Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT TURKEY FAN CLUB GENEL >Sohbet \ Muhabbet
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - APP Plaka vb. Yasak mı?
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

APP Plaka vb. Yasak mı?

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı cenk_pl Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : 37
Aracı : Fiat Linea
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı cenk_pl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: APP Plaka vb. Yasak mı?
    Gönderim Zamanı: 03 Kasım 2016 Saat 20:50
Resmi Gazetede olağanüstü hal kapsamında (OHAL) önceki gün yayımlanan kanun hükmünde kararname (KHK) çerçevesinde, Emniyet Genel Müdürlüğünce gerçekleştirilen pasaport ve ehliyet işlemleri, polisten alınarak 1 yıl içinde Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğüââne devredilecek.

PLAKA RUHSAT CEZALARI: Bugünden itibaren AB uyumlu, parmak izli, çipli yeni pasaportlar için emniyete müracaatlar başlayacak. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü devralıncaya kadar pasaport ve ehliyet işlemleri hizmeti Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından verilmeye devam edilecek.

ARAÇTA RUHSAT: Ruhsatını araçta bulundurmayan veya tescil plakasını monte edilmesi gereken yerin dışında farklı bir yere takan sürücülere 92 TL ceza verilecek. Araç bilgileri doğrulanıncaya ve plaka uygun yere takılıncaya kadar araç trafikten men edilecek.

KABARTMALAR: Yönetmelikte belirtilen nitelik veya ölçülere aykırı plaka takan, öngörülen sayıda plaka takmayan ya da farklı okunmasına veya okunamamasına neden olacak şekilde plakasında değişiklik yapan araç sahibine 412 TL ceza verilecek.

Plakanın uygun duruma getirilmesi için 7 gün süre tanınacak.Bu süre sonunda tescil plakalarını uygun duruma getirmeyenler hakkında 844 TL ceza verilerek tescil plakası uygun duruma getirilinceye kadar araç trafikten men edilecek. Böylece, kabartma plaka kullanmanın önüne geçilecek.

PLAKASIZ ARAÇ: Tescilli aracı plakasız kullanan sürücüye bin 698 TL ceza verilecek, plaka takılıncaya kadar araç trafikten men edilecek.

SAHTE PLAKA: Başka bir araca tescilli veya sahte plakayı takan veya kullananlara 5 bin TL para cezası verilecek ve araç trafikten men edilecek.

PLAKA BASIMI: Basılı kâğıtlar ve tescil plakalarının yetkilendirilenler dışında basımını veya dağıtımını yapanlara 10 bin TL para cezası verilecek.(Habertürk)
Çevrimdışı GökhaN Açılır Kutu Gör
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ
Simge
KURUCU / ID=1

Aracı : 3008 Auto6R 1.6 HDi
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı GökhaN Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Kasım 2016 Saat 09:26
trafikte mühürlü bastırıp kullanırsanız app sıkıntı olmaz
106->206->208->207->301->308->3008

Peugeot Yedek Parça -> www.pejo.com.tr
Çevrimdışı pepecura Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 38
Aracı : 307
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı pepecura Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Kasım 2016 Saat 10:10
Orjinalini yazan: GökhaN GökhaN Yazdı:

bu konuyu bende cok merak edıyorum hıc bır yerde muhurlu app yasal dıye gecmıyor.benımkı muhurlu ama bakalım nasıl olacak
Çevrimdışı GökhaN Açılır Kutu Gör
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ
Simge
KURUCU / ID=1

Aracı : 3008 Auto6R 1.6 HDi
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı GökhaN Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Kasım 2016 Saat 10:32
Orjinalini yazan: pepecura pepecura Yazdı:

bu konuyu bende cok merak edıyorum hıc bır yerde muhurlu app yasal dıye gecmıyor.benımkı muhurlu ama bakalım nasıl olacak

yanlış yönlendirme yapmak istemem ama 2007 yılından beri neredeyse tüm araçlarımda mühürlü app plaka kullanıyorum bir kere bu plaka niye böyle diye soran polis duymadım.

106->206->208->207->301->308->3008

Peugeot Yedek Parça -> www.pejo.com.tr
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı pepecura Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Kasım 2016 Saat 10:34

Orjinalini yazan: pepecura pepecura Yazdı:

yanlış yönlendirme yapmak istemem ama 2007 yılından beri neredeyse tüm araçlarımda mühürlü app plaka kullanıyorum bir kere bu plaka niye böyle diye soran polis duymadım.

