor.van bus olduklarından her birim kendi arasında haberleşiyor.diğerleri ile haberleşmiyor.

yani motor elektroniği ve donanım elektroniği ayrı telden çalıyor.

bende 3 yıldır sorunsuz kullanıyorum. maliyetine göre çok faydalı bir özellik.

Çevrimdışı dinoco Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
26 - Haziran - 1979

Yaşı : 44
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı dinoco Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Ocak 2011 Saat 23:20
Telefleks LPG yerinde bir tercih.. çalışma prensipleri ve teknolojisi çok çok ileride bir firma..
Çevrimdışı pug307_26 Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites

Forumdan Banlandı...

Yaşı : 34
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı pug307_26 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Ocak 2011 Saat 00:05
2002 model tiptronik araca cc olurmu şu son gelişmelerden sonra 
Çevrimdışı juventa Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
14 - Temmuz - 1984

Yaşı : 39
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı juventa Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Şubat 2011 Saat 10:59
Orjinalini yazan: individual individual Yazdı:

hayırlı olsun.evet eski kasalarda Cc--- ibaresi çıkmıyor.van bus olduklarından her birim kendi arasında haberleşiyor.diğerleri ile haberleşmiyor.

yani motor elektroniği ve donanım elektroniği ayrı telden çalıyor.

bende 3 yıldır sorunsuz kullanıyorum. maliyetine göre çok faydalı bir özellik.

kardeşim hayırlı ugurlu olsun servis ismi verdiğin içinde çok teşekkür ederim ilk ankara seyahatimde yaptıracağım inşallah. 
senden ricam servisin adı adresi tel numarası vs varsa bildiğin ankarayı çok iyi bilmiyorum ne yazıkki. ayrıca fiyat olarak ne istediler cc için tam biliyormusun? benim aracımda triptronik belki bende yazılım yeniletirim. aracı aldığımda üzerinde bi lpg sistemi vardı halen kimse ne marka olduğunu çözebilmiş değil ne yazıkki :S ama çokta kötü sayılmaz memnunun yazın 160 - 180 arası kışın ise 180 - 220 arası yakışı var. 
PEUGEOT TURKEY KAYSERI

2004

1.6 XT PREMIUM ŞEYTAN KIRMIZI
Çevrimdışı mendirek Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı mendirek Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Şubat 2011 Saat 21:33
sevgili arkadaşlar bu cc yi benim 2009 model 308 SW taktırabilecegin istanbulda bir servis yok mu ?. bu iş illegal mi ki mepa başta şapka hikayesi anlatıryorlar.
106 ile başladık 206 ile gazladık 307 ile costuk 308 sw ile galiba yaşlandık. 7 koltuk bile az geliyo.
Çevrimdışı zubeyir35 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 43
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı zubeyir35 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Mart 2011 Saat 17:07
Arkadaşlar izmir veya muğla çevresinde 307sine cc taktıran varmı veya takan servisi bilen?
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı zubeyir35 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Mart 2011 Saat 18:31
Arkadaşlar marmaris oto gültekinde de artık hız sabitleme takılmaktadır. hız sabitleme kolunun siparişini bugün verdik takılınca sonucu buraya yazarım.
Çevrimdışı ADM Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
15 - Aralık - 1991

Yaşı : 32
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ADM Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Mart 2011 Saat 19:48
slm abi bende 2006 1.6 HDİ var takılabilirmi ve maliyet ne kadar nerde taktırabilirim..
HED
538 669 43 80
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı zubeyir35 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Mart 2011 Saat 20:06
İstanbulda kim  takar bilmem ama ben marmariste bulduysam sen orada kesin taktırırsın. buradda benim taktırdığım yere gittiğimde bana takılmaz abi bunlara hız sabitleme dediler bu forumu açtım okuttum adamlara hani dedim takılmıyodu yalanmı sölüyor insanlar. ara dedim parcacına sor. aradı ve olur cevabını aldık. 150 tlye kolun siparişini bile verdik. yarın öbür güne gelir hatta istanbuldan geliyor sanırım. öğrenip sana gönderen yeride sölerim. ama dediğim gibi peugeot bilgisayarı olan bi servisin bu işi yapamaması sadece bilgisizliği bence. inşallah bilgisayar tanıtımını yapabilirler şimdi o konuyu araştırıyorum. selamlar.
Çevrimdışı tilbe307 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
20 - Şubat - 1982

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı tilbe307 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Mart 2011 Saat 20:10
2003 307 Teknoplus 1.6 ya takılır mı acaba taktıran ve kullanan var mı ?
2010 3008 1.6 VTİ 120 HP PRİNS LPG
Çevrimdışı 10ur1 Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
28 - Nisan - 1987

Yaşı : 36
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı 10ur1 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Mart 2011 Saat 20:45
hocam bende 2000 model 206 xs war acaba ona  hız sabitleme olurmu ?
Çevrimdışı isodogu Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
04 - Temmuz - 1975

Yaşı : 48
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı isodogu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Mart 2011 Saat 23:05
dizellere takılabiliyormu 2006 model
Çevrimdışı 106_arts Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Forumdan Banlandı.

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı 106_arts Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Mart 2011 Saat 23:36
Orjinalini yazan: 10ur1 10ur1 Yazdı:

hocam bende 2000 model 206 xs war acaba ona  hız sabitleme olurmu ?

senın aracına olmaz cunku gaz tellı 8 valf
Çevrimdışı 106_arts Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Forumdan Banlandı.

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı 106_arts Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Mart 2011 Saat 23:37
birde 2002 2003 1.6 307 ler gaz teli yoktur arkadaslar elektronıktır 2001 1.6 16v 206da aynı şekilde
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12345 31>
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1582 9 cimenquantex
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1469 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 216 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4901 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 6002 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25169 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1413 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 111 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1116 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 181 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 373 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 249 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1437 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10839 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 524 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 588 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4128 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3289 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 20 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2051 6 kiziltamu
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 7
SametRcz 4
Emintoprak 4
slckgms 3
antipollution 3
serdarcan34 3
OsmUnl 2
by_bozkurt 2
Berkay Erdinç 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English