Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >206
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 206 kilit problemi
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

206 kilit problemi

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı Furkan_58_ Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : 206
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Furkan_58_ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: 206 kilit problemi
    Gönderim Zamanı: 05 Mayıs 2016 Saat 09:10
Oncelikle herkese selamlar aranıza yeni katıldım ismim furkan 206 colorline m var 2001 model yalnız aracında bi sorunum var aracın orjinal anahtari aracı kilitlemiyor fakat acıyor kilit tuşuna basınca kilit yapıp geri acıyor iç lamba da kapıya getirince sürekli açık kalıyor ben kapıların biri kapanmıyor diye düşünüyorum ama sizin fikriniz nedir ustalarimizin özellikle
Çevrimdışı sonerkyl Açılır Kutu Gör
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Yaşı : 39
Aracı : Scenic 2.0 16v
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Mayıs 2016 Saat 09:14
hoşgeldin furkan sorun kapı içlerindeki swichlerden birinde sorun var kapıyı açık gösterdiği için kumanda kapıları kitlemeş iç lamba kapı konumunda ikin sönmez ve dediğin gibi sürekli yanar. 
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.
Çevrimdışı Cyrus35 Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 34
Aracı : 307 xt 1.6 110 bg 2002 md.
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Cyrus35 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Mayıs 2016 Saat 10:19

Öncelikle swichi bozuk yada temasszlık yapan kapıyı bulmalısınız. bunun içinde tek tek bi kapı açık diğer 3 kapı kapalı şekilde kilitleri elinizle kapı içindeki dile bastırarak kumandadan kilitleyiniz taki kilitlenene kadar tüm kapılarda aynı işlemi uygulayınız. Eğerki sorunu çözemezseniz bu akşam size aracımdada olan bu hatayla ilgili örnek bi video çeker gönderirim 2 gün önce aynı sorun vardı bendede kapı karşılığındaki plastik kırıldığı için bant sardım ve düzeldi..

206 1.4 xr Safir Mavisi
206 1.4 hdi x-design
206 1.6 xs 16v 110bg Sanroof
206 1.6 xt Black Sanroof-Güncel
307 Technoplus 1.6 110bg
307 xT 1.6 110bg 2002 md. (güncel)
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Furkan_58_ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Mayıs 2016 Saat 14:48
Abi switch neresinde tam olarak bulamiyorum da

Düzenleyen Furkan_58_ - 05 Mayıs 2016 Saat 14:49
Çevrimdışı x571 Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites

Aracı : 306 station wagon
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı x571 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Mayıs 2016 Saat 10:19
Orjinalini yazan: Furkan_58_ Furkan_58_ Yazdı:

Oncelikle herkese selamlar aranıza yeni katıldım ismim furkan 206 colorline m var 2001 model yalnız aracında bi sorunum var aracın orjinal anahtari aracı kilitlemiyor fakat acıyor kilit tuşuna basınca kilit yapıp geri acıyor iç lamba da kapıya getirince sürekli açık kalıyor ben kapıların biri kapanmıyor diye düşünüyorum ama sizin fikriniz nedir ustalarimizin özellikle

merhaba

aynı sorunu ben iki hafta önce yaşadım. önce hangi kapı hasarlı onu tespit edeceğiz.
onu da şu şekilde yapıyoruz;

camları açın,kapıları kapatın.şoför kapısından başlayarak,kapılardaki el ile kilitleme düğmelerine basın.bozuk kapıya gelince siz o düğmeye bassanızda merkezi kilit çalışmıyor. o kapının kilitleme motoru bozuk. komple değişecek. serviste yenisi 180 tl, arızayı siz söylerseniz 100 tl arıza tespit parasından kurtulursunuz. ben bilmediğim için 380 tl çarpıldım.yada orjinal parçayı alıp sanayide siz taktırın. daha uygun olur.
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Cyrus35 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Mayıs 2016 Saat 10:40
Direk motoru bozuk demmişsin çözüm yanlış.   Belki seninki bile bozuk değildi soketlerinde korozyon vardı yağlanma vardı tetikleme yapmıyordu. ? 4 kilitleme düğmeside orjinal kumandaya basıldığında inip kalkıyorsa motor sağlam swich kapıyı tam kapalı görmüyor demektir bununda çözüm yollarını size söyle sıralıyım..

*Kapı kilit karşılığı ( araç şasesindeki ufak karşılık kapıdaki değil.) tors alyan ile açıp biraz geri ve yukarı kaydırarak tekrar sıkılamak.
*Kapı kilit dilinin içine wd-40 sıkıp temizlenmesini sağlamak.
*kapı kilit karşılığının plastiği kırılmıştır kapı dilini tam ittirmiyordur kapı açık görünüyordur üzerine flaster yada bant sarmak..
*Kapı arasındaki soketi söküp içini temizlemek..

