Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >307
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Motor Kulağım mı bozuk? (VİDEO + FOTOĞRAF)
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Motor Kulağım mı bozuk? (VİDEO + FOTOĞRAF)

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı kuantum Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
01 - Ocak - 1980

Yaşı : 44
Aracı : Belirtilmemiş
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı kuantum Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Motor Kulağım mı bozuk? (VİDEO + FOTOĞRAF)
    Gönderim Zamanı: 07 Mayıs 2014 Saat 05:39
Arabamı çalıştırdığımda, henüz hiç vites atmadığımda dahi hafifçe gaza bastığımda araba sarsılıyor. Aynı zamanda vites geçişlerinde de vuruntu var. Araba viteste değilken gaza bastığımda motorun sarsıntını videoya çekip aşağıda yayınladım:

https://www.youtube.com/watch?v=-IKAEFwWwY8&feature=youtu.be

ayrıca motor takozunun içindeki yumuşak dokulu kısımda da yarık gibi bir şey var. Onun fotosunu da şuradan görebilirsiniz:

http://i.imgur.com/BeWGiEo.jpg

Sizce benim motor takozlarımda bir sıkıntı var mı?

307 SW-2006 model-OTOM.VİT.
Çevrimdışı rifatseker Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge
02 - Ağustos - 1981

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : Leon 1.6 TDI IBIZA 1.2 TSI
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı rifatseker Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Mayıs 2014 Saat 08:42
Video gizli diyor göremiyoruz.
Çıktığın kapıyı sert çarpma, geri dönüp açman gerekebilir. (Atasözü)

Leon 1.6 DSG / 206 XT 1.4
Çevrimdışı akantek Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 41
Aracı : 206 xt
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı akantek Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Mayıs 2014 Saat 08:53
önceki aracımdada takozlar gidikti. vitese atmadan dahi olsa gaza yüklendiğimde küt diye bi çarpma sesi geliyodu kaput altından. belki bundada yapar. gaza yüklendiğinde öyle bir ses geliyormu?
206 xt 1,6
Çevrimdışı Buğra Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge
TRAKYA BÖLGE TEMSİLCİSİ

Yaşı : 38
Aracı : Peugeot206 1.4HDİ panaromik
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Buğra Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Mayıs 2014 Saat 09:26
bende yakın zamanda titreme var diye takozu değiştirdim.  görünen kısımda pek sorun yok gibiydi ama o yuvayı açınca takozun lastiğinin tamamen parçalanmış olduğunu gördüm. seninkide büyük ihtimal takozdandır.
      2005 model
206 1.4 hdi panoramic
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı akantek Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Mayıs 2014 Saat 09:37
Orjinalini yazan: Buğra Buğra Yazdı:

bende yakın zamanda titreme var diye takozu değiştirdim.  görünen kısımda pek sorun yok gibiydi ama o yuvayı açınca takozun lastiğinin tamamen parçalanmış olduğunu gördüm. seninkide büyük ihtimal takozdandır.

doğru kardeşim çıkarınca belli oluyor. ne kadar önden bakarsan bak sağlam gibi görünsede arkası parçalanmış olabiliyor. 
206 xt 1,6
Çevrimdışı serkomser Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 49
Aracı : Pug 206 HDİ Otomatik
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı serkomser Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Mayıs 2014 Saat 09:57
Bu görüntü benim alt takozda var kaç ustaya gösteriysem "idare eder sıkıtnı yapmaz" deniyor.
Arabada sallantı var ve çok nadir olsada vites geçişleri bilhassa 1 den 2 ye vuruntu yapıyor.
Birde yolda giderken hafif gaz verip çekince ileri geri sallantı oluyor Bunların sebebi ALT TAKOZ olabilir mi?
Teşekkürler.
SEN GİDERKEN...
1. Vites
1. Vites
Simge
01 - Ocak - 1980

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı kuantum Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Mayıs 2014 Saat 09:58

Videoyu herkese açık yaptım, gözüküyor mu şu an?

