Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT TÜRKİYE MODİFİYE PLATFORMU >Nasıl Yapılır ? >206
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 206 Araç Seçimi Yardımı
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

206 Araç Seçimi Yardımı

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı ozgurbulut34 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 42
Aracı : Henüz Almadım
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ozgurbulut34 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: 206 Araç Seçimi Yardımı
    Gönderim Zamanı: 22 Ekim 2014 Saat 11:08
Arkadaşlar merhaba,
2002 yılından beri ehliyet sahibiyim, bugüne kadar hep Opel marka araçlar kullandım.

Opel Vectra B-B2-C kasa, Opel Corsa C-D, Opel Omega B, Opel Astra G-H

Son aracım Opel Vectra 3.2 GTS di, Ağustos ayı içerisinde sattım, bir süre araç almak diyordum en azından 2015 Mayıs 'a kadar falan diye düşünürken vazgeçmek durumunda kaldım.
17.000 - 19.000 TL civarlarına kadar bir araç bakarken 12.000 den başlayan fiyatlarda Peugeot 206 modellerini gördüm.

Benim ihtiyacım olan araç Otomatik/Manuel vites, Klimalı, Kesinlikle Sunroof lu, Elektrikli Aynalı bir Peugeot.
3 veya 5 Kapı olup olmaması çok önemli değil, yukarıda ki donanım benim için yeterli, buna ek yol bilgisayarı ve sensör (yağmur ve far) olabilir ama çokta aman aman değil benim için.

Hangi modeli almalıyım bilmiyorum sanırım XS 3 kapı olan ama XT nedir XR nedir bilmiyorum bunları tam olarak, birde istanbul 'da çok araç var GTI bile mevcut bu rakamlara onuda alabilirim fakat 2001 model 13-15 bine satılan GTI ne derece verimli ve problemsiz olur bilmiyorum.
Beni nelere dikkat edeceğim ve hangi modeli alacağım konusunda yönlendirirseniz çok sevinirim.
Teşekkürler.

Henüz Meraklı, Peugeot Sahibi Olmamış Kişi :D
Çevrimdışı themurat54 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 39
Aracı : peugeot 206 sedan
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı themurat54 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Ekim 2014 Saat 12:00
Acaba neden opelden vazgeçip peugeotu tercih ettiğinizi öğrenebilirmiyim
Peugeot 206 Sedan
2007 Model, Comfort, 1.4, 75 HP, Benzin/LPG
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ozgurbulut34 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Ekim 2014 Saat 12:43
Orjinalini yazan: themurat54 themurat54 Yazdı:

Acaba neden opelden vazgeçip peugeotu tercih ettiğinizi öğrenebilirmiyim

Opel araçları çok seviyorum, ancak elektronik aksamlarında çok ciddi sorunlar var.
12 yıllık opel kullanıcısıyım sırayla aldığım araçlarda ki sorunları yazayım.

Opel Vectra B - Araç 1998 Model Vectra CDX 2500 cc
TC ve ABS Beyni Sorunu, elektrik kaçakları (Yetkili servis dahil çözüm çok zor), elektronik aksamda ki genel problemler (göstergelerin çalışmaması, şanzumanın koruma moduna geçmesi vb.), şanzumanda vuruntu (D konumuna alındığında sert bir şekilde vites geçisi ve bunu hissetme ki bu orijinal şanzumanın kendi problemi :) Sürekli airbag lambasının yanması ve koltuk ağırlık algılayıcıların sağlıklı çalışmaması (araç kontağı açıkken koltuğu ileri geri aldığınız anda ağırlık sağlayıcılar hata veriyor ve lamba yanıyor, airbagler iptal oluyor, ışığı söndürmek için tech2 ye bağlanması gerekiyor, sırf bu ışığı söndürtmekten bıktığım için usb opel diagnos aldım yurtdışından)

Opel Vectra B2 - Araç 2001 Model Vectra Sport 2500 cc 
Belki versiyon farkı vardır, bana denk gelmiştir diye bu aracı aldım ve aynı sorunları yaşadım, atan ve yanan sigortalarda ekstrası oldu.

Opel Vectra C - Araç 2003 Vectra 3.2 GTS
Motor parçalarının zor temin edilmesi, trigerin neredeyse çok zor bulunması, ek özellik olarak ön/arka park sensörü/yağmur-far sensörü/, tc, elektrikli koltuk gibi ekstra donanımların sorunlu çalışması, problemlerin ya çözülememesi, yada çok yüksek meblağlar istenmesi. Motorun kuvvetli olmasına rağmen düşük tork ve beygir gücü, bu düşüklüğe rağmen şanzumanın bu motoru kaldıramaması ve geç tepki vermesi. 

