Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >307
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - pejo 307 hdi mi renault megane 2 mi
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kapalı Konupejo 307 hdi mi renault megane 2 mi

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı BurçUMUL Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : Belirtilmemiş
Durum: Aktif Değil
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Aralık 2009 Saat 12:28
Her iksinide kullanmış biri olarak , 307 yi tercih ederim .  
Forever young by my gti
Çevrimdışı kuhi Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 43
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Eylül 2010 Saat 23:23
Ya bende 307 mi Megane II mi diye arada kalanlardanım ,
Geçenlerde bir arkadaşımın yanına uğradım Otomobil Tamircisi ve 307 ler guzel araba ama Elektroniklerinde ağrıza çok sık raslanıyor ve raslandımıda başın çok ağrır bu yuzden Megane II daha mantıklı dedi,
307 lerde Elektronik aksamında çokmu arıza çıkıyor acaba?
İkinci el bir 307 alcak olsam acaba daha once elektronik aksamında bir arıza çıkmışmı veya çıkmadıysa sağammı dşye nasıl anlıyabilirim ?
Çevrimdışı Faruk Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 38
Aracı : 2012 3008 1.6 e-hdi AUTO6R
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Eylül 2010 Saat 00:04
sen bakımlarını yaptırdıktan sonra arıza işi çok az olur ve senin kibar kullanımına görede hiç olmayadabilir.
megane da güzel araba ben 307 yi almadan önce megane ların privelle lerine baktım sunroofu ve full özellikleri için ama renonun motorlarının 200 bin civarında bittiğini,turbo,direksiyon vb arızalarından dolayı,önceden kangoo kullandım 1.5 dci. ve de en önemlisi iç kabindeki malzeme kalitesizliğinden; mesela tuşların yüzde 90 ı silinmiş 2007 2008 öodellerde bile direksiyon tuşlarından teyp tuşlarına kadar.bunlar dez avantaj 307 ye göre ama 1.5 100 bg lik privelle vardı arkadaşımda çekişi süperdi :)
eğer 307 alcaksan otomatik,km si yüksek ve de önden darbeliye dikkat et,forumda biraz incelersen en çok sıkıntı otomatikten,tüplü den vs. çıktığını yazmış arkadaşlar...
yukarıda yazdığım dez avantajlar olmasaydı sırf o sunroofu için alcaktım yani  ama kısmet değilmiş... yinede takdir senin .,düşün taşın iyice sor soruştur oyle karar ver  Göz Kırpma
benim tavsiyem 1.6 hdi 110 bg olanından vede mümkünse premium olsun :):)

Düzenleyen Faruk - 09 Eylül 2010 Saat 00:06
2007 PEUGEOT 307 SW 1.6 110 BG HDİ PREMİUM GRİ
2012 PEUGEOT 308 1.6 E-HDİ 112 BG ACTİVE AUTO6R ALP BEYAZI
dizel gibisi varmı????
Çevrimdışı xMEGANx Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 32
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Eylül 2010 Saat 01:16
abi reno diyosun ya =) son modeli fabrikadan ÖLÜ olarak doğan bir araç :)
PEUGEOT ile karşılaştırıyorsunuz ayıp olmş.
Çevrimdışı MaximuS Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

15 - Şubat - 1983

Yaşı : 41
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Eylül 2010 Saat 03:01
Orjinalini yazan: CIHANGIR_DONMEZ CIHANGIR_DONMEZ Yazdı:

farklı segment zaten bırı sedan oburu hb ;) farklı hıtap tarzları var
ben bu noktada cihangir arkadaşıma katılmıyorum. bir aracın sedan modelinin olmaması, o segmentin başka bir marka aracında hem sedan hem hb modelinin olması yüzünden, farklı bir segment diye tabir edilemez. yani kısacası 307 ve megane aynı segmentte araçlardır.

bana göre de 307 megane ye göre daha nazik ve bakımlarına daha çok dikkat edilmesi gereken bir araçtır. ayrıca ikinci el piyasası her zaman 307 ye göre hayli üsttedir.

bence megane nın tek avantajları bunlardır. geri kalan tüm kriterlerde 307 nin üstünlüğü açık ve nettir. özellikle konfor, sürüş rahatlığı ve güvenlik konusunda renault resmen sınıfta kalmıştır...
herkese saygılar...
Çevrimdışı volkan_uysal Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 38
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Eylül 2010 Saat 08:32
Yollarda kaç tane magane II tokatladım bılmıyorum. 
Ama babama alsam megane alırım o traktor gıbı kullanır ve bu konuda ıyı bir araba içi cok acayıp ama sankı ön camdan cıkacakmısım gıbı oturuyorum koltukta 
Benım için tabıykı 307 Star içinin ferahlıgı yeter arkadasımda full megane II var ama kımsa bakmaz Sırıtma