Bozuk kelimesini kesinlikle kabul etmiyorum :) akşama size video hazırlar buraya yüklerim hatta birde konu açar başka arkadaşlarada yardım amaçlı olur..

Ben size bu akşam bi video çekip yüklüyüm buraya nasıl kontrol ediceğinizi ve tamirini yapıcağınıza dair.
206 1.4 xr Safir Mavisi
206 1.4 hdi x-design
307 Technoplus 1.6 110bg
Çevrimdışı x571 Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites

Aracı : 306 station wagon
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı x571 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Mayıs 2016 Saat 14:05
Orjinalini yazan: Cyrus35 Cyrus35 Yazdı:

Direk motoru bozuk demmişsin çözüm yanlış.   Belki seninki bile bozuk değildi soketlerinde korozyon vardı yağlanma vardı tetikleme yapmıyordu. ? 4 kilitleme düğmeside orjinal kumandaya basıldığında inip kalkıyorsa motor sağlam swich kapıyı tam kapalı görmüyor demektir bununda çözüm yollarını size söyle sıralıyım..

*Kapı kilit karşılığı ( araç şasesindeki ufak karşılık kapıdaki değil.) tors alyan ile açıp biraz geri ve yukarı kaydırarak tekrar sıkılamak.
*Kapı kilit dilinin içine wd-40 sıkıp temizlenmesini sağlamak.
*kapı kilit karşılığının plastiği kırılmıştır kapı dilini tam ittirmiyordur kapı açık görünüyordur üzerine flaster yada bant sarmak..
*Kapı arasındaki soketi söküp içini temizlemek..

Bozuk kelimesini kesinlikle kabul etmiyorum :) akşama size video hazırlar buraya yüklerim hatta birde konu açar başka arkadaşlarada yardım amaçlı olur..

Ben size bu akşam bi video çekip yüklüyüm buraya nasıl kontrol ediceğinizi ve tamirini yapıcağınıza dair.

ben önce bir elektirikçiye gittim. anlattığı şekilde mazota yatırdı,kapının ana gövdeye bağlanan yerlerini kontrol etti,sildi taktı bilmem ne yaptı, bu bozuk dedi.burada parçasını bulamazsın servise git dedi. servide gittik ,bozuk dedi 380 lirayı bayıldık şimdi kapı normal Big smile
benim sorunum; ne anahtarla ne kumandayla kapı kapanmıyordu (bazen tek seferde kapanıyor bazen 5 dakika kapanmıyor uğraştırıyordu).  sağ kapı kilidi el ile basınca merkezi kilit hiç tepki vermiyordu,kumanda ile kapatmaya çalışınca kilitler inip kalkıyordu.
belki de sizin dediğiniz gibidir,arkadaş denesin .biz öyle bir çarpıldık işte.görünce yardım edeyim dedim.çünkü bazı çakallar(servisteki eleman) bana anahtarda komple bozuk o takılı kalmış sürekli sinyal gönderiyor falan dedi.yav he he dedim.
video yollarsanız süper olur bende öğrenirim. kapı için 2 gün serviste uğraştım ilçeden ile gittim geldim.hayatımdan bezdim .

Düzenleyen x571 - 06 Mayıs 2016 Saat 14:06
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Furkan_58_ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Mayıs 2016 Saat 14:26
Abi o dediğinizi denedim ama on iki kapı düğmesine basınca hepsi kapanıyor kapıların ama anahtarla kapanınca kilitleniyor hepsi anlamadım bide araç hareket edince biraz dit dit diye uyarı veriyor
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Cyrus35 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Mayıs 2016 Saat 15:15
ben şimdi hiç bişi anlamadımm sensörler kapılardan birisini açık görüyorsa eğerrr kumandadan kilitledigin anda geri açar kardeşim. akşama bi konu açıyım forum için linkide buraya atıyım o şekilde kontrol et bakk nasip olursa 
206 1.4 xr Safir Mavisi
206 1.4 hdi x-design
307 Technoplus 1.6 110bg
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Furkan_58_ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Mayıs 2016 Saat 16:27
Anahtarla kapatinca kapanıyor kapılar tamamen ama kumanda ile kilitlenmiyor tamam abi akşam bakalim
Çevrimdışı dejawu1978 Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 45
Aracı : 2006
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı dejawu1978 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Eylül 2016 Saat 20:27
konuyu hortlatmıs gibi oldum ama kusura bakmayın ... buna benzer sorunda bende var... alarmdan acıyoruz ve araca biniyoruz  4 kapıda kapalı oldugu halde tepe lambası yanıp yanıp sönüyor ve yol.bilgisayarında kapı acık uyarısı veriyor bir türlü anlamadım ancak larm ile kapatınca ses ve lamba sönüyor...sizce sorun nerde arkadaşlar...?
Çevrimdışı Onurzdn Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 33
Aracı : Peugeot 206 Roland Garros
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Onurzdn Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Eylül 2016 Saat 11:06
Benim kapıda açılıyor kapanmıyordu kapanır gibi oluyor ses çıkıyor kapanmıyordu kapı motoru bozulmuştu 70 tl ye yaptırdım
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı Cyrus35 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Eylül 2016 Saat 15:51
Orjinalini yazan: dejawu1978 dejawu1978 Yazdı:

