Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >307
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Hız Sabitleme Sistemi Ve 307
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Hız Sabitleme Sistemi Ve 307

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1234 31>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı data123 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : Belirtilmemiş
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı data123 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Mayıs 2010 Saat 10:46
Ben de taktırdım aracıma CC yi nihayet. Çok güzel çalışıyor alet. Yakıt tüketimini çok düşüreceğini düşünüyorum. Ben biraz pahalıya taktırdım cihazı sanırım. Millet 150 lerden bahsediyor ama orjinal CC kolunun fiyatı zaten 154 lira. Nasıl oluyor anlamadım. İşçilikle beraber 250 yi buldu benimkisi. (3 taksit yaptılar).
Ekranda CC çıkıyor. Kitlenen hız yazıyor. Çok hoş. 
Çevrimdışı haritator Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 41
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı haritator Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Eylül 2010 Saat 16:25
ahanda şimdi servisi aradım

^^Hız sabitleyici olmayan araçlara takmıyoruz önermiyoruz^^ dediler

AÇI Peugeot
216) 559 15 59

vesselam
Çevrimdışı coyote26 Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
13 - Temmuz - 1989

Yaşı : 35
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı coyote26 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Eylül 2010 Saat 18:15
bnce o servısın görüşü Ben eskişehirdeki servise sormustum bır 307 kullanıcısı daha vardı bnmle 300 dedıler sonra 175 e kadar dusurdum dıger servısler bu fıyata takıyor dedım adamlar dırek fıyatı cektıler Bı ara taktırmayı dusunuyorum aracıma uzun yolda faydası olur
Çevrimdışı ispinoze Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 40
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ispinoze Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Eylül 2010 Saat 14:22
arkadaşlar, Ankara'da hız sabitleme taktırabileceğimiz bir yer var mı?
2005 307 xt otm.
Çevrimdışı juventa Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
14 - Temmuz - 1984

Yaşı : 39
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı juventa Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Ocak 2011 Saat 16:17
Bu Peugeut servisleri beni öldürecek Kayseri İnciroglunu aradım şimdi 307 2004 model e yapamayız olmaz dedi :)

Çevrimdışı Yusuf Tekoglu Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
22 - Ocak - 1992

Yaşı : 32
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Yusuf Tekoglu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Ocak 2011 Saat 16:26
Peki Konu Açılmışken Sorayim benim 2004 206 ya taktırabilrimiyim ?
Honda Gibi Gazlarım BMW Gibi Yanlarım...

Mercedes Vito 112 CDI VIP

34 CTC 01
Çevrimdışı metin Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge
24 - Ağustos - 1986

Yaşı : 37
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı metin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Ocak 2011 Saat 16:45
ben serviste kendim sordum kdv dahil 124 TL + 50 tl işçilik = 174 tl yapıyor. işçilik denilen şeyde direksiyonun altındaki klipsi kırıp altındaki sokete kolu takıyorlar sonra aracı bilgisayara bağlayıp hız sabitlemeyi aktif yapıyorlar, bukadar. bu fiyatı yetkili servisten aldım. başka yerlerde yüksek fiyatlara kazıklanmayın.
Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar.
Normal insanlar sonuçları tartışırlar.
Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar...
Çevrimdışı Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Ocak 2011 Saat 18:30
Benim aracım 2004 technoplus serviste denedik olmadı.:(((
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Ocak 2011 Saat 18:44
Orjinalini yazan: hakangumus hakangumus Yazdı:

Gaz sisitemi elektronik olmasına rağmen bilgisayarda bi türlü çalılştııramadık, cc görünüyor ama hızı sabitlemiyor.
Çevrimdışı sistemci Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 42
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sistemci Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Ocak 2011 Saat 18:46
Orjinalini yazan: individual individual Yazdı:

sanırım ben söylemiştim.
yine söyleyeyim. olmaz.

arkadaşımda 2003 model 307 vardı.
kaputu açtığımda sol farın yakınlarında gaz teli gözüküyordu.

hız sabitleme / limitleme olabilmesi için drive by wire (elektronik gaz pedalı) sisteminin olması gerekir.

normalde gaz telinin yaptığı işi , pedala basma açısı ve açıya ilintili olarak gaz konumu sinyalini üreten bir düzenek.

