Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >308 T7 (2008-2013)
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 2008 308 özellikleri
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

2008 308 özellikleri

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı ogusz Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : Belirtilmemiş
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ogusz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: 2008 308 özellikleri
    Gönderim Zamanı: 20 Nisan 2014 Saat 09:58
Herkese merhaba.2008 model 308 1.6 vti comfort aldım.Öncelikle ilk defa pug sahibi olacağımı belirteyim.Özellikleri hakkında pek bilgiye sahip değilim.Şimdilik beni rahatsız eden tek şey arka camların elektrikli olmaması.Çünkü bazı comfort modellerde dört cam elektrikli.Onun dışında kol dayama yokmuş benden önceki sahibi ön kol dayama takmış. Nasıldır bilmiyorum ama Landirenzo lpg var.Bu araç hakkında bilmem gereken özellikler nelerdir,gizli bir özellik varmıdır.Yol bilgisayarı var mı varsa nelere ulaşabilirim.Aracı pazartesi teslim alıyorum o nedenle içini fazla inceleyemedim.Kullanan yada bilen arkadaşlardan görüşlerini bekliyorum.
Çevrimdışı gogly35 Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 38
Aracı : 308 Comfort
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı gogly35 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Nisan 2014 Saat 18:41
Öncelikle hayırlı olsun güle güle kullanın ben 2009 model vtı kullanıyorum , kol dayama benm aracımda da mevcut değil.. önceki sahibi zavoli lpg taktırmış yaklaşık 80 bin km dir sistemde çalışıyor bakımları yapıldıktan sonra lpg sorun çıkaracağını sanmıyorum.. arka camların otomatik olmamasını ilk kez duydum belki de 2008 modeller için geçerlidir.yol bilgisayarı tam fonksiyonlu olmamakla beraber anlık yakıt tüketimi, depoya göre kalan mesafe vb..sistemdeki arıza durumlarını ekrandan takip edebilrsiniz, bu ekranı da direksiyonun sağ kısmındaki silecek kolunda bulunan düğme yardımı ile değiştirebilirsiniz seçeneklerini.. yine aklınıza takılan noktalarda ben ve diğer arkadaslarımız elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışırız

308 VTI // 2009
Çevrimdışı Alicilik Açılır Kutu Gör
5. Vites
5. Vites
Simge

Yaşı : 34
Aracı : '13 Auris D-4D MMT Adv SkyP
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Alicilik Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Nisan 2014 Saat 18:51
Sase numarasini ozelden yazin tum ozelliklerini atayim
Hız sabitleme ve limitleme için
DiagBox v7.82
PP2000 v22
Lexia 3 v45
Sedre/Doc Backup 11.2013

Çevrimdışı ahmet_bjk Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Aracı : 308
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ahmet_bjk Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Nisan 2014 Saat 01:00
bence kullanma kılavuzunu incelersen daha detaylı bilgi edinebilirsin.
ben 2009 model 308 için aklıma gelenleri yazıyorum :
yol bilgisayarından gündürz farını açabilirsin,
kumandadan kapama düğmesine 2 saniyeden uzun süre basarsan camları otomatik kapatır 5 saniyeden uzun süre basarsan süper kilitleme moduna geçer ve araç içeriden de açılmaz,
araç çalışrırken konsoldaki kapıları kilitleme düğmesine uzun süre basarsan araç hareket ettiğinde kapılar otomatik olarak kilitlenir,
motoru durdurduğunda silecek koluna bir kere basarsan silecekler yukarıda durur,
direksiyonun alrındaki müzikçaları yönetme düğmesinde ses açma ve kapamaya aynı anda basarsan sesi tamamen kapatır veya şarkıyı durdurur,

