Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >206
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Arkadan gelen ses
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Arkadan gelen ses

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı mamafi46 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 42
Aracı : 2000
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı mamafi46 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Ağustos 2016 Saat 14:53
merhaba
çözüm bulabildin mi kardeş. Malesef aynı sorun benim 306 XR de de var.
Bozuk yollarda ve frene dokunduğunda acaip takır takır ses geliyor.
p306
Çevrimdışı madblueblacksea Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 40
Aracı : 206 1.4 HDI Look
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı madblueblacksea Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Ağustos 2016 Saat 16:03
Orjinalini yazan: canbicerr canbicerr Yazdı:

Orjinalini yazan: sonerkyl sonerkyl Yazdı:

yok sıkıntı çıkarmaz bu hafta sonu samsuna gideceğim için gelemeceğim o tarafa malesef yoksa genelde hafta sonları keçiörende oluyorum.

Sorun büyümez ise bir süre daha tangır tungur gezerim artık :)

Sorun torsiyon bilyalarında ise sorun çıkar. Dağılan bilya mili yemeye başlar. Bu seferde ya mili dolgu yaptırman yada değiştirmen gerekecek. Benim milde sorun yoktu ama olsaydı kaynak dolgu yaptırmaz milleri değişirdim. Zaten 100 liradan fazla kaynak parası alıyor tornaci. Millerin çifti 80 liraydı o dönem.
206 1.4 HDI Look 2004
Çevrimdışı canbicerr Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 30
Aracı : 206
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı canbicerr Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Ağustos 2016 Saat 16:06
Orjinalini yazan: mamafi46 mamafi46 Yazdı:

merhaba
çözüm bulabildin mi kardeş. Malesef aynı sorun benim 306 XR de de var.
Bozuk yollarda ve frene dokunduğunda acaip takır takır ses geliyor.

hocam bagaj kapağı açık bir şekilde gezdim, bagaja bir arkadaşı oturtmama rağmen ses devam ediyor malesef sorun neyden kaynaklanıyor bulamadım. Ustanın birisine aracı gösterdim Rot fişekleri değişmesi gerekiyor dedi yaklaşık 300-400 tl civarı tutacağını söyledi. %100 emin olamadım herkes farklı birşey söylüyor.

Düzenleyen canbicerr - 26 Ağustos 2016 Saat 16:07
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı madblueblacksea Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Ağustos 2016 Saat 16:23
Aracın peugeot 206 ve arkadan gelen ses için usta rot fisekleri değişecek dedi doğrumu anladım.?
206 1.4 HDI Look 2004
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı canbicerr Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Ağustos 2016 Saat 17:50
Orjinalini yazan: madblueblacksea madblueblacksea Yazdı:

Aracın peugeot 206 ve arkadan gelen ses için usta rot fisekleri değişecek dedi doğrumu anladım.?

evet, hatta ön taraftanda ses geliyor bunun içinde aynısını söyledi.
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı madblueblacksea Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Ağustos 2016 Saat 18:08

206'ların arka düzeni ve parçaları resimde görülüyor. Görüldüğü gibi rot fişek mermi füze diye bir parça yok. Aracın arkasına 3 kişi bindir ve bide bu şekilde kontrol etmeyi dene, ses arka düzenden geliyorsa bu şekilde gelmemesi gerekir. İşaretli parçanın vidasının gevşemesiyle cukurlarda demir demire vuruyormuş gibi ses gelir

206 1.4 HDI Look 2004
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı canbicerr Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Ağustos 2016 Saat 02:55

206'ların arka düzeni ve parçaları resimde görülüyor. Görüldüğü gibi rot fişek mermi füze diye bir parça yok. Aracın arkasına 3 kişi bindir ve bide bu şekilde kontrol etmeyi dene, ses arka düzenden geliyorsa bu şekilde gelmemesi gerekir. İşaretli parçanın vidasının gevşemesiyle cukurlarda demir demire vuruyormuş gibi ses gelir

Araca yeri geldi 5 kişi (Şöför dahil) bindi fakat ses kesilmedi. Düz yolda caddelerde ses hiç yok dencek kadar az fakat ara sokaklarda sanki araba dökülüyormuş gibi ses yapıyor.

İskitlerdeki herhangi bir ustaya gidip arıza tespiti için gösterdim aracı usta kendisi aracı sürdü test etti yaklaşık 300-400 metre kadar fakat rot  fişekleri dedi. Bugün (27.08.2016) bir ustaya daha gösterdim daha araca binip bakmadan bu araç arkadan kazalıysa hiç kimse o sesleri düzeltemez dedi ve resmen başından savdı. benim tek endişem malum sanayi ortamında bi civata sıkmaya bile uçuk rakamlar veriliyor, şayet araçtan anlamıyorsanız, bende anlamadığım için ederinden fazla ücret vermek istemiyorum ve sorunun kesin çözülebileceğine de güvenemiyorum, çünkü herkes farklı birşey söylüyor. Şaşırdım kaldım. 
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı canbicerr Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Ağustos 2016 Saat 02:56

Egsoz orjinal egsoz değil ve ses egsozdan geliyor dendi, peugeot 206 'nın orjinal egsozunu sıfır olarak taktırdım ama ses devam ediyor.
Çevrimdışı FuRiouS Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 33
Aracı : 206 Cabrio
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı FuRiouS Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Ağustos 2016 Saat 12:37
Aynı ses benim 206 cabriom'dada var sag arkadan geliyor boyle cukurlara felan girince tak tuk sanki bisey yerinden cıkmıs o vuruntu yapıyor gibi bi ses. Torsiyonda felan hiç bişey yok baktırdım ama nerden geliyor bi türlü bulamadık sesi. 
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı canbicerr Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Ağustos 2016 Saat 14:53
Orjinalini yazan: FuRiouS FuRiouS Yazdı:

Aynı ses benim 206 cabriom'dada var sag arkadan geliyor boyle cukurlara felan girince tak tuk sanki bisey yerinden cıkmıs o vuruntu yapıyor gibi bi ses. Torsiyonda felan hiç bişey yok baktırdım ama nerden geliyor bi türlü bulamadık sesi. 