Kardeş yanlış biliyorsun ya da ingiliz arabalarında sistem farklı. Ben 2002 PEUGEOT 307 RAPIER 5 KAPI 1.6 16V'ye sahibim. Aracımda olmayan özellik yok. Sıkıntım akü ile alakalı olmalı ki neredeyse hiç bir özellikler çalışmıyor. Park sistemi, otomatik silecek ve farlar, katlanır aynalar, hız sabitleme kolu vs... Anlayacağın bunların hepsi 2002 model 307'de var.
Davranışlarımızdan sorumlu olmanın vakti geldi...
Çevrimdışı kabusizmit Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı kabusizmit Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Ocak 2011 Saat 18:52
Orjinalini yazan: quiet_20 quiet_20 Yazdı:

ben serviste kendim sordum kdv dahil 124 TL + 50 tl işçilik = 174 tl yapıyor. işçilik denilen şeyde direksiyonun altındaki klipsi kırıp altındaki sokete kolu takıyorlar sonra aracı bilgisayara bağlayıp hız sabitlemeyi aktif yapıyorlar, bukadar. bu fiyatı yetkili servisten aldım. başka yerlerde yüksek fiyatlara kazıklanmayın.

Dostum hangi servis söylermisin fiyat uygun bende yaptırmak istiyorum.
Çevrimdışı kabusizmit Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı kabusizmit Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Ocak 2011 Saat 18:53

Dostum yıktın beni ya benimkide 2003 technoplus.Benimkinede mi olmaz şimdi?
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Ocak 2011 Saat 19:00
Orjinalini yazan: kabusizmit kabusizmit Yazdı:

2 sefer denedik Confused sebebini bulamadı afyondaki servis inşaallah olur senin aracına belli olmaz denemende yarar var. Eğer uygunsa montaj ve tanıtma 10 dk sürmez.
Çevrimdışı individual Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
23 - Ocak - 1982

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı individual Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Ocak 2011 Saat 20:18

2 sefer denedik Confused sebebini bulamadı afyondaki servis inşaallah olur senin aracına belli olmaz denemende yarar var. Eğer uygunsa montaj ve tanıtma 10 dk sürmez.

o sorunu bende yaşadım.

ilk başta ekranda Cc --- yazdı. tamam oldu dedik.

yola çıktık ve çalışmadı. sonra arkadaş başka birşey denedi. ekranda Cc çıkmıyor ama artık çalışıyor.

yeni kasalarda ekranda Cc ibaresi çıkıyor. eskş kasalarda çıkmıyor.

yani öyle biliyorum

Gülme

Çevrimdışı beveta Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 37
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı beveta Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Ocak 2011 Saat 20:55
ii akşamlar arkadaşlar şunu öğrenmek istiorum 2002 ila 2005 makyajsız kasalarda bu sistem çalışıomu çalışmıyomu? bnm aracımda yol bilgisayarı yoktu geçmişte fakat com2000 kol mevcuttu çoğu kişi olmucağını söledi fakat gittim 50 liraya hallettim yetkili serviste gidip bunu dediğim anda olurmu öle şey demişlerdi ama oldu çokta memnunum çünkü beyin 307lerde kullanılan tek bi cip bildiğim... konumlar aktif diil kapalı cc olurmu 2002 model 1.6 16valf 110bg benzinli xr 307 benzinli modeline?
Çevrimdışı juventa Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
14 - Temmuz - 1984

Yaşı : 39
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı juventa Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Ocak 2011 Saat 15:52
yaparız diyen servis ismi ve telefon numarası verebilirmisiniz?
Bizim Kayseri de ki ekip olmaz abi, olur mu öyle şey demekten geri adım atmamaya devam etmekte:)
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Ocak 2011 Saat 20:38
Orjinalini yazan: individual individual Yazdı:

o sorunu bende yaşadım.

ilk başta ekranda Cc --- yazdı. tamam oldu dedik.

yola çıktık ve çalışmadı. sonra arkadaş başka birşey denedi. ekranda Cc çıkmıyor ama artık çalışıyor.

yeni kasalarda ekranda Cc ibaresi çıkıyor. eskş kasalarda çıkmıyor.

yani öyle biliyorum

Gülme

http://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=10288&PN=2&title=hz-sabitleyici-neden-olmaz
Yukarıda verdiğim linkte  benim aslanın hız sabitleme kolu ile alakalı yaşadığım problemler  ve hız sabitleme sistemi üzerine  başta İNVİDUAL üstadımız olmak üzere arkadaşlarımızın değerli paylaşımları vardır. Kendilerine bir kez daha teşekkür ediyorum.  Kendisine servislerde  olmaz denilenler  okusunlar.
Sırf bu iş için Tokat'tan kalkıp Sivas, Çorum ve Samsun servislerini dolaşan biri olarak söylüyorum. OLMAZ OLMAZ! Bal gibi oluyor. Sorunsuz şekilde de kullanabiliyorsunuz. Yeter ki işten anlayan doğru kişileri bulabilesiniz.

