Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >407
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Geri görüş kameralı araç iç kamera
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Geri görüş kameralı araç iç kamera

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı necmettinn Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 50
Aracı : 407
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı necmettinn Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Geri görüş kameralı araç iç kamera
    Gönderim Zamanı: 30 Ocak 2018 Saat 23:13
Öncelikle herkese merhaba.
Daha önceki aracıma taktığım gibi Pegueot 407 1.6 HDİ Comfort modeli aracıma da geri görüş kamerası takmak istedim. E olmuşken monitörü dikiz aynasında olsun, birde ön kayıt için de kamerası bulunsun dedim ve kolları sıvadım... Yaptığım işlem adımlarını paylaşarak geri görüş kamerası veya park sensörü takmak isteyenler için kablo güzergahını ve işlem adımlarının faydası olabileceğini düşündüm.
İlk iş şu malum çin sitesinden sipariş vermek oldu, 15 gün içinde malzeme elime ulaştı. 109TL. gümrük yok kargo yok. Paket içeriğinde monitör dikiz aynası, geri görüş kamerası ve besleme için çakmaklık adaptörü mevcut. Micro SD kart üzerine kayıt yapabiliyor ama paket içeriğine dahil değil.

Öncelikle masa üzerinde sistemi kurarak herhangi bir sıkıntısı olup olmadığını ve üç aşağı beş yukarı çalışma sistemini görmek için test etmek istedim. 12V. adaptör ile bağlantıları yaptım, geri görüş kamerasının ayna için soketli bir bağlantısı mevcut, ilave olarak geri vites lambasına da bağlantısı var. Geri vites lamba bağlantısı üzerinden voltaj gelince klavuz çizgiler aktif oluyor. Diğer zamanlar ön kamera ile birlikte arka kamerayıda aynı anda kaydedebiliyor.

Önce aynayı orjinal dikiz aynasının üzerine gelen lastiklerle bağlayıp sabitledim. Kabloları döşemeye de bu noktadan başladım. Park sensörü takmak isteyen arkadaşlar dikiz aynasının yanına sensörün monitörünü takabilir ve kablosunu aynı güzergahtan çekebilir.

ilk görüntüler... Fotoğrafta net çıkmasa da aslında görüntü çok daha net görülebiliyor. Işıktan dolayı parlama yaptığı için resimde böyle çıkmış. :)

Kabloların başlangıç noktaları...

Tavan döşemesinin cam tarafını hafif kaldırarak kabloları altına sokabiliyorsunuz. Bu şekilde kapı kenarına kadar geldim.

Yan direk kapağını içeri doğru çektiğinizde üst tarafta bir tırnak var, o yerinden çıkıveriyor. Kabloları bu kapağın altından kapı lastiğine doğru geçirdim.

Kapı lastiğini kendinize doğru çektiğinizde kaportadan çıkıyor, herhangi bir tırnak vs. yok, sıkı geçme. Kapı lastiğinin altından aynadan gelen hem voltaj hemde geri görüş kamerası kabloların geçirmeye devam ettim. Lastiğin altında kaportaya doğru yeterince boşluk var rahat rahat sığıyor sıkıntı yok.

Voltaj kablosunu üst resimdeki gibi ayırdıktan sonra geri görüş kamerasının kablosunu ön kapı kenar plastiğinin altından çekmeye devam ettim. Bu plastiği yukarı doğru kaldırdığınızda iki adet tırnaktan kurtarmanız gerekiyor aman dikkat tırnaklar kırılmasın... Tırnaklardan kurtulduktan sonra önce direğin oradaki plastik kapaktan kurtarıp daha sonra kaput açma mandalı tarafından kurtarırsanız daha kolay olur. Bu noktada sadece park sensörü takacak arkadaşlar aynı şekilde arka beyine giden kabloyu çekmeye devam etmeleri gerekiyor, herhangi bir voltaj kablosu ayırmayacaklar...

İki kapı arası direk iç plastiğinin altına doğru plastiği hafif kaldırarak kabloyu geçirdim...

Ön kapı plastiğindeki gibi arka kapı plastiğini de yukarı doğru dikkatli bir şekilde çekip tırnaklarından kurtardım. Kabloyu altından geçirip tekrar yerine oturttum.

