Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >206
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Aracım 206 ve bir turlu yapılamıyor :(
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Aracım 206 ve bir turlu yapılamıyor :(

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı gamzemehmet Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 34
Aracı : peugeot 206
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı gamzemehmet Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Aracım 206 ve bir turlu yapılamıyor :(
    Gönderim Zamanı: 25 Haziran 2014 Saat 18:22
merhaba arkadaslar forumu daha yenı keşfettım hemen uye oldum yardımınıza çok ama çok ihtıyacım var uzun zamandır bır araba ıstıyordum ve kesınlıkle almam dememe ragmen kısmet peugeot 206 otomatık vıtes aracı aldım hemde kandırılarak herneyse olan oldu artık dedım klıması falan fılan herseyını yaptırdım sonra yolda ışıklarda durdum ve araba o kadar agır kalktıkı arkamda bır yıgın kuyruk oldu bısıkletlıler benı geçebıldı dusunun aldım arabayı bır tamırcıye goturdum aracın s ve kar lambaları sureklı yanıyor bır turlu sondurulemıyor selenoıd valf değişti trıger kayışı yağları ne varsa akla gelebılecek herseyı yaptırdım tam aldım gelıyordumkı aynı sorun araba gıtmıyor gazı yavasta versem aynı koklesemde aynı uzun arastırmam sonunda baska bı tamırcıye bıraktım oda elektrık aksamına baktı birşey bulamadı ordan aldım baska bı tamırcıye bıraktım arac suanda hala onda turbın dıye bişey takıcaz dedı onuda takmış yıne aynıymış o serı ve kar işaretı lambaları hala sonmuyormuş ve arac yavasmış kucucuk kasısı bıle çıkamıyor bır bayan olarak fazla anlamadıgım için umarım kandırılmıyorumdur lutfen yardım edın fazlasıyla param zıyan oldu CryCryCryCry

Düzenleyen gamzemehmet - 25 Haziran 2014 Saat 18:26
Çevrimdışı muro_60 Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 38
Aracı : peugeot XT premıum
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı muro_60 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Haziran 2014 Saat 19:21
öncelikle hoş geldınız otomatıkten anlamam ama arkadaşlar sızlere yardımcı olacaktır
peugeot 307 xt premium
Çevrimdışı scorpion_enis Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 37
Aracı : 307 CC
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı scorpion_enis Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Haziran 2014 Saat 19:42
öncelikle geçmiş olsun. sanırım izmirdesiniz. eğer isterseniz benim sürekli gittiğim özel peugeot servisinin bilgilerini özel olarak mesaj atabilirim size. işlerinde gerçekten iyilerdir emin olun. en yakın zamanda sorunlarınız çözülür umarım.
307cc
Araç Linkim: http://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=33886&PN=1&title=bebegimin-guncel-resimleri-cc
Çevrimdışı ahmed206 Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : Focus II tdci 2011
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ahmed206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Haziran 2014 Saat 20:04
Geçmiş olsun kardeşim. Geçenlerde bu tip arızayı forumda çözdüler, eski mesajları bir karıştırmanızı öneririm.
Çevrimdışı samet206 Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge

Yaşı : 32
Aracı : Peugeot 206
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı samet206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Haziran 2014 Saat 21:18
Geçmiş olsun bence sız ıyı bır ustaya denk gelmemışsınız onun dışında yapılamıcak bır arza yoktur şöylede bir şey var otomatık vıtesı kavramayan mantığını bılmeyen bırı sisteme çok çabuk zarar verebılır kandırılmayı bır kenara bırakarak doğru kullanımın gerçekleşip gerçekleşmediğini anlamaya çalışın.Bir kasis geçemicek kadarsa eğer durum sorununuz göz ardı edilir gibi değil gerçekten her ne olursa olsun en kısa zamanda sorununuza çözüm bulmanız dileğiyle...Aslında aracı bır çok yere kurcalatmakta hatadır arkadaşlar servis tavsiyesinde bulunmuş bence dıkkate alıp şansınızı bırde bu şekılde deneyın .BSI de sorun olabılır .şanzuman beynınde .
Peugeot Mod ''206'' 1.4 XR 2000
Asaleti Renginde Saklı...
Çevrimdışı Genc12 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 30
Aracı : 206
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Genc12 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Haziran 2014 Saat 22:42
Cok Cok Geçmiş Olsun Size Tavsiyem Özel Servise Gidin İyi Bir Ustaya Baktırın Yoksa Cok Paranız Gider Tekrardan Geçmiş olsun
Çevrimdışı emre_akdag Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 38
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı emre_akdag Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Haziran 2014 Saat 23:37
Merhaba, öncelikle hoşgeldiniz. Bence ilk önce yetkili servise götürmeniz ve aracı bilgisayara bağlatmanızı öneririm. En azından arıza tespiti yapılır ve serviste size maliyeti çıkarılır. Akabinde kendi kesenize göre uygun bir yerde aynı işlemleri yaptırırsınız. Umarım sorununuz en kısa zamanda çözülür.
ALP OTO YEDEK PARÇA
YENİŞEHİR / BURSA
Çevrimdışı pejo34 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 41
Aracı : Peugeot 206 1.4 xt otomatik
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı pejo34 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Haziran 2014 Saat 00:51
Merhaba geçmiş olsu bendede otomatik 206 mevcut yazdığınız sorun bendede oldu enjektor bobini değişti sorun düzeldi.175 tl verdim.
Çevrimdışı outlaw Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 42
Aracı : 106 XS
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı outlaw Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Haziran 2014 Saat 09:59
EĞER Kİ İSTERSEN SANA ARKADAŞIM OLAN ÖZEL PEUGEOT SERVİSİNİ TAVSİYE EDERİM ...
ORASIDA BİLGİSAYARA BAĞLIYOR ...
ÖZELDEN MSJ ATARSAN SANA BİLGİLERİ YOLLUYABİLİRİM ...
TEKRARDAN ÇOK GEÇMİŞ OLSUN...
SHQIPTAR
1998 106 xs 1600 cc
Laguna lip
omp kule gergisi
GTI jant
185/50/14 toyo proxes t1r