NOT 1: Benim aracım 2004 teknoplus otomatik oldu. Bir arkadaşımın 2003 teknoplus manuel şanzıman aracında denedik oldu.
NOT 2: Arkaşın aracında  kullanıcı opsiyonları/ menüsünde hız sabitleme ile ilgili kısımda sadece var/ yok parametreleri varken benim araçta Tip A, Tip B, Hız limitörü yok, Hız limitörlü ...  şeklinde seçenekler çıkıyordu. Arkadaşın aracında direkt olarak var dediğimizde çalışıyordu fakat ekranda görüntü olmuyordu. Benim araçta  Cc  görüntüsü çıkıyordu ancak aktif olmuyordu. En son Samsunda mesele halledildikten sonra benim araçta da çalıştı ancak görüntü yok sadece çalışıyor. Sanırım Tip B olarak seçim yapılması gerekiyor. Bir ara bilgisayara bağlatırsam menüde hangi tercihin seçili olduğunu yazarım. Bilginize.

Düzenleyen kapagan - 26 Ocak 2011 Saat 20:48
Çevrimdışı eneslan Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı eneslan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Ocak 2011 Saat 22:48
Orjinalini yazan: controller controller Yazdı:

2006 (yeni tip) 307 benzinli aracıma taktırdım,yetkili serviste 175 TL. Kolu taktı ve bilgisayardan cruise controlu açtı/sisteme tanıttı ve tamamlandı. 10 dk falan sürdü... çok da güzel oldu...

aracınız otomatikmi ?  birde 175 TL anahtar teslim  fiyatımı yanı aç kullan öylemi ?? birde nerede ki serviste taktırdınız ?
Enes

( Peugeot 307 Comfort Technoplus 1.6 110 PS Benzin + Lpg 2006/2 (makyaj))

Çevrimdışı drburak2525 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı drburak2525 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Ocak 2011 Saat 01:06
Arkadaşlar dün (27.01.2011) aracıma LPG taktırmak için Ankara Peugeot yetkili servisine götürdüm. CC takılıp takılamadığını ustaya sordım; "Elektronik kablo varsa takılır dedi" ve kontrol etti; elektronik kablo olduğu için takabileceklerini söylediler. LPG nin yanı sıra araçta birkaç daha bakım-onarım işi vardı. C.Controlü parça maliyetine (işçilik almadan) 155,00 TL takabileceklerini söylediler. Forumda birkaç arkadaşın bu konuda yazmış oldukları sorunlardan -çalışmama, ekranda cc çıkmama vs- bahsettim. Aracı Cumartesi günü (29.01.2011) teslim almaya gideceğim, İnşallah çalışır. Denedikten sonra bilgi veririm.
Peugeot 307 SW Pack - 2003 - 1,6 Benzinli Metalik Gri
Çevrimdışı koliva Açılır Kutu Gör
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ
Simge
P.T. Yönetici

Aracı : Peugeot 5008
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı koliva Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Ocak 2011 Saat 08:29
Orjinalini yazan: drburak2525 drburak2525 Yazdı:

Arkadaşlar dün (27.01.2011) aracıma LPG taktırmak için Ankara Peugeot yetkili servisine götürdüm. CC takılıp takılamadığını ustaya sordım; "Elektronik kablo varsa takılır dedi" ve kontrol etti; elektronik kablo olduğu için takabileceklerini söylediler. LPG nin yanı sıra araçta birkaç daha bakım-onarım işi vardı. C.Controlü parça maliyetine (işçilik almadan) 155,00 TL takabileceklerini söylediler. Forumda birkaç arkadaşın bu konuda yazmış oldukları sorunlardan -çalışmama, ekranda cc çıkmama vs- bahsettim. Aracı Cumartesi günü (29.01.2011) teslim almaya gideceğim, İnşallah çalışır. Denedikten sonra bilgi veririm.

Ilginc. Bende de sizdeki aracin aynisi var. Siz taktirin bakalim ne oluyor. Ona gore bende taktiririm cok ise yarar bir ozellik. Haberlerinizi bekliyoruz.

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1234 31>
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1728 9 cimenquantex
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1481 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 226 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4914 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 6015 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25193 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1420 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 126 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1128 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 186 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 383 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 260 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1470 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10855 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 538 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 608 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4133 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3298 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 20 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2056 6 kiziltamu
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 7
SametRcz 4
Emintoprak 4
antipollution 3
serdarcan34 3
slckgms 3
OsmUnl 2
by_bozkurt 2
Berkay Erdinç 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English