Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >Aracınız Hakkındaki Tüm Sorular
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - motor yıkatmak
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

motor yıkatmak

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı omera Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 49
Aracı : 206
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı omera Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: motor yıkatmak
    Gönderim Zamanı: 27 Ekim 2014 Saat 17:33
arkadaşlar merhaba.. motor yıkatmayı düşünüyorum.. önerileriniz nedir.. Ankara da sorunsuz yapan bir yer varmı.. eski kullanıcı külbürtör contasını değiştirmemiş, araç sürekli üst kapaktan yağ atmış.. sürüşten sonra motordan baya koku geliyor..
Çevrimdışı samet206 Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge

Yaşı : 32
Aracı : Peugeot 206
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı samet206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Ekim 2014 Saat 17:58
Motor yıkatmayı tercıh etmem susuz temızleme urunlerıyle veya kendınız nemlı bezlerle yağ çözücülerle temızleyebılırsınız yınede karar sızın.Ayrıca küçük bir not motor sadece su ve köpükle yıkanınca tozu yağı gıdıyor ama lekesi o solmuş goruntusu yıne kuruyunca aynı halıne donuyor bu tarz ışlemlerde profesyonel urunler şart.Daha iyi bir görüntü için.
Peugeot Mod ''206'' 1.4 XR 2000
Asaleti Renginde Saklı...
Çevrimdışı outlaw Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 42
Aracı : 106 XS
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı outlaw Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Ekim 2014 Saat 18:13
MAZOTLA TEMİZLETMEYİ DENE HEM DAHA TEMİZ OLUR HEMDE ÇABUK UÇUCAĞINDAN SENSÖRLERDE SIKINTI OLMAZ..
BEN MESELA ÇARŞAMBA GÜNÜ TEMİZLETİCEM ...
SHQIPTAR
1998 106 xs 1600 cc
Laguna lip
omp kule gergisi
GTI jant
185/50/14 toyo proxes t1r

Çevrimdışı omera Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 49
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı omera Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Ekim 2014 Saat 18:23
bu şekilde yağlı olmasından dolayı, çok ısınınca alevlenme olabilir mi acaba ? beni endişelendiren bu...
Çevrimdışı herry Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge

Yaşı : 39
Aracı : 206 CC
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı herry Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Ekim 2014 Saat 18:41
oto servisleri de bakım sonrasında mazotla temizliyorlar deneyebilirsiniz ya da susuz temizleme spreyleri de iş gorur ama sudan uzak durun. yağ neresinde tam bilmiyorum ama temizlemenizde fayda var tabiki, yanmaz deriz yolda alev alır sizin kadar üzülürüz, en iyisi aklınızdayken temizlensin huzursuz etmesin sizi ama dedigim gibi su dan uzak dururun, o an olmasa bile daha sonra agır sorun cıkartabilir.

Düzenleyen herry - 27 Ekim 2014 Saat 18:42
Peugeot 206 CC 1.6 (109 Hp)
Çevrimdışı bekir can Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : 307
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı bekir can Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Ekim 2014 Saat 18:57
Kesinlikle yıkatma derim

Düzenleyen bekir can - 27 Ekim 2014 Saat 18:58
Çevrimdışı ahmet_bjk Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 34
Aracı : 308
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ahmet_bjk Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Ekim 2014 Saat 23:12
Oto servislerinde motoru mazotla yikamalari cok yanlis bir sey. Benim iki aracim da mazotla yikandi ikisinde de sorun cikti. Hele birisinde hava debimetresi arizalandi bana toplamda 300 Liraya mal oldu.

Mazot yagli oldugu icin sikinti cikariyor. Bazi oto yikamacilar aracin zarar gorebilecek yerlerine su gecirmez birsey uyguluyorlar ondan sonra yikiyorlar.
308 1.6 HDİ COMFORT PACK (90) 2009 SİYAH İNCİ
4. Vites
4. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı herry Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Ekim 2014 Saat 00:11
Orjinalini yazan: ahmet_bjk ahmet_bjk Yazdı:

Oto servislerinde motoru mazotla yikamalari cok yanlis bir sey. Benim iki aracim da mazotla yikandi ikisinde de sorun cikti. Hele birisinde hava debimetresi arizalandi bana toplamda 300 Liraya mal oldu.