şimdilik aklıma gelen bunlar, hayırlı olsun güle güle binin.
308 1.6 HDİ COMFORT PACK (90) 2009 SİYAH İNCİ
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ogusz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Nisan 2014 Saat 09:11
Verdiğiniz cevaplar için teşekkür ederim.Aracın fotolarını yakında paylaşırım.
Camların kumanda ile açılıp kapanacağını sanmıyorum.Çünkü arka camlar manual.Akşam inceleme fırsatı bulacağım.Kaportasını ve motorunu çok beğendim arabanın.İçi de temiz kullanılmış.Araç gayet diri duruyor.Bu yüzden sadece arka camlar manual diye vazgeçmek istemedim.Umarım doğru yapmışımdır.Bahsettiğiniz özelllikleri akşam deneme fırsatım olacak sonuçlarını yazarım.
Bakımlar kaç km de yapılıyor? Triger vb. ağır bakımları ne zaman yapmam gerekir.Şimdiki durumunu bilmiyourm.Genel bi baktırmam gerekir sanırım.Bir de ilg kez lpg li bi araç kullanacağım.Özellikle dikkat etmem gereken birşey varmıdır.Lpg bakımı muayenesi nasıl yapılır bir fikrim yok.
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ogusz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Nisan 2014 Saat 10:11
Şase numarasını henüz bilmiyorum.
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ogusz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Nisan 2014 Saat 10:37
Aracı dün akşam biraz inceleme fırsatı buldum.GEnel olarak memnunum.Sanırım benzin göstergesi veriyi lastiklerden alıyor.LPG de kullanıldığı halde (50 tl benzin vardı) ışık yanıyor.
Aracın sis farlarını yaktım fakat söndüremiyorum.Özel bir ayar mı yapmam gerekiyor.Sisleri açtığım burguyu ters yönde çeviriyorum.Ekranda kapandığı görünüyor fakat sisler yanmakta.Kontağı kapatıca kapanıyor.Aracı çalıştırınca otomatik yanıyor(farları açmasam bile)
Birde kumanda ile aracı kitledikten sonra tekrar kilit düğmesinde bastığımda uzun süre dörtlüler yanıp sönüyor.Bilgisi olan var mı?
Çevrimdışı orchsn Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 307
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı orchsn Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Nisan 2014 Saat 11:13
Fransız araçlarında LPG de böyle bir sorun varmış bende de aynısı oldu ben LPG üretici firmasının yetkilisi ile görüştüğümde bunun iki çözümü var dedi.

1- Benzin depoda yarımdan fazla olacak ve yarım depodan aşşa düşmeyecek.
2- bir role varmış o roleyi taktırın ve araç her kontak açıp kapatmada kendini sıfırlar ve mevcut benzini görebilirsiniz.

ben yarın için randevu aldım. Roleyi taktıracağım.
Varsa yoksa BeşiktAŞK !
Çevrimdışı emrepunar Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 47
Aracı : 307 comport 1,6 sw
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı emrepunar Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Nisan 2014 Saat 11:17
benim şahsi görüşüm lpg arac almakda çekimser olurum çünkü lpg aracın bakımları önemli aldıgın insan nasıl baktı iyimi motor kötumu genelde ben kendi sahsıma arac alırken lpg siz arac tercih ediyorum motor durumuna tabiki baktırmak kaydı ile.
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ogusz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Nisan 2014 Saat 11:22
Orjinalini yazan: orchsn orchsn Yazdı:

Fransız araçlarında LPG de böyle bir sorun varmış bende de aynısı oldu ben LPG üretici firmasının yetkilisi ile görüştüğümde bunun iki çözümü var dedi.

1- Benzin depoda yarımdan fazla olacak ve yarım depodan aşşa düşmeyecek.
2- bir role varmış o roleyi taktırın ve araç her kontak açıp kapatmada kendini sıfırlar ve mevcut benzini görebilirsiniz.

ben yarın için randevu aldım. Roleyi taktıracağım.

Sonuç hakkında bilgi verirsenin sevinirim.Duruma göre bende öyle birşey deneyebilirim.YArım depo olayı da mantıklı aslında.Onu da denemek lazım.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı orchsn Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Nisan 2014 Saat 11:26
Orjinalini yazan: ogusz ogusz Yazdı:

Sonuç hakkında bilgi verirsenin sevinirim.Duruma göre bende öyle birşey deneyebilirim.YArım depo olayı da mantıklı aslında.Onu da denemek lazım.

Ben çok araştırdım onu ama en mantıklısı bana role geldi. kontak açık kapattıkca mevcutu görmek daha iyi. Hiç bir sıkıntısının olmayacağını söylediler. Yarın inşallah halledeceğim. gidişatı yazarım tabiki.
Varsa yoksa BeşiktAŞK !
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı emrepunar Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Nisan 2014 Saat 11:31
bir baska konuda söylemiştim beyinli araclarda yaptıgın km endeksli olarak benzin ibresi düşüyor bunlar beyinlere işliyor role gibi seyler bence arabanın beynine direk olarak etki edecegi için böyle işlerden kacınmasınızı tavsiye ederim..

kontak acıp kapatmak demişsiniz saden bu durumda arac 1 saat gibi durumda motor stop halinde olursa tekrar calıştırdınızda benzin seviyesi aracda bulunan seviyeye geliyor.  

role işini iyi araştırın arkadaşlar kaş yapayım derken göz çıkarmayın. iyi formlar
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı orchsn Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Nisan 2014 Saat 11:37
emrepunar bende mevcutta durunca kendiliğinden çıkmıyor. Takmış olduğum serviste, LPG üretici firmada araca herhangi bir zararının olmadığını iletti ama şimdi sen öyle diyince benimde kafam karıştı açıkcası..