bende :)
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı cenk_pl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Kasım 2016 Saat 14:47
Bende kendi arabamda kullanıyorum fakat bu OHAL kapsamında ceza yiyen kişiler olduğunu okudum. Özellikle standart ölçü dışı diye ceza yiyen var.Ben çözemedim cam filmini serbest bıraktılar geçen ay resmi gazetede yazdı.Bakalım göreceğiz ceza yazılacak mı yazılmayacak mı merak ediyorum , cezada azda değil 412 tl rakam çok fazla ,telefonla konuşana 92 tl kesiliyor kaza riski olmasına rağmen.
Çevrimdışı pusutr Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 49
Aracı : 308 1.6 hdi
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı pusutr Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Kasım 2016 Saat 18:29
Cam filmini serbest mi bıraktılar? Kaynak rica edebilir miyim?
Çevrimdışı samet206 Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge

Yaşı : 32
Aracı : Peugeot 206
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı samet206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Kasım 2016 Saat 18:38
Zaten trafik yönlendirmesiyle plaka basan cemiyetler kalın yazı tipi var bir tane muhurlu olarak onu seçtiğinizde kendileri basıyorlar.Gayette güzel okunuyor ve tipi duruşu hiç bir yönden sakıncası yok onlar içinde iyi kullanıcının göz zevki içinde iyi.Ama çok alakasız yazı tipleri var o şekilde olanlar için bilmiyorum mühürlüde olsa cemiyetin yazı tipi dışında olduğu için sorun çıkabilir diye düşünüyorum.
Peugeot Mod ''206'' 1.4 XR 2000
Asaleti Renginde Saklı...
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı cenk_pl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Kasım 2016 Saat 20:14
Orjinalini yazan: pusutr pusutr Yazdı:

Cam filmini serbest mi bıraktılar? Kaynak rica edebilir miyim?

@pusutr  

NTV sitesinde örnek olarak veriyorum ama isterseniz başka sitelerde çıkıyor hatta bir sitede resmi gazete de yayınlandığını belirtiler.

http://www.ntv.com.tr/ekonomi/araclarda-cam-filmiserbest-oluyor,lniaL9llO0mm-RGoEKIz_g
Çevrimdışı Adem Kurtuldu Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 28
Aracı : '06 206 X - Design #S16Hdi
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Adem Kurtuldu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Kasım 2016 Saat 02:16
benim arkadasıma ceza yazdılar direk beşiktas baskı denilen orjinal trafikten cıkarılma plakaya ceza yazdılar bunun üstüne bende kendi appmi ve pleksimi sökme kararı aldım mühürlü olmasına rağmen tavsiyem sizde 412tl ödemeden sökün eger orjinal plakanızda yoksa trafikten kayıp diyerek çıkartın ama ikisini aynı anda cıkarmak istediğinizde komple ruhsat değişiyor plakayla beraber en kötü bitane bastırıp ön plakaya koymanızı tavsiye ederim genede karar sizin
#35GA8139 #S16HDİ 💨💨
Çevrimdışı samet206 Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge

Yaşı : 32
Aracı : Peugeot 206
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı samet206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Kasım 2016 Saat 19:20
Trafiğin onayladığı yazı fontları bellidir.Cemiyetten trafik izniyle basılan orjinal mühürlü plakaya ceza yazamazlar.Plaka kenarları kesildiyse yada üzerinde oynama varsa bu durum memurun insiyatifine kalır çünkü ozaman plakının orjinal olması birşey ifade etmiyor.Ayrıca kayıp diye değişime gerek yok eskidi değiştircem derseniz değiştiriyorlar.Eğer elinizde hiç plaka yoksa kayıp olarak alınabilir zaten bu durumda orjinal plaka edinmeniz gerekli mutlaka.
Peugeot Mod ''206'' 1.4 XR 2000
Asaleti Renginde Saklı...
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı cenk_pl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Kasım 2016 Saat 21:10
Sanırım cemiyet mühürlü trafiğin verdiği app'ler de yasaklandı , bütün haberlerde app yasaklandı diye haberler dolaşıyor ama normal app plakanın okunamaması diye birşey yokken neden ceza kesiyorlar.