1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı gamzemehmet Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Haziran 2014 Saat 01:49
herkese çok tşk ederım arkadaslar bılgısayara baglanmasını soyleyen arkadasım her goturdugum tamırcı bagladı ilk bas goturdugumde 8 arıza verıyordu şuanda bı taneymış ama nerde oldugunu bır turlu bulamıyorlarmış enjektor bobını nı sorucam ınş o şekılde hallolur yarın gıdıp yıne araca bakıcam zaten her çok ıyı denılen ustaya goturdum gunlerce arastırıpta ama hala yapılamamasını bende anlamadım yarın son defa gıdıcem bakalım olmazsa sızlerınde memnun kaldıgı bır servıse gosterırım yınede çok çok sağolun 
Çevrimdışı kuscu38 Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge

Yaşı : 37
Aracı : 206 XS
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı kuscu38 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Haziran 2014 Saat 09:26
aracın çekişinin düşük olması gitmemesi, *baskı balta bitiktir; gaz yemez gıdım gıdım gider, ateşlemede sıkıntı vardır görevini tam yapmaz, bobinlerde, buji yada kablolarında sıkıntı vardır araç gitmez, *boğaz kelebeği, *rolanti ayar valfinde sıkıntı vardır, yakıt ile havayı karıştırmaz yada zengin karışım yapar gene gitmez. bunları sordurdunuzmu hiç? sorduysanızda ne cevap verdiler. tekrardan geçmiş olsun.
206 XS Tu5 Motor...
*** σяιgιиαℓ ρяσfιℓє ® ***
Çevrimdışı tetik-soner Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 42
Aracı : 306 platınum 1.6 2001
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı tetik-soner Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Haziran 2014 Saat 10:52
geçmiş olsun arkadaşım...istanbulda olsaydın işin ehli ustalar var tabii ama izmirde olduğun için buradan sana pek yardımcı olamayacağız... Unhappy

arkadaşlarında dediği gibi birçok sebebi olabiliyor...bazen onlarca parça değişiyor ,temizleniyor sonra bir bakıyorsun bir kablonun çıkması, oksitlenmesi gibi komik bir durum bile problemin gerçek nedeni olabiliyor..

inşallah işin ehli birini bulursunda daha fazla uğraşmaz kafanda rahat eder.
Peugeot 206 1.4 xr 2000
Cıtroen Xsara 1.6 16v 2001
Honda Accord 2.0 ex 1994
Çevrimdışı samet206 Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge

Yaşı : 32
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı samet206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Haziran 2014 Saat 16:44
Orjinalini yazan: kuscu38 kuscu38 Yazdı:

aracın çekişinin düşük olması gitmemesi, *baskı balta bitiktir; gaz yemez gıdım gıdım gider, ateşlemede sıkıntı vardır görevini tam yapmaz, bobinlerde, buji yada kablolarında sıkıntı vardır araç gitmez, *boğaz kelebeği, *rolanti ayar valfinde sıkıntı vardır, yakıt ile havayı karıştırmaz yada zengin karışım yapar gene gitmez. bunları sordurdunuzmu hiç? sorduysanızda ne cevap verdiler. tekrardan geçmiş olsun.