Opel Corsa C - Araç 2005 Enjoy Dizel Otomatik
Genel olarak iyi bir araç ancak; motorun revizyonunun sıkıntılı olması, misal bu araç 22 krş civarı maks. ise 25 krş civarı tüketim yapması gerekirken bu tüketim 30-35 krş seviyelerine çıktığında ne yetkili serviste nede özel serviste sağlık bir revizyon yapılamıyor. Bunda elektronik aksam sıkıntısı yok fakat buna rağmen bazen gösterge paneli sapıtıyor. Benzinlisinde ise bir sıkıntı yok.

Corsa D - Araç 2012 Essentia
Araç içine çok ciddi ses alıyor, bunun dışında herhangi bir problemi yok.

Omega B - Araç 2001 2500 cc
Saymakla bitmez, ne siz sorun ne ben söyleyeyim, en basit olarak şunu söyleyebilirim.
x25xe Kodlu Vectra 'da kullanılan aynı motor kullanılmasına rağmen Vectra B max. 13 LT (kış zamanı en soğuk havada istanbul trafiğinde) yakarken bu araç 20 LT nin altına düşmez, 18 gösterir yinede 20 Lt yakar. Ve tam bir yedek parça sıkıntısı vardır, allah muhafaza bir düğmesi kırılsa duman olursunuz. 

Opel Astra G - 2001 Model  2000 cc Turbo Coupe
Genel itibariyle sorunsuz ancak 2. el piyasasında araç çok bekliyor satılmak için.

Astra H - 2006 1.6 Twinport Cosmo
Elektronik aksam komple sorunlu, parçaları çok pahalı (tuş/buton/beyin vb.)
Çok yakar az kaçar saçma sapan bir benzinli motoru var, dizeli ise aracı kaldırmıyor.

Yukarıda ki bilgiler kendi şahsi kullanım görüşlerimle birlikte yaklaşık 10 yıldır aynı Opel Arkadaş grubunda olmam neticesinde benden başkalarında da karşıma çıkan sıkıntılardır, mesela Omega B de araç telefonunun kendi kendine sağı solu arama olayı başıma gelmişti ama bunu başkasında görmediğim için sorun olarak yukarı yazmadım, yine 3.2 motorda trigerin bulunması tam bir dert ben dahil pek çok kişide karşılaştığım için onu yazdım. 

Peugeot 206 ile nasıl bir olay var?
Mesela opel grubunda iç mekan kaliteli olmasına rağmen düğme,konsol vb. kısımların üzerleri bir süre sonra pul pul olup dökülüyor (astra g , vectra c ve omega b) 206 da mat malzeme kullanıldığı için ne kadar çok 206 baktıysam hepsi diri ve temiz duruyor ama 206 da genel gördüğüm sorun yolcu airbag in olduğu kısmın açılması durumunda kopacak yerlerinin çok belli olması. 

1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı themurat54 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Ekim 2014 Saat 13:39

Anlaşılan epey fazla sorunla uğraşmışsınız :) Bende 206 sedan var. Arabadan çok anladığımı söyleyemem zaten ilk arabam bi kaç ay önce aldım. Tecrübeli arkadaşların daha iyi bilgi vereceğini düşünüyorum

Benim başıma gelen far, korna, sinyal üçlemesinde bi sorun vardı yani sağa sinyal verdiğimde çalışmıyor, bu durumda korna da çalışmıyor ama sola sinyal verince korna da sinyal de düzeliyordu. Sanırım bu peugeotta kronik denilebilecek bi sorun var bi kaç kişidende aynı sorunu işittim forumda ve bir tanıdığımda. Onun haricinde rölantide stop sorunum var onu çözmeye çalışıyorum motor boğazını temizlettim düzeldi sanki ama bi iki kez yeniden stop etti.

Siz 206 nın hangi modelini düşünüyorsunuz onu da yazarsanız daha iyi olur bence

Peugeot 206 Sedan
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ozgurbulut34 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Ekim 2014 Saat 14:02
Kardeşim ben Hatcback düşünüyorum, 3 veya 5 kapı fark etmez, 2001 model ve yukarısına bakıyorum.
Donanımları tam bilmediğim için model söyleyemiyorum ancak dizel yerine benzinli bir araç tercih edeceğim.