Benim araçta da titreme var. Dün mesela TEM de, dümdüz yolda giderken direksiyon resmen tir tir titriyordu. Bu onunla alakalı olabilir mi? Ben özellikle gaza bastığımda arabada bir yığılma ve sarsıntı hissediyorum. Az para da değil, orjinali 180 TL kadar, keyfekeder değiştirmek istemiyorum. Takozdan olup olmadığını nasıl netleştirebilirim?  Siz takozu değiştirince titremeler falan kesildi mi?
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı serkomser Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Mayıs 2014 Saat 10:05
Üst takoz titreşimi engeller. Ben değiştirdim şuan titreşim 0 araç durduğunda çalıştığını bile anlamıyorum. Fakat ara ara sallantı yapıyor Alt takozdan şüpheliyim. çünkü biri bozuk olduğunda dengesiz vibrasyondan diğerleri etkilenip bozulabiliyor.
SEN GİDERKEN...
1. Vites
1. Vites
Simge
01 - Ocak - 1980

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı kuantum Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Mayıs 2014 Saat 10:07
Orjinalini yazan: eurest eurest Yazdı:

Üst takoz titreşimi engeller. Ben değiştirdim şuan titreşim 0 araç durduğunda çalıştığını bile anlamıyorum. Fakat ara ara sallantı yapıyor Alt takozdan şüpheliyim. çünkü biri bozuk olduğunda dengesiz vibrasyondan diğerleri etkilenip bozulabiliyor.

Üst takoz titreşimi engeller, peki alt takozlar ne işe yararlar?
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı serkomser Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Mayıs 2014 Saat 10:10
Sallantı ve vuruntu yapar. Ancak Ustalar benim takozları değiştirmiyor ne hikmetse anlamadım.
SEN GİDERKEN...
1. Vites
1. Vites
Simge
01 - Ocak - 1980

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı kuantum Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Mayıs 2014 Saat 10:27
Ben de değiştirmek istediğimde pek bir şeyi yok bunun diyorlar da hep... Neden acaba? Bozulduğunda anlaşılmıyor mu ki dışarıdan?
Çevrimdışı outlaw Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 42
Aracı : 106 XS
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı outlaw Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Mayıs 2014 Saat 10:49
VİTES GEÇERKEN TIKLAMAYI GEÇİCİ OLARAK HİSSETMEMEN İÇİN VİTES GEÇİŞLERİNİ YAVAŞ YAP DEBRİYAJA BAS VİTESİ  AT AZ BEKLE YAVAŞÇA AYAGINI ÇEK O TIKLAMAYI YAPMAZ..
BUNUN SEBEBİ TAKOZLARIN GİDİK OLMASI ...
SHQIPTAR
1998 106 xs 1600 cc
Laguna lip
omp kule gergisi
GTI jant
185/50/14 toyo proxes t1r

1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı akantek Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Mayıs 2014 Saat 10:54
Orjinalini yazan: kuantum kuantum Yazdı:

Videoyu herkese açık yaptım, gözüküyor mu şu an?

Benim araçta da titreme var. Dün mesela TEM de, dümdüz yolda giderken direksiyon resmen tir tir titriyordu. Bu onunla alakalı olabilir mi? Ben özellikle gaza bastığımda arabada bir yığılma ve sarsıntı hissediyorum. Az para da değil, orjinali 180 TL kadar, keyfekeder değiştirmek istemiyorum. Takozdan olup olmadığını nasıl netleştirebilirim?  Siz takozu değiştirince titremeler falan kesildi mi?

takozdan dolayı direksiyonda titreme yapar tabi. motoru dağıtmadan bi göster bence. bunu sökmeden zor anlarsın. ama söktüğünde de sağlamsa değiştirmek zorunda değilsin. ustaya işçilik versen yeter aklında soru işareti kalmasın.
206 xt 1,6
1. Vites
1. Vites
Simge
01 - Ocak - 1980

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı kuantum Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Mayıs 2014 Saat 10:57
Orjinalini yazan: outlaw outlaw Yazdı:

VİTES GEÇERKEN TIKLAMAYI GEÇİCİ OLARAK HİSSETMEMEN İÇİN VİTES GEÇİŞLERİNİ YAVAŞ YAP DEBRİYAJA BAS VİTESİ  AT AZ BEKLE YAVAŞÇA AYAGINI ÇEK O TIKLAMAYI YAPMAZ..
BUNUN SEBEBİ TAKOZLARIN GİDİK OLMASI ...