http://www.otomobilcem.com/2016/11/kasim-2016-app-plaka-kanun-duzenlemesi/

Eğer ki forumdan ceza yiyen veya uyarılan tabi ki Allah göstermesin çünkü 412 tl çok büyük bir rakam lütfen forumda paylaşsın.Dün gece çevirmeye girdim samandırada ama kimlik baktılar.Soracaktım ki korktum keser meser diye :)
3. Vites
3. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Adem Kurtuldu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Kasım 2016 Saat 01:11
şuanda app çercevesi silik yazısı kalınlaştırılmış mühürlü mühürsüz hepsine aynı gözle bakılıyormuş genel piyasadaki ince bi halta benzemeyen emekli tip plaka olcakmıs bende yarın app üstü oeme dönüş operasyonu yapcam gönlüm elvermese mecburiyet Sleepy
#35GA8139 #S16HDİ 💨💨
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı cenk_pl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Kasım 2016 Saat 19:33
Aynen bildiğimiz standart plaka geçerli olacak ama Bursa başta olmak üzere birçok şehirlerde ve ilçelerde bütün plakalar app tarzında o ne olacak, Bursalılar şehir dışına çıktığında hep mi ceza yiyecek , çok saçma bir ceza, çok farklı plaka tarzları var insanın gözünü bozan onlara ceza kesilsin bilinen beşiktaş app plakanın neresi okunaklı değil.Zaten fiyatı 55bin lira üstünde olan bütün arabalara ötv zammı geliyorken , trafike maganda kaynıyorken işleri sadece app plakaya ceza olsun.
Çevrimdışı İsmailK Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 34
Aracı : 206 HDİ 1.4 Dizel (2005)
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı İsmailK Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Kasım 2016 Saat 20:50
cuma günü polis durdurup ön plaka için ceza yazacağını söyledi. sebebini sorduğumda soğuk damga olmadıgını ve app oldugunu söyledi. polisin gözü önünde plakayı çıkarıp kırdım ve pazartesi günü bastıracağımı söyleyerek ikna ederek ceza yazmamasına ikna ettim :) bugunde facebookda bir peugeot  grubunda bir arkadaşın app plaka yüzünden 412,12 tl ceza yedigi kağıdı gördüm.. o yüzden app plaka MÜHÜRLÜ OLSA DAHİ YASAK! 
3. Vites
3. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Adem Kurtuldu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Kasım 2016 Saat 23:19
Valla aramıza yapan vardır yoktur bilemem bu olaylar normal plaka yerine sarı dekor plaka takanlardan plakanın üstüne pleksi harf yapısmalardan heryerde app satısından kaynaklandığını düşünüyorum sonumuz hayır olsun inşallah ama bu olayların herkesi etkilemesi çok gereksiz üstünede cezaların arttırılması zorlayıcı arabayı kullanmaya korkuyorum artık polis filan görünce hele kendimi otobüs minibüsün arkasına saklıyom kaçmak için ehliyeti almadan öncede kullanıyordum araba ama bu kadar korkmuyordum   

Düzenleyen Adem Kurtuldu - 06 Kasım 2016 Saat 23:21
#35GA8139 #S16HDİ 💨💨
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı pepecura Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Kasım 2016 Saat 10:15
cam filmini gectik plakdan yapıştıracaklar yani? normal plaka bastıran varmı sistem nasıl işliyor? nereye gideceğiz ne diyeceğiz?
Çevrimdışı ertugrulll Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 41
Aracı : 206 plus
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ertugrulll Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Kasım 2016 Saat 01:09

6 Kasım 2016 da Ankara'da bu plakadan ceza yedim 412 TL. 7 gün içersin de değiştirmezsem 824 TL ve arabamı bağlayacağını söyledi Memur Bey. Bende dedim ki bu plakayı ben 2011 den beri kullanıyorum mühürlü olan plakamın rakamları okunamaz ve silik olduğunu o yüzden bende bunu 2011 yılında taktırdığımı söyledim ama yazdılar yine de.
Siteden Yapılan:Mercekli Bi-Xenon,Iran Stoplar,7 Inc Ekran,4 Cam Otomatik,CC,Sağ Sis,Bagaj-Torpido-Kaldırım aydınlatma,Tutamaçlar,Arka Kafalık-Hoparlör,Elektirkli Isıtmalı Yan Ayna,Çeşitli sensörler..
Çevrimdışı sonerkyl Açılır Kutu Gör
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Yaşı : 39
Aracı : Scenic 2.0 16v
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Kasım 2016 Saat 09:29
Orjinalini yazan: ertugrulll ertugrulll Yazdı:

6 Kasım 2016 da Ankara'da bu plakadan ceza yedim 412 TL. 7 gün içersin de değiştirmezsem 824 TL ve arabamı bağlayacağını söyledi Memur Bey. Bende dedim ki bu plakayı ben 2011 den beri kullanıyorum mühürlü olan plakamın rakamları okunamaz ve silik olduğunu o yüzden bende bunu 2011 yılında taktırdığımı söyledim ama yazdılar yine de.

malesef facebook bende gödüm app plaka yüzünden ceza yiyenleri az para deil 412 tl 
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı pepecura Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Kasım 2016 Saat 12:07
mühürlü beşiktaş baskıdan ceza yiyen var mı?
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1754 9 cimenquantex
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1485 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 228 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4915 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 6016 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25197 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1421 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 129 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1129 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 188 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 383 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 261 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1478 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10859 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 541 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 613 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4135 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3300 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 20 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2057 6 kiziltamu
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 7
Emintoprak 4
SametRcz 4
antipollution 3
serdarcan34 3
slckgms 3
a.kaplan 2
Aliturkoglu 2
Hüseyinboztas 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English