Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >407
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - İllallah ettim bu arabadan
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

İllallah ettim bu arabadan

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı capello Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : 407
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı capello Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: İllallah ettim bu arabadan
    Gönderim Zamanı: 13 Kasım 2013 Saat 10:13
2007 model bir 407 aldım 4 ay önce.1.6 hdi. 112 bin km de aldım. gerek servis kayıtları gerekse tramer bilgileri km'yi doğruluyor.

sürekli bir depollution system faulty hatası veriyor bir yandan.açıklaması yüksek turbo basıncı.EGR valfi değişecek deniyor.

bu ön tekerleklerin sokulup yapılan testten 90 beygir ve 125 tork çıkıyor.Bu motor bitik mi bilemedim.

Usta baskı balata bitmiş volant ile beraber değişecek diyor.İkisi illa beraber mi değişecek.

toplam bana çıkartılıveren masraf yaklaşık 1700. bu kadar masraftan sonra bu sorunların giderilebileceği de garanti değil.

anlayacağınız arabadan çok ama çok dertliyim keşke almasaydım der oldum.

tecrübeli arkadaşlardan bir yol göstermelerini rica edicem

Düzenleyen capello - 13 Kasım 2013 Saat 10:16
Çevrimdışı Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Kasım 2013 Saat 10:17
aracı alırken bir ustaya göstermemişmiydiniz?
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı capello Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Kasım 2013 Saat 10:20
oto test merkezlerinden birine gittim. bir parça bile boyası yok dendi. bg 90 çıkıyor ancak motor sağlam herhangi bir yağ eksiltmesi falan yok hava filtresinden falan olabilir dendi.
Çevrimdışı mrtoknctn Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 31
Aracı : peugeot
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı mrtoknctn Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Kasım 2013 Saat 10:25
volant temizlenerekte kurtarılabilir. yanlızca devirlerle ilgili bir parça. baskı balatayıda şu şekilde anlayabilrsiniz araç seyir halindeyken debriyaja yarım basın ve ayağınızı gaz kesmeden geri debriyajdan çeknin. araç toparlıyorsa eğer baskı balatada sıkıntı yok demektir
mrtoknctn
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı capello Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Kasım 2013 Saat 10:26
baskı balata bitik diyorlar kaçırıyor debriyaj. volant da ne sorun var bilemedim.

bi de bu egr valfi illa değişmeli mi
Çevrimdışı mrtoknctn Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 31
Aracı : peugeot
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı mrtoknctn Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Kasım 2013 Saat 10:33
onun hakkında bi bilgim yok ama tavsiyem farklı yerlerede baktırmanız konusunda olacaktır.
mrtoknctn
Çevrimdışı wlkn87 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 36
Aracı : 206
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı wlkn87 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Kasım 2013 Saat 10:52
zaten kaçırmaya başladysa performansın düşük olması çok normal değiştirmeden pek anlama sansın yok bnce :( 
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı capello Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Kasım 2013 Saat 10:54
peki onunla beraber volant değişmesi zorunlu mu. volant'ın arizalı olup olmadığını nasıl anlarız
Çevrimdışı berk2309 Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge
23 - Eylül - 1989

Yaşı : 34
Aracı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı berk2309 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Kasım 2013 Saat 11:02
egr valfinı temızletmeyı deneyın temızletıp duzelenler var. volanda ne gıbı bı arıza gorulmuste degısılıyo volan okadar kolay bozulmaz  112 bındekı bı arabada volanın degısmesı ıcın  baskı balatanın sona gelıp volanı cızmesı zarar vermesı gerek 
"307 XT PREMİUM 1.6 16v 2005" Aslanın duruşu yeter!!!
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı capello Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Kasım 2013 Saat 11:03
valla tamirci volanla baskı balata beraber değişiyor dedi. baskı balata bitikmiş ama bir aciliyeti yokmuş.

bu egr için kime sormalı
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı capello Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Kasım 2013 Saat 11:09
turboda bir sorun yok zamanında devreye girip çıkıyor diyorlar.

aracın verdiği arıza uyarısı .depollution system olarak veriyor sisteme turbo basınç anlık yüksekliği olarak görünüyor.
3. Vites
3. Vites
Simge
23 - Eylül - 1989

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı berk2309 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Kasım 2013 Saat 11:18
zamanında devreye gırıp cıkması deıl sorun pervanede tırbunde sıkıntı varsa yeterı kadar performans alamazsınız 
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı capello Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Kasım 2013 Saat 11:20
bunu bir turbocuya mı göstermeli neetmeli bir yol gösteriverin.
3. Vites
3. Vites
Simge
23 - Eylül - 1989

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı berk2309 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Kasım 2013 Saat 11:23
ısını ıyı bılen somurmıcek bı usta lazım cevrenızde sıze tavsıye etcek bırı yokmu yada denızlıde yasayan forumdakı arkadaslar konuyu gorunce tavsıyelerde bulunurlar usta yada yer hakkında
Çevrimdışı Alicilik Açılır Kutu Gör
5. Vites
5. Vites
Simge

Aracı : '13 Auris D-4D MMT Adv SkyP
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Alicilik Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Kasım 2013 Saat 12:04
Hocam geçmiş olsun. İkinci elde çok dikkat gerekiyor.

