Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >307
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Motor sıcakken marş basmaması
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Motor sıcakken marş basmaması

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı ayazonur Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : 307
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ayazonur Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Motor sıcakken marş basmaması
    Gönderim Zamanı: 04 Eylül 2014 Saat 23:09
İyi akşamlar arkadaşlar;
2004 model LPG li 307 im motor sıcakken marşa basdığımda sadece tık sesi geliyor hiç marş olmuyor. motor ısısı 90° civarına düşünce araba çalışıyor. Bu motordaki arızamıdır yoksa araç motoru korumaya almak için çok sıcakken çalıştırmıyor mudur bu konuda bilgisi olanların yardımlarını bekliyorum.

Düzenleyen ayazonur - 04 Eylül 2014 Saat 23:57
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ayazonur Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Eylül 2014 Saat 23:55
Arkadaşlar bu konu hakkında bilgisi olan yokmu hic..

Düzenleyen ayazonur - 05 Eylül 2014 Saat 11:08
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ayazonur Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Eylül 2014 Saat 11:10
???
Çevrimdışı Emask Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : 63
Aracı : 2004 307xt
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Emask Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Eylül 2014 Saat 14:47
Arkadaşım büyük ihtimalle marş motoru selonoidi arızalı.

Emask
Çevrimdışı alitekeli35 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : 44
Aracı : PEUGEOT 307 SW
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı alitekeli35 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Eylül 2014 Saat 18:53
DOSTUM MERHABA

valla ınanmazsınız aynı sorun bendede var 2 aydır

aracı aldıktan sonra peugeot 307 2003 model sw hararet sorunum oldu.fan musırlerı radyator hortumları devırdaım moturu felan degıstı.b sure boyle kullanmıstım aracımı.daha sonra sorunlar devam edınce conta ya zarar verdıgımı fark ettı ustamız ve contada degıstı.

artık kesınlıkle hararet sorunum olmuyor.ancakkkk son 3 ayda senın dedıgın sorun olusuyor bendede

arac 90 dereceyı gordumu ve anıden stop ettıgımde gerek bakkal gerekse kısa surelı durmalarda en az 10 dakka tekrar calısmıyor.forumların cogunu ınceledım arastırdım.sorun buyuk olabılecegı ıcın henuz yaptıramadım.ancak bır seyı fark ettımkı eger aracınız yuksek ısıda ıse o anda stop etmeyın.klımayı acarak 2 kademey sahıp olan peugeot fan sıstemındekı yanı 95 derece 2.fanı devreye sokun klıma ıle beraber.aracın hararetının hemen once 90 derece daha sonra 85 lı derecelere gectıgını goreceksınız.bu sekılde bır stop etmede calısması daha kolay oluyor.ben aramabı yenı aldıgım ıcın nesı var nesı yok bılemıyorum.bakımsız bırınden almısım arabayı ama sıze emınsenız aracınızdan benden once yazı yazan arkadasın dedıgı parcayı degıstırebılırsınız.ben eml327 dıye adlandırılan ve arabann arıza kodlarını gordugumuz motor yagı motor ısıs radyator su ısısı gıbı degerlerı gordugumuz cıhazı aldım ınterntten.bellı bır ustam olmadıgı ıcın bu arızayı yaptıgında ecu da yanı beyındekı arıza kodunu gormek ıstıyorum.cok degısık yorumlar bu arıza ıle ılgılı once sen yaptırırsan bana ben yaptırısam sana ıleteyım kazık yemeyelım dıye dusunuyorum.yardımlarınız ıcın sımdıden herkese tesekkurler 
ALİ M. TEKELI  532 367 24 87

1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ayazonur Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Eylül 2014 Saat 20:13
Ali bey merhaba;
Ben bunun bir arıza olduğunu düşünmüyorum araç motoru korumaya almak için motor ısısı 100° ye ulaştığı zaman çalışmasını önlemek için marşı kesiyor diye düşünüyorum (Motor çok ısındığı zaman pistonlar da genleşme olur ilk marş anında silindire ve pistona zarar verir). Bu sorunla karşılaşan çok fazla araç sahibi var ve kimse servisden sonuç alamıyor olması bende böyle bir teori oluşturdu ama yine de bu konuyla ilgili herhangi bir şey öğrenirsek burada paylaşalım.
Çevrimdışı ertanakar Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : Peugeot 206 1.4 x-desing
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ertanakar Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Eylül 2014 Saat 00:47
Lpg ile benzin pompasını ayıran rölenin soketlerini de bi kontrol edin..sadece tavsiye.. başıma gelmişti
206 mı?şiddetle tavsiye ederim...
Çevrimdışı suppor Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 34
Aracı : Peugeot 206 XT 1.4 HDİ
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı suppor Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Eylül 2014 Saat 04:59
Usta ayni sorun bendede vardi motor sicakken tik yapip kaliyodu sogukken aliyodu yada sogumasini bekleyincede calisiyodu

Sorun mars otomatigindeymis arkadaslar bide komurleride degistirin hazir acmisken 10 20 tl bisiy zaten
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı alitekeli35 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Eylül 2014 Saat 12:02
tesekkur ederım support hemen yaptırıcam dedıgın parcayı eger sorun devam ederse burdan paylasalım 

Çevrimdışı alp2525 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı alp2525 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Eylül 2014 Saat 12:39
aynı sorun bendede vardı eski 307 de sorun marş otomatiğinden idi bu marş motorlarının komple değişmeyip tamir takımı oluyor o şekilde sorun hallolmuştu sıcakken kömürler ısındığı için iletimi sağlamıyor demişti usta soğuyunca sorun olmuyordu
407 1.6 HDI CONFORT
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı suppor Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Eylül 2014 Saat 15:46
Marş otomatigine 100 komurlere 20 isciligede 75 vermistim ben ona gore hesabini yaparsin ;)
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı alitekeli35 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Eylül 2014 Saat 16:39
merhaba arakdaşlar 

forumda daha once yazan sorun support arkadaşımızın dedıgı gıbı mars otomatıgınden mıs.100 tl valeo 

50 de ıscılık verıp yaptırdım sımdı tık yok masallah.

support ve dıger arkadaslara cok tesekkur ederım

sımdıde yenı bır sorunum basladı paylasmak ıstedım.arac rölantide inanılmaz titriyor.hernagi bir güç kaybı çekiş kaybı yada lpg ve benzinde bir yakış artması yok.henuz tamırcıye goturmedık.acaba herhanbı bır fıltreden yapıyor olabılırmı.goruslerınız nedır acaba

tesekkurler
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı suppor Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Eylül 2014 Saat 04:08
bişiy degil kardesim nedemek :) 

Benim arac dixel oldugu icin bisiy diyemicem 
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1386 1 arifbsrn
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1425 7 jaseen
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 151 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4888 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 5986 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25150 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1405 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 105 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1102 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 176 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 364 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 236 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1416 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10822 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 519 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 570 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4123 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3278 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 18 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2045 6 kiziltamu
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 6
Emintoprak 4
SametRcz 4
antipollution 3
serdarcan34 3
slckgms 3
Hüseyinboztas 2
feyyazbugan 2
OsmUnl 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English