Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >308 T7 (2008-2013)
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Acil-Peugeot 308 -Hangisini Almalıyım
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Acil-Peugeot 308 -Hangisini Almalıyım

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı TheATC Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : Belirtilmemiş
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı TheATC Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Acil-Peugeot 308 -Hangisini Almalıyım
    Gönderim Zamanı: 24 Ocak 2015 Saat 21:42
Arkadaşlar Merhabalar.. Henüz tanışamadan acele ile daldım foruma..
Peugeot 308 alma arifesindeyim. Aranıza katılmak üzereyim kısaca..

İki araç üzerinde yoğunlaştım..
Malum sitedeki ilan numaraları   194819176 ve
198115267..

Sizce hangisini almalıyım? 2012 model aklıma yatıyor ancak araçta kol dayama, usb, bluetooth vs olmayacak bunlar beni düşündürüyor.. Ancak SS, deri koltuk, park sensörü artıları var..

Birde 2012 access donanım seviyesinde aux  girişi var mıdır? Usb yok ona emin oldum. Araştırdım bulamadım..

Yardımlarınızı bekliyorum..
Çevrimdışı Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Ocak 2015 Saat 21:50
İlanlari inceledim kardes bence 2012 model olan cok daha ma tikli geldi bana hayalimdeki arabadir ayrica 207 var bende simdi 2-3 sene sonra Allah nasip ederse alacagim.insallahhhhh :)
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı TheATC Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Ocak 2015 Saat 21:52
Teşekkürler kardeşim, Allah daha iyilerini nasip etsin cümlemize.
Çevrimdışı Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Ocak 2015 Saat 21:56
Orjinalini yazan: TheATC TheATC Yazdı:

Teşekkürler kardeşim, Allah daha iyilerini nasip etsin cümlemize.
amin .. Simdiden hayirli olsunnnn
Çevrimdışı GökhaN Açılır Kutu Gör
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ
Simge
KURUCU / ID=1

Yaşı : 37
Aracı : 3008 Auto6R 1.6 HDi
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı GökhaN Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Ocak 2015 Saat 23:25
e-HDi tabiki
106->206->208->207->301->308->3008

Peugeot Yedek Parça -> www.pejo.com.tr
Çevrimdışı SDYMZ Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 39
Aracı : 308 SW 1.6hdi
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı SDYMZ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Ocak 2015 Saat 23:28
Orjinalini yazan: GökhaN GökhaN Yazdı:

e-HDi tabiki
bence de e-HDİ yakıtı daha düşük. aux torpido içinde var
2005Model 206XT 1.4Hdi SUNROOFLU (2012-2014)
2009Model 308SW 1.6Hdi
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı TheATC Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Ocak 2015 Saat 10:19

e-HDi tabiki

Çok teşekkürler gökhan hocam, tavsiyelerinizi dikkate alacağım
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı TheATC Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Ocak 2015 Saat 10:19
Orjinalini yazan: SDYMZ SDYMZ Yazdı:

e-HDi tabiki
bence de e-HDİ yakıtı daha düşük. aux torpido içinde var

Teşekkürler hocam tavsiyelerinizi dikkate alacağım.
Çevrimdışı byderebey Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 35
Aracı : Peugeot 307 1.6 HDİ (2006)
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı byderebey Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Ocak 2015 Saat 22:30

Arkadaşlar Merhabalar.. Henüz tanışamadan acele ile daldım foruma..
Peugeot 308 alma arifesindeyim. Aranıza katılmak üzereyim kısaca..

İki araç üzerinde yoğunlaştım..
Malum sitedeki ilan numaraları   194819176 ve
198115267..

Sizce hangisini almalıyım? 2012 model aklıma yatıyor ancak araçta kol dayama, usb, bluetooth vs olmayacak bunlar beni düşündürüyor.. Ancak SS, deri koltuk, park sensörü artıları var..

Birde 2012 access donanım seviyesinde aux  girişi var mıdır? Usb yok ona emin oldum. Araştırdım bulamadım..

Yardımlarınızı bekliyorum..

tabikide 2012 modeli almalısın yeni kasa daha güzel duruyor.. ufak tefek donanımlara takılma derim.. 
Çevrimdışı riderzist Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 36
Aracı : Peugeot 307 xt
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı riderzist Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Ocak 2015 Saat 22:37

e-HDi tabiki

araçların 2side e hdi 2011 olanı yanlış bölüme koymuş.  ve 2011 olanının içini göremedik asr varsa o daha uygun olabilir. 2012 de asr yok esp var sadece. aux usb girişleri kolçağın altında olması lazım
EN İYİ TAMİR, BAKIMDIR ...
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı TheATC Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Ocak 2015 Saat 22:48
İki araçtada esp standart ancak asr yok hocam, 2012 modele yoğunlaşarak devam edeceğim, kol dayama ve multimedya sistemi sonradan nasip olursa takarım diye düşünüyorum.
Çevrimdışı samet206 Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge

