Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >307
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Göstergede ve ekranda airbag fault yazısı
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Göstergede ve ekranda airbag fault yazısı

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı Orçun.Dmr Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 29
Aracı : 307
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Orçun.Dmr Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Göstergede ve ekranda airbag fault yazısı
    Gönderim Zamanı: 03 Eylül 2017 Saat 00:08
Hayırlı akamlar. Biraz önce yoldayken arkadaşımla karşılaşıp kornaya bastım ardından sürücü ve yolcu airbag ışığı yandı ardındanda airbag fault yazısı yandı. Aklıma airbag sargısı geldi ve kornaya tekrar bastım sorunsuz şekilde korna çaldı. Araç 7 yıldır bende ve bugüne kadar böyle bi sorunla karşılaşmadım, eve gelip söndürüp çalıştırdıktan sonra ne yazı kaldı ne işaret. Sizce niye böyle bişey yaptı ve neden yaptı? Bi sorun yaratırmı? Yarın uzun yola çıkıcam ve bayram nedeniylede elektrikçim kapalı arabayı götüremeyecem. Araç 2005 1.4 hdi 307 
Arabalar ikiye ayrılır Peugeot ve gerisi...
Çevrimdışı ALLEX Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 48
Aracı : OPEL ASTRA SEDAN CDTİ
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ALLEX Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Eylül 2017 Saat 09:44
Bu genelde comm200 kol arizasindan kaynaklanir.oto elektrikciye gosterin, degisim 550-600 tl yi bulabilir.tamirini yapanlar da var.

Comm 2000 sokulurken soket kontrolu de yapin.belki airbag altindaki soket temazsizligindan kaynakli da olabilir
MORALİ AĞRIYOR....
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Orçun.Dmr Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Eylül 2017 Saat 14:31
Orjinalini yazan: ALLEX ALLEX Yazdı:

Bu genelde comm200 kol arizasindan kaynaklanir.oto elektrikciye gosterin, degisim 550-600 tl yi bulabilir.tamirini yapanlar da var.

Comm 2000 sokulurken soket kontrolu de yapin.belki airbag altindaki soket temazsizligindan kaynakli da olabilir

Abi şuan da öğrencilikten dolayı intercooleri bile askıya aldım eğer dediğiniz gibi değişim ücreti tutarsa ayvayı yedim demektir. Confused Bugün hiçbir yere çıkarmayacam aracı garaja aldım mecbur babamın arabayı alıcam artık. Dediğiniz gibi yarın elektrikçime götürüp kontrol edicez soketleri ve bilgisayara bağlayıp bakıcaz malesef. Çok teşekkür ederim yorumunuz için. 
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Orçun.Dmr Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Kasım 2017 Saat 19:06
Evet forum sakinleri aynı hatayı tekrar aldım fakat ne yaptıysam söndüremedim. Aracımı 3 gündür çalıştırmadım biraz önce markete gitmek için binip çalıştırdım ve ardından göstergede airbag ile yolcu koltuğunun airbag ışığı yandı. Ekranda ilk olarak "Passenger Airbag Fault" sonrada "Airbag Fault" yazdı yoldayken 3 dk boyunca sönmüyor sürekli tekrarlıyor hatayı. Kutup başını çıkarıp taktım ve çalıştırdım yine aynı değişen birşey olmayınca kutup başını söküp kaputu kapattım sabahtan deneyecem bakalım. Sizce sorun nedir? neyden kaynaklanır? Not: Silecek kolları, Korna vs vs herşey çalışıyor.

Düzenleyen Orçun.Dmr - 19 Kasım 2017 Saat 19:06
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Orçun.Dmr Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Kasım 2017 Saat 16:56
Bilenler yokmu koskoca grupta?? Cry
Çevrimdışı sonerkyl Açılır Kutu Gör
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Yaşı : 39
Aracı : Scenic 2.0 16v
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Kasım 2017 Saat 16:59
Orjinalini yazan: Orçun.Dmr Orçun.Dmr Yazdı:

Evet forum sakinleri aynı hatayı tekrar aldım fakat ne yaptıysam söndüremedim. Aracımı 3 gündür çalıştırmadım biraz önce markete gitmek için binip çalıştırdım ve ardından göstergede airbag ile yolcu koltuğunun airbag ışığı yandı. Ekranda ilk olarak "Passenger Airbag Fault" sonrada "Airbag Fault" yazdı yoldayken 3 dk boyunca sönmüyor sürekli tekrarlıyor hatayı. Kutup başını çıkarıp taktım ve çalıştırdım yine aynı değişen birşey olmayınca kutup başını söküp kaputu kapattım sabahtan deneyecem bakalım. Sizce sorun nedir? neyden kaynaklanır? Not: Silecek kolları, Korna vs vs herşey çalışıyor.