Arka koltuğun alt kısmını öne doğru yatırdığımda yan plastik neredeyse boşa çıktı, belki tırnaklar eksik olduğu içindir bilemiyorum ama bu bölgeyi kolay geçtim...

Arka koltuk sırt kısmını yatırınca kapıya yakın bölgede menteşesi var. Oradan hemen bagaj döşemesinin altına geçebiliyorsunuz.

Bagajın içine geçtikten sonrası kolay artık... Stop lambasının arkasındaki kapağı çıkardım, Geri vites lambasına gelen yanlış hatırlamıyorsam sarı renkli kabloya geri görüş kamerasının besleme ucunu bağladım. (Park sensörü için aynı şekilde geri vites lambasından sensör beynine (+) voltaj alınması gerekiyor, beyin için (-) şase ucuda buradaki soketten alınacak. Ayrıca ön taraftan gelen monitör ucu beyinin ilgili soketine takılacak ve arka sensörler monte edildikten sonra dört adet sensör ucu burada beyine girecek)

Geri görüş kamerasının kablosunu bir delik delerek tamponun arkasına geçirdim, ön taraftan çektiğim kablonun soketine taktım. Kamerayı iki adet vida ile plaka lambalarının arasına vidaladım.

Kameranın ön kısmı neredeyse tamponla aynı hizada oldu....

Tek bir sıkıntı var, geri görüş kamerasının etrafındaki ledler kamera aktif değilken pırpır yapıyor, kontağı kapattıktan 1,5 dakika sonra sönüyor. Geri görüş kamerası aktifken ledler normal yanıyor. Kontak kapandıktan 1,5 dakika sonra sönüyor dedim ama bir tanesi çok hafif bir şekilde belli belirsiz yanmaya devam ediyor. Geri görüş kamerasının da kayıt özelliği olduğundan dolayı aynadan voltaj aldığını tahmin ediyorum, geri vites lambasından gelen (+) uca direnç bağladım değişen bir şey olmadı. İnşallah bir sıkıntı çıkarmaz....

Bilmiyorum ne derece faydalı bir paylaşım oldu veya birilerinin işine yararmı ama ben paylaşmak istedim... Olası değişiklik, aksaklık, arıza ve olumlu durumları yine bu başlıktan paylaşmaya devam edeceğim... Kamera üzerindeki ledlerin pırpır etmesiyle ilgili bilgisi veya görüşü olanlar fikir verirse sevinirim...
Herkese hayırlı akşamlar....

Çevrimdışı talip206 Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : 2002 206 colorline otomatik
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı talip206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31 Ocak 2018 Saat 00:08
Eline sağlık hocam süper olmuş. Kayıt kalitesi nasıl öndeki aracın plakasını okuyacak kadar net mi.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı necmettinn Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31 Ocak 2018 Saat 00:25
Orjinalini yazan: talip206 talip206 Yazdı:

Eline sağlık hocam süper olmuş. Kayıt kalitesi nasıl öndeki aracın plakasını okuyacak kadar net mi.

Teşekkür ederim hocam. Kalite süper HD veya Full HD kayıt yapabiliyor. Bırak plakayı okumayı öndeki aracın bagaj kapağı orjinalmi değişmişmi boyalımı ayırt edersin :D o derece.... Görüntü kalitesinin fotosunu da inşallah yarın tekrar yüklemeye çalışırım...
Çevrimdışı OguzhanKucuk61 Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 29
Aracı : 206 Sedan
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı OguzhanKucuk61 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31 Ocak 2018 Saat 02:24
Elinize sağlık uygulama çok güzel. Anlatım da keza öyle güle güle kullanın :) ürün linki de paylaşırsanız daha iyi olur.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı necmettinn Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31 Ocak 2018 Saat 08:33
Orjinalini yazan: OguzhanKucuk61 OguzhanKucuk61 Yazdı:

Elinize sağlık uygulama çok güzel. Anlatım da keza öyle güle güle kullanın :) ürün linki de paylaşırsanız daha iyi olur.

Teşekkür ederim. Ürün linkini reklam gibi algılanmasın diye özellikle vermemiştim.