Yaşı : 32
Aracı : Peugeot 206
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı samet206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Ocak 2015 Saat 22:56
2012 model olan daha iyi bence yanı ıkısı arasında tercih yapılcaksa yeni kasa üstelik bence bu yönde olmalı tercihiniz hayırlısı olsun...
Peugeot Mod ''206'' 1.4 XR 2000
Asaleti Renginde Saklı...
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı riderzist Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Ocak 2015 Saat 23:00

İki araçtada esp standart ancak asr yok hocam, 2012 modele yoğunlaşarak devam edeceğim, kol dayama ve multimedya sistemi sonradan nasip olursa takarım diye düşünüyorum.

en mantıklısı 2012 geliyor biraz fiyat düşerler herhalde. piyasa uçtu aracı 2 yıl önce aldıkları fiyatlara satıyorlar:) ama mecbur satanda başka araç alacak. asr lisini de biraz araştır derim çok faydalı bişey. millet buzda tıkanır sen çıkarsın. bide bayır çıkarken buzda geri kaçırma yok mu kaynar sular iner baştan aşağıya. ben bidahaki aracımı şahsen asr - esp li düşünyorum geçen kaydıktan sonra:) Allahtan kontrolü kaybemedim birazda etrafta araba az olması vs vs bişey olmadı.. 43 45 bin para çıkacaksa 2 daha verir oda olsun derim.. kendi fikrimce. Karar sizin yinede çok gerekli mi hayır değil topu topu 3 kez buz olur 5 kez olur onda da binmezsiniz 
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı TheATC Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Ocak 2015 Saat 23:18
Bir arkadaşım 2012 araçta deri döşeme var diyor, ısrarla alma diyor , yazın terletir rezil eder, kışın dondurur sefil eder diyor :) Sizler ne dersiniz?
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı TheATC Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Ocak 2015 Saat 23:23
Orjinalini yazan: riderzist riderzist Yazdı:

en mantıklısı 2012 geliyor biraz fiyat düşerler herhalde. piyasa uçtu aracı 2 yıl önce aldıkları fiyatlara satıyorlar:) ama mecbur satanda başka araç alacak. asr lisini de biraz araştır derim çok faydalı bişey. millet buzda tıkanır sen çıkarsın. bide bayır çıkarken buzda geri kaçırma yok mu kaynar sular iner baştan aşağıya. ben bidahaki aracımı şahsen asr - esp li düşünyorum geçen kaydıktan sonra:) Allahtan kontrolü kaybemedim birazda etrafta araba az olması vs vs bişey olmadı.. 43 45 bin para çıkacaksa 2 daha verir oda olsun derim.. kendi fikrimce. Karar sizin yinede çok gerekli mi hayır değil topu topu 3 kez buz olur 5 kez olur onda da binmezsiniz 

Valla hocam asr hangi donanımda var bilmiyorum, ancak malum sitede donanım bilgileri saçma sapan verilmiş, premium plus'ta olan özelliği comfort'ta işaretlemişler kafasına göre yani adamlar.
Asr'lisi var mı bilmiyorum?
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı riderzist Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Ocak 2015 Saat 23:25

Bir arkadaşım 2012 araçta deri döşeme var diyor, ısrarla alma diyor , yazın terletir rezil eder, kışın dondurur sefil eder diyor :) Sizler ne dersiniz?

deri döşeme orjinal değilse öyle oluyor diye biliyorum.. bizim bi abide opel vectra da var orjinalinde. sordum ona kışın soğuk olur yazın çok terletir falan dedim alakası yok dedi. eğer olsa bile kışın güzel bi aynı renk örtü atıp polar tarzı sorunu giderebilir ama yazın nasıldır bilemiyorum.
Çevrimdışı mertcan0000 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 206 1.4 x desing
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı mertcan0000 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Ocak 2015 Saat 23:37
anladığım kadarıyla otomatik araç bakıyorsunuz. bu araçlar şanzımanları aşırı sıkıntılıdır heran yolda kalabilirsiniz ne kadar yeni de olsa ki peugeot dan bahsediyorsak bu ihtimal daha da artar tam otomatikleri bile sıkıntılı dangır dungur . büyük bir 308 hayranı değilseniz arabanın heryerinde ayrı bir sorun ve ses fışkırsın istemiyorsanız ve cüzdanınızı seviyorsanız daha konforlu ve kaliteli araçlara yönelmenizi tavsiye ederim ki bu fiyatlara 308 den çok daha kaliteli bi araç bulabilirsiniz. saygılar