2010 model sıfır alınan vw golf 1.2 tsi da hafif bir tokurtu geliyordu. Servise götürüldü ve volanla beraber baskıbalatanın değişmesi gerektiği söylendi. Servis kullanıcı hatası olarak gördü ve yüklü bir para istedi.  8000tl civarında.

Mahkemeye verildi ve kazanıldı. Araç şuanki değerinden para olarak iade edildi ve mahkemeden bu yana olan harcalamamalar alındı.

1700tl 407nin o tarz bakımı için fena bir rakakm değil. toyotada 10000km bakımı 400tl .

Debriyaj normal olabilir ama volan da bozulmaz diye bir kaide yok yanlış kullanım volanıda etkileyebilir. Performans değişecektir.

Şu 5tllik aletlerle boya kontrolü yapan saçma sapan yerlere gitmeyin. Birde araba test merkezi deniyor. NAsıl bir dyno yappıyorda o değerleri buluyorlar anlamıyorum ben. Kaportada istenirse tümden değişsin boyansın ama hiçbir zaman motorun maaliyetini bulmaz. Bizim millette bir boya hastalığı tutmuş gidiyor. Eğer gözle görülür bir fark yoksa (önden kazayı katmıyorum) aracın önemli olan kısmı motordur. 90 beygir çıkan 407yi keisnlikle almazdım ben nerdeyse %20lik bir motor kaybı var. o yaştaki bir araca göre çok yükske bir değer.Kmde öyle 200-300bin fln da değil.

Egr ve borusunu temizletin.

Eğer kullanmayı düşünüyırsanız yaptırın ama satmak istesenizde nasılsa o para kadar aşağı satacaksınız.
Hız sabitleme ve limitleme için
DiagBox v7.82
PP2000 v22
Lexia 3 v45
Sedre/Doc Backup 11.2013

1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı capello Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Kasım 2013 Saat 13:03
debriyaj bozukluğundan falan o kayıp olmaz mı. motor bitik mi diyorsunuz.

bunu satacak olursak ne kadara satabiliriz.
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı capello Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Kasım 2013 Saat 08:40
dün gittim tamirciye.

dedi ki baskı balata ve volantı değiştirelim hareketli yerine sabit volant takalım çiçek gibi olur.Kuvvet kaybı da bundan olur.

egr valfini değiştirelim dedi.ama halen sorunun egr den kaynaklanıp kaynaklanmadığını bilmiyorum.

tüm bu işlemler için 1200 tl rica ettiler.

ne diyorsunuz.
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı capello Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Kasım 2013 Saat 10:52
tamircilerinden dee.

dün biri debriyaj'da sorun yok motor kapağı sökülecek kurumlar kazınacak falan diyor.

hangisine uyacağımı şaşırdım
Çevrimdışı tokyo Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 47
Aracı : peugeot 307 sw
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı tokyo Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Kasım 2013 Saat 11:01
servise götürün hasar tespiti yaptırın, illa tamir ettireceksiniz diye bişey yok, hastalığı teşhis edin, parçaları internetten araştırın sonra yapıtırsınız.
2005 Peugeot 307 SW
3. Vites
3. Vites
Simge
23 - Eylül - 1989

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı berk2309 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Kasım 2013 Saat 11:45
hocam arabayı servise götürmeme konusunda neden ısrarcısınız :) gidin servis kaydını actırınca usta gelınce deneme surusune cıkın sorunlarınızı ıletın ne oldugunu ne bıttıgını soleyın elbet sıze  ne oldugunu  solıcektır en azından dısardakı usta gıbı parayı kendı cebıne koymıcagından daha ılgılı olacaktır 
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123>
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1704 9 cimenquantex
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1480 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 224 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4914 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 6014 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25185 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1420 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 126 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1127 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 186 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 383 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 258 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1464 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10855 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 537 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 603 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4131 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3298 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 20 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2056 6 kiziltamu
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 7
SametRcz 4
Emintoprak 4
slckgms 3
antipollution 3
serdarcan34 3
OsmUnl 2
by_bozkurt 2
Berkay Erdinç 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English