Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >206
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - göstergem bozuldu yardım
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

göstergem bozuldu yardım

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı peugeotttt Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 39
Aracı : 2000
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı peugeotttt Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: göstergem bozuldu yardım
    Gönderim Zamanı: 23 Ağustos 2014 Saat 18:17
selam arkadaslar.2000 model 206 gti aracımın göstergesi bozuldu.devir saati ve kilometre göstergesi çalısmıyor.arac yaptıgı kilometreyi okuyor ama ibre 50 den yukarı cıkmıyor.bana sıfır veya cıkma gösterge lazım.yardımınızı bekliyorum
Millet Şu Topukluyu Giysem Kaç Cm Uzarım Derdindeyken,Biz 3 Cm Daha Bassak Sürtermi Derdindeyiz.
Çevrimdışı samet206 Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge

Yaşı : 32
Aracı : Peugeot 206
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı samet206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Ağustos 2014 Saat 18:26
Bunlar ıçın sıfır veya çıkma gösterge almaya gerek yokkı yanlış anlamadıysam eğer durumu.Çıkma 500 sıfır 1000 küsür dünyanın parası zaten bu tarz arzaların peugeot 206 da çok yaşandığı ıçın tamiri yaygın herhangibir elektrıkçi işinizi çözer tabıkıde ışının ehli olmak koşuluyla 100-150 TL arası tamırı var benımde devir hıç çalışmıyordu hız bellı bı yerden sonra duşuyordu km sayacı çalışmıyordu .
Peugeot Mod ''206'' 1.4 XR 2000
Asaleti Renginde Saklı...
Çevrimdışı ahmed206 Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : Focus II tdci 2011
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ahmed206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Ağustos 2014 Saat 23:18
Benim km sayacım bi dursa da rahat etsem ya 122 bine geldi çok gezmekten :)
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı peugeotttt Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Ağustos 2014 Saat 23:28
elektrikciyi gittim burda yapamayız cok hassas bunlar diyo.anca istanbulda yada corluda yaptırabilirsin diyo.ta istanbula mı gidicem tamir için.hız ibresi 50 ye kadar cıkıyor bidaha yukselmiyor 100 le gitem bile 50 de en fazla 70 e cıkıyor.devr saati hiç calısmıyo.
Millet Şu Topukluyu Giysem Kaç Cm Uzarım Derdindeyken,Biz 3 Cm Daha Bassak Sürtermi Derdindeyiz.
Çevrimdışı samet206 Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge

Yaşı : 32
Aracı : Peugeot 206
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı samet206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Ağustos 2014 Saat 01:31
Sızın elektrikçi fena sıkmış bence öyle hassas bir durum falanda yok elektronık bılgısı el yatkınlığı olan herkes tamırını yapar kısacası anlayan anlamayan bırının böyle söylemesi normal.Tamam küçük şehirlerde bu tarz sıkıntılar oluyor ancak bıraz daha gezip dolaşmanızı tavsiye ederim çözülmicek bir sıkıntı olmadığını ifade etmeye çalışıyorum.Ben sızın ıçın söyledım tercih sizin yenısını satın almaklada ıstanbula gıtmış kadar bir ücret vericeksiniz aşağı yukarı inşallah kısa zamanda halledersiniz.
Peugeot Mod ''206'' 1.4 XR 2000
Asaleti Renginde Saklı...
Çevrimdışı Hackerzade Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Aracı : 206 Roland Garros
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Hackerzade Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Ağustos 2014 Saat 11:48
Kardeş bende çıkma 2000 model gösterge paneli var ancak roland garros uyumlu.Gösterge panelinin arkası biri sarı biri beyaz çift giriş varsa yapalım birşeyler.
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı peugeotttt Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Ağustos 2014 Saat 12:53
Roland in paneli gti paneli ile aynimi.devir saati kaçbin devire kadar.yanlis bilmiyorsan roland ta 6000 devir var.benimki 7000devir.rRCde 8000 devir var.uymaya bilir yani.uysa hemen hallederiz
Çevrimdışı abdullahk Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 206 1.4
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı abdullahk Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Ağustos 2014 Saat 11:44
2000 model 206 aracını satın aldıgımda devir saati titriyor  km eksik gösteriyordu.tamir etterecek usta bulamadım.usta diye geçinen 350 tl lik çıkma ggösterge al yapalım dedi zaten parça olsa kendim yaparım.bende göstergeyi söküp kendim tamir ettim.daha önce başka bir arkadaş tamir şeklini resimli paylaşmiştı ordakı şekilde kolayca yaptım.yardımcı olmak için resimleri paylaşacagım fakat site kaldırmış.parça satılması