Benim aldığım bu. Ama ürün yelpazesi epey geniş.bunun dezavantajları var, videoyu .mov formatında kaydettiği için hafıza kartında fazla yer kaplıyor, alacak arkadaşlar özelliklerine bakarken .MP4 formatında kayıt yapan varsa tercih edebilir. Kamera görüş açıları da önemli, ön 170° arka 140° olarak geçiyor benim aldığımda. Desteklediği hafıza kartı kapasitesi 32GB. Sonuçta almayı düşünen arkadaşlar özelliklerine bakarak almaları faydalarına olur.
Hayırlı günler.
Çevrimdışı onlycihan Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 35
Aracı : 2006
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı onlycihan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31 Ocak 2018 Saat 10:02
paylaşım için teşekkür ederim. benim aracımda ayna içi gizli geri park kamerası var meret bozulsa bu tarz bir ürün alıp kullanacağım ama olmuyor :) hep başka yerler problem çıkarıyor
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı necmettinn Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31 Ocak 2018 Saat 10:55
Orjinalini yazan: onlycihan onlycihan Yazdı:

paylaşım için teşekkür ederim. benim aracımda ayna içi gizli geri park kamerası var meret bozulsa bu tarz bir ürün alıp kullanacağım ama olmuyor :) hep başka yerler problem çıkarıyor
Malesef bildiğiniz gibi çok kurcalamaya gelmiyor her yer elektronik... Bir tavan lambası ampulü bile sorun olabiliyor bazen... Önceki aracımda gösterge lambalarını led lamba yaptım hız göstergesinin çipi yandı bir dünya masraf çıkarmıştı...
Bahsettiğim gibi şimdilik tek sorun kamera lambaları, en kötü ihtimalle kamera lambasını iptal edeceğim... hayırlısı olsun bakalım... :)
Çevrimdışı and Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : 308 Millesim 1.6 VTI OV
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı and Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31 Ocak 2018 Saat 11:16
Güzel çalışma olmuş, güle güle kullanın. 
2010 308 Millesim 1.6 VTI OV
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı necmettinn Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31 Ocak 2018 Saat 11:38
Orjinalini yazan: and and Yazdı:

Güzel çalışma olmuş, güle güle kullanın. 

Teşekkür ederim sağolun...
Çevrimdışı sonerkyl Açılır Kutu Gör
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Yaşı : 39
Aracı : Scenic 2.0 16v
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31 Ocak 2018 Saat 11:43
Güzel bir paylaşım ve anlatım olmuş ellerinize sağlık. güle güle kullanın
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı necmettinn Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31 Ocak 2018 Saat 12:17
Orjinalini yazan: sonerkyl sonerkyl Yazdı:

Güzel bir paylaşım ve anlatım olmuş ellerinize sağlık. güle güle kullanın

Teşekkür ederim sonerkyl hocam...Kamera ledlerinin pırpır yapması ile ilgili bir fikriniz varmı, herhangi bir zararı olurmu sizce veya engellenebilirmi?
Çevrimdışı onlycihan Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 35
Aracı : 2006
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı onlycihan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31 Ocak 2018 Saat 12:22
bence bir zararı olmaz sadece kısık kısık yanmaktan dolayı ledlerin ömrü kısalabilir.zaten stop ettikten1-2 dakika sonra aracın tamamen elektriği kesmesiyle onlarda tamamen sönecektir.gündüz belli olmaz zaten.gece ise trafikte arkadan vuran ışıklardan dolayı belli olmaz anca karanlık bir ortamda dikkat çekebilir ki pek de önemli sayılmaz
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı necmettinn Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31 Ocak 2018 Saat 13:55
Orjinalini yazan: onlycihan onlycihan Yazdı:

bence bir zararı olmaz sadece kısık kısık yanmaktan dolayı ledlerin ömrü kısalabilir.zaten stop ettikten1-2 dakika sonra aracın tamamen elektriği kesmesiyle onlarda tamamen sönecektir.gündüz belli olmaz zaten.gece ise trafikte arkadan vuran ışıklardan dolayı belli olmaz anca karanlık bir ortamda dikkat çekebilir ki pek de önemli sayılmaz