Orjinalini yazan: polatkaptan polatkaptan Yazdı:

arkadaşlar acaba hangisi daha kaiteli 307 mi megane II mi 

307 XT 1,6 110 BG / 81 BF 307
Çevrimdışı koliva Açılır Kutu Gör
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ
Simge
P.T. Yönetici

Yaşı : 42
Aracı : Peugeot 5008
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Eylül 2010 Saat 10:01
Megane takoz gibi araba. 307 ile kiyaslanamaz konfor acisindan.
Çevrimdışı kuhi Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Eylül 2010 Saat 08:59
Ben Benzinli ve Tüplü Düşünüyordum Benzinli Ve Tüplü lerde çok mu sıkıntı çıkarır 307 Ler ,
Formlarda hep Elektronki akşamlarından sorun olarak bahsetmişler ,
Kablolaması bile açıkta ve bu yüzden arka camları bile tam raddumanlı çalışmayan diyen var ,
Gerçi bunları bir iki kişi yazsa bu her arata olacak çıkabilecek sorun ama ben sanayi içinde çalıştığım için bazen oradaki tamircilerle sohbet ettiğimde bana 307lerdeki enbüyük sorunun elektronik aksamında oldugunu ve çıkncada çok paralar harcıyacagımı söylüyorlar ,
Ve şuda var 2003 model 307 lerle 2004 veya 2005 model Meganeler aynı fiyatta 2005 1.6 Megane II mı yoksa 2003 307 mi acaba tercih edilebilir şuan Renault piyasasında ikinci elde düşüş varken Peugeotto da bir tırmanış var :)
Yardımlarınız için teşşekkürler ayrıca ,
Çevrimdışı BAHTİYAR Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
16 - Ekim - 1991

Yaşı : 32
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Eylül 2010 Saat 20:44

benim tahminim şudur peugeot u spor otomobil tutkunları ve hız meraklılar daha çok tercih ediyor haliyle zorlayınca hırpalayınca araç arıza veriyor benim aracım2003 model 307 72 binde daha araca anahtar değmemiş ön takım motor fabrika orjinalı servis bakımlı sadece sinyal kolu ve akü değişmiş ben yazın 18bine aldım ha takasa girdiğim için biraz pahalı 17-19 arası temiz birşey bulabilirsiniz ama benzinli almayın derim ben baş edemedim lpg taktırdım galeriden almıştım arabayı aracın sahibine ulaştım aracı acil satmış 16binliraya kulağınıza küpe sabırlı olursanız iyi bir 307 bulucağınızdan eminim

BAHTİYAR KILCI
2011 Focus SW 1.6AT COL.
Çevrimdışı hasimayaz Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites

P.T. Demirbaş

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Eylül 2010 Saat 21:00
Aracınız sizin için aynı zamanda parasal birikim ise tabiki megane.. 307 Piyasada biraz daha nazlı gidiyor. Ama biniciyim en az 5 yıl alacağım arabaya binerim derseniz tabiki 110 HP HDI.. aslında iki aracında hem sınıfı hem kulvarları farklı.. bence öncelikle otomobilden beklentiniz nedir? bunun cevabını bulmak gerekir.
Çevrimdışı MaximuS Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

15 - Şubat - 1983

Yaşı : 41
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Eylül 2010 Saat 00:52
Orjinalini yazan: hasimayaz hasimayaz Yazdı:

Aracınız sizin için aynı zamanda parasal birikim ise tabiki megane.. 307 Piyasada biraz daha nazlı gidiyor. Ama biniciyim en az 5 yıl alacağım arabaya binerim derseniz tabiki 110 HP HDI.. aslında iki aracında hem sınıfı hem kulvarları farklı.. bence öncelikle otomobilden beklentiniz nedir? bunun cevabını bulmak gerekir.

ben bu noktada Hasim arkadaşıma katılmıyorum. bir aracın sedan modelinin olmaması, o segmentin başka bir marka aracında hem sedan hem hb modelinin olması yüzünden, farklı bir segment diye tabir edilemez. yani kısacası 307 ve megane aynı segmentte araçlardır.

bana göre de 307 megane ye göre daha nazik ve bakımlarına daha çok dikkat edilmesi gereken bir araçtır. ayrıca ikinci el piyasası her zaman 307 ye göre hayli üsttedir.

bence megane nın tek avantajları bunlardır. geri kalan tüm kriterlerde 307 nin üstünlüğü açık ve nettir. özellikle konfor, sürüş rahatlığı ve güvenlik konusunda renault resmen sınıfta kalmıştır...
herkese saygılar...
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1716 9 cimenquantex
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1481 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 224 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4914 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 6014 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25185 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1420 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 126 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1128 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 186 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 383 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 259 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1469 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10855 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 537 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 607 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4131 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3298 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 20 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2056 6 kiziltamu
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 7
SametRcz 4
Emintoprak 4
antipollution 3
serdarcan34 3
slckgms 3
OsmUnl 2
by_bozkurt 2
Berkay Erdinç 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English