orçun kardeşim seni problemin iki sebebi var bir koltuk altı soketler iki com2000 far silecek kolu öncelikle aracını bilgisayara bağlatıp hata kodlarına baktırısan nerede problem olduğu çıkar kardeşim.
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Orçun.Dmr Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Kasım 2017 Saat 17:20
Orjinalini yazan: sonerkyl sonerkyl Yazdı:

orçun kardeşim seni problemin iki sebebi var bir koltuk altı soketler iki com2000 far silecek kolu öncelikle aracını bilgisayara bağlatıp hata kodlarına baktırısan nerede problem olduğu çıkar kardeşim.

Soner abi koltuk altı soketleri kontrol ettim onlarda sıkıntı yok. Elektrikçi arkadaşımı bekliyorum iş çıkışı gelip bilgisayara bağlayıp kontrol edecek ama gelene kadar sizlerden bilgi almak istedim. Smile Lastiği yaptırıp denedimeye çıkarken ışıklar söndü fakat 50 metre sonra tekrar yandı. LOL
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Kasım 2017 Saat 09:51
orçun kardeşim bence sorun com2000 de gibi arkadaşın bir ölçüm yapsın bakalım kablolarda temassızlık varmı. Birde iç siğorta kutusunu kontrol edin derim 
Peugeot 106 1.4 (1997)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Orçun.Dmr Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Kasım 2017 Saat 14:13
Akşam bilgisayara bağlayıp baktık Soner abi fakat okumadı arkadaş dalgınlıkla yanlış bilgisayarı alıp gelmiş Peugeot yazılımı yoktu bilgisayarda. LOL Bu akşam anlayacaz sorunun ne olduğunu. Smile
Çevrimdışı axoyum Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 46
Aracı : 2003
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı axoyum Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Kasım 2017 Saat 01:45
direksiyon mili etrafında sarılı olan yay benzeri bir airbag sargısı var o bozulmuş. ucuz ve genel yapılan çözüm direksiyon airbagi iptal etmek. şöyle sargının iki ucu arasına 100 ohm luk bir dirençi bağlayın sorun çözülür.
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Orçun.Dmr Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Kasım 2017 Saat 19:40
Orjinalini yazan: axoyum axoyum Yazdı:

direksiyon mili etrafında sarılı olan yay benzeri bir airbag sargısı var o bozulmuş. ucuz ve genel yapılan çözüm direksiyon airbagi iptal etmek. şöyle sargının iki ucu arasına 100 ohm luk bir dirençi bağlayın sorun çözülür.

Abi kesinlikle ve kesinlikle ölsem dahi Airbaglari iptal etmem. Elektrikçi arkadaşıma giderken ışıklar söndü bilgisayara bağladık hata kodu çıkmadı ve Airbag ışıkları bi daha da yanmadı. Smile

Düzenleyen Orçun.Dmr - 25 Kasım 2017 Saat 19:41
Çevrimdışı Adem Kurtuldu Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 28
Aracı : '06 206 X - Design #S16Hdi
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Adem Kurtuldu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Kasım 2017 Saat 13:56
kardeşim biraz konu dışı ama intercooler takmaktaki amaç ne araçta ekstra bişey var mı ?
#35GA8139 #S16HDİ 💨💨
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Kasım 2017 Saat 09:13

Abi kesinlikle ve kesinlikle ölsem dahi Airbaglari iptal etmem. Elektrikçi arkadaşıma giderken ışıklar söndü bilgisayara bağladık hata kodu çıkmadı ve Airbag ışıkları bi daha da yanmadı. Smile

düzeldiğine sevindim kardeşim ama gene ilerde karşına çıkar büyük ihtimal tamiri mümkün 150-200 tl civarlarında kardeşim o sargıyı tamir ettirmek. yada sıfır alacaksın oda bildiğin gibi baya bir maliyetli 600-700 tl civarlarında.
Peugeot 106 1.4 (1997)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Kasım 2017 Saat 09:13

Hocam ben kesinlikle katılmıyorum böyle bir şeye 
Peugeot 106 1.4 (1997)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Çevrimdışı uzunca961 Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 40
Aracı : 308
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı uzunca961 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Kasım 2017 Saat 13:40
Airbag iptal etmek çok akıllıca değil sadece hatayı gidermez güvenliğide giderir. Bunu yaptırırken iki değil daha fazla düşünmek gerek
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Orçun.Dmr Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Kasım 2017 Saat 17:01
Orjinalini yazan: Adem Kurtuldu Adem Kurtuldu Yazdı:

kardeşim biraz konu dışı ama intercooler takmaktaki amaç ne araçta ekstra bişey var mı ?