Bilgilendirme için teşekkür ederim hocam...
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı necmettinn Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31 Ocak 2018 Saat 20:34
Ön kamera HD görüntü

Arka kamera normal pozisyon görüntüsü

Geri görüş kamerasının araç geri giderken gösterdiği görüntü

Bu görüntülerin Full HD olanını almadım ama isteyen olursa o haliyle de alıp yükleyebilirim.
HD formatta 51 saniyelik görüntü 1 GB. yer kaplıyor. Elimde şuan hafıza kartı 1 GB. olduğu için kayıt olayını tam olarak kullanamadım. 16GB. hafıza kartı siparişini de verdik bakalım bu gün... gelince kayıt olayını da tam olarak test etmiş olcaz inşallah... Hayırlı akşamlar...
Çevrimdışı maximusti Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 34
Aracı : 2000 Opel Astra G HB
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı maximusti Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Şubat 2018 Saat 09:57
Orjinalini yazan: necmettinn necmettinn Yazdı:

Bu görüntülerin Full HD olanını almadım ama isteyen olursa o haliyle de alıp yükleyebilirim.
HD formatta 51 saniyelik görüntü 1 GB. yer kaplıyor. Elimde şuan hafıza kartı 1 GB. olduğu için kayıt olayını tam olarak kullanamadım. 16GB. hafıza kartı siparişini de verdik bakalım bu gün... gelince kayıt olayını da tam olarak test etmiş olcaz inşallah... Hayırlı akşamlar...

ellerine sağlık güzel işçilik çıkartmışsın.
ürüne gelecek olursak 51 saniyelik görüntü 1 gb, 16GB lık bir karta 810 saniye yani 13 dakika sığacak, bence düşük bir süre. ama fiyatına göre iyi sayılır, sadece ön kamera olarak takılan dandik ürünler bile Türkiyede 60 70 tl. 

Fazla Yakan Araba Yoktur... LPG Pahalıdır, Mazot Pahalıdır, Benzin Çok Daha Pahalıdır...
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı necmettinn Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Şubat 2018 Saat 10:02
Orjinalini yazan: maximusti maximusti Yazdı:

Orjinalini yazan: necmettinn necmettinn Yazdı:

ellerine sağlık güzel işçilik çıkartmışsın.
ürüne gelecek olursak 51 saniyelik görüntü 1 gb, 16GB lık bir karta 810 saniye yani 13 dakika sığacak, bence düşük bir süre. ama fiyatına göre iyi sayılır, sadece ön kamera olarak takılan dandik ürünler bile Türkiyede 60 70 tl. 

Teşekkür ederim sağolasın... Sürenin kısa olmasının sebebi ön kamerayı ayrı arka kamerayı ayrı kaydetmesi... SD kartta iki ayrı klasöre kaydediyor, seçme şansı olsa sadece önü kaydetse süre olarak belki avantaj yaratır ama Allah korusun kazanın önden mi arkadan mı geleceği de belli olmayacağı içinde her ikisini kaydetmesi mantıklı... En güzeli yüksek kapasite SD kart ile kullanmak... Hayırlı günler...
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı necmettinn Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Şubat 2018 Saat 23:46
BILGILENDIRME...
Kayıt dosyalarını inceledim on kamera kayıdı 800mb. arka kamera kayıdı 375mb. Ikisi de 51 sn. Satıcıya kayıt formatını Avı yerine mp4 veya mpeg formatına çevirmenin bir yolu varmış diye mesaj attım. Öyle bir imkan olmadığını gerek de olmadığını yazdı. Döngüsel video kayit özelliği olduğunu endiselenmememi yazdı. 16gb. hafıza kartını takınca bakalim ne olacak....
Çevrimdışı samet206 Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge

Yaşı : 32
Aracı : Peugeot 206
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı samet206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Şubat 2018 Saat 15:54
Ürün sağlamlığını kaybetmezse sistem olarak bu şekilde kullanışlı ve orjinal gözüküyor,elinize sağlık.Trafikten ziyade park halindede kayıt yaparsa dahada işlevsel olur,ama bunun için bellek ve şarj sorunu ortaya çıkar.Bu işemi kendiliğinden hafızayı temizleyen ve hareket sensörlü kameralarla yapanlar var tabi.Çok faydasını gördüğüm için söylüyorum bazı insanların mala kasten zarar verme eğilimi oluyor bu gibi durumlarda ya deşifre oluyorlar kamera yüzünden, yada vazgeçiyorlar caydırıcı etkisinden dolayı.