Araba otomatik vites..
1. Vites
1. Vites
Simge
01 - Ocak - 1980

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı kuantum Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Mayıs 2014 Saat 10:57
O zaman hangi takozları değiştireyim, üstteki pahalı onu değiştirmeyeceğim, altta kaç tane var?
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı akantek Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Mayıs 2014 Saat 11:03
fiyat olarak hemen hemen aynı diye biliyorum. seninkinin sayısını bilemiyeceğim ama genel de 2 adet oluyo.
206 xt 1,6
1. Vites
1. Vites
Simge
01 - Ocak - 1980

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı kuantum Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Mayıs 2014 Saat 11:22
yukarıda fotoğrafını paylaştığım 180 tl. diğerleri ise 30-40 tl.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı serkomser Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Mayıs 2014 Saat 11:36
SAĞ ÜST TAKOZ: 180,00TL
SOL TAKOZ : 20,00TL
ALT TKOZ: 135,00TL

SEN GİDERKEN...
1. Vites
1. Vites
Simge
01 - Ocak - 1980

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı kuantum Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Mayıs 2014 Saat 13:12
Bundan haberim yoktu : http://www.peugeotmarket.com/PEUGEOT-307-MOTOR-SAG-ALT-TAKOZU-ORJINAL,PR-1721.html

Pahalı imiş... Bunu nasıl kontrol edebiliriz benimkinin çalışıp çalışmadığını....
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı serkomser Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Mayıs 2014 Saat 13:18
Pahalı amma önemli parçalar, motorun sarsılmaması gerekli, kasis ve çukurlarda amortisör görevi de görür bu kulaklar. Arızası için; Bunu tek kişi ile anlamak biraz uztalık gerektirir 2 kişi ile daha kolay anlaşılır çünkü motor hareketleri gözlemlenmelidir. Bir kişi vitese alıp gaza basacak motorun verdiği reaksiyona göre değerlendirilir.

ÖZELE BAK kuantum

Düzenleyen eurest - 07 Mayıs 2014 Saat 13:29
SEN GİDERKEN...
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 Radyatör Hava Alma İşlemi son mesaja git 1219 0 Berkan123
konu icon Birden Stop Etme son mesaja git 5659 8 Berkan123
konu icon Genleşme kabında basınç son mesaja git 1231 3 Berkan123
konu icon Hararet Göstergesi son mesaja git 954 4 Berkan123
konu icon 206 Hararet Sorunu son mesaja git 732 4 Berkan123
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 2789 11 feyyazbugan
konu icon 206 şakırtı sesi geliyor son mesaja git 1134 4 berkogut
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1916 4 antipollution
konu icon 307 kendi kendine gaz veriyor. son mesaja git 12803 36 drneuron
konu icon Android Auto Sorunu - Xiaomi 13T Pro son mesaja git 755 0 chanyilmz
konu icon Fikirlerinize ihtiyacım var son mesaja git 554 0 Mustafa1923
konu icon Peugeot 206 hakkında yardım son mesaja git 521 0 Mustafa1923
konu icon tahin kıvamında soğutma suyu-rektefiye son mesaja git 559 0 claymore
konu icon 206 kalorifer sıcak soguk arkadan ayarı son mesaja git 566 0 heavyburak26
konu icon 2010 3008 1.6 vti sorunlar zinciri son mesaja git 863 0 cagri_serin
konu icon Tüm arıza göstergeleri aktif son mesaja git 702 0 Volkan 00
konu icon ENG man system faulty - Hatası (Resimli) son mesaja git 16124 16 YKH
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 5589 10 Stcngnr28
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1934 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 536 0 Erdo
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 APRIL EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
berkogut 7
Berkan123 7
drneuron 3
ppfustasi12 3
Mustafa1923 3
arifbsrn 2
antipollution 2
chanyilmz 2
mryldz 1
feyyazbugan 1
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English