Aradığım donanımlar:
ABS
Airbag
Sunroof
Elektrikli Cam 
Elektrikli Ayna

Bunlara Ek (Olmazsa Olmazım Değil) İstediğim Donanımlar:
Yol Bilgisayarı
Far Sensörü
Yağmur Sensörü

Hangi modelinde bulurum bende tam bilmiyorum, 206 kullanan ve tecrübesi olan arkadaşların yönlendirmesi ile bir araç alacağım, işin açıkcası CC düşünüyordum ancak arkada ki diz mesafesi çok düşük ufak çocuk bile zor sığar diye ve tavan problemlerinden korktuğum için vazgeçtim.

1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı themurat54 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Ekim 2014 Saat 14:26

Kendi aracımdan bahsedeyim;

abs yok,

airbag şoför ve ön yolcu için var,

sunroof yok,

sadece ön camlar elektronik,

aynalar manuel,

Yol bilgisayarı yok,
Far sensörü yok,
Yağmur sensörü yok,

Arabada yok yok yani :)
Peugeot 206 Sedan
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ozgurbulut34 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Ekim 2014 Saat 14:51
Şimdi şu olayı anlamıyorum gerçekten,
Çoğu araçta 2 airbag var mesela 
Renault Clio
Fiat Palio
Renault Symbol
Hatta Lada Kalina

Fakat nedense ABS koymuyorlar bunlara, 206 da çift airbag olunca ABS var sanıyordum bende mesela şimdi senden öğrendim yokmuş.
Bu arada 206 da elektrikli arka cam yok mesela (sadece roland garos da var onunda tavan komple cam olduğu için güven vermiyor bana)

Modelleri hiç bilmiyorum XS tek kapı spor sanırım, diğerleri XT, Comfort, Look, Desire vb. bunlarla ilgili hiç bir bilgim yok benim istediğimi hangi donanım karşılıyor bir fikrim yok.

Çevrimdışı seyfi8935 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : 34
Aracı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı seyfi8935 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Ekim 2014 Saat 14:55
Peugeot 206 1.4 xt 2005 model aracım var.

Özellikleri şu şekilde
8 Airbag
Abs
Açılır tavan
Yol Bilgisayarı 3 Satırlı
Kadife koltuklar ( Diğer versiyonlardan farklı diye biliyorum)
Direksiyon kumandası
Klima, Elektrikli ayna, ön camlar otomatik

Çıkardığı sorunlar;
Depo Şamandıra değişti 640 t
Debriyaj Seti değişti rulmanlar vs  750 tl
Yağı Suyu Cartı Curtu değişti        330 tl
Bana çıkardığı masraflar bu şekilde ayriyetten sunroof bozuldu.onunda masrafı en az 400 tl.
Sırf rengi ve sunroofu için satmayı düşünmüyorum. arabadan konfor sağlamlık rahatlık beklemeyin izolasyon zayıf. Ama tipi şekli 10 sene geçmesine rağmen çoğu 2014 ten daha hoşuma gidiyor. Tercih sizin

Çevrimdışı Barut Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge

Yaşı : 36
Aracı : 206 Quicksilver
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Barut Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Ekim 2014 Saat 15:03
5 kapılıda xt en ful olanıdır. Xr en boş olanıdır x line de boştur, eğer 3 kapı düşünüyorsanız xs tavsiye ederim ama sakın gti falan bulaşmayın temizleri 20 den aşağı yok.
206 1.6 Quicksilver
206 1.6 Quicksilver
206 1.4 Feline
206 1.6 Xs
206 1.4 Bva Colorline
Çevrimdışı samet206 Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge

Yaşı : 32
Aracı : Peugeot 206
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı samet206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Ekim 2014 Saat 15:06
Öyle 12 Bıne 13 Bıne 206 olmaz hocam o işe hiç girme aldığın parayı ikiye katlarsın 206 piyasası okadar düşük bir araç değil aralarda öyle çıkanlara kanma hele GTI o fiyatlara hiç girmeyin he araç toplıcam hastasıyım dıyorsanız orası başka tabi.Ayrıca sizin istediğiniz özelliklerde bir araç ancak XT yada feline olabilir oda 2004 model desek temsili bi 22 Bın 23 Bın civarında bulmanız mümkün.206 da elektrikli arka cam vardır 4 cam otomatikten bahsediyorsanız oda var arka cam rezitansından bahsedıyorsanız oda var üstelik sadece roland garrosta olan birşey değil bu.Bazı özel serilerinde var.Sızın ıhtıyaçlarınızı XT yada Feline karşılar onlarıda dediğim fiyatlardan aşağıda biraz zor.
Peugeot Mod ''206'' 1.4 XR 2000
Asaleti Renginde Saklı...
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ozgurbulut34 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Ekim 2014 Saat 15:21
Arkadaşlar benim maks. çıkmayı düşündüğüm rakam 17 bilemedin 18 olsun, ha çok dolu dolu birşey bulurum o zaman 19 'a çıkarım ama 19 bile bana uçuk geliyor kimse yanlış anlamasın lütfen 206 kötü bir araç veya piyasası öyle demiyorum. 
Kısaca anlatmak istediğim şey şudur;