Düzenleyen orchsn - 22 Nisan 2014 Saat 11:37
Varsa yoksa BeşiktAŞK !
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı emrepunar Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Nisan 2014 Saat 11:41
valla dostum ben sahsi fikrimi söyledim çünkü sonrada buyuk sorunlar ile karşılaşmanı istemem ben bu olayı kardşeimin renosu vardı lpgli "ben lpg asla kullanmam" onda benzin düşüyordu ama arabayı park edip çalıştırdan sonra eski haline geliyordu.

sen üretici firmalara bakma ürünlerini satmak için ne rezillik varsa yapıyorlar bir çok ürün sonları yasandı istesen bir sikayetim sitesinden bunları kontrol edebilirsin yada baska formlardan.

Düzenleyen emrepunar - 22 Nisan 2014 Saat 11:42
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ogusz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Nisan 2014 Saat 17:05
Lpg sorunum var.
Benim Peugeot 308 1.6 vti 120 hp .Km 65bin de,yağ ve filtre bakımları yapılmış.Lpg ile ilgili bir bakım yapılması gerekiyor mu ,yapıldı mı bilmiyorum.Asıl soruna gelelim 50tl benzin,50 tl lpg alıyorum.Benzin ibresi çeyrek depoya (yaklaşık)çıkıyor.Lpg de 4 ışık da yeşil yanıyor.Aracı 150-200 km kullanıyourm.Lpg ve benzin aynı anda bitiyor.Bir arabanın bu kadar benzin tüketmesi normal olmasa gerek.Ne kadar km yaptığı da sorun değil.TAmam km de 1 tl yaksın.Ama sürekli benzinde gidiyormuş gibi ibre düşüyor.TAmam benzin kullanıyorsun madem lpg yi neden bitiriyorsun be araç dedirtiyor.Bir de aracı çalıştırıp lpg ye geçmesini bekliyorum diyelim. 1 dk sonra falan lpg ye geçtikten sonra devir çok düşüyor. 600-800 dd kadar iniyor.Biraz sesini dinledim kendi kendine bazen gaz verip 1000dd çıkarıyor.Arada 600dd iniyor.Bazen stop edecek oluyo ve hemen gaz vermeye başlıyor.Bi el atın sinirlerimi bozdu bu araba benim.Pişman etti aldığıma.Lpg servise götürmeden önce size sormak istedim.
Çevrimdışı ahmet_bjk Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Aracı : 308
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ahmet_bjk Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Nisan 2014 Saat 02:27
Orjinalini yazan: ogusz ogusz Yazdı:

Birde kumanda ile aracı kitledikten sonra tekrar kilit düğmesinde bastığımda uzun süre dörtlüler yanıp sönüyor.Bilgisi olan var mı?

o ışık aracınızı parkettiğiniz yeri bulmanızı kolaylaştırmak için 10-15 sn kadar yanar.

308 1.6 HDİ COMFORT PACK (90) 2009 SİYAH İNCİ
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ogusz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Nisan 2014 Saat 16:05
Aracı haftasonu servise götürdüm.LPG de sorun  vardı.(titreme hırıltı).Enjektörler bozulmuş yenisi 600 tl dedi.LPG markası Landirenzo.Sizce bu kadar pahalı mıdır?YAptrımama değer mi?daha sonra farklı sorunlar çıkarır mı?
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1626 9 cimenquantex
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1474 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 219 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4906 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 6010 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25175 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1415 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 115 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1122 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 183 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 377 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 253 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1445 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10843 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 530 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 594 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4129 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3291 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 20 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2052 6 kiziltamu
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 7
SametRcz 4
Emintoprak 4
antipollution 3
serdarcan34 3
slckgms 3
OsmUnl 2
by_bozkurt 2
Berkay Erdinç 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English