Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >407
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Debriyaj Arızası ve Yanık Kokusu
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Debriyaj Arızası ve Yanık Kokusu

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı kansu533 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 32
Aracı : PEUGEOT 407
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı kansu533 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Debriyaj Arızası ve Yanık Kokusu
    Gönderim Zamanı: 22 Ekim 2016 Saat 21:12
Merhaba arkadaşlar bilgisi olan kişilerden yardımlarını rica ediyorum, bugün 2006 peugeot 407 HDİ aracımda bir arıza meydana geldi. Çok dik bir yokuşta ilerlerken aşırı da trafik vardı. Dur kak modunda düşünebilirsiniz ancak ben dur kak yapmadan debriyaj gaz yaparak yani yürüme ve durma arasında bekletip hareket ettirerek yokuşu çıktım. Araçtan duman geldi ve yanık kokusu vardı aşırı derecede sağa çekip kaputu açtım görünürde bir şey yoktu ancak bir yanık kokusu söz konusuydu ve debriyaja bastığımda çirçir bir ses gelmekteydi. Araba hareket ediyor vites geçişlerinde sorun yoktu. Motoru kapattım 10 dk bekleyip tekrar çalıştırdım. Debriyaja basınca gelen ses artık gelmiyor ancak yanık kokusu hala ara ara gelmekte. Tahminim baskı balatayı yaktım diye düşünüyorum. Bir de debriyajda aşırı bir sertlik var ancak sertlik mevzusu 1 yıldır vardır hemen hemen bu olayla ilgili değil. Aracı denemek amaçlı 120-130 yaptım çekişte veya motorda bir devir yükselmesi veya alçalması fark görmedim. Sadece hala yanık kokusu ara ara geliyor. Bu olaydan sonra 1,5 saat kadar daha istanbul trafiğinde yol gittim.
Çevrimdışı xmen Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 34
Aracı : 307 1.4 hdi xr
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı xmen Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Ekim 2016 Saat 09:25
Hocam o şekilde kullanmanız muhtemelen baskı balatayi siyirdi. Yani biraz ömrünü azalttiniz. Sertlik için bisey diyemem.. geçmiş olsun.

Düzenleyen xmen - 23 Ekim 2016 Saat 09:30
2005 Peugeot 307 1.4 hdi
1997 Opel Vectra 1.6 16v CD
2003 renault clio 1.5 DCI
2006 peugeot 307 1.6 HDI
2006 ford fiesta 1.4 TDCI
Çevrimdışı madblueblacksea Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 40
Aracı : 206 1.4 HDI Look
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı madblueblacksea Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Ekim 2016 Saat 15:40
Sanayide bu duruma baskı balata haşlandı deniyor.. Bidahaki sefer yolda kalman muhtemel. Eskisinden daha kolay ısınıp kaçırmaya başlar. Baskı balata değişirken volantı ya taşlatman yada değişmen gerekecektir
206 1.4 HDI Look 2004
Çevrimdışı monalos Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites

Yaşı : 28
Aracı : 2002 206 XT FULL
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı monalos Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Ekim 2016 Saat 15:46
aynısını ben yaptım şuan kalkışlarda aracım titriyor ,araç hızlandıkca ugultu sesi geliyor ustaya sordum baskı balata yüzünü yakmışın değişecek dedi balatayı değişince uguldama da kesilir mi ?
PEUGEOT 206 FARKI 1.4 BENZİN XT 2002 ABS
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı madblueblacksea Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Ekim 2016 Saat 15:52
Uğultu baskı bilyasındandır büyük ihtimal. Aşırı ısınmadan yağı akmışdır. Baskı balata bilya üçlülüsünü değiştirmende fayda var
206 1.4 HDI Look 2004
Çevrimdışı monalos Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites

Yaşı : 28
Aracı : 2002 206 XT FULL
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı monalos Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Ekim 2016 Saat 16:28
şim di baskı balatayı değiştirirken daha neleri değiştirmem gerekli;

baskı balata 
    prizdirek keçesi
    şanzıman bilyesi

bunların haricinde neler almam lazım yazarmısınız
PEUGEOT 206 FARKI 1.4 BENZİN XT 2002 ABS
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı madblueblacksea Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Ekim 2016 Saat 16:46
Orjinalini yazan: monalos monalos Yazdı:

baskı balata 
    prizdirek keçesi
    şanzıman bilyesi

şanzıman bilysı diye bi parça yok. Baskı bilyası var prizdirek bilyası var (sanırım bunu demek istedin) 