Mazot yagli oldugu icin sikinti cikariyor. Bazi oto yikamacilar aracin zarar gorebilecek yerlerine su gecirmez birsey uyguluyorlar ondan sonra yikiyorlar.

onlara da güven olmuyor, her arabanın motorunda hangi kısımların izole edilmesi gerektigini bilemiyorlar, mesela beyni izole ediyor farklı bi yerden su alıyor arıza oluyor. en güzeli sudan ve senin dedigin gibi mazottan uzak durmak.
 temizleme spreyleri var beze sıkıp motoru yüzeysel silin cok guzel temizliyor.
Çevrimdışı chakra Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 32
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı chakra Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Ekim 2014 Saat 03:12
ben geçen gün termostatı değiştirirken usta ben söylemeden yıkadı motoru tozdan çamurdan benim motor görünmüyordu ben yıkatmayı düşünüyordum ama tedirginlik vardı  peugeot servisten ayrılmış kayseride kaliteli bir usta bi sıkıntı olmaz mı diye sordum hayır dedi önce önemli yerleri poşetle kapladı kapattı sonra üzerine bi sıvı sıktı daha sonrası yüzeysel tazikli su ile geçti üstünden sonuç mükemmel ve hiçbir sıkıntı çıkmadı
Çevrimdışı SEZGIN72 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 51
Aracı : PEUGEOT 206 X-DESIGN
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı SEZGIN72 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Ekim 2014 Saat 10:30

SONAX gibi bu işi profesyonelce yapan yerlerden birinde yıkat. Onlar motorun kritik noktalarını izole edip yıkama işini öyle yapıyorlar.

Veya bazı yetkili servisler bu işi kendileri yapıyorlar. Ama her yetkili servis yapmıyor. Onu servise sorup öğrenmende fayda var. Ben bir kere servisde yıkattım. Pırıl Pırıl oldu. Hiçbir problemde çıkmadı.  :)

Bazı yetkili servislerde anlaşmalı bir yerle bu işi dışarda senin adına yaptırıyorlar. Ben bunu tavsiye etmiyorum. Servis kendi yıkıyorsa servisde yıkat veya SONAX'a git.

Kirli motor (eğer çok kirli ise) hiçbir zaman tasvip edilmez. Hem çabuk ısınır, hemde sıcak havalarda hararet yüksek seviyelerde gezer...

Temiz motor iyidir. Naçizane görüşüm bu iş için 2-3 yıl arası iyidir.

Kolay Gelsin...
4. Vites
4. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı herry Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Ekim 2014 Saat 10:33
pejo servisinden kaliteli usta demissin. oyle bir kisi yıkarken nereleri kapatıcagını nasıl davranıcagını bilir. oto kuaforler bilemez.
Çevrimdışı srht33 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 36
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı srht33 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Ekim 2014 Saat 12:11
Orjinalini yazan: omera omera Yazdı:

arkadaşlar merhaba.. motor yıkatmayı düşünüyorum.. önerileriniz nedir.. Ankara da sorunsuz yapan bir yer varmı.. eski kullanıcı külbürtör contasını değiştirmemiş, araç sürekli üst kapaktan yağ atmış.. sürüşten sonra motordan baya koku geliyor..
hocam şaşmazda erenler renonun karşısında bir yıkmacı var aynı sorunu bende yaşamıştım gerekli yerleri kapatıp yağ çözücülerle yıkıyorlar sorunsuz tertemiz yıkamışlardı 
Çevrimdışı oguzhan29 Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 29
Aracı : 206 SW
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı oguzhan29 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Ekim 2014 Saat 13:21
su işi her zaman motor için sıkıntıdır. 1 sensör bozulur bulmak için neler neler değişir ne parçalar arıza alır onun için bir yıkamacı tavsiyesi araçlarımızın motoruna suyu değdirmeyin hele ki yıkamacılarda tazyik ile yıkatmayı dahi düşünmeyin ilk temizlerken uğraşırsınız ama ondan sonra daimi nemli bi bezle haftada 1 sildiğiniz zaman temiz kalacaktır.
PEUGEOT 206 SW HDİ X-LİNE(GRİ)2004 model
4. Vites
4. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı herry Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Ekim 2014 Saat 15:49
Orjinalini yazan: oguzhan29 oguzhan29 Yazdı:

su işi her zaman motor için sıkıntıdır. 1 sensör bozulur bulmak için neler neler değişir ne parçalar arıza alır onun için bir yıkamacı tavsiyesi araçlarımızın motoruna suyu değdirmeyin hele ki yıkamacılarda tazyik ile yıkatmayı dahi düşünmeyin ilk temizlerken uğraşırsınız ama ondan sonra daimi nemli bi bezle haftada 1 sildiğiniz zaman temiz kalacaktır.