206 kullanan herkeste bu sorun var, sebebinide herkes farklı birşey söylüyor. Peugeot Servisine gitsek çözüm bulabilirler mi acaba?
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı madblueblacksea Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Ağustos 2016 Saat 16:00
Amortisör vidaları gevşemesin.? Herşeyi bakmissin nerdeyse. Araç yerdeyken altına yatıp kontrol et bakalım. Araç askidayken anlayamazsin gergin oldukları için. Torsiyon burçlarıda yerde veya havada belli olmuyor çok iyi bakmak gerek. Torsiyon tamiri için arka tarafı indirince farkettik burçlaradan biri kesilmiş
206 1.4 HDI Look 2004
Çevrimdışı alicelik20 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 206 1.4 x-design
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı alicelik20 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Eylül 2016 Saat 17:25
Aynı sorun bendede var. Sesin geldiği yeri paint ile işaretledim fakat foruma yükleyemedim. Ses 5-72 ve 4 numaralı bölümden geliyor. O bölümde bir gevşeme var arabaya arkadan bastırınca aşağı doğru esniyor ve tok diye dolu bir ses geliyor. O vidayı sıktırdım fakat ses hala bir nebze var. Usta 500 TL gider diyor bakalım hayırlısı.

(2005) 206 1.4 x-design
Çevrimdışı Ahmetaltan Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 49
Aracı : Peugeot 206 hdi
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Ahmetaltan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Eylül 2016 Saat 03:01
Arkadaşım aynı sorun bende de vardı. 72 nolu geniş pul torsiyonun taşıyıcısı tabir edebileceğim kısıma çarpıyor. O pulun üst kısmında kalan boşluğu lastik    ile birkaç tur atıp doldurur isen (Örneğin bir araba iç lastiğinden kestiğin parçayı) sesi kesersin. Bende resim yükleyemediğim için anca bu şekilde tarif edebilirim.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı canbicerr Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Eylül 2016 Saat 03:06
usta z rotlardan olduğunu söyledi bugün araci bakima sokucam muhtemelen z rotlarida değiştireceğim hep beraber görecez sonucu
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı madblueblacksea Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Eylül 2016 Saat 23:11
Orjinalini yazan: Ahmetaltan Ahmetaltan Yazdı:

Arkadaşım aynı sorun bende de vardı. 72 nolu geniş pul torsiyonun taşıyıcısı tabir edebileceğim kısıma çarpıyor. O pulun üst kısmında kalan boşluğu lastik    ile birkaç tur atıp doldurur isen (Örneğin bir araba iç lastiğinden kestiğin parçayı) sesi kesersin. Bende resim yükleyemediğim için anca bu şekilde tarif edebilirim.

Geçici çözüm hocam bu 4 numaralı burçların değişimi gerekli. Burçlar 100 lira civarı tutuyor torsiyonla beraber yapılırsa daha uygun olur işçilik.
206 1.4 HDI Look 2004
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı canbicerr Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Eylül 2016 Saat 23:27
Bugün aracımın bakımlarını yaptırdım, aynı zamanda ustaya arkadan ses geliyor z rotlardanmış dedim usta bana bunlarda z rot yok sesi torsiyon yapar dedi. Sorduğum ve gösterdiğim farklı farklı kişiler veya ustalar birbirinden farklı cevap veriyor, ne yapacağımı şaşırmış durumdayım :) 
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 Radyatör Hava Alma İşlemi son mesaja git 397 0 Berkan123
konu icon Birden Stop Etme son mesaja git 5428 8 Berkan123
konu icon Genleşme kabında basınç son mesaja git 1100 3 Berkan123
konu icon Hararet Göstergesi son mesaja git 739 4 Berkan123
konu icon 206 Hararet Sorunu son mesaja git 603 4 Berkan123
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 2637 11 feyyazbugan
konu icon 206 şakırtı sesi geliyor son mesaja git 1009 4 berkogut
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1771 4 antipollution
konu icon 307 kendi kendine gaz veriyor. son mesaja git 12624 36 drneuron
konu icon Android Auto Sorunu - Xiaomi 13T Pro son mesaja git 527 0 chanyilmz
konu icon Fikirlerinize ihtiyacım var son mesaja git 434 0 Mustafa1923
konu icon Peugeot 206 hakkında yardım son mesaja git 395 0 Mustafa1923
konu icon tahin kıvamında soğutma suyu-rektefiye son mesaja git 444 0 claymore
konu icon 206 kalorifer sıcak soguk arkadan ayarı son mesaja git 464 0 heavyburak26
konu icon 2010 3008 1.6 vti sorunlar zinciri son mesaja git 699 0 cagri_serin
konu icon Tüm arıza göstergeleri aktif son mesaja git 504 0 Volkan 00
konu icon ENG man system faulty - Hatası (Resimli) son mesaja git 15982 16 YKH
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 5485 10 Stcngnr28
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1832 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 462 0 Erdo
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 APRIL EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
berkogut 7
Berkan123 7
Mustafa1923 3
drneuron 3
chanyilmz 2
arifbsrn 2
antipollution 2
Musta08 1
mryldz 1
feyyazbugan 1
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English