Baskı - balata - baskı bilyası. Bu üçü değişir genellikle ama sökülünce keçede, volantta, volantın ortasındaki bilyada prizdirekde bişey varmı diye kontrol eder sorun varsa değişirsin. 
206 1.4 HDI Look 2004
Çevrimdışı sonerkyl Açılır Kutu Gör
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Yaşı : 39
Aracı : Scenic 2.0 16v
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Ekim 2016 Saat 09:48
Orjinalini yazan: madblueblacksea madblueblacksea Yazdı:

Orjinalini yazan: monalos monalos Yazdı:

baskı balata 
    prizdirek keçesi
    şanzıman bilyesi

şanzıman bilysı diye bi parça yok. Baskı bilyası var prizdirek bilyası var (sanırım bunu demek istedin) 

Baskı - balata - baskı bilyası. Bu üçü değişir genellikle ama sökülünce keçede, volantta, volantın ortasındaki bilyada prizdirekde bişey varmı diye kontrol eder sorun varsa değişirsin. 

+1 Clap
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı kansu533 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Ekim 2016 Saat 09:57
Orjinalini yazan: xmen xmen Yazdı:

Hocam o şekilde kullanmanız muhtemelen baskı balatayi siyirdi. Yani biraz ömrünü azalttiniz. Sertlik için bisey diyemem.. geçmiş olsun.

Sanayide bu duruma baskı balata haşlandı deniyor.. Bidahaki sefer yolda kalman muhtemel. Eskisinden daha kolay ısınıp kaçırmaya başlar. Baskı balata değişirken volantı ya taşlatman yada değişmen gerekecektir

İlginize çok teşekkür ediyorum, şehir dışına çıkmam gerekti 600km civarında yol yaptım, %80'i şehir dışı olarak herhangi bir devir düşüklüğü, çekiş sorunu, vites geçişlerinde sıkıntı yada kalkışlarda ses-titreme yapmadı araç Allah'a şükür. 150 civarında sürati de denedim. Dediğiniz gibi baskı balatanın ömrünü kısalttım sanırım ilk fırsatta komple değiştirmeyi düşünüyorum. Bir de baskı balata volant hepsini değiştirdikten sonra performansta bir artış söz konusu olur mu acaba ?
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı madblueblacksea Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Ekim 2016 Saat 21:22
Orjinalini yazan: kansu533 kansu533 Yazdı:

İlginize çok teşekkür ediyorum, şehir dışına çıkmam gerekti 600km civarında yol yaptım, %80'i şehir dışı olarak herhangi bir devir düşüklüğü, çekiş sorunu, vites geçişlerinde sıkıntı yada kalkışlarda ses-titreme yapmadı araç Allah'a şükür. 150 civarında sürati de denedim. Dediğiniz gibi baskı balatanın ömrünü kısalttım sanırım ilk fırsatta komple değiştirmeyi düşünüyorum. Bir de baskı balata volant hepsini değiştirdikten sonra performansta bir artış söz konusu olur mu acaba ?

Yolda kalmanı belirli kilometre sonra kalırsın anlamında söylemedim. Baskı balata bitmese bile zorlamada kaçırma ihtimali ve eskiye gör ısınma eğilimi fazla olur. 