için tamir edilmesini istemiyor olabilir.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı abdullahk Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Ağustos 2014 Saat 12:00
         resimdeki lanet yeşil dişliyi tutan pim çok nazik yapıldıgı için kırılıyor.bir toplu igneyi ısıtıp pimin yerine güzel takarsan fabrikasının ürettiginden saglam oluyor.3. resimdeki yayı cıktıgı yere düzgün denk getirmen gerekiyor.paneli sökme resimleri google görsellerde var.açarken digital km göstergesi şeridine çok dikkat et.kendin yapamazsan elektronikten anlayan birine yaptır.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı abdullahk Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Ağustos 2014 Saat 12:02
resim paylaşacagım olmuyor görsellere 206 gösterge cark tamiri yazın.

Düzenleyen abdullahk - 25 Ağustos 2014 Saat 12:14
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı abdullahk Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Ağustos 2014 Saat 12:28
1999  2004 analog km veya devir
Göstergesi bozulan arkadaşlara kaynak olur inş. genelde içindeki şeffaf çubuk kırılıyor

daha önce başka birisi yapıp resimlerini paylaşmıştı.onlara bakarak gösterge panelini söktüm.km ve devir saatini çalıştıran parçalar aynı.küçücük motor ve 2 adet dişli.sanki bilerek dayanıklı yapmamışlar.dişlinin birini tutan iğne ucu kadar plastık parça kırılmış motor çalışsada ibreye hareket iletmiyor.kırılan parçanın yerıne yorgan iğnesini kırıp çakmakla ısıtıp taktım.fabrikasının yaptığından sağlam oldu.gösterge panelini sökme işi çok uğraştırıyor.dijital km göstergesinin seridi kopuyor zor denk getirilip yapıştırılıyor.km ve devir saati motorları birbirinin aynı.icindeki yeşil carka geçen yayı düzgün takamazsanız hareket etmez.km ibresini takarken dogru olup olmadıgını navigasyon kullanarak
 hızına bakarak ayarlaya bilirsiniz.milimetrik işçilik istiyor.dikkatlı söküp takmak ve bir yorgan ignesi komple yeni gösterge paneli alıp soyulmaktan kurtarıyor.

Düzenleyen abdullahk - 25 Ağustos 2014 Saat 12:46
Çevrimdışı okan77 Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 46
Aracı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı okan77 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Ağustos 2014 Saat 12:58
İstanbulda olsan nokta atışı yaptırırdık sana... ama tekirdağ olunca işler değişir. Birde yeni alacağın gösterge panelide düzgün çalışmayabilir... Senkronizasyon yapılması gerekiyor... Sökme takma olayına da hiç girme o yayı oraya uygun şekilde takman çok zor... Bozulan  motordan  bulursun takarsın o ayrı ama satmıyorlar...
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı peugeotttt Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Ağustos 2014 Saat 13:05
istanbulda olsam ugrasmıycam zaten hiç.burada imkanlar kısıtlı yaptıramıyoruz adam akıllı usta yok.aksine aracı satıcam tamda zamanında agrıza cıkardı.
Çevrimdışı pierson Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 45
Aracı : 206 XR AUTO 1.4
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı pierson Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Eylül 2014 Saat 21:52
Benim gösterge panelinde km gostergesinde 4 . rakam eksik görünüyor..yani km 114850 ama 4 rakami eksik görünüyor..nede olabilir..altındaki ledler mi.bitti
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı peugeotttt Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Eylül 2014 Saat 23:09
arkadaslar göstergem bozuktu cıkma gösterge buldum aldım.ama benim aracımın orjinal kilometresi 161237 cıkma aldıgım gösergede kilometre 180 bin bunu kendi aracımın orjinal kilometresine nasıl çevirebilirim.birde benim göstergemde air bag ısıgı yanıp sönmüyordu.bu aldıgım göstergede air bag ısıgı yanıp sönüyor.bunu neden yapabilir.
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1522 9 cimenquantex
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1460 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 212 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4893 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 5991 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25153 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1408 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 109 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1112 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 179 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 368 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 243 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1429 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10834 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 524 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 581 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4124 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3283 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 20 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2049 6 kiziltamu
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 7
SametRcz 4
Emintoprak 4
slckgms 3
antipollution 3
serdarcan34 3
OsmUnl 2
by_bozkurt 2
Berkay Erdinç 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English