20 verecek olsam 406 ve 307 (hele 307 de sw panaromik tavanlı ve 7 koltuklu modeller var)
25 ve üzeri verecek olsam 207 ve 407 bakarım.

Mantık olarakta 206 için 23-24 vermek bana doğru gelmiyor, tabiki 2001 model 12-13 bine satılan bir araç almayacağım, öyle bir araç alacak olsam opel servisinde ki ustamda van dan çevirme 2003 corsa var 9500 istiyor dizel ve bildiğim araba gider onu alırım. Ben temiz (en azından diri duran) bir araç arıyorum.
Benim sahibinden de baktığım kadarıyla 16-19 arası bir piyasası var 2003 den itibaren.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı themurat54 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Ekim 2014 Saat 15:47

Evetin aracın tipi görünüşü gerçekten bi çok arabadan daha iyi

Peugeot 206 Sedan
Çevrimdışı 78peugeot78 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : PEUGEOT 1.4 HDI
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı 78peugeot78 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Ekim 2014 Saat 16:18
valla arkadaşlar özetlemiş dediğin özelliklerde arabayı o fiyata zor biraz bende 1,5 sene önce 1,4 hdi 206 fever aldım 44 bin km de  21 bine ha sorunu yokmu var ama parçası o kadarda pahalı değil mesela ön takım asfalt değilse sorun çıkarabilir onun haricinde dizel,kilima az yakan çok kaçan araba 20 li rakamlara mümkün değil..

Düzenleyen 78peugeot78 - 22 Ekim 2014 Saat 16:21
Çevrimdışı seyfi8935 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : 34
Aracı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı seyfi8935 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Ekim 2014 Saat 17:06
16-17 bin arası rahat bulabilirsiniz bence, sahibinden deki fiyatlara bakıp aldanmayın derim. Ya tutarsa deyip yazıyo ordaki insanların biçoğu. araba pazarı yada tanıdıktan rahat bulursunuz diye düşünüyorum..
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ozgurbulut34 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Ekim 2014 Saat 17:30
Arkadaşlar,
Bir kere daha söyleyeyim dizel araç aramıyorum özellikle benzinli araç arıyorum, motorcu bir arkadaşım var Ümraniye sanayi de 307 aldık ona 2 ay evvel 17500 TL, araç 150.000 Km de neden dizel aldık dedim "rektefiye etmek gerekirse bunu yüzde yüz fabrikasyona çok yakın rektefiye edebilirim, dizeller ne yaparsan yap fabrikasyona yakın rektefiye olamıyor" dedi, bu yüzden dizel araç aramıyorum.
İlla 50.000 - 90.000 km de araçta aramıyorum benim baktığım arabalar genelde 120.000 üzeriydi kaldı ki 80 ve 40 binde 18-19 a araçlar var sahibinden.com da (vuruksuz kazasız). 
Sizler fazla ince eleyip sık dokuyorsunuz, size bir anımı anlatayım :)

Benim dede tarafım gürcü, 2. dünya savaşı zamanı dedem annesi ve 5 kardeşi türkiyeye gelmiş, babası ve 5 kardeşi sınırdan geçememiş orada kalmışlar, sınır geri kapanınca bunlarda dönememiş yarısı orda yarısı burda dağılmışlar.  
Kimsenin arabadan haberi yokken gürcistan dan araç getirip biniyordum ben.
Son aracımı bu yıl mayıs ta götürdüm ve orada sattım bir daha da almam oradan büyük ihtimalle. 
Neyse sene 2009 çok güzel bir bmw 325xi buldum e46 kasa 2002 model, baktık ettik araba güzel diri temiz duruyor, anlaştık sahibiyle fiyatta arabayı göstermeye gittik, motor kompresyonu, şanzuman (vuruntu varmı yokmu, vites aralıkları iyimi, devrinde değişiyormu), aracın altına falan baktırdık, elektrikli aksamları denedik neyse babam tutturdu illa baktıralım boyanan değişen varmı, orada büyükce bir kaportacıya gittim öyle bir büyüklükte ki 10 fırını vardı rustavi de, adama derdimizi anlattık boya varmı diye sorduk adam birşeyler dedi ve bastı kahkahayı dayımıza sorduk (gürcü olan) adam arabanın yer yanı boyalıdır boyasız arabamı olur demiş :) Adamların hiç umurlarında değil boya varmı yok mu, onlar şuna dikkat ediyorlar 
altı vuruk mu?
motor düzgün mü?
şanzuman iyi mi?
elektrikli aksamlar çalışır durumda mı?
direk ve şaselerde oynama varmı?
Kapı çizgileri ve birleşim yerleri düzgünmü? (düşüklük var mı vb.?)