Bu parçaların görevi motordaki hareketi vites kutusuna iletmek (volantın bikaç görevi daha var) dolayısıyla arıza yoksa sıfırınıda taksan aynı performans olur. Performans artışı sağlayan parça değiller
206 1.4 HDI Look 2004
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı xmen Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Ekim 2016 Saat 11:41

<span style="font-size: 13.3333px;">

</span>
</span>
<span style="font-size: 13.3333px;">İlginize çok teşekkür ediyorum, şehir dışına çıkmam gerekti 600km civarında yol yaptım, %80'i şehir dışı olarak herhangi bir devir düşüklüğü, çekiş sorunu, vites geçişlerinde sıkıntı yada kalkışlarda ses-titreme yapmadı araç Allah'a şükür. 150 civarında sürati de denedim. Dediğiniz gibi baskı balatanın ömrünü kısalttım sanırım ilk fırsatta komple değiştirmeyi düşünüyorum. Bir de baskı balata volant hepsini değiştirdikten sonra performansta bir artış söz konusu olur mu acaba ?</span>

Performansta için kesin bisey diyemem ama debriyaj pamuk gibi olur. :)
2005 Peugeot 307 1.4 hdi
2006 peugeot 307 1.6 HDI
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı kansu533 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Ekim 2016 Saat 12:08

</span>
</span>
<span style="font-size: 13.3333px;">İlginize çok teşekkür ediyorum, şehir dışına çıkmam gerekti 600km civarında yol yaptım, %80'i şehir dışı olarak herhangi bir devir düşüklüğü, çekiş sorunu, vites geçişlerinde sıkıntı yada kalkışlarda ses-titreme yapmadı araç Allah'a şükür. 150 civarında sürati de denedim. Dediğiniz gibi baskı balatanın ömrünü kısalttım sanırım ilk fırsatta komple değiştirmeyi düşünüyorum. Bir de baskı balata volant hepsini değiştirdikten sonra performansta bir artış söz konusu olur mu acaba ?</span>

Performansta için kesin bisey diyemem ama debriyaj pamuk gibi olur. :)

İlginize çok teşekkürler, ustaya gösterdim aracı debriyaj seti ve debriyaj bilyası değişecek dedi, volanta açınca bakıcaz dedi. Volant değişmez ise 1000 tl'ye olur diyor. Netten araştırdım sanki fiyat pahalı gibi geldi bana siz ne dersiniz ?
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Ekim 2016 Saat 12:30
aynen usta uçmuş baya hocam işçilik ne öyle motormu indiriyor. hatta babam geçenlerde değiştirti focus aracının baskısını ve bir kaç arızada giderildi toplam 600 tl verdi. volan debriyaj seti orjinal 800-900 tl arası işçilik alsın hadi 400 tl max 1300 tl çıkarsınız volan dahil. 

http://www.peugeotmarket.com/407,LA_834-2.html#labels=837-2
Peugeot 106 1.4 (1997)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı xmen Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Ekim 2016 Saat 12:54
Hocam volant ile beraber 1100-1200 lira özel servis bana fiyat vermişti bence çok fazla söylemiş ustaniz..tabi bu fiyat 1-1,5 yıl önceydi

Düzenleyen xmen - 25 Ekim 2016 Saat 12:55
2005 Peugeot 307 1.4 hdi
2006 peugeot 307 1.6 HDI
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı kansu533 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Ekim 2016 Saat 13:09

Hocam volant ile beraber 1100-1200 lira özel servis bana fiyat vermişti bence çok fazla söylemiş ustaniz..tabi bu fiyat 1-1,5 yıl önceydi

Orjinalini yazan: sonerkyl sonerkyl Yazdı:

aynen usta uçmuş baya hocam işçilik ne öyle motormu indiriyor. hatta babam geçenlerde değiştirti focus aracının baskısını ve bir kaç arızada giderildi toplam 600 tl verdi. volan debriyaj seti orjinal 800-900 tl arası işçilik alsın hadi 400 tl max 1300 tl çıkarsınız volan dahil. 

İşten dolayı kendim ilgilenemiyorum da babamla yolladım aracı hatta az önce görüştüm, 200 tl işçilik yazmışlar, debriyaj seti debriyaj bilyası şansuman yağı bunlara da 800 yazmışlar. Servisle de 2 yıldır haşir neşir olduk 3-4 araç var bizde bütün bakımlarını onlara yaptırdık ondan dolayı art niyet beklemiyorum ama dediğiniz gibi netteki fiyatlara bakınca oldukça pahalı duruyor. Normalde triger, turbo, akü lastik vb. bütün işlemlerde netten daha ucuz fiyat çıkarttılar bu zamana kadar. Kafam karışık biraz Confused
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Ekim 2016 Saat 13:27