Hocam araç otomatık tı galba bu nedenle baskı balata yazmışsınız ama 206 otomatıklerde baskı balata yoktu zannedersem şanzumanda ış biter onlardakı sıstem bıraz daha farklı duz vıteslere göre otomatık olduğunu farketmedınız galba.yanlış yonlendırme olmasın dıye yazmak ıstedım.
Peugeot Mod ''206'' 1.4 XR 2000
Asaleti Renginde Saklı...
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı gamzemehmet Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Haziran 2014 Saat 01:10
Orjinalini yazan: kuscu38 kuscu38 Yazdı:

evet bunlarıda anlattı usta hatta enjektor bobınını falan değiştirmiş turbın motoruydu sanırım bugun aradı kendısı sorunun orda oldugunu soyledı ıstanbula yollamış ve yaptırmış en gec ıkı gune alırsınız dedı ve bunun için 800 tl odemem lazımmış çok değil mi ya 
3. Vites
3. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ahmed206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Haziran 2014 Saat 14:41
Çok gibi geldi, sıfırı kaç para bu meretin ya?
Çevrimdışı lead38 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 52
Aracı : 2004
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı lead38 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Haziran 2014 Saat 18:10
Merhaba geçmiş olsun aynı olay benim başıma geldi.kaç bilgisayara bağlandı hiçbir usta sorunu çözemedi.Kayseri de genç bir ustaya gittim.Hararet müşürünü değiştirdi sorun çözüldü.Bir yıldır gitmediğim usta kalmamıştı.meğerse hararet müşürü 90 derece ısıyı -45 derece okuyormuş beyinde motoru korumaya alıyormuş araba ne gaz yiyor ne de gidiyordu ancak motor soğuyacak belki ozaman kafasına göre düzenliyordu
Hasılı bence ısı müşürünü bir değiştirin derim
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı gamzemehmet Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Haziran 2014 Saat 16:17
Orjinalini yazan: lead38 lead38 Yazdı:

Merhaba geçmiş olsun aynı olay benim başıma geldi.kaç bilgisayara bağlandı hiçbir usta sorunu çözemedi.Kayseri de genç bir ustaya gittim.Hararet müşürünü değiştirdi sorun çözüldü.Bir yıldır gitmediğim usta kalmamıştı.meğerse hararet müşürü 90 derece ısıyı -45 derece okuyormuş beyinde motoru korumaya alıyormuş araba ne gaz yiyor ne de gidiyordu ancak motor soğuyacak belki ozaman kafasına göre düzenliyordu
Hasılı bence ısı müşürünü bir değiştirin derim

mrb sağolun aynen sorun bulunamıyor yaklaşık ıkı aydır :( yanlız sızınkı sanırım bı muddet calıştıktan sonra oyle oluyo demı ? benım arac ılk çalıştıgında bıle kalkmıyo mılım mılım gıdıyo ve sureklı s ıle * lambaları yanıyo :((
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı gamzemehmet Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Haziran 2014 Saat 16:20
selam arkadaslar hayırlı ramazanlar usta turbulans motoru yapılıyo ıstanbulda demiştı ama dun takılınca yınede belkı olur belkı olmaz dıyor pekı ben ne yapıcam şimdı yarın aracı alıcam o 800 tl yı odemek zorunda deılım herhalde demı arkadaslar eger araba hala yavassa bı kasıs bıle gecmıyorsa taktıgı yaptıgı seylerın ne onemı varkı ayrıca 600 o parca 200 işçilik demişti bana ben ne yapıcam ya Cry
3. Vites
3. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ahmed206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Haziran 2014 Saat 16:42
Bence arkadaşı bir dinleyin. Bir de aracı test etmeden para mara vermeyin.
Çevrimdışı berkayakulker Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 206 1.4 HDİ VAN
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı berkayakulker Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Haziran 2014 Saat 16:47
http://www.arkasotomotiv.com.tr/servis/peugeot/izmir_gaziemir.html 

izmir e yolum düştüğünde gitmek durumunda kalmıştım inanılmaz ilgililer gerçekten tavsiye ederim...  Servisleri aslında sevmiyoruz fakat bu gibi durumlarda servis en mantıklısı. Çok geçmiş olsun Wink
*206 1.4 HDI Van*
308 1.6 HDI Premium Plus
C4 Cactus Feel 1.6 HDI
207 1.4 HDI Trendy
206 1.4 HDI Van
C3 1.4 HDI SX
407 1.6 HDI Comfort
206 2.0 GTİ
206 1.4 HDI Van
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1504 9 cimenquantex
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1453 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 206 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4892 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 5987 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25153 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1407 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 108 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1110 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 179 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 367 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 242 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1428 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10833 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 523 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 577 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4123 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3283 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 20 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2049 6 kiziltamu
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 7
SametRcz 4
Emintoprak 4
slckgms 3
antipollution 3
serdarcan34 3
OsmUnl 2
by_bozkurt 2
Berkay Erdinç 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English