Adamların değişen boya vs. gibi bir durumları yok, benimde yok :)
Çünkü tampon bu illaki vurulur kırılır 100 liraya yaptırılır, çizik mi var tabi ki boyanır :)
Gel gelelim abs bozuk olsa (opel vectra c için konuşuyorum 206 da durum nedir bilmem)
Ben son aracımı sattım, satmadan 1 ay evvel bazen frene basında abs ve tc ışıkları aynı anda yanıyordu, bu bazen yaptığı bir durumdu ve satmadan 10 gün evvel bunu yapmayı bıraktı ve hiç hata kodu çıkarmadı. Sattım ertesi gün alıcı beni aradı, o baktırmadım kabahat bende dedi bende kardeşim bende de yaptı o sorunu dedim yarı yarıya bölüştük parasını, sırayla denenler:

lastik abs sensörü 4* 70 tl = 280 TL
Olmadımı? 
abs denge sensörü 1 * 230 tl = 230 Tl
Olmadımı?
ABS yük dağılım sensörü 4*110 TL = 440 TL
Buda mı olmadı?
ABS tesisatı = 600 TL
Yine olmadı mı?
Beyin tamir denemesi = 150 TL
Hay aksi yine olmadı?
Çıkma Beyin = 350 TL
Allah kahretsin yine olmadı?
Orijinal Beyin = türkiyede 800 TL (ben ebay dan getirttim 470 TL)
Kabaca 2500 TL

Ha satıcı çakal olsa (bende istesem yapardım) tech 2 den kodu silip s32 nolu sigortayı çıkardımı sorun hiç uyarı vermez araç, fakat birgün fren yaparsın 4 teker birden kilitlenir. 

Yani kısaca tabir-i caizse kız gibi 40.000 km de 2005 model emekli albay dan garaj arabası bakmıyorum :)
Makul bir km de 170.000 km ye kadar, tavan/kaput ve bagajında boya olmayan, altını çok vurmamış bir araç bakıyorum ben arkadaşlar, çok mantıklı birşey söyledim yukarıda 25.000 verecek olsam direk 407 ve 2007 ye yönelirim neden 206 ya 25 bin lira para vereyim? 

Çevrimdışı denizci33 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : PEUGEOT 206 2008 FEVER OTOM
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı denizci33 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Kasım 2014 Saat 10:22
valla kardeşim ben 206 mı alalı 4-5 ay oldu; 2008 model. şu anki piyasası 23-26 bin arası aracın temizliğine göre değişiyior. otomatik vitesden bahsediyorum. 1,4 fever.  21500 e falan maloldu bana araç. Ha aracın lastikleri ölüydü; alt takımlar gayk guyk ötüyodu ama değişen yoktu; sadece boya vardı 1-2 lokal yerde. yürüyen iyiydi. ha ben naptım lastikler falan filan derken 2binde ben harcadım 23500 civarına geldi bana maliyet.. noldu piyasayla eşitlenmiş oldu. Bilki adam cidden yanmıyorsa aciliyetten ucuz araç bi şekilde sana o masrafı yaptırır.  Gizli kusurlara dikkat et 12-13 binlik araçlarda. 20 bin bence ideal fiyat 2006 ve öncesi için; 2006 ve sonrası 23 bin-25bin temizliğe göre. otomatikse zaten ucuza sakın kaçma; şansımanda olabilen gizli bir sorun sana min 3bine patlar .
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1764 9 cimenquantex
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1488 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 228 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4915 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 6018 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25198 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1421 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 131 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1130 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 189 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 384 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 261 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1481 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10861 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 542 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 613 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4135 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3300 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 20 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2058 6 kiziltamu
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 7
SametRcz 4
Emintoprak 4
slckgms 3
antipollution 3
serdarcan34 3
OsmUnl 2
by_bozkurt 2
Berkay Erdinç 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English