Düzenleyen mertcan0000 - 25 Ocak 2015 Saat 23:37
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı TheATC Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Ocak 2015 Saat 23:50
Orjinalini yazan: mertcan0000 mertcan0000 Yazdı:

anladığım kadarıyla otomatik araç bakıyorsunuz. bu araçlar şanzımanları aşırı sıkıntılıdır heran yolda kalabilirsiniz ne kadar yeni de olsa ki peugeot dan bahsediyorsak bu ihtimal daha da artar tam otomatikleri bile sıkıntılı dangır dungur . büyük bir 308 hayranı değilseniz arabanın heryerinde ayrı bir sorun ve ses fışkırsın istemiyorsanız ve cüzdanınızı seviyorsanız daha konforlu ve kaliteli araçlara yönelmenizi tavsiye ederim ki bu fiyatlara 308 den çok daha kaliteli bi araç bulabilirsiniz. saygılar

Sevgili mertcan, aracın şanzıman uyumunun iyi olduğunu düşünüyorum araştırmalarım bu yönde. Her an yolda kalmak gibi bir durum oluşacağını düşünmüyorum.
Bu fiyata bu km'de otomatik 1.6 dizel bir araç yok, kaldı ki 5 milyar daha koyunca C4 Comfort plus araç alınıyor, ki bu da PSA grubu aynı şanzıman aynı motor. Araçların donanım zenginliğini de unutmamak lazım.

Aracın her yerinde sorun var diyorsunuz, bunları açıklarsanız sevinirim. Bildiğim sorunlar arka amortisör sertliği ve ön takım ile ilgili ufak bir problem..
Birde bu fiyatlara 308 ya da c4'ten daha kaliteli otomatik dizel bir araç sunarsanız memnun olurum.
Çevrimdışı mertcan0000 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 206 1.4 x desing
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı mertcan0000 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Ocak 2015 Saat 00:13
eğer yanlış görmüyorsam araç robotize şanzıman bu tip şanzıman bi tek bu marka model de değil bütün markalarda sıkıntılıdır bakımları ne olursa olsun ( maalesef bunu yaşayarak öğrendim boğaz köprüsünün ortasında kalarak) 
kişisel olarak benim için donanımdan çok aracın yol tutuşu, konforu , malzeme kalitesi ve mekanik kalitesi daha önemlidir. 
peugeot ların genelde amortisörleri serttir yoldaki herşeyi aracın içinde hisettirir araç içindeki plastik aksam çok çabuk yerinden oynamaya başlar dümdüz yol olmadığı sürece araç içinde çok ses yapar oynayan parçalar otomatik vites olarak konuşursak vites geçişleri çok hisettirir ve dan dun vurma yapar ve devirli atar şu anlık aklıma gelenler bunlar 
vw golf jetta 1,6 tdi dsg daha iyi bir tercih olur kişisel fikrim asla sorun çıkarmaz diyemem tabiki ama 308 den daha kailteli daha sessiz ve ileriki zamanlarda cüzdanınıza daha az zarar vereceği kesin 
Çevrimdışı seydişehirli Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 35
Aracı : 2005 xt 1,6
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı seydişehirli Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Ocak 2015 Saat 08:52
2012 ye bak derim 
307 xt kırmızı şeytan
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 Radyatör Hava Alma İşlemi son mesaja git 2152 0 Berkan123
konu icon Birden Stop Etme son mesaja git 5787 8 Berkan123
konu icon Genleşme kabında basınç son mesaja git 1241 3 Berkan123
konu icon Hararet Göstergesi son mesaja git 1181 4 Berkan123
konu icon 206 Hararet Sorunu son mesaja git 745 4 Berkan123
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 2823 11 feyyazbugan
konu icon 206 şakırtı sesi geliyor son mesaja git 1145 4 berkogut
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1941 4 antipollution
konu icon 307 kendi kendine gaz veriyor. son mesaja git 12878 36 drneuron
konu icon Android Auto Sorunu - Xiaomi 13T Pro son mesaja git 883 0 chanyilmz
konu icon Fikirlerinize ihtiyacım var son mesaja git 562 0 Mustafa1923
konu icon Peugeot 206 hakkında yardım son mesaja git 529 0 Mustafa1923
konu icon tahin kıvamında soğutma suyu-rektefiye son mesaja git 571 0 claymore
konu icon 206 kalorifer sıcak soguk arkadan ayarı son mesaja git 574 0 heavyburak26
konu icon 2010 3008 1.6 vti sorunlar zinciri son mesaja git 946 0 cagri_serin
konu icon Tüm arıza göstergeleri aktif son mesaja git 832 0 Volkan 00
konu icon ENG man system faulty - Hatası (Resimli) son mesaja git 16183 16 YKH
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 5620 10 Stcngnr28
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1965 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 558 0 Erdo
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 APRIL EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
berkogut 7
Berkan123 7
KnucklesTR 4
drneuron 3
ppfustasi12 3
Mustafa1923 3
chanyilmz 2
arifbsrn 2
antipollution 2
Musta08 1
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English