Düzenleyen samet206 - 02 Şubat 2018 Saat 15:55
Peugeot Mod ''206'' 1.4 XR 2000
Asaleti Renginde Saklı...
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı necmettinn Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Şubat 2018 Saat 17:56
Orjinalini yazan: samet206 samet206 Yazdı:

Ürün sağlamlığını kaybetmezse sistem olarak bu şekilde kullanışlı ve orjinal gözüküyor,elinize sağlık.Trafikten ziyade park halindede kayıt yaparsa dahada işlevsel olur,ama bunun için bellek ve şarj sorunu ortaya çıkar.Bu işemi kendiliğinden hafızayı temizleyen ve hareket sensörlü kameralarla yapanlar var tabi.Çok faydasını gördüğüm için söylüyorum bazı insanların mala kasten zarar verme eğilimi oluyor bu gibi durumlarda ya deşifre oluyorlar kamera yüzünden, yada vazgeçiyorlar caydırıcı etkisinden dolayı.

Ürünün açıklamasında 450ma/h bataryasi oldugu, hareket sensorlu oldugu yaziyor. Ama ben dahili bataryanin sadece 5sn.lik etkisini görebildim. Ya kullanmadan önce şark etmek lazım onu bilmiyordum yada biraz uzun yola gidip şark olmasını sağlamak lazım. Hareket sensörünü de dediğim gibi var görünüyor ama denemedim. Dediginiz gibi en büyük sıkıntı hafıza olayi... yanlış hesaplamadıysam 32gb.lik hafıza kartına max. yarim saat kayıt yapar. Harekete duyarlı olacağı icin belki kayıt yapar ama olaki siz farketmezseniz döngüsel kayıtla üzerin e yazdırabilirsiniz. Bakalim test edip görücez tam özelliklerini artık. Hayırlı günler.
Çevrimdışı keqir Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 43
Aracı : Peugeot bipper 1.4 hdi 2011
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı keqir Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Şubat 2018 Saat 16:46
bu işi yapacak arkadaşlara rehber olacak nitelikte bir paylaşım olmuş, emeğinize sağlık.
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 Radyatör Hava Alma İşlemi son mesaja git 1192 0 Berkan123
konu icon Birden Stop Etme son mesaja git 5654 8 Berkan123
konu icon Genleşme kabında basınç son mesaja git 1230 3 Berkan123
konu icon Hararet Göstergesi son mesaja git 954 4 Berkan123
konu icon 206 Hararet Sorunu son mesaja git 732 4 Berkan123
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 2788 11 feyyazbugan
konu icon 206 şakırtı sesi geliyor son mesaja git 1134 4 berkogut
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1916 4 antipollution
konu icon 307 kendi kendine gaz veriyor. son mesaja git 12802 36 drneuron
konu icon Android Auto Sorunu - Xiaomi 13T Pro son mesaja git 755 0 chanyilmz
konu icon Fikirlerinize ihtiyacım var son mesaja git 554 0 Mustafa1923
konu icon Peugeot 206 hakkında yardım son mesaja git 521 0 Mustafa1923
konu icon tahin kıvamında soğutma suyu-rektefiye son mesaja git 559 0 claymore
konu icon 206 kalorifer sıcak soguk arkadan ayarı son mesaja git 566 0 heavyburak26
konu icon 2010 3008 1.6 vti sorunlar zinciri son mesaja git 862 0 cagri_serin
konu icon Tüm arıza göstergeleri aktif son mesaja git 696 0 Volkan 00
konu icon ENG man system faulty - Hatası (Resimli) son mesaja git 16124 16 YKH
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 5588 10 Stcngnr28
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1933 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 536 0 Erdo
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 APRIL EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
berkogut 7
Berkan123 7
drneuron 3
ppfustasi12 3
Mustafa1923 3
arifbsrn 2
antipollution 2
chanyilmz 2
mryldz 1
feyyazbugan 1
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English