konuyu hortlatmıs gibi oldum ama kusura bakmayın ... buna benzer sorunda bende var... alarmdan acıyoruz ve araca biniyoruz  4 kapıda kapalı oldugu halde tepe lambası yanıp yanıp sönüyor ve yol.bilgisayarında kapı acık uyarısı veriyor bir türlü anlamadım ancak larm ile kapatınca ses ve lamba sönüyor...sizce sorun nerde arkadaşlar...?

Harici alarmda bu sorunları yaşamazsınız. Beyin olarak sonradan takılan alarmın beynine göre tüm kapılar kilitli görünür fakat orjinal kumandadan kilitlediginizde kapılar geri açılırsa yada durduk yere yolda giderken aniden tepe lambanız yanar sesli ve ışıklı uyarı alırsanız 
PROBLEMİNİZ KAPI KİLİT SWİCHidir arkadaşlar. 

Bunu çözmenin yollarıda balata spreyi ile kilit içine sıkın tozu pisligi aksın yine aynı sorunla karşılaşırsanız arızalı olan kapı kilidinin karşılıgına yani kasadaki ufak dile 2 tur bant sarın sorun çözülür yada kilit karşılıgını biraz geri yukarı arkaya konum değiştirerek tekrar deneyin çözebilirsiniz.

Arızalı kapıyı ise şu şekilde bulabilirsiniz 3 yöntem var hangisi kolayınıza gelir ise..

Her kapının içindeki soketi sökerek kilitleyip deneyin yani sırası ile kapı içindeki soketi sökün e kilitleyin ta ki kapılar normal bir şekilde kilitlenene kadar.

Diğer bir yöntem...

kapıları tek tek deniycez yine ve bu sefer kapıyı açıcaz ve kilit dilini elimiz yada tornavida yardımı ile kilitleyip dilin üstüne baskı uyguluycaz ve aynı anda kumandadan kilitleme tuşuna vasıcaz kapılar normal kilitlenene kadar tüm kapıları deniyceaz.

Bir önceki yöntemin kolaylaşmış halide bu şekilde...

Kapıları kapatıp her kilitleme düğmesine basmadan önce kapının kilit bölümünün oldugu yere baskı yapıcaz kalça kısmı ile birazcık agırlık vererek sensörün tam algılamasına yardımcı olucaz. bunun sebebide yukarıda belirttigim gibi kapı kilit karşılıgındaki plastik kırılmış olabilir yada yerinden oynamış olabilir. bir bant atarak yada kilit karşılıgını vidalarını gevşeterek biraz geri almamız bu durumu kalıcı olarak çözücektir.

206 1.4 xr Safir Mavisi
206 1.4 hdi x-design
307 Technoplus 1.6 110bg
Çevrimdışı dejawu1978 Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 45
Aracı : 2006
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı dejawu1978 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Eylül 2016 Saat 16:36
eline dilene saglık güzelce anlatmıssınız ... benım oldugum şöför tarafı zaten sıkıntılı olan ben onu biliyorum sprey ve bant işini yapayım ilk olarak...
peugeot 207 1.4 trendy 2007
Çevrimdışı mbsb44 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 39
Aracı : PEUGEOT 206 X LİNE
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı mbsb44 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Eylül 2016 Saat 17:00
arkadaşlar gidin şahin tesisatı çektrin 100 lira verin kurtulun bu masraflara girmenin bi manası yok

Düzenleyen sonerkyl - 30 Eylül 2016 Saat 17:10
MBSB44
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1779 9 cimenquantex
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1489 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 228 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4915 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 6019 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25199 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1423 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 132 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1130 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 190 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 385 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 261 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1485 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10868 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 543 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 615 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4136 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3300 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 20 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2058 6 kiziltamu
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 7
Emintoprak 4
SametRcz 4
serdarcan34 3
slckgms 3
antipollution 3
arifbsrn 2
feyyazbugan 2
OsmUnl 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English