İşten dolayı kendim ilgilenemiyorum da babamla yolladım aracı hatta az önce görüştüm, 200 tl işçilik yazmışlar, debriyaj seti debriyaj bilyası şansuman yağı bunlara da 800 yazmışlar. Servisle de 2 yıldır haşir neşir olduk 3-4 araç var bizde bütün bakımlarını onlara yaptırdık ondan dolayı art niyet beklemiyorum ama dediğiniz gibi netteki fiyatlara bakınca oldukça pahalı duruyor. Normalde triger, turbo, akü lastik vb. bütün işlemlerde netten daha ucuz fiyat çıkarttılar bu zamana kadar. Kafam karışık biraz Confused

malzemeye baya uçmuşlar hocam bence şazuman yağı tutsun 100 tl baskı + bilya olsun 300 tl işçilik 200 demişler olsa olsa max. 600-650 tl olur bence gidip deyin malzemeleri ben alayım siz montajını yapın yıllardır gidebeilirsiniz ama insan dost kazığıda atmamalı bence
Peugeot 106 1.4 (1997)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı kansu533 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Ekim 2016 Saat 15:19

malzemeye baya uçmuşlar hocam bence şazuman yağı tutsun 100 tl baskı + bilya olsun 300 tl işçilik 200 demişler olsa olsa max. 600-650 tl olur bence gidip deyin malzemeleri ben alayım siz montajını yapın yıllardır gidebeilirsiniz ama insan dost kazığıda atmamalı bence

Peugeot müşteri hizmetlerinden Afyon yetkili servise ulaştım, Uşak'da yetkili servis yok özel peugeot servisi benim devamlı gittiğim. Afyon servisine anlattım durumu 1300 tl fiyat verdiler. Değişecek parçalar flan da söyledim, debriyaj seti, aks keçesi, kılavuz, şanzuman yağı. Benimkiler 1000 tl dediler. Yetkili servis her zaman pahalı oluyor tabiki de. Servise uzun zamandır gidiyorum farklı araçlarımız da var haşir neşir olduğum için art niyet çok beklemiyorum aslında ama netteki fiyatlara göre pahalı, netteki parçaların da orjinalliğine çok güvenemedim.Dediğiniz gibi sanırım ben çok üçü beşine bakmıyorum genelde o açıdan hafif şişirmişler gibi hesabı. Yarın aççcaklar aracı eğer volant muhabbeti de çıkarsa kendim alıp işçilik vermeden değiştirtirim.O kadar da olsun farklı farklı araçlara 7-8 milyarlık tamir, bakım yaptırmışımdır aynı servisten.

Düzenleyen kansu533 - 25 Ekim 2016 Saat 15:22
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı madblueblacksea Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Ekim 2016 Saat 19:49
Parça fiyatlarını bi araştır istersen. 2.0HDİ 480 lira fiyatı var nette, 50 lira yağ olsa kılı tüyü 600 lira. 1.6HDİ ise zaten 300 lira debriyaj seti orjinal. Parçaları alıp götür 200 tl yazsın işçiliğe
206 1.4 HDI Look 2004
Çevrimdışı Peugeot35 Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 38
Aracı : Peugeot 307 1.4 XR 90HP
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Peugeot35 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Ekim 2016 Saat 20:48
Hocam piyasadaki fiyatlara dikkat et yarı yarıya katlamışlar fiyatları ! netten temin etmeye çalışırsan sana çok uyguna gelecektir. 

örnek ben geçen termostatı değiştim su kaçağı olduğundan ötürü. piyasadan aldım 180 tl eve geldim aynı parça nette 100 tl yani bildiğin sinirlerim gerildi az kalsın parçayı söktürüp geri verecek dereceye geldim.
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1544 9 cimenquantex
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1463 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 213 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4894 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 5993 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25154 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1408 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 110 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1113 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 179 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 368 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 248 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1430 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10835 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 524 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 586 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4126 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3283 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 20 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2049 6 kiziltamu
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 7
SametRcz 4
Emintoprak 4
slckgms 3
antipollution 3
serdarcan34 3
OsmUnl 2
by_bozkurt 2
Berkay Erdinç 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English