Maalesef daha takamadım kardeşim Turbom arızalandı hybrit turbo araştırmasına geçtim yani anlıyacağın maddiyatı biraz sarstı. Araçta ekstra olarak şuan birşey yok ama ilerleyen zamanlarda soft yazılım, enjektör büyütme vs vs yavaş yavaş gelicek. Smile
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Orçun.Dmr Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Kasım 2017 Saat 17:04
Orjinalini yazan: sonerkyl sonerkyl Yazdı:

düzeldiğine sevindim kardeşim ama gene ilerde karşına çıkar büyük ihtimal tamiri mümkün 150-200 tl civarlarında kardeşim o sargıyı tamir ettirmek. yada sıfır alacaksın oda bildiğin gibi baya bir maliyetli 600-700 tl civarlarında.

Bir daha yanarsa aracı arkadaşa bırakıcam tamir ettiricem abi. Göstergede arıza lambası yandımı bi tuhaf oluyorum resmen binesim gelmiyor araca. Smile
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Orçun.Dmr Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Kasım 2017 Saat 17:08
Orjinalini yazan: uzunca961 uzunca961 Yazdı:

Airbag iptal etmek çok akıllıca değil sadece hatayı gidermez güvenliğide giderir. Bunu yaptırırken iki değil daha fazla düşünmek gerek

Aynen hocam can güvenliğim herşeyden önemli. Bir daha yanarsa tamir ettiricem. Smile
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Orçun.Dmr Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Haziran 2018 Saat 11:36
Arkadaşlar airbag isigi söndü ve 1 aydirda yanmiyor. Galiba benim sorunum soketlerle ilgiliydi diye dusunmeye basladim.
Çevrimdışı Selçuk55 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 34
Aracı : 2002
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Selçuk55 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Haziran 2018 Saat 13:11
Kesinlikle bende soner sonra airbag acmiyor kazada direnc sadece araci kandirmak.
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon Torsiyon nedir,tamiri nasıl yapılır son mesaja git 412 0 Berkay Erdinç
konu icon 1.6 THP YAĞ POMPASI son mesaja git 128 0 SametRcz
konu icon 206 GİDERKEN KİLİT AÇILIP KAPANIYOR son mesaja git 165 0 yusufaynur_
konu icon Bir anda gaz kesip motor/vites kutusu arızası son mesaja git 129 0 canbek
konu icon LPG de çalısıyor Benzinde çalışmıyor son mesaja git 20880 18 erhan çay
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 680 1 Ozant.
konu icon 307 gaz kesme acil son mesaja git 3372 21 Hüseyinboztas
konu icon Bipper Tepee 1.4 com.plus vites kutusunu kontrol e son mesaja git 11667 7 BipperFan
konu icon 1.6 THP YAĞ POMPASI son mesaja git 531 0 SametRcz
konu icon 1.6 THP YAĞ POMPASI son mesaja git 198 0 SametRcz
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 24807 19 SametRcz
konu icon 2005 1.4 16V Stop etme son mesaja git 227 0 debug
konu icon 2003 Peugeot 307 1.4 hdi sağ cam indirip kaldırmıy son mesaja git 134 0 ismetskry
konu icon Seyir halinde 90-110 arası gaza basınca titreme son mesaja git 238 0 serdar.a
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 3057 5 Serdarakgl
konu icon EAT6 Şanzıman Bakım ?? son mesaja git 351 0 by_bozkurt
konu icon BAKIMLI SATILIK 508 - 2012 DİZEL/OTOMATİK son mesaja git 327 0 Emintoprak
konu icon 206 Spor ve Kar ışıkları yanıp sönüyor. son mesaja git 247 0 cimenquantex
konu icon 308 1.6 dizel su eksiltme(çözüldü) son mesaja git 4351 11 tongucuk
konu icon Triger kayışı, zinciri ? son mesaja git 505 0 Fisherking
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
SametRcz 4
Emintoprak 4
OsmUnl 2
Berkay Erdinç 2
Necm57 2
Serdarakgl 2
yakup5353 2
a.kaplan 2
Hüseyinboztas 2
serdarcan34 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English