evet arkadasa katılıyorum, kendiniz temizlerseniz sprey ve bezle, ilk temizleme biraz yorar fakat sonraki temizlemelerde sadece nemli bez bile yetecektir.

Star
Çevrimdışı koramiral Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 43
Aracı : 2000
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı koramiral Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Ekim 2014 Saat 19:09
En güzeli wd-40 temizliyor motoru bolca istediğin bölgeye sık süngerle sil pırıl pırıl olsun motor wd-40 iletken olmadığı için elektrik aksamına zarar vermez elektroniğede aynı şekilde beyine kaçsa bile bir problem yaratmıyor. Hep böyle temizlerim arabamı
206 2000 1.4 lpg
4. Vites
4. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı herry Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Ekim 2014 Saat 22:35
Wd 40 la silince guzel bir goruntu oluyor fakat kolay toz topluyor
Çevrimdışı ErolSs Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 36
Aracı : 306 XN 1,6
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ErolSs Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Aralık 2014 Saat 16:21
ben sürekli yıkatıyorum aracın beynine ve tüp beynine bez örtüyorlar sıkıntı olmuyor 4 -5 ayda bir yıkatıyorum yıkattıktan sonra 5 dk calıstırıyorum hiç bir problem olmuyor
QWERTY
Çevrimdışı KuzuX Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 34
Aracı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı KuzuX Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Aralık 2014 Saat 22:40
Bauhaus da motor yıkama sprey 'leri var bi dene onlardan almayı düşünüyorum bende.
Çevrimdışı Dewil1606 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 35
Aracı : Peugeot 206
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Dewil1606 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Aralık 2014 Saat 22:51
En sagliklisi yeni nesil buharli yikamadir bence onu denemelisin ve sonuctan memlun kalirsin youtube den izle videolari sonuclari gör. Yikattiktan sonra motor koruma spreyleri var onlardan sıkmani tavsiye ederim.
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 Radyatör Hava Alma İşlemi son mesaja git 436 0 Berkan123
konu icon Birden Stop Etme son mesaja git 5431 8 Berkan123
konu icon Genleşme kabında basınç son mesaja git 1102 3 Berkan123
konu icon Hararet Göstergesi son mesaja git 741 4 Berkan123
konu icon 206 Hararet Sorunu son mesaja git 604 4 Berkan123
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 2641 11 feyyazbugan
konu icon 206 şakırtı sesi geliyor son mesaja git 1010 4 berkogut
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1774 4 antipollution
konu icon 307 kendi kendine gaz veriyor. son mesaja git 12624 36 drneuron
konu icon Android Auto Sorunu - Xiaomi 13T Pro son mesaja git 531 0 chanyilmz
konu icon Fikirlerinize ihtiyacım var son mesaja git 434 0 Mustafa1923
konu icon Peugeot 206 hakkında yardım son mesaja git 395 0 Mustafa1923
konu icon tahin kıvamında soğutma suyu-rektefiye son mesaja git 446 0 claymore
konu icon 206 kalorifer sıcak soguk arkadan ayarı son mesaja git 465 0 heavyburak26
konu icon 2010 3008 1.6 vti sorunlar zinciri son mesaja git 702 0 cagri_serin
konu icon Tüm arıza göstergeleri aktif son mesaja git 505 0 Volkan 00
konu icon ENG man system faulty - Hatası (Resimli) son mesaja git 15983 16 YKH
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 5486 10 Stcngnr28
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1833 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 463 0 Erdo
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 APRIL EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
berkogut 7
Berkan123 7
Mustafa1923 3
drneuron 3
arifbsrn 2
antipollution 2
chanyilmz 2
feyyazbugan 1
ggitaristt 